پنهان در خورشيد (خبر هاي صاف و شفاف بوكس
 

 

                           پنهان در خورشيد (خبر هاي صاف و شفاف بوكس


xxxl


امام حسین (ع) در اندیشه مسیحیت

کم نیستند مسیحیانی هم چون "جرجی زیدان" ، "جرج جرداق" و ده‌ها مسیحی حق جوی دیگر که حقیقت ناب همه ادیان راستین را در اهل بیت پیامبر و صحرای خونین کربلا یافته‌اند.
به گزارش خبرنگار خیمه‌گاه باشگاه خبرنگاران،‌"آنتوان بارا" مسیحی عاشقی است که سالهای جوانی خود را صرف تحقیق و بررسی پیرامون زندگی و قیام امام حسین (ع) کرده است تا حقایق مربوطه به این شخصیت عظیم را از زاویه نگاه خود و از زبان انجیل و پیامبر الهی عیسی (ع) بیان کرد.

"بارا" پس از سالها پژوهش و مطالعه در منابع مختلف تاریخ اسلام کتابی را به نگارش درآورده است که در نوع خود و از زبان یک مسیحی بی‌نظیر است.

این پژوهش که "حسین در اندیشه مسیحیت" نام دارد و رویکردی تحقیقی، ادبی و عاطفی دارد.

وی زندگی و شهادت حضرت عیسی (ع) از دیدگاه مسیحیت را با زندگی و شهادت حضرت امام حسین (ع) از دیدگاه اسلام مقایسه کرده است. در این تحلیل‌ها نکاتی جالب به چشم می خورد که برای هر مسلمان با انصافی شگفت انگیز و خواندنی است.

این کتاب در سال 1978 برای اولین بار منتشر شد اما نویسنده آن طی سالیان بعد ملحقات دیگری به آن افزود و چاپ چهارم آن را در سال پیش منتشر کرد.

گفتنی است که چاپ چهارم این کتاب به زبان فارسی بزودی توجه می‌شود.

"آنتوان بارا" سوری الاصل و ساکن کویت است. وی نویسنده‌ای توانا و ادیبی با ذوق است و علاوه بر کتاب فوق، 15 جلد کتاب دیگر نیز به رشته تحریر درآورده است. وی همچنین روزنامه‌نگار است که چهل و سومین سال فعالیت مطبوعات خود را می‌گذراند.

"بارا" دو سال پیش با حضور در ایران، اعلام کرده که در کشورهای عربی به او "مسیحی شیعه" می‌گویند وی همیشه با احترام از امام حسین (ع) یاد کرده است.

"آنتوان بارا" اعتقاد دارد امام حسین (ع) فقط متعلق به شیعیان نیست بلکه متعلق به تمام جهانیان است و او را با عبارت "حسین گوهرادیان" معرفی می‌کند و در پایان سخنش را این جمله به پایان می‌رساند که حسین (ع) در قلب من است. این متفکر مسیحی 25 مرتبه به مطالعه نهج‌البلاغه اقدام کرده است.

علمای مسیحی در شرق به شکل عام و علمای مسیحی لبنانی به شکل خاص نگاه ویژه‌ای به تاریخ و فرهنگ اسلامی دارند و در این میان دیدگاه منحصربه فردی درباره امام علی (ع) و نهضت عاشوار و امام حسین (ع) دارند.

مسیحیان شرق معتقدند واقعه عاشوار و شهادت امام حسین (ع) و یارانش و نیز اسارت خاندان اهل بیت علیهم السلام در برهه ای از تاریخ به جامعه‌ مسیحی در منطقه لبنان و سوریه گره خورده است و همین امر بسته‌ی مناسب برای همزیستی مسلمانان و مسیحیان در خاورمیانه ایجاد کرده است.

یکی از متفکران مسیحی به نام "آنطوان ضو" معتقد است:ما به شکل دیگری به امام علی (ع) و امام حسین (ع) نگاه می کنیم. ما باید این دو بزرگوار را به شکل جدید و به زبان نو در زمانه خودمان معرفی کنیم. ما باید فرزندانمان را با فکر این دو بزرگوار آشنا کنیم.

امام حسین (ع) نه تنها در روزگار حیات خود مظلوم بوده است بلکه در این زمان نیز مظلوم است چون ما نتوانستیم ایشان را درست معرفی کنیم. این در امام علی (ع)، امام حسین (ع) و حضرت مسیحی (ع) برای خودشان زندگی نکرده‌اند، بلکه خود را وقف انسانیت کرده‌اند.

افراد شروری که می خواهند فرهنگ ما را دچار تحریف کنند هیچ ارتباطی با ما ندارند، آن‌ها ابزاری هستند سیاست‌های خارجی را در کشورهای اجرا کنند، فقط آنها را به راه راست دعوت می‌کنیم.

جمعه بیست و سوم آبان 1393 |

بر خامنه ای پیر خراسان صلواتــــــ

افسران - بر  خامنه ای پیر خراسان صلواتــــــ


جمعه بیست و سوم آبان 1393 |

حضور نماینده ایران در اجلاس جهانی بوکس

به گزارش سایت رسمی فدراسیون بوکس، همایون اردلان مسئول روابط بین الملل فدراسیون بوکس به عنوان نمانده ایران در اجلاس جهانی بوکس که از تاریخ 11 نوامبر 2015 در شهر جی جو کره جنوبی به مدت 3 روز برگزار می شود حضور یافت.

اردلان در این نشست 3 روزه ضمن حضور در اجلاس فوق ، پیرامون خرید کامپیوترهای مدرن داوری بوکس و همچنین آخرین تغییرات در مقررات بوکس جهان به رایزنی با مسئولان AIBA خواهد پرداخت.


جمعه بیست و سوم آبان 1393 |

دفاع همچنان باقیست

افسران - دفاع همچنان باقیست


جمعه بیست و سوم آبان 1393 |

جنگ مذهبی در ایران هدف شیعه انگلیسی

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: چندین تیم آموزش دیده اسرائیلی برای ترور بنده به ایران اعزام شده بودند که توسط وزارت اطلاعات منهدم شدند.

خبرگزاری فارس: تلاش اسرائیل برای ترور رحیم‌پورازغدی/ جنگ مذهبی در ایران هدف شیعه انگلیسی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حسن رحیم‌ پورازغدی امشب در نشست تخصصی بزم اندیشه با موضوع بررسی عزاداری ماه محرم که در محل مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: عزاداری اعم از مداحی و مرثیه‌خوانی و جریان هیئت‌های مذهبی به عنوان یک نهاد اجتماعی در جهان حرکتی بی‌نظیر و ارزشمند است.

رحیم پورازغدی افزود: در هیچ یک از ادیان و مذاهب اینچنین نهاد اجتماعی که به صورت تشکیلاتی به عزاداری بپردازند دیده نمی‌شود و بدون شک هیئات مذهبی معجزه تشیع است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه بیش از هزار سال است مداحی و روضه‌خوانی توانسته پرچم امام حسین (ع) را در جهان برافراشته نگاه دارد، ادامه داد: اشک ریختن برای سیدالشهدا و عزاداری در مصیبت اهل بیت(ع) همچون نماز جمعه یک حرکت عبادی سیاسی است چرا که قطعا اگر کربلا یک جریان سیاسی نبود، اتفاق نمی‌افتاد.

وی تاکید کرد: هرکس تلاش کند که عزاداری اهل بیت(ع)‌ و به ویژه اباعبدالله(ع)‌ را به عواطف شخصی خود مبدل کند فرهنگ اهل بیت و تشیع را زیر سؤال برده است.

رحیم‌پور ازغدی خاطرنشان کرد: در دوران ستم‌شاهی دربار به هیأت‌های عزاداری،‌ پرچم امام حسین(ع) می‌داد اما تاکید داشت که عزاداری باید از سیاست جدا باشد و مسائل سیاسی به هیچ عنوان در مراسمات عزاداری مطرح نشود.

وی با تأکید بر اینکه دو نوع مداح در کربلا وجود دارد،‌ ابراز داشت: یک عده کسانی هستند که دم از اهل بیت(ع) و عزاداری در مصیبت‌های ائمه معصومین می‌زنند اما در عین حال تمام حواسشان به زندگی شخصی خودشان است.

وی تاکید کرد: طی هفته‌های اخیر بنده در یکی از سخنرانی‌هایم بیانات دو تن از مراجع را در ارتباط با برپایی عزاداری مطرح کردم که رسانه‌های معاند و شبکه‌های ماهواره‌ای که به اسم اهل بیت(ع) از انگلیس تغذیه می‌شوند، سخنان من را به صورت وارونه منتشر کردند.

وی افزود: من در این سخنرانی عنوان کردم که دو تن از مراجع قم تاکید دارند که دهه‌های عزاداری نباید گسترده شود چرا که با این امر موجب تحت‌الشعاع قرار گرفتن دهه محرم می‌شود، با اینکه باید در تمام 365 روز سال به فکر اهل بیت(ع) بود اما نباید تمام سال را به عزاداری پرداخت.

وی عنوان داشت: شبکه‌های ماهواره‌ای سخنان بنده را اینگونه منتشر کردند که من مخالف عزاداری هستم و وجود حضرت امام حسین(ع) را انکار می‌کنم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه عزاداری برای امام حسین(ع) باید همانند یک نگین در تمام ایام سال بدرخشد، خاطرنشان کرد: امروزه ما با یک عده آدم‌های فاسد روبرو هستیم که در عزاداری امام حسین(ع) به اسم تشیع بدعت می‌گذارند. قطعا برخی که به اسم عزاداری آبروی اهل بیت‌(ع)‌ را می‌ریزند خائنند.

وی ادامه داد: برخی در همین عاشورا و تاسوعای امسال قلاده سگ به گردن انداختند و اینگونه به عزاداری پرداختند، درحالی که این اقدام آنها نه تنها عزاداری نبود، بلکه از بین‌روی آبروی اهل بیت(ع) بود، همین افراد بودند که در کربلا کشتن امام حسین(ع) را خدمت به دین می‌دانستند.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه بیداری اسلامی را دشمنان به جنگ شیعه و سنی تبدیل کردند، ادامه داد: استکبار جهانی این خط را به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کرد که از بیداری اسلامی ایجاد شده در جهان در جهت ایجاد جنگ بین شیعه و سنی در ایران استفاده کنند.

وی اشاره‌ای به دستگیری سه تیم جاسوسی اسرائیل در ایران از سوی وزارت اطلاعات کرد و افزود: همان تیمی که دانشمندان هسته‌ای کشورمان را ترور کرد، به دنبال ترور بنده هم بود که با هوشیاری وزارت اطلاعات به هدف خود نرسید ریگی هم در اعترافات خود عنوان کرده بود که قصد ترور بنده را داشته است.


جمعه بیست و سوم آبان 1393 |

جمکرانم آرزوست ...

افسران - جمکرانم آرزوست ...


جمعه بیست و سوم آبان 1393 |

بیستم محرم؛ دفن بدن «جون»، خدمتکار امام حسین(ع)


روز بیستم ماه محرم مصادف است با روزی که در سال 61 هجری قمری پس از گذشت چند روز از شهادت امام حسین(ع) و یاران آن حضرت، بدن خدمتکار امام حسین(ع) به نام «جون» توسط گروهی که برای دفن پیکر شهدا در صحرای کربلا حاضر شده بودند، دفن شد.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در رخداد روز بیستم محرم سال 61 ه - ق پیرامون واقعه کربلا در این‌باره می‌خوانیم:

بعد از 10 روز از واقعه عاشورا جمعی از قبیله «بنی اسد» بدن شریف "جون" غلام ابوذر غفاری را پیدا کردند در حالی که صورتش نورانی و بدنش معطر بود و سپس او را دفن کردند.

«جون» کسی بود که امیرالمومنین(ع) او را به 150 دینار خرید و به ابوذر بخشید. هنگامی که ابوذر را به منطقه «ربذه» تبعید کردند این غلام برای کمک به او به آن‌جا رفت و بعد از رحلت جناب ابوذر به مدینه مراجعت کرد و در خدمت امیرالمومنین(ع) بود تا بعد از شهادت آن حضرت به خدمت امام مجتبی(ع) و سپس به خدمت امام حسین(ع) رسید و همراه آن حضرت از مدینه به مکه و از مکه به کربلا آمد.

هنگامی که جنگ در روز عاشورا شدت گرفت او خدمت امام حسین(ع) آمد و برای میدان رفتن و دفاع از حریم ولایت و امامت اجازه خواست.

حضرت فرمودند: در این سفر به امید عافیت و سلامتی همراه ما بودی، اکنون خویشتن را به خاطر ما مبتلا مساز.

«جون» خود را بر قدم‌های مبارک امام حسین(ع) انداخت و بوسید و گفت: ای پسر رسول خدا، هنگامی که شما در راحتی و آسایش بودید من کاسه‌لیس شما بودم و حال که به بلا گرفتار هستید شما را رها کنم؟

«جون» با خود فکر کرد: من کجا و این خاندان کجا؟! بنابراین گفت: آقای من، بوی من بد است و شرافت خانوادگی هم ندارم و نیز رنگ من سیاه است. یا اباعبدالله، لطف فرموده مرا بهشتی نمایید تا بویم خوش گردد و شرافت خانوادگی به دست آورم و رو سفید شوم. نه آقای من، از شما جدا نمی‌شوم تا خون سیاه من با خون شما خانواده مخلوط گردد. جون می‌گفت و گریه می‌کرد به حدی که امام حسین(ع) گریستند و اجازه دادند.

با آن‌که جون پیرمردی 90 ساله بود، ولی بچه‌ها در حرم با او انس فراوانی داشتند. او به کنار خیمه‌ها برای خداحافظی و طلب حلالیت آمد، که صدای گریه اطفال بلند شد و اطراف او را گرفتند. هر یک را به زبانی ساکت کرد و به خیمه‌ها فرستاد و مانند شیری غضبناک روی به آن قوم ناپاک کرد. او جنگ نمایانی کرد، تا آن‌که اطراف او را گرفتند و زخم‌های فراوانی به او وارد کردند.

هنگامی که روی زمین افتاد، امام حسین(ع) سر او را به دامن گرفت و بلند بلند گریست و دست مبارک خود را بر سر و صورت جون کشید و فرمود: « بارالها، رویش را سفید و بویش را خوش فرما و با خاندان عصمت (ع) محشورش نما».

از برکت دعای حضرت، روی غلام مانند ماه تمام درخشیدن گرفت و بوی عطر از وی به مشام رسید. چنان‌که وقتی بدن او را بعد از 10 روز پیدا کردند صورتش منور و بویش معطر بود.

منبع:

- تقویم شیعه، عبدالحسین نیشابوری، انتشارات دلیل ما، 1387


جمعه بیست و سوم آبان 1393 |

امام خمینی (ره) گریه سیاسی و عاشورایی را به ما فهماند.

افسران - امام خمینی (ره) گریه سیاسی و عاشورایی را به ما فهماند.


جمعه بیست و سوم آبان 1393 |

قرآن منهای ولایت خوارج ساز است

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه قرآن و ولایت تفکیک ناپذیرند، گفت: قرآن منهای ولایت طالبان ساز و خوارج ساز است.

به گزارش ایرنا از سپاه نیوز، آیین افتتاحیه دوره تربیت معلم قرآن کریم، اختتامیه دوره تربیت مربی قرآن کریم افسران وظیفه و اعطای گواهینامه دوره تخصصی تربیت معلم قرآن کریم پایوران علوم پزشکی بقیه الله (عج) روز پنج شنبه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین «عبدالله حاجی صادقی» در این مراسم با بیان اینکه برجستگی و اعجاز قرآن از ابعاد فراوانی برخوردار است، افزود: قرآن کریم نازل شد تا انسان ها را حیات داده و از مسیر خاک تا خدا هدایت کند.

وی اظهار داشت: برجسته ترین انسان هایی که می توانند ادعا کنند، قرآن را مهجور قرار نداده اند، کسانی هستند که زمینه های تحقق بیرونی این کتاب نورانی را فراهم می کنند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه، قرآن را کتاب هدایت، تعالی بخشی و زندگی دانست و تصریح کرد: فلسفه وجودی قرآن این است که انسان را به سرمنزل مقصود رسانده و سبک زندگی ارائه دهد.

وی با تاکید بر اینکه انسان بی قرآن مریض است،خاطر نشان کرد:کارکرد قرآن حرکت دادن از ظلمات به سمت نور است،این کتاب نورانی میزانی برای تشخیص خیر از شر و حق از باطل است.

حاجی صادقی با بیان اینکه جبهه استکبار امروز رهبرد خود را در از کار انداختن نرم افزار انقلاب اسلامی متمرکز کرده، گفت: قرآن کریم بهترین منبع و راهکار در برابر جنگ نرم دشمن است.

وی با اشاره به موضوع جامعیت قرآن کریم اظهار داشت: قرآن برای همه صحنه های زندگی ما برنامه داشته و تمامی مباحث سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در این کتاب نورانی به جامعیت مورد پردازش قرار گرفته اند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به الزامات بهره مندی از هدایت قرآنی گفت: تدبّر در قرآن، تعبّد به قرآن، بازکردن چشم دل و برخورداری از طهارت روحی و معنوی از جمله الزامات تمسّک به قرآن است.

وی اساسی ترین راهکار تمسّک به قرآن را تمسّک به ولایت عنوان و تصریح کرد: ولایت، مبیّن و زبان ناطق قرآن است؛ قرآن و ولایت تفکیک ناپذیرند و قرآن منهای ولایت طالبان ساز و خوارج ساز است.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان با بیان اینکه هر چه زمینه های تحقّق حاکمیت قرآن را فراهم کنیم به همان میزان متمسّک به قرآنیم گفت: امیدواریم روزی فرا برسد که ما خود را با قرآن و شاخصه هایی که خداوند متعال معرفی کرده بشناسیم.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) نیز در این مراسم از قرآن به عنوان نسخه شفابخش امراض اهل زمین یاد کرد و افزود:برهمه واجب است تلاش کنیم، قرآن را در زندگی خود پیاده کرده و حرف ها، اعمال، رفتار و سیر و سلوک ما قرآنی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین'محمود دهقانی' ادامه داد: بسیار خرسندیم که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زیر سایه قرآن کریم زندگی می کنیم، به این کتاب الهام بخش متمسّک هستیم و هیچ افتخاری برای نظام، سپاه و دانشگاه بزرگتر و ارزنده تر از این نیست که در محضر قرآن و حامی و مروّج این کلام نورانی باشیم.

معاون تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه نیز در این مراسم از قرآن کریم به عنوان تجلّی قدرت و حکمت خداوند یاد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین 'سید علیرضا ادیانی' با اشاره به فعالیت های معاونت تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی سپاه گفت: امروز تعداد زیادی از پایوران و افسران وظیفه ما در آموزش های قرآنی به سر می برند، به دنبال آن هستیم که تدبیر 'هر پاسدار یک معلّم' قرآن را تحقق بخشیم.

بر اساس این گزارش، در پایان این مراسم با حضور جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه، گواهینامه دوره تخصصی تربیت معلم قرآن کریم 33 نفر از پایوران دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الاعظم (عج) اعطا شد.


جمعه بیست و سوم آبان 1393 |

شهید طهماسبی

افسران - شهید طهماسبی


جمعه بیست و سوم آبان 1393 |

مربی تیم ملی بوکس: تفکرات باید تغییر کند


مربی تیم ملی بوکس گفت: برای رشد بیشتر این رشته باید تفکرات و نگاه‌ها نسبت به این رشته موفق تغییر کند.

علیرضا استکی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا، اظهار کرد: بوکس ما بعد از عملکرد خوبی که در بازی‌های آسیایی داشت، هم اکنون با تشکیل یک تیم امید قصد دارد پشتوانه سازی خوبی برای بزرگسالان کند. ما توانایی داشتن چند تیم ملی را داریم. ما باید تفکرات را عوض کنیم و با تغییر رویه روند رو به رشدی را داشته باشیم.

وی افزود: هدف از تشکیل تیم امید که سن بازیکنان آن بین 18 تا 23 سال است پشتوانه سازی برای آینده است. ما باید آرام آرام پوست اندازی کنیم و نفرات پا به سن گذاشته کم‌کم جای خود را به جوانان آینده‌دار بدهند.

مربی تیم ملی بوکس با اشاره به این که هم اکنون استعدادهای خوبی در تیم ملی امید وجود دارد، گفت: نفراتی که ما داریم آینده خوبی دارند. اگر سرمایه‌گذاری خوبی روی آنها شود می‌توانیم نتیجه‌ مناسبی بگیریم. از هم اکنون باید برای کسب سهمیه المپیک ریو تلاش کنیم.

وی در مورد زمان شروع دور جدید تمرینات تیم ملی بزرگسالان و امید گفت: قرار بود از 16 آبان این تمرینات شروع شود، اما به خاطر مسائل مالی و همچنین برگزار شدن مسابقات قهرمانی کشور بزرگسالان این اردو به زمان دیگری موکول شد. فکر می‌کنم پنجم یا ششم آذر ماه زمان شروع اردوها باشد. البته نهرودی، مدیر تیم‌های ملی در مورد زمان اردوها تصمیم گیری می‌کند.


جمعه بیست و سوم آبان 1393 |

رییس اتحادیه بین المللی بوکس آماتور: مبارزه بدون کلاه ایمن تر است

رییس اتحادیه بین المللی بوکس آماتور (AIBA) معتقد است که حذف کلاه از مبارزات، ایمنی این ورزش را بیشتر کرده است.

به گزارش رویترز، چینگ کو وو روز چهارشنبه در حاشیه کنگره این اتحادیه در جزیره جیجو کره جنوبی گفت: بوکسورها با حذف کلاه سعی می کنند بیشتر مراقب سرهایشان باشند و در نتیجه آسیب هایی که به سر و مغز آنها وارد می شود هم کمتر می شود.

اتحادیه بین المللی بوکس آماتور سال گذشته پس از انجام یک سری تحقیقات پزشکی اعلام کرد که پدهای محافظ می توانند آسیب های بیشتری را به سر و مغز بوکسورها وارد کنند و در نتیجه تصمیم گرفت استفاده از کلاه ایمنی در این رشته را حذف کند.

اما بعد برخی از بوکسورها از اینکه بدون کلاه به راحتی نمی توانند ضربات مشت حریف را ببیند، ناراضی هستند.

وو گفت: بازی های کشورهای همسود (مشترک المنافع) و همچنین بازی های آسیایی نشان داد که تصمیم درستی گرفتیم چون در آنها هیچ بوکسوری دچار آسیب سر نشد.

وی افزود: این تصمیم بر اساس تحقیقات مفصل کمیسیون پزشکی اتحادیه و شش نهاد مستقل دیگر از بیش از 30 هزار مسابقه گرفته شد. نتیجه این تحقیقات نشان داد که آسیب های سر و مغز بدون استفاده از کلاه در مسابقات، تقریبا به صفر می رسد. بوکسورها در صورت استفاده از کلاه فکر می کنند که از سرشان محافظت می شود و به همین دلیل به ضرباتی که به سر آنها وارد می شود، اهمیت زیادی نمی دهند. اما هم بوکسورها و هم مربیان با حذف کلاه، تاکتیک های خود را تغییر داده اند تا با دفاع بهتر، کمترین ضربه به سر وارد شود.

بنابراین گزارش، بوکسورها در بازی های کشورهای همسود و همچنین بازی های آسیایی ظاهرا مشکل خاصی با بازی بدون کلاه نداشتند اما به دلیل ذات هجومی این ورزش، بیشتر دچار جراحات و کبودی صورت شدند.

دانیل لوییس بوکسور استرالیایی که در بازی های کشورهای همسود در گلاسکو شرکت کرده بود در این باره گفت: حذف کلاه موجب شد نتوانم به مدال برسم چون تیم پزشکی قبل از مسابقه به دلیل جراحت شدیدی که در پلکم به وجود آمده بود، اجازه مسابقه من در مرحله یک چهارم نهایی را نداد.

با وجود این رییس اتحادیه بین المللی بوکس آماتور با اشاره به اینکه سلامت ورزشکاران، اولویت نخست این اتحادیه است، خاطر نشان کرد: واکنش جامعه بوکس نسب به حذف کلاه در مجموع مثبت بوده است و نتایج تمامی تحقیقات نشان می دهد، این تصمیم هیچ تأثیر منفی بر ایمنی بوکسورها نگذاشته است.


چهارشنبه بیست و یکم آبان 1393 |

خالد مشعل: تمام اعراب و مسلمانان برای آزادی مسجد الاقصی وارد عمل شوند

دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۲

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس ضمن درخواست از امت اسلام برای عمل به مسئولیت‌های خود در قبال مسجد الاقصی تصریح کرد: آزادی مسجد الاقصی جنگ عرب و تمامی مسلمانان است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در گفت‌وگو با روزنامه الشرق قطر نسبت به هرگونه تلاش برای لطمه زدن به مقاومت در جنگ علیه شهرک سازی‌ها و مقابله با اقدامات اسرائیل و برنامه‌های آن برای یهودی سازی مسجد الاقصی و لطمه زدن به مقدسات فلطسینی‌ها هشدار داد و گفت: این تلاش‌ها اشتباه است و هیچ گاه به هدف نخواهد رسید.

وی تاکید کرد: اشغالگران اسرائیلی تاکتیک‌هایی را در قبال مسجد الاقصی در پیش گرفته که کمترین واکنش از سوی فلسطینی‌ها و جهان عرب و اسلام را به دنبال داشته باشد.

مشعل تصریح کرد: اکنون زمان آن فرا رسیده تا جهان خشم این ملت را برای پیروزی مسجد الاقصی بشنود و هدف قرار دادن مقدسات توسط اسرائیل توجیه کافی برای مقاومت است.

وی عنوان داشت: ناکام گذاشتن برنامه‌های یهودی سازی مسجد الاقصی با مقاومت و انقلابی کردن مردم در مقابل اشغالگران اسرائیلی آغاز می‌شود و من از امت اسلام و به ویژه مصر، اردن، عربستان و مراکش به خاطر موقعیت‌هایشان می‌خواهم تا به مسئولیت‌های خود در قبال مسجد الاقصی عمل کنند.

مشعل تاکید کرد: آزادی مسجد الاقصی جنگ عرب و تمامی مسلمانان و نه فقط جنگ فلسطینی‌هاست.

وی از دولت توافق ملی فلسطین نیز خواست تا به مسئولیت‌های خود در قبال غزه و بررسی تمامی پیامدهای جنگ در این منطقه در خصوص آوارگان و بازسازی نوار غزه، معالجه زخمی شدگان، پایان دادن به محاصره و بازگشایی کامل مرزها عمل کند.

مشعل نسبت به اقدامات اسرائیل برای تصمیم گیری در خصوص بازسازی نوار غزه و مشخص کردن ابزار و راه‌های آن هشدار داد و عملکرد دولت توافقی را عملکردی کند و نامناسب خواند.

وی از دولت توافقی خواست تا به مسئولیت خود به طور کامل در کرانه باختری یا نوار غزه عمل کند.


دوشنبه نوزدهم آبان 1393 |

دیدگاه امام‌رضا(ع) درباره قیام زید در خونخواهی از سیدالشهدا(ع)


قیام مردم مدینه (واقعه حره)، قیام توابین، قیام مختار و قیام زید از جمله قیام‌هایی است که پس از واقعه عاشورا با نیت خونخواهی امام حسین(ع) و شهدای دشت نینوا انجام گرفت. اما این قیام‌ها تا چه مورد رضایت ائمه معصومین بودند؟ در این گزارش یک مورد از آن‌ها بررسی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، هارون‌الرشید پسرش امین را جانشین خود قرار داد و جانشینی امین را به مأمون سپرد، اما پس از مرگ هارون، بین دو فرزندش اختلاف روی داد. نزاع میان امین و مأمون‌ که آغاز شد، زمینه قیام شیعیان علیه حکومت جبار عباسی به وجود آمد و «ابن طباطبا» در سال 199 هجری قیام خود را در کوفه آغاز کرد. با پیروزی‌های او، چهار تن از برادران امام رضا(ع) به نام‌های احمد، اسماعیل، زید و ابراهیم نیز به قیام پیوستند. با این وجود، شیعیان ثامن‌الحجج(ع) در قیام شرکت نکردند، از این رو قیام‌کنندگان در مسیر ضدیّت با شیعه افتادند. فرمایش امام رضا(ع) به برادرشان زید پس از شکست در قیام نیز بیانگر همین موضوع است: «ای زید! چنانچه به شیعیان ما رسیدی از تحقیر و اهانت آنان بپرهیز که‌ نور تو از بین می‌رود. ای زید! شیعیان ما کسانی هستند که مردم به آنان کینه‌ می‌ورزند و دشمنی می‌کنند و خون و دارایی آنان را به خاطر محبتشان به ما و اعتقادشان به ولایت ما، حلال کرده‌اند. پس اگر تو به آنان بدی کنی به خود ستم کرده‌ای و جایگاهت را از بین برده‌ای.» (بحار الانوار، ج 48، ص 258)

علامه امینی با اشاره به این موضوع در جلد سوم «الغدیر» می‌نویسد: روزی مأمون در اشاره به زید گفت: این زید هم همانند زید بن علی(ع) است او هم مرد آشوب‌گری بود که قیام کرد و در این راه کشته شد. امام رضا(ع) چون این سخنان را از مأمون شنیدند بسیار منقلب شده و با سخنان حماسی و در عین حال مستدل از زید بن علی(ع) دفاع کردند. از جمله فرمودند: «مأمون این زید (برادرم) را با زید بن علی(ع) مقایسه مکن! فانّه کان من علماءِ آل محمد غَضِبَ لله عز و جل مجاهد اعدائه حتی قتل فی سبیله؛ او از دانشمندان خاندان پیامبر بود برای خدا خشمگین شد و با دشمنان او جنگید و در راه او به شهادت رسید. ای مأمون! پدرم موسی‌بن جعفر(ع) می‌فرمود: «خدا رحمت کند عمویم زید را اگر پیروز می‌شد به وعده خود عمل می‌کرد (حکومت را به امام صادق می‌سپرد).

نقل است مأمون در ادامه از امام هشتم(ع) پرسید: مگر زید بن علی از جمله کسانی نیست که بدون حق ادعای امامت کرده است؟ حضرت فرمود: خیر! زید ادعای امامت نداشت و به چیزی دعوت نمی‏‌کرد که صلاحیت آن را دارا نباشد، او دارای تقوا بود و می‏‌گفت: من شما را به آن چه مورد رضای خاندان رسالت است فرا می‏‌خوانم (عیون اخبارالرضا، ج۱، ص۲۴۸). امام رضا(ع) در جای دیگری نیز در مقام تجلیل و ستایش از زید می‌فرمایند: او از علمای آل محمّد بود (سفینة البحار ج ۱ کلمه زید). از این موضوع چنین برداشت می‌شود که عالم آل محمد حضرت رضا(ع) از قیام زید بن علی بن الحسین(ع) رضایت دارند. قیامی که ۶۰ سال پس از واقعه جانسوز عاشورا رخ داد و انگیزه آن را علاوه بر مواردی نظیر فاصله‌گرفتن خاندان بنی‌امیه از دین خدا، «انتقام خون شهدای کربلا» عنوان کرده‌اند.

آنطور که در جلد پنجم تاریخ طبری آمده است: زید تاریخ قیام خود را شب چهارشنبه اول صفر سال ۱۲۱ قمری قرار داد و جنگ به طور رسمی روز چهارشنبه آغاز شد و سه روز ادامه یافت تا اینکه در جمعه سوم صفر که زید به شهادت رسید و قیام به شکست انجامید. مهمترین عامل شکست زید را «عهدشکنی مردم کوفه» بیان کرده‌اند (مقاتل الطالبین، ص۵۵). زید روز جمعه و در ۴۲ سالگی به شهادت رسید (طبقات ابن سعد ج ۵ ص ۲۴۰). نقل است روزی از زید پرسیدند چه کسی حسین‌بن علی را در کربلا کشت؟! او پاسخ داد: حسین را «سقیفه بنی‌ساعده» کشتند (وقایع الایام، ص ۱۰۵).

زید هم‌اکنون دارای دو زیارتگاه در مصر و عراق است، چرا که سر وی در قاهره دفن شده و پیکرش در کوفه (همان مکانی که بدنش را به دار آویختند و سپس آتش زدند) خاکسپاری شده است.


جمعه شانزدهم آبان 1393 |

عمق دشمنی آمریکا با ایران فراتر از صحبت‌های اخیر اوباماست

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: عمق کینه و دشمنی ایالات متحده آمریکا با ایران فراتر از صحبت‌های اخیر اوباماست بنابراین مذاکره کنندگان هسته ای نباید اسرار مملکت را در اختیار چنین دشمنی قرار دهند.

 حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه که در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) این شهر اقامه شد با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به بر برشماری اهمیت توجه همیشگی به فانی بودن دنیا و به یاد داشتن مرگ پرداخت و اظهار کرد: با تدّبر و مطالعه تاریخ و تامل در سرنوشت پادشاهان روشن می شود که امور و عاقبت حاکم بر این دنیا برای اهل اندیشه چقدر عبرت آموز است.

وی افزود: یادکرد مرگ و مجسم نمودن همیشگی قیامت در اذهان سبب می شود تا آدمی خود را از بسیاری از گناهان دور نماید و به یاد داشتن مرگ و فانی بودن دنیا نکته ای است که پیوسته انبیا الهی و ائمه معصومین بدان توصیه کرده اند.

دوستی ایران و آمریکا امری محال و ناشدنی است

امام جمعه ارومیه با گرامیداشت سالروز 13 آبان و شهدای دانش آموز به تشریح آثار مترتب از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا پرداخت و گفت: جنایات و ستم هایی که ایالات متحده آمریکا در حق ملت ایران روا داشته به هیچ وجه قابل فراموش کردن نیست و صحبت های اخیر اوباما نشان داد که ایالات متحده هیچ وقت نمی تواند قابل اعتماد باشد بنابراین کسی نباید در فکر این باشد که روزی روابط ایران با چنین کشوری می تواند دوستانه باشد.

قریشی با مستند قرار دادن آیاتی از قرآن کریم در استمرار دشمنی های غیر مسلمانان با مسلمین اظهار کرد: بر اساس آیات الهی دولت های اسلامی نباید اسرار خود را در اختیار غیر مسلمین قرار دهند چراکه آنها در موقع بیچارگی و درماندگی کشورهای مسلمان در موضوعات مختلف کوتاه نیامده و در صدد فشار آوردن به مسلمانان بر می آیند و آمریکا با تشدید تحریمها در سالهای اخیر که با تکیه بر فرهنگ یزیدی این مملکت صورت می گیرد این واقعیت را به اثبات رسانده است.

سخنان اخیر اوباما عمق کینه آنها از اسلام را نشان داد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی تصریح کرد: صحبت های اخیر اوباما نشانه عمق نفرت و کینه آنها نسبت به مسلمین و جمهوری اسلامی ایران است بنابراین نباید با سادگی و با تساهل، فریفته این کشور مستکبر شویم، بلکه باید بر روحیه استکبار ستیزی ملت خود که بر آمده از فرهنگ ظلم ستیزی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است بیش از پیش تکیه کنیم.

وی با محکوم کردن تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به حریم مسجدالاقصی تصریح کرد: ملت مظلوم فلسطین حق دارند نسبت به این تعرض آشکار مقاومت نشان داده و سایر همه مسلمین نیز وظیفه دارند یار و یاور مردم فلسطین باشند چراکه کمک به مظلوم توصیه قرآن کریم و از آموزه های دینی ماست.

امام جمعه ارومیه با تقبیح تحرکات شیخ نشینان عرب منطقه در کمک به مسلمان کشی در خاورمیانه اظهار کرد: حاکمان مرتجعی که خرج حمله آمریکا به مناطق مسلمان نشین را تامین کرده و پیوسته در راستای منافع استکبار حرکت می کنند مسلمان نبوده و تنها نام مسلمانی را یدک می کشند و چنین افرادی از کافر بدترند چراکه ریخته شدن خون هزاران نفر از  مسلمانان منطقه نتیجه همکاری آنان با دشمنان اسلام است.

آئین های عزاداری آذربایجان غربی نیازمند نظم دهی و عظمت آفرینی است

وی با یادکرد مجاهدت های جانباز شهید مطلب نژاد که روز گذشته به دیار حق شتافت گفت: این شهید والامقام نمونه یک دلاور مقاوم، صبور و معتقد به باورهای اسلامی بود که سالهای سال دردهای ناشی از جراحت های جنگ را تحمل کرد و خانواده این شهید نیز مصداق بارز یک خانواده مومن و متعهد به انقلاب اسلامی است.

وی با تقدیر از حضور گسترده عزادان حسینی در آئین های ماه محرم اظهار کرد: انسان وقتی تجمع گسترده عزاداران در سایر شهرها را می بیند غبطه می خورد در حالیکه می دانیم 70 تا 90 درصد مردم منطقه ما در روزهای عاشورا و تاسوعا در عزاداری ها شرکت می کنند اما به سبب فقدان برنامه ریزی مناسب برای شکل دادن تجمعات مردم در قالبهای پر شکوه و با عظمت، عمق حسینی بودن شهروندان آذربایجان غربی جلوه گر نمی شود.

قریشی تصریح کرد: مدیران فرهنگی و هیئت های مذهبی تلاش کنند تا در مناسبت های پیش رو و بویژه در محرم سال آینده ترتیباتی فراهم آورند تا با ایجاد تجمع های منظم، پرشکوه و با عظمت، میزان دلدادگی واقعی اهالی این منطقه به همه نشان داده شود.

وی با بر شماری جریانات روز دوازدهم محرم به عنوان روز اهل قبیله و چگونگی به خاک سپاری شهدای کربلا و با گرامیداشت سالروز شهادت امام سجاد(ع) گفت: شایسته است مردم بویژه مسئولین شیوه عبادت و راز و نیاز آن حضرت را الگوی خود قرار داده و پیوسته خود را نیازمند به عبادت خداوند بدانند.


جمعه شانزدهم آبان 1393 |

ماندگارترین تصویر شهید همت

افسران -  ماندگارترین تصویر شهید همت چگونه خلق شد؟


جمعه شانزدهم آبان 1393 |

سیزدهم محرم؛ اسرای اهل بیت(ع) در زندان کوفه


در روز سیزدهم محرم سال 61 هجری قمری، اسرای کربلا وارد شهر کوفه شدند.

  رخدادهای سیزدهم ماه محرم سال 61 ه- ق به شرح زیر است:

«1. اسرای اهل بیت(ع) در مجلس ابن زیاد

پس از آن‌که اسرا و سرهای مقدس شهدای کربلا را در شهر کوفه گردانیدند، ابن زیاد در کاخ خود نشست و دستور داد سر مطهر امام حسین (ع) را در برابرش گذاشتند. آن‌گاه زنان و کودکان آن حضرت را به همراه امام سجاد(ع)، در حالی که به طناب بسته بودند وارد مجلس کرده، در برابر تخت آن ملعون ایستاده نگاه داشتند.

2. اسرای اهل بیت (ع) در زندان کوفه

پس از مجلس سوم ابن زیاد، اهل بیت (ع) را با غل و زنجیر وارد زندان کوفه کردند.

3. خبر شهادت امام حسین (ع) در مدینه و شام

ابن زیاد به مدینه و شام، نامه نوشت و خبر شهادت امام حسین (ع) را منتشر ساخت.

4. شهادت عبدالله بن عفیف

"عبدالله بن عفیف ازدی" از اصحاب امیرالمومنین (ع) بود که در جنگ‌های جمل و صفین دو چشم خویش را از دست داده و از آن پس مشغول عبادت بود.

او هنگامی که شنید پسر زیاد به امیرالمومنین و امام حسین علیهم السلام نسبت کذب و دروغگویی می‌دهد، از میان جمعیت برخاست و گفت:

"ساکت باش ای پسر مرجانه، دروغگو تویی و پدر تو که به تو این مقام را داد. ای دشمن خدا، فرزندان پیامبر (ص) را می‌کشی و در منابر مومنین این چنین سخن می‌گویی؟"

ماموران خواستند متعرض او شوند که با کمک قبیله‌اش به خانه رفت، ولی بعد آمدند و خانه او را محاصره کردند. پس از رشادت‌های او و دخترش، دستگیر شده و همان‌طور که از خدا خواسته بود به دست بدترین خلق یعنی ابن زیاد به شهادت رسید.»

منبع:

- تقویم شیعه، عبدالحسین نیشابوری، انتشارات دلیل ما، 1387


جمعه شانزدهم آبان 1393 |

کربلا

افسران - خانه دلها


جمعه شانزدهم آبان 1393 |

امر به معروف و نهی از منکر تکلیف همیشگی مسلمانان است

موضوع امر به معروف موضوع جدیدی نیست. این، تکلیف همیشگی مسلمانان است. جامعه اسلامی، با انجام این تکلیف زنده می‌ماند.
به گزارش خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران،  امر به معروف و نهی از منکر در مقیاس وسیع و عمومی خود حتی از جهاد بالاتر است و اساس جهاد را این فریضه استوار می‌کند اما اینکه امر به معروف و نهی از منکر چیست و ما در مقابل آن چه وظیفه‌ای داریم در آیات و روایات به صراحت بیان شده است.

امر به معروف و نهی از منکر یکی از ارکان اساسی اسلام و ضامن برپا داشتن همه فرایض اسلامی است و باید در جامعه ما احیاء شود و هر فردی از آحاد مردم، خود را در گسترش نیکی و صلاح و برچیده شدن زشتی و گمراهی و فساد، مسئول احساس کند.  

با توجه به فرا رسیدن ماه محرم و توجه ویژه به انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر از این پس در صفحه حقوقی قضایی، دیدگاه‌ها و بیانات مقام معظم رهبری را در مورد این فریضه دینی مرور می‌کنیم.

* امر به معروف و نهی از منکر: شرط قوام حاکمیت اخیار 


مقام معظم رهبری در 7.5 .71 در دیدار با علما و روحانیون مطرح کردند که امروز فقط جنگ نظامی نیست؛ اما همه تهاجم‌های دیگر، با شدت کم‌سابقه‌ای وجود دارد در مقابل این تهاجم، جامعه اسلامی، باید زنده، هوشیار، آسیب‌ناپذیر، پرامید آماده مقاومت، آماده ضربه زدن و به صورت یک موجود زنده مقاوم بماند و مقاومت کند.

این، چگونه ممکن است؟ این است که بنده موضوع امر به معروف و نهی از منکر را مطرح کردم موضوع امر به معروف موضوع جدیدی نیست. این، تکلیف همیشگی مسلمانان است جامعه اسلامی، با انجام  این تکلیف زنده می‌ماند. 

قوام حکومت اسلامی،‌ با امر به معروف و نهی از منکر است، قوام حکومت اسلامی و بقای حاکمیت اخیار به این است که در جامعه امر به معروف ونهی از منکر باشد.

جمعه شانزدهم آبان 1393 |

یا حسین

افسران - اقای روحانی و اقای ظریف


جمعه شانزدهم آبان 1393 |

کربلا در کربلا می‌ماند اگر زینب(س) نبود

یکی از زنان بسیار با فضیلتی که در تاریخ اهل بیت(ع) بعد از حضرت زهرا(س) به عنوان اسوه زنده فضایل شناخته شده، دختر حضرت علی(ع) زینب کبری(س) است.
وی از جمله زنان نادری است که بیشترین بخش از فروغ جاودان نور امامت را دریافت نمود و توانست خود را در کمالات و صفات حمیده همسان و همانند مادرش زهرای اطهر(س) بسازد.

اشتهار او به نقش آفرینی در کربلا و در کاروان اسرا و تأثیر حضورش در مغلوب کردن آثار جنگ موجب غفلت از دیگر ابعاد شخصیتی وی شده و مدیریت بحران
 بی نظیری که وی در ماجرای کربلا از خود به ثبت و ظهور رسانیده، جمیع صفات حمیده وی را تحت تأثیر قرار داده است.

خطبه های حضرت زینب (س)در حضور مردم کوفه سلیس، شیوا و در اوج فصاحت و بلاغت ایراد شده و بیانگر کمال سخنوری ایشان و نشان دهنده تدبیر و مدیریت تمام و کمال ایشان در واقعه کربلاست.

در گفت و گویی با دکترمعصومه زهیری، استاد حوزه و دانشگاه و مشاور استاندار و مدیر کل امور زنان و خانواده استان قم، با ابعاد شخصیتی حضرت زینب(س) بخصوص با مدیریت بحران ایشان آشنا می‌شویم:

   حضرت زینب(س) در حادثه کربلا چه نقشی در اصلاح جامعه ایفا نموده اند؟

یکی از ابعاد مهم شخصیتی حضرت زینب(س) که باید با تأمل و دقت بیشتری بدان توجه نماییم، نقش آفرینی ایشان در همراهی امام حسین (ع)و حضور در کاروان امام از مدینه تا مکه و سپس حرکت به سمت کوفه و حضور در کربلا و نقش ویژه و شفاف ایشان بعد از واقعه کربلاست.

هجرت حضرت زینب (س) از مدینه به کوفه یک هجرت اختیاری بوده و خود و پسرانش به دلخواه و با توجه به ابعاد این نهضت با امام زمانشان همراه می‌شوند.

در واقع حضرت زینب(س) از مهاجر محسوب می‌شوند، زیرا ایشان یک بار از مدینه به همراه پدر بزرگوارشان امیرالمؤمنین(ع) به کوفه رفته و این بار نیز به همراه برادرشان امام حسین(ع) به کوفه مهاجرت می‌کنند.مهمترین وجه شخصیتی حضرت زینب (س)، امام باوری و شناخت ایشان از امام و یاری دین خداست.

وقتی حرکت امام حسین (ع) برپایه اصلاح امت پیامبرش و اقامه  امر به معروف و نهی از منکر است، یقیناً حرکت حضرت زینب کبری(س) نیز اصلاح جامعه و نصرت دین خدا و شناساندن معروف و تبری جستن از منکر بوده است.

  مهمترین نقش حضرت زینب(س) پس از واقعه عاشورا چه بوده است؟

 آرامش بخشی به 84 زن و بچه توسط حضرت زینب(س) انجام می‌گرفته، در کنار تمامی مسایل یاد شده حضرت توجه خاصی به حجاب و عفاف خویش و زنان کاروان داشته اند تا آنجا که امام حسین (ع) خیمه زینب کبری (س)و بچه ها را در وسط قرار داده و اطراف خیمه های محارم حضور داشته و دور بعدی در سومین حلقه ،اصحاب حضور داشته اند.نقش حضرت زینب(س) در مورد خود امام حسین(ع) هم نقش
ویژه ای بوده است.

نقش حضرت زینب(س) در پراکنده نشدن زنان و کودکان قابل توجه است. ایشان تا ظهر عاشورا و زمانی که جنگ ناجوانمردانه به پایان می‌رسد، زنان و کودکان را گرد خود خوانده و به آنان آرامش می‌دهد. ایشان پیش از شهادت سیدالشهدا(ع)، جز دو مورد که به شهادت رسیدن حضرت عباس بن علی و حضرت علی اکبر (ع) از خیمه خارج نشده اند و فقط درهنگامه به شهادت رسیدن این دو عزیز، برای تسلی بخشیدن به امام حسین(ع) خیمه گاه را ترک و به خدمت برادر می‌رسد.

  یکی از ویژگی های قابل توجه حضرت زینب(س)، مدیریت بحران ایشان در آن شرایط طاقت فرسا ذکر شده، در حالی که خود ایشان نیز داغدار وماتم زده بودند، لطفاً بفرمایید چه عواملی باعث اقتدار و حفظ صلابت ایشان درآن شرایط شده است؟

کودکان و زنان و داغ دیدگان وقتی به چهره حضرت زینب(س) نگاه می‌کردند، آرام می‌شدند. گویا اسکان و آرامشی برای آنها حاصل می‌شد. مدیریت بحران حضرت زینب(س) در این میان قابل توجه است.در روز قتال و روز مقابله با سپاه کفرو نفاق، حضرت زینب(س) وقتی خیمه گاه راکه مورد تهاجم قرار گرفته، مشاهده می‌کند، خطاب به امام سجاد(ع) می‌گوید : «پسر برادرم! چه کار کنیم؟» ایشان می‌فرمایند :«علیکن بالفرار». در آن شرایط سخت و فشار و تهاجم برای نجات جان همه زنان و کودکان و برای آنکه آنها را از آتش زدن خیمه ها و غارت اموالشان و تعرض سربازان ابن سعد در امان نگاه دارد، آنها را پراکنده می‌کند و خود ناجی وجود نازنین امام زمان خود حضرت زین العابدین(ع) که پس از به شهادت رسیدن امام حسین(ع) به امامت می‌رسند، می‌شود.

امام سجاد(ع)در بیماری بسر می‌برد و در شرایطی قرار دارد که جان ایشان در معرض خطرات بسیاری است. حضرت زینب(س) جان خود را حائل می‌نماید تا کسی نتواند به ایشان تعرض کند. در آن شرایط بحرانی و سخت یک بار دیگر نازدانه هایی که پراکنده شده بودند را دور خود جمع می‌کند ،زنان و کودکان داغدار را تسلی داده و به تسلای دل آنها شب را نگهبانی می‌دهد و خطاب به آنها می‌گوید:آرام بخوابید زینب(س) بیدار است! زانوان زینب(س) توان ایستادن ندارد، اما روح بلند زینب(س) به او استقامت می‌بخشد.

در شام غریبان امام حسین (ع) زینب کبری(س) انسجام و یکپارچگی را در میان 84 زن وکودک برقرار می‌کند.تأمل در این حالات و استقامت مافوق تصور حضرت زینب(س) مارا به حقانیت جمله امام سجاد(ع) در وصف عمه بزرگوارشان آگاه می‌سازد که فرمودند: «عمه جان در قنوت نماز شبت مرا دعا کن.» از این جمله در می‌یابیم حضرت زینب(س) تا چه میزان به مقام عصمت نزدیک است که امام سجاد(ع) از ایشان طلب دعا می‌کند.همه می‌دانیم که حضرت زینب(س) نزدیکترین چهره به معصومین بود و هفت معصوم را در زمان حیاتش درک کرده است.

   نقش حضرت زینب (س) در پیام رسانی واقعه عاشورا و رسوایی خاندان بنی امیه و تبلیغات عوام فریبانه آنها چگونه بوده است؟

بعد مهمی که  باید در باره آن کتابها نوشته شود و در تاریخ برای همیشه جریان داشته باشد؛ توجه به پیام رسانی حضرت زینب(س) و اقتدار شخصیتی ایشان است.

حضرت زینب(س) چنان باشجاعت و دلاوری، تمامی توطئه ها و نیرنگهای دشمنان را در زمان اسارت نقش بر آب می‌کند که گویی تمامی غل و زنجیرهای اسارت را به یک باره پاره نموده و آنها را بر سر یزیدیان خراب می‌کند.

در بازار شام و کوفه، در مسجد کوفه، در مجلس ابن زیاد و در تمامی منزلهایی که می‌ایستادند و در 
جایگاه هایی که درنگ می‌کردند، با معرفی خود و خاندان نبوت و کسانی که به ساحت پاک خاندان پیامبر(ص) تعرض کرده بودند، با زیرکی خاص و هوشمندی بی‌نظیری پیام مظلومیت اباعبدا...الحسین(ع) را به گوش مردم رسانیده و همچنین سلامت و منش دینی و اخلاقی خود و زنان و کودکان را حفظ می‌نمایند و هم چهره ننگین حکومت بنی امیه را معرفی و رسوا می‌کردند، به طوری که ابن زیاد پس از شنیدن سخنان حضرت زینب(س) می‌پرسد، این زنی که این گونه با اقتدار سخن می‌گوید، کیست؟

حضرت زینب(س) با اقتدار و قدرت وارد مجلس می‌شود و چنان خطبه های قرایی می‌خواند که زنان کوفه، گیسوان را چنگ انداخته و مردان محاسن می‌کندند.حتی در مجلس ابن زیاد چنان تلاطمی می‌اندازد که همه سفیران و کارگزارانی که از شهرها و دیگر ممالک به دانجا آمده بودند، ابن زیاد و یزید را مورد شماتت قرار می‌دهند که تو خاندان پیامبرت را کشته‌ای و به اسارت گرفته‌ای؟! و سرانجام در آخرین تصمیم سرنوشت ساز، از امام سجاد(ع) می‌خواهد اجازه زرنگار کردن کاروانها را به یزید ندهد و دستور می‌دهد تا کاروانها را سیاه پوش کنند که در هر قریه و شهر و جایگاهی چنان کوبنده و غراء سخن می‌گوید که همه می‌پرسند، این کاروان داغدار و سیاه پوش چه کسانی است؟

حضرت زینب(س) نیز از شهادت مظلومانه امام حسین(ع) و یارانش می‌گوید و هرگز سکوت نمی کند تا اینکه او را از مدینه فرا می‌خوانند، زیرا می‌دانند او تا روزی که زنده است، پیام آور واقعه کربلا خواهد بود.

جمعه شانزدهم آبان 1393 |

پیام آور کربلا حضرت امام سجاد (ع)

افسران - پیام آور کربلا حضرت امام سجاد (ع)


جمعه شانزدهم آبان 1393 |

ششمین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) برگزار شد

ششمین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.
به نقل از به نقل از پایگاه اطلاع ‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، ششمین شب از مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، امشب در حسینیه امام خمینی(ره)، با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، جمعی از مسئولان و هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم برگزار شد.
 
در این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین رفیعی، با اشاره به گسترش و انتشار حقایق و معارف قیام تاریخ ساز حضرت سید الشهدا(ع) پس از روز عاشورا، گفت: طلایه‌داران این فصل از قیام حسینی امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) هستند و این بزرگواران با شناخت جامعه تبلیغی، حرکت دشوار تبیین واقعیات و زدودن تحریفات را به عالمانه‌ترین و زیباترین شکل انجام دادند.
 
وی، تفاوت سیره تبلیغی امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) در کوفه، شام و مدینه را به دلیل تفاوت جامعه مخاطب خواند و افزود: اهل کوفه شناخت کافی از اهل‌بیت(ع) داشتند، بنابراین حضرت زینب(س) در خطبه تاریخی خود در ورود به این شهر، آنها را سرزنش و ملامت کرده و صفاتی نظیر فریبکاری، پیمان‌شکنی و حیله‌گیری را برای کوفیان برمی‌شمرد.
 
حجت‌الاسلام رفیعی شیوه تبلیغی اهل‌بیت(ع) در شام را آگاهی دادن به مردم، به دلیل آشنایی نداشتن آنها با خاندان رسالت دانست و گفت: قیام حضرت سیدالشهدا(ع) چشمه‌ای بود که در کربلا جوشید و با خطبه‌ها و روشنگری‌های امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) در کوفه و شام، آب زلال آن به تشنگان تاریخ رسید.
 
همچنین در این مراسم آقایان سماواتی و مطیعی در سوگ شهادت جانکاه حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و خاندان و یاران آن حضرت مرثیه سرایی و نوحه خوانی کردند.

جمعه شانزدهم آبان 1393 |

ظهر عاشورا در فکه...

افسران - ظهر عاشورا در قتلگاه فکه...


جمعه شانزدهم آبان 1393 |

پنجمین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با حضور رهبر معظم انقلاب برگزار شد

پنجمین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، امشب در حسینیه‌ی امام خمینی(ره)، با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، رؤسای قوا، جمعی از مسئولان و هزاران نفر از سوگواران عاشق حسینی برگزار شد.
به گزارش سرویس سیاسی باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، پنجمین شب مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، امشب در حسینیه‌ی امام خمینی(ره)، با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، رؤسای قوا، جمعی از مسئولان و هزاران نفر از سوگواران عاشق حسینی برگزار شد.
 
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین قاسمیان، با اشاره به یک ویژگی برجسته پیامبر اکرم(ص) و یارانش یعنی «شدت در مقابل کفار» و «رحمت در میان امت اسلامی»، گفت: قیام حضرت سید الشهدا(ع) پیوند دادن هنرمندانه این دو خصوصیت بود.
 
وی، درس عاشورا را روحیه سلحشوری و تربیت جامعه اهل مبارزه و جهاد خواند و افزود: اسلام، دین جنگ نیست اما بر دفع شر سران کفر تأکید دارد و جهت‌گیری همه فعالیتهای مومنانه نیز باید بر مبارزه با اصل کفر و به میدان آوردن تمام توان برای مرعوب کردن دشمن استوار باشد.
 
حجت الاسلام قاسمیان، در ادامه «الفت، مدارا و رحم» مسلمین نسبت به یکدیگر را یک ویژگی ضروری برشمرد و گفت: وحدت در امت اسلامی امروز کیمیاست، البته وحدت، نیاز به محور دارد و به شهادت قرآن کریم، این محور، جایگاه ولایت است و بدترین ظلم، خدشه‌دار کردن این محور وحدت در جامعه اسلامی است.
 
همچنین در این مراسم آقایان خلج و محمد رضا طاهری مرثیه‌سرایی و نوحه‌خوانی کردند.

چهارشنبه چهاردهم آبان 1393 |

رهبرم سید علی

افسران - رهبرم سید علی


سه شنبه سیزدهم آبان 1393 |

مراسم عزاداری شب عاشورا با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد

در شب عاشورای حسینی، شب ماتم و اندوه آل الله، مراسم عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و اصحاب با وفای ایشان، با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، جمعی از مسئولان و هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.
در شب عاشورای حسینی، شب ماتم و اندوه آل الله، مراسم عزاداری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و اصحاب با وفای ایشان، با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، جمعی از مسئولان و هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.

در این مراسم، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خاتمی در سخنانی، صحنه کربلا را عرصه رویارویی «اردوگاه شیطان» با «اردوگاه حق» توصیف کرد و گفت: در این رویارویی، اصحاب حضرت سیدالشهدا(ع)، جان و مال خود را با خدا معامله کردند و لازمه معامله با خداوند نیز شناخت دقیق راه و مسیر زندگی و پس از آن، ثابت قدم و استوار ماندن در راه حق و حقیقت است.

وی راه درست را راه ولایت و پرهیز از قرار گرفتن در جبهه بندی‌های کاذب خواند و افزود: ستون فقرات رجزخوانی‌های اصحاب امام حسین(ع) در میدان نبرد روز عاشورا، تأکید بر ولایتمداری و ایستادگی و پایداری در مسیر ولایت است.

عضو مجلس خبرگان رهبری، همچنین با اشاره به تقارن عاشورای امسال با ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی، گفت: پیام و درس نهضت عاشورا «مقاومت، عزت و تسلیم نشدن در مقابل ظلم» است و ملت عاشورایی و کربلایی ایران نیز با تمام وجود به این پیام پایبند است.

در این مراسم، همچنین آقایان نورایی و حدادیان مرثیه خوانی و نوحه سرایی کردند.

سه شنبه سیزدهم آبان 1393 |

عاشوراء درس استکبار ستیزی بود و نه مذاکره

افسران - تحریف ممنوع / عاشوراء درس استکبار ستیزی بود و نه مذاکره /کجای این ادبیات مذاکره است؟


سه شنبه سیزدهم آبان 1393 |

عزاداری رئیس جمهور همراه با سوگواران حسینی در جوار حرم عبدالعظیم حسنی(ع)

رئیس جمهور همزمان با عاشورای حسینی با حضور در جمع سوگواران حسینی در جوار بارگاه مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفای آن حضرت شركت كرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی پیش از ظهر سه شنبه در بدو ورود به آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) ، در محل مصلی حرم از سوی آیت الله ری شهری تولیت این آستان مورد استقبال قرار گرفت.

دكتر روحانی به زیارت حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، حضرت حمزه ابن موسی الكاظم(ع) و حضرت طاهرابن زین العابدین(ع) مشرف شد و همچنین بر سر مزار آیت‌الله محمدرضا مهدوی كنی رییس فقید مجلس خبرگان رهبری حضور یافت و به قرائت فاتحه پرداخت.

رئیس جمهور پس از زیارت حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، در اجتماع باشكوه سوگواران عاشورای حسینی حضور یافت و همراه با آنان به عزاداری پرداخت.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی همچنین در حاشیه مراسم عزاداری در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) از برخی خادمان و پیرغلامان هیات‌های مذهبی با اهدای تابلوهایی كه روی آنها جمله «مظلوم حسینم» نقش بسته بود تجلیل كرد.

گفتنی است؛ محمدنهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری، حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین علوی وزیر اطلاعات و سیدحسین هاشمی استاندار تهران، رییس جمهوری را در این آیین عزاداری همراهی می كردند.

سه شنبه سیزدهم آبان 1393 |

مرگ بر آمریکا

افسران - مرگ بر آمریکا


سه شنبه سیزدهم آبان 1393 |

گزیده بیانات رهبر انقلاب درباره 13 آبان


مقام معظم رهبری درخصوص یوم‌الله 13آبان فرمودند: تا ذهن مردم از شعار مرگ بر آمریکا پر است تسلط دوباره آمریکا بر این کشور ممکن نیست .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) گزیده بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خصوص 13 آبان بدین شرح است:

ملت و دولت ایران در کنار یکدیگر از هیچ‌یک از قدرتهای استکباری واهمه ندارد.

سیاست ما سیاست آشتی ناپذیری با آمریکاست .

سیزده آبان روز استواری ملت ایران در مقابل ترفند استکبار است.

سیزده آبان فرو ریختن هیمنه‏ سلطه‏ آمریکائی و استکبار آمریکائی در ایران و در جهان بود.

اولین مضمون سیزده آبان عبارت است از رویارویی رژیم آمریکا با نهضت اسلامی و بیداری اسلامی.

سیزدهِ آبان، اینهاست؛ یعنی مقابله با زورگویی، دسیسه و استکبار.

روز سیزده آبان یعنی روز اعلام پایداری ملت در برابر آمریکا.

تسخیر لانه‌ توطئه و جاسوسی جهادی ابتدایی بود علیه استکبار جهانی.

سیزدهم آبان ، روز تجلی دوباره آزادگی و شجاعت و غیرت انقلابی در ملت مسلمان ماست.

آینده مملکت در دست دانش‌آموزان است .

سیزدهم آبان سال 57 دوران شور و اعتلای مبارزات ضدرژیم و ضد آمریکایی در ایران است.

عزت، رفاه و استقلال این کشور در سایه ایستادگی در مقابل استکبار جهانی بدست آمده است.

آمریکا از رشد انقلابی دانش‌آموزان ما بیمناک است.

سیزده آبان روز بسیار مهمی است؛ به یک معنا روز دانش‏ آموز است، به یک معنا روز دانشجوست، به یک معنا روز استواری ملت ایران در مقابل ترفند استکبار است.

سیزده آبان در واقع روز جوانان است؛ جوانان دانش‏ آموز و دانشجو.

تا ذهن مردم از شعار مرگ بر آمریکا پر است تسلط دوباره آمریکا بر این کشور ممکن نیست .

مقاومت یک ملت متحد و دارای عزم راسخ، قادر است بر همه‌ خصومتها و عنادها فائق آید و راه افتخارآمیز به سوی هدفهای بلند خود را بگشاید.

سیزدهم آبان روز شروع سقوط هیبت استکباری آمریکاست.

یک ملت وقتی در راه درست، با هدایت صحیح و با بصیرت، ایستادگی و استقامت می‌کند، هیچ قدرتی در مقابل او تاب مقاومت ندارد.

امروز تروریست بزرگ در دنیا، دولت آمریکاست.

بدانید به حول و قوه‌ الهی، مبارزه‌ی حق - که با سردمداری ملت ایران و با پرچم اسلام آغاز شده است - با باطل، با طاغوتها، با فرعونها و با فرعون استکبار، تا سرنگونی استکبار ادامه پیدا خواهد کرد.

قطعاً ملت ایران در همه‌ این چالشهائی که امروز با آن مواجه است و احیاناً در آینده هم با آنها مواجه خواهد بود، بینی دشمن را به خاک خواهد مالید.


سه شنبه سیزدهم آبان 1393 |

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان

افسران - سید حسن نصرالله : اگر حزب‌الله در سوریه نبود، کشتار داعش از عشایر عراقی در لبنان هم رخ می‌داد


سه شنبه سیزدهم آبان 1393 |

مراسم شب تاسوعای حسینی با حضور رهبر انقلاب برگزار شد

در شب تاسوعای حسینی،مراسم سوگواری حضرت سید الشهدا علیه‌السلام با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری؛مراسم سوگواری حضرت سید الشهدا علیه‌السلام با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد.

در این مراسم که جمعی از مسئولان و هزاران نفر از اقشار مختلف مردم حضور داشتند، ابعاد عظیم حماسه حسینی از سوی حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین پناهیان تبیین شد.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین پناهیان با تاکید بر لزوم شناخت دقیق دشمن گفت: جامعه ای که بصیرت داشته باشد و دشمنانش را به درستی بشناسد، هیچ شخص و جریانی نمی تواند آن را فریب دهد.
وی با بیان اینکه انسان مومن باید به عظمت اولیای خدا و باطل بودن دشمنان خدا باور داشته باشد، تاکید کرد: امام حسین(ع) در کربلا فضائل یاران خود و رذالت جبهه باطل را به خوبی به نمایش گذاشت و واقعیتِ دشمنان را برای همیشه تاریخ برملا کرد.   

سخنران مراسم شب تاسوعای حسینی خاطرنشان کرد: حماسه کربلا باعث شد تا امت اسلامی از ساده اندیشی فاصله بگیرد و زمینه ای باشد برای اینکه انسان مومن هیچگاه فریفته ظواهر دشمن نشود.

در این مراسم همچنین آقایان بهتاش و انسانی به ذکر مصیبت حضرت امام حسین(ع) و اصحاب ایشان پرداختند.

دوشنبه دوازدهم آبان 1393 |

تجمع بزرگ حسینیان ارومیه با حضور پرشور مردم برگزار شد

تجمع بزرگ حسینیان ارومیه در آستانه تاسوعای حسینی با حضور پرشور و با شکوه مردم عزادار و سوگوار در میدان انقلاب ارومیه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این تجمع مردمی که هزاران نفر از اقشار مختلف مردم در آن حضور داشتند، مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در سوگ اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای ایشان به نوحه خوانی پرداختند.

مردم ولایتمدار و عاشق اهل بیت شهرستان ارومیه در این تجمع عظیم، نوای ' لبیک یا حسین' و ' لبیک یا اباالفضل' سر داده و عشق و ارادت خالصانه خود را به شهدای دشت کربلا ابراز کردند.

اشک های مادران در کنار سینه زنی فرزندان نوجوان و جوان آنها از مهمترین جلوه های این آیین معنوی در ارومیه بود.

حضور مردم در تجمع بزرگ حسینیان ارومیه گرمای خاصی به آیین عزاداری سرور و سالار شهیدان داده بود، به طوری که سردی هوا احساس نمی شد.

این تجمع بزرگ، هشتمین تجمع مردم ارومیه در هشتم ماه محرم است که هر ساله بر تعداد مردم حاضر در این همایش بزرگ حسینی افزوده می شود.

عزاداری مردم آذربایجان غربی به ویژه ارومیه در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی نیز ادامه می یابد و مردم این استان با حضور در دستجات عزاداری، ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت به ویژه شهدای دشت کربلا نشان می دهند.


دوشنبه دوازدهم آبان 1393 |

آغاز تمرینات تیم ملی بوکس از 11 آذرماه

تمرینات تیم ملی بوکس بزرگسالان ایران برای حضور در مسابقات جهانی و آسیایی از 11 آذرماه آغاز خواهد شد.

اکبراحدی سرمربی تیم ملی بوکس بزرگسالان ایران با اعلام این خبر به ایرنا گفت: هم اکنون 13بوکسور جوان به اردو دعوت شده و به تمرین می پردازند.

وی افزود: با این حال اردو های اصلی تیم ملی از 11 آذرماه و در پایان مسابقات قهرمانی کشور آغاز به کار خواهد کرد.

سرمربی تیم ملی ایران عنوان کرد:مسابقات کشوری 4آبان ماه به پایان می رسد که نفرات اول و دوم هر وزن را به همراه بوکسورهای شایسته ای که کمیته فنی شناسایی کند به اردو دعوت می کنیم.

وی درپاسخ به این سوال که تمرینات تیم ملی برای حضور درچه مسابقاتی آغاز خواهد شد،گفت:امسال رقابت خاصی نداریم اماازهم اکنون استارت کار را برای حضور در مسابقات قهرمانی جهانی و آسیایی که اواسط سال آینده برگزار می شود، خواهیم زد.

احدی ادامه داد: مسابقات جهانی که دارای سهمیه حضور در المپیک 2016 است به میزبانی دوحه برگزار می شود و سپس رقابت های قهرمانی آسیا آغاز خواهد شد که این رقابت نیز دارای سهمیه المپیک خواهد بود.

وی افزود: تمام تلاش ما اسن است تا بتوانیم سهمیه کافی را برگزاری حضور در المپیک 2016 کسب کنیم.

سرمربی تیم ایران درخصوص بازگشت دوباره منوچهر مقصودی به فدراسیون بوکس و فعالیت به عنوان رییس کمیته فنی گفت: مقصودی چهره ای آشنا و کارنامه دار در بوکس ایران است و از بازگشت او به خانه اش خوشحال هستم.


یکشنبه یازدهم آبان 1393 |

دلاوری: از مسئولان می خواهیم نگاه خود را به بوکس تغییردهند.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون بوکس و به نقل از خبر آنلاین ، جاسم دلاوری نماینده سنگین وزن تیم ملی بوکس دررینگ اینچئون تا یک قدمی طلا پیش رفت ولی با شکست مقابل نماینده قزاقستان به نقره بسنده کرد . او حالا خودش را برای رینگ جهانی قطر اولین انتخابی المپیک آماده می کند تا علاوه بر کسب مدال طلا سهمیه المپیک ریودو ژانیرو را دراختیار بگیرد .

 

دلاوری که مدال برنز بازیهای آسیایی دوحه  قطر در کارنامه اش به چشم می خورد می گوید : « از آنجا که مدال این مسابقات دررنکینگ رده بندی تاثیرگذار بود همه کشورها با نامداران خود آمده بودند و با تمام توان برای مدال می جنگیدند . من هم دررینگ اینچئون کم نگذاشتم  وهر چه در توان داشتم رو کردم تا بتوانم طلا بگیرم اما متاسفانه نشد. سطح مسابقات خیلی بالا بود و حریف قزاق تجربه حضور درچند المپیک ومسابقه جهانی را داشت به همین دلیل مبارزه با او کارساده‌ای نبود.»

 

بوکسورسنگین وزن تیم ملی ادامه می دهد : « مسابقات اینچئون درسطح بسیار خوبی برگزار شد. درمجموع چهار مبارزه انجام دادم . در مبارزه اول حریف چینی که از نظر تجربه از من برتر بود شکست دادم . در مبارزه دوم با نماینده کره روبرو شدم . او حریف خیلی خوبی بود ولی با آنالیز کادرفنی این حریف و نماینده ازبکستان را شکست دادم اما درفینال با شکست مقابل بوکسورقزاق مدال طلا از دستم پرید.»

 

نایب قهرمان بازیهای آسیایی با اشاره به داوری ها می گوید : « حق تیم ما مدال‌های بیشتری بود. اما متاسفانه داوری‌ها چنگی به دل نمی زد و داوران با جانبداری از بوکسورهای کره ای و قزاق بوکسورهای بقیه کشورها  را از کسب مدال محروم کردند. معتقدم اگر قضاوت‌ها بهتر بود قطعا تعداد مدال‌های تیم ایران بیشتر بود.»

 

دلاوری ادامه می دهد : « بعد از بازی‌های آسیایی دوحه چندین عمل جراحی روی پایم انجام دادم و مدتی را دور بودم. این دوری باعث شد درگوانگ ژو حضور نداشته باشم و در این وزن روح الله حسینی که هم اکنون نایب رییس فدراسیون است مدال برنز گرفت.»

 

بوکسورسنگین وزن تیم ملی کسب سهمیه المپیک را مهمترین برنامه‌اش عنوان می کند : « بعد از بازگشت تمرینات انفرادی را شروع کردم تا پس از تشکیل اردو برای حضوردررینگ جهانی کاملا آماده باشم . هدفم ابتدا حضوردرمسابقات قهرمانی جهان وسپس انتخابی المپیک است که اگر کادر فنی صلاح بداند می‌خواهم در این دو میدان مدال بگیرم .»

 

نایب قهرمان بازیهای آسیایی دوست دارد مبارزه در بوکس نیمه حرفه‌ای را تجربه کند: « هر بوکسوری دوست دارد پیشرفت کند و روزی در مسابقات نیمه حرفه‌ای و حرفه‌ای مبارزه کند و من هم از این قاعده خارج نیستم . پیشنهاداتی برای مبارزه در لیگ نیمه حرفه ای داشته ام ولی چون  شغلم برایم اهمیت بیشتری دارد. از حضور در این مسابقات انصراف داده ام . ولی اگراطمینان پیدا کنم رفتنم به این رقابت‌ها برای من مشکلی ایجاد نمی کند حتما به بوکس نیمه حرفه‌ای می روم.»

 

دلاوری ادامه می دهد : « متاسفانه مسئولان ورزش بین رشته های ورزشی تبعیض قائل می شوند . قبل از بازیهای آسیایی هیچ مسئولی از بوکسورها سراغ نگرفت اما دراینچئون همه انتظارمدال داشتند و ما هم قول دادیم که کم نگذاریم و خوشبختانه به قول خود عمل کردیم . حالا از مسئولان می خواهیم نگاه خود را به بوکس تغییردهند مطمئن باشند اگر از بوکس وقهرمانان آن حمایت کنند این موفقیت ها در رینگ جهانی والمپیک برزیل تحقق پیدا می کند.»

یکشنبه یازدهم آبان 1393 |

قدرت‌های متکی به زور شعار امر به معروف و نهی از منکر را تمسخر می‌کنند

قدرت‌های متکی به زور شعار امر به معروف و نهی از منکر را تمسخر می‌کنند، اما حقیقت این است که همان امر به معروف و نهی از منکر و همان حرکت حزب‌اللهی که می‌تواند در مقابل انحراف‌ها و خطاهای فاحش دنیای امروز بایستد. هیچ چیز دیگر نمی‌تواند.
به گزارش خبرنگار حقوقی- قضایی باشگاه خبرنگاران،  امر به معروف و نهی از منکر در مقیاس وسیع و عمومی خود حتی از جهاد بالاتر است و اساس جهاد را این فریضه استوار می‌کند اما اینکه امر به معروف و نهی از منکر چیست و ما در مقابل آن چه وظیفه‌ای داریم در آیات و روایات به صراحت بیان شده است.  
 
امر به معروف و نهی از منکر یکی از ارکان اساسی اسلام و ضامن برپا داشتن همه فرایض اسلامی است و باید در جامعه ما احیاء شود و هر فردی از آحاد مردم، خود را در گسترش نیکی و صلاح و برچیده شدن زشتی و گمراهی و فساد، مسئول احساس کند.    
 
با توجه به فرا رسیدن ماه محرم و توجه ویژه به انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر از این پس در صفحه حقوقی قضایی، دیدگاه‌ها و بیانات مقام معظم رهبری را در مورد این فریضه دینی مرور می‌کنیم.
 
**هیچ چیز دیگر نمی‌تواند مقابل انحرافات دنیای امروز بایستد
 
مقام معظم رهبری در تاریخ 1371.1.11 در دیدار با مسئولان و کارگزاران نظام بیان کردند بشریت امروز باید از درون متحول و تزکیه شود و نظم اجتماعی‌اش نظم عادلانه و قسط‌ آمیز شود.   
 
امروز در دنیا قسط نیست، عدالت نیست. ظلم است و دنیا را از ظلم نسبت به ملت‌های مظلوم پر کردند من به شما برادران عزیزی که مسئولان جمهوری اسلامی هستید یک جمله می‌خواهم عرض کنم: تنها شما می‌توانید در مقابل قدرت‌های متکی به زور بایستید مشروط به اینکه با همه وجود پای احکام نجات بخش اسلام و تبعیت از احکام قرآنی بایستید و بی‌هیچ رودروایستی و بی‌هیچ ملاحظه از کسی در این راه و صراط مستقیم حرکت کنید آن وقت است که خوب می‌توانید ایستادگی کنید.
 
آن‌ها شعار امر به معروف و نهی از منکر را تمسخر می‌کنند، شعار حزب‌اللهی‌‌گری را تمسخر می‌کنند اما حقیقت این است که همان امر به معروف و نهی از منکر و همان حرکت حزب‌اللهی و همان پایبندی به اصول است که می‌تواند در مقابل انحراف‌ها و خطاهای فاحش دنیای امروز بایستد. هیچ چیز دیگر نمی‌تواند. ملت‌ها هم این را می‌خواهند.

یکشنبه یازدهم آبان 1393 |

اشکواره ولی امر جهانیان ... أَلسَّلامُ عَلَی الرَّأْسِ "الْمَرْفُوعِ "

افسران - اشکواره ولی امر جهانیان ... أَلسَّلامُ عَلَی الرَّأْسِ


جمعه نهم آبان 1393 |

طلوتی: از تیم ملی خط خوردم، افسردگی شدید گرفتم/ با ناطق نوری آشتی کردم

نماینده وزن 64 کیلوگرم تیم ملی بوکس در المپیک لندن گفت: پس از اختلافاتی که بین من و مسئولان فدراسیون رخ داد به تیم ملی دعوت نشدم و دچار افسردگی شدید شدم.

خبرگزاری فارس: طلوتی: از تیم ملی خط خوردم، افسردگی شدید گرفتم/ با ناطق نوری آشتی کردم

مهدی طلوتی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد نتایج کسب شده تیم ملی ایران در بازی‌های آسیایی اینچئون، اظهار داشت: نتایج تیم ملی در بازی‌های آسیای واقعا قابل قبول بود. همه نفرات خوب ظاهر شدند و با امکاناتی کم و بضاعتی که در طول اردوها داشتند به نظرم نتیجه بسیار خوبی را کسب کردند. البته اگر یک مدال طلا هم تیم کسب می‌کرد واقعا شاهکار بزرگی در کاروان ایران رخ می‌داد. به هر حال بوکس ایران از امکاتان کمی برخوردار است و در آن سوی قزاق‌ها که همیشه یکی از حریفان اصلی ما هستند واقعا از امکانات خوبی برخوردارند. به هر حال جوانگرایی ناطق نوری در فدراسیون جواب داد.

وی در پاسخ به این سؤال که این‌ روزها خبرهای کمی در مورد طلوتی شنیده می‌شود گفت: بنده از رسانه‌ها واقعا دلگیرم، چرا که سال گذشته فضای را ایجاد کردند تا من حرف‌های دلم را بزنم اما شرایط را طوری برای من تنگ کردند که تمام کاسه‌کوزها سر من شکست. اختلافی که بین من و فدراسیون بوکس رخ داد باعث شد تا از تیم ملی خط بخورم و نابود شوم. مدت‌ها دچار افسردگی شده بودم و از فضای تمرینات دور بودم و هیچ روزنه امیدی برای ادامه دوران قهرمانی نداشتم.

نماینده تیم ملی بوکس در المپیک لندن در پاسخ به این سؤال که گویا با رئیس فدراسیون جلسه‌ای را برگزار کرده‌ای و صحبت‌های شما خروجی خوبی هم داشته است گفت: تیم ملی پیش از اعزام به بازی‌های آسیایی در شهر نور تمرینات خود را پیگیری می‌کرد و حتی در یک دیدار دوستانه با امین قاسمی‌پور مبارزه کردم و نتیجه بازی نیز به تساوی کشیده شد. با اینکه مدت‌‌ها بود تمرین نکرده بودم اما نشان دادم که هنوز آماده‌ام. در حاشیه همان اردوها جلساتی را با ناطق نوری داشتم که خوشبختانه رابطه خوبی دوباره بین ما برقرار شد.

بوکسور تیم ملی در المپیک لندن در واکنش به این سؤال که آیا پس از جلسه با رئیس فدراسیون صحبتی در مورد بازگشت دوباره به تیم ملی نشد، گفت: ناطق نوری از من سؤال کرد که آیا تمرینات خود را پیگیری می‌کنی یا خیر که من نیز تمام شرایط تمریناتم را برای او توضیح دادم، اما در مورد دعوت شدن به اردوی تیم ملی صحبت مطرح نشد.

طلوتی در پاسخ به این سؤال که آیا تمرینات خود را پیگیری می‌کنی یا خیر، عنوان کرد: متاسفانه از ناحیه عضله پای چپ در تمرینات با مصدومیت روبرو شده‌ام و با توصیه پزشکان 5 ماه باید تمرینات سنگین را پیگیری نکنم به همین دلیل ناچارم که فقط بدنسازی سبک انجام دهم تا از دوران اوج فاصله نگیرم.

وی در پایان گفت: متاسفانه با اتفاقاتی که سال گذشته رخ داد دوران قهرمانی من نابود شد،اما خوشحالم از اینکه اعضا شورای شهر و رنجبر شهردار بابلسر در این شرایط من را تنها نگذاشتند و حداقل در شهرداری برایم شغلی را دست و پا کردند تا از این شرایط افسردگی خارج شوم. همه توکلم به خداست تا شاید روزی دوباره به تیم ملی دعوت شوم.


جمعه نهم آبان 1393 |

حضرت قاسم سلام الله علیه

افسران - مانند بابایش حسن ، تحت‌الحنک بست


جمعه نهم آبان 1393 |

مقصودی: نتوانستم به ناطق نوری نه بگویم

نایب رییس پیشین فدراسیون بوکس با اشاره به اینکه ریاست این فدراسیون از وی خواسته است مسوولیت کمیته فنی را برعهده بگیرد، گفت: ناطق نوری مثل برادر من است و نتوانستیم به او نه بگویم.

 

منوچهر مقصودی که چند ماه قبل از نایب رییسی و مدیریت تیم های ملی بوکس کنار رفت تا بیشتر به امور شخصی خود بپردازد در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: فدراسیون بوکس خانه من است و در این ماه ها از دور شرایط را دنبال می کردم و با مسوولان و مربیان در ارتباط بودم.

وی در خصوص اینکه با چه ستمی به فدراسیون بازخواهد گشت، گفت : ناطق نوری خواست تا به عنوان مشاور عالی و رییس کمیته فنی در کنار او باشم.

مقصودی با بیان اینکه هنوز قطعی این پیشنهاد را نپذیرفته است، تصریح کرد: هم اکنون کادر فنی تیم ملی با نفرات جوان خود با قدرت کار می کند و آنان باید با همین روش کارشان را دنبال کنند و نمی خواهم به هیچ عنوان دخالتی در امور آنان داشته باشم.

وی افزود: بزودی جواب نهایی را خواهم داد اما نمی تونام به ناطق نوری نه بگویم و دیگر همچون گذشته در فدراسیون حضور فعالی نخواهم داشت.

مقصودی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا که بالاخره حضور به عنوان رییس کمیته فنی را پذیرفته است افزود: شما حضورم را قطعی بدانید.

وی در پاسخ به این سوال که عملکرد تیم ملی را در اینچئون چگونه ارزیابی می کند گفت: برای عامه مردم نتایج خوب بود اما برای من که سالها در این رشته بوده ام نتایج ایده آل نبود، چراکه باید روزی بتوانیم قزاقستان و ازبکستان را شکست بدهیم.


جمعه نهم آبان 1393 |

وبلاگ پنهان در خورشید ( خبرهای صاف و شفاف به نشانی ذیل افتتاح شد .

 

از امروز مسائل مذهبی و اخبار روز را در وبلاگ پنهان در خورشید به آدرس ذیل پیگیری کنید .

http://amar1393.blogfa.com/


پنجشنبه هشتم آبان 1393 |

پوسترهای عاشورایی

افسران - پوسترهای عاشورایی + تصاویر


سه شنبه ششم آبان 1393 |

تمجید سایت فدراسیون جهانی بوکس از احسان روزبهانی

 

پس از پیروزی احسان روزبهانی در مسابقات بوکس بلغارستان، سایت فدراسیون جهانی به تمجید از عملکرد این بوکسور ایران پرداخت.

 

به گزارش ایسنا، احسان روزبهانی بوکسور وزن 81- کیلوگرم ایران دو روز قبل در مسابقات بوکس حرفه‌ای جهان APB در بلغارستان، در اولین مسابقه خود در 8 راند "اوبیک مازولونوف" از ازبکستان و دارنده مدال برنز بازی های آسیایی اینچئون را شکست داد.

 

مسابقات بوکس حرفه ای جهان با شرکت بهترین های بوکس جهان در هر وزن در بلغارستان برگزار شد و از ایران احسان روزبهانی در وزن -81 کیلوگرم در مسابقات در کنار دیگر ستاره های بوکس جهان مبارزه کرد. مبارزه بعدی روزبهانی 30 آبان خواهد بود.

 

مسابقات بوکس APB زیر نظر فدراسیون جهانی بوکس آماتور AIBA برگزار می شود.

 

 

تمجید سایت فدراسیون جهانی از روزبهانی

 

سایت رسمی مسابقات بوکس حرفه ای جهان در گزارش به معرفی ستاره بوکس ایران و آسیا پرداخته است.

 

در این گزارش آمده است:

 

احسان روزبهانی بوکسوری قوی و سخت کوش است با ضرباتی سخت که علاقه زیادی به روش مبارزه هجومی و رو به جلو دارد. این بوکسور ایرانی در المپیک لندن خودش را به دنیای بوکس نشان داد و به مرحله یک چهارم نهایی وزن ٨١ کیلوگرم صعود کرد و فاصله کمی تا رسیدن به مدال داشت.

 

او علاوه بر درخشش در لندن چندین مدال قاره ای مانند مسابقات قهرمانی آسیا در اردن و بازی های آسیایی اینچئون را در کارنامه دارد و در مجموع روزبهانی ٢ سال موفق را سپری کرده است.

این ورزشکار در لیگ جهانی بوکس نیمه حرفه ای wsb نمایشی عالی در تیم آستانا آرلانز داشت و با این تیم قهرمان جهان شد. روزبهانی مانند بسیاری از جوانان ایرانی عاشق مبارزه و ورزش های رزمی است و قصد دارد با تمرکزی بالا در مسابقات بوکس حرفه ای جهان apb نیز موفق باشد.


سه شنبه ششم آبان 1393 |

مرقد حر بن یزید ریاحی . حر لشکر امام حسین

افسران - نجات ، جز ادب و چشم تر نمی خواهد


سه شنبه ششم آبان 1393 |

وحدت اسلامی سیاست رسمی و بدون تعارف جمهوری اسلامی

مسئولان و دست‌اندرکاران حج صبح امروز با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

به گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی‌‌ دفتر مقام معظم رهبری، مسئولان و دست‌اندرکاران حج سال جاری صبح امروز با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) در دیدار مسئولان و دست اندرکاران حج سال جاری، برنامه‌ریزی برای «افزایش کارآیی حج» با نگاه تحولی و مبتکرانه در پاسخ به «نیازهای معنوی و فکری مخاطبان» و همچنین «مقابله با شبهات و تبلیغات القایی دشمنان اسلام» را یک ضرورت برشمردند و تأکید کردند: دیوار کشیدن میان جمهوری اسلامی با بقیه دنیای اسلام یکی از شگردهای دشمنان اتحاد امت اسلامی است و باید از فرصت حج بعنوان «محشر امت اسلامی» برای برچیدن این دیوار ساختگی و تغییر تصورات و باورهای نادرست شکل گرفته در اثر تبلیغات دروغین دشمنان، به بهترین شکل استفاده کرد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، در تبیین بحث ارتقای کارآیی حج به دو بخش «تقویت خدمات» و همچنین «تأمین محتوای ارزشمند مورد نیاز مخاطبان حج» اشاره کردند و افزودند: ارتقای حقیقی کارآیی حج در گرو پاسخ به نیازهای فکری و معنوی حجاج است که در این بخش، باید برای افزایش کیفیت فعالیتهای جاری نظیر برگزاری مراسم دعای کمیل، مراسم برائت از مشرکین و گردهماییها برنامه‌ریزی کرد و همچنین با نگاه تحولی و نوآروانه، نیازهای فکری مخاطبان حج در خصوص مسائل مهم امروز دنیای اسلام را پاسخ داد.

رهبر انقلاب، از همین زاویه مسئله مهم «وحدت اسلامی» را بعنوان نیاز واقعی امروز دنیای اسلام مورد اشاره قرار دادند و خاطرنشان کردند: وحدت و برادری بین مسلمانان جزء مبانی دینی ما است و در این زمینه جمهوری اسلامی با کسی تعارف ندارد.

ایشان با بیان اینکه وحدت اسلامی به معنای عدول از عقاید مذهبی فرقه‌های مختلف اسلامی نیست، افزودند: وحدت اسلامی که شعار اساسی جمهوری اسلامی است، یعنی امت اسلامی با یکدیگر دشمنی نکنند و در مسائل مهم جهانی از هم حمایت کنند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، با یادآوری ابتکار امام بزرگوار(رض) در تبدیل شعار «وحدت اسلامی» به سیاست رسمی و علنی جمهوری اسلامی، شگرد دشمنان اتحاد اسلامی برای نقض این سیاست روشن را «دیوار کشیدن میان ایران و دنیای اسلام» خواندند و تأکید کردند: همه مکلفند در برچیدن این دیوار ساختگی تلاش کنند و حج نیز بعنوان محشر امت اسلامی، بهترین فرصت و موقعیت برای این تلاش است.

رهبر انقلاب، در ادامه با اشاره به شبهات و تبلیغات پرحجم و دروغین دشمن با هدف ایجاد توهمات و تصورات نادرست درباره تشیع، جمهوری اسلامی و ایران عزیز بعنوان یکی از روشهای جداسازی جمهوری اسلامی از دنیای اسلام، خاطرنشان کردند: صرف نوشتن کتاب در پاسخ به این شبهات کافی نیست، بلکه باید بررسی کرد که چگونه می‌توان با بهره‌گیری از شیوه‌های متنوع و متکثر ارتباطی ، ذهنیتهای ساخته شده با تبلیغات و تهمتهای دروغ را تغییر داد.

ایشان در پایان، بر ضرورت آسیب شناسی و کشف عوامل موثر در باورپذیری تبلیغات غیر واقعی دشمن تأکید کردند.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمين قاضي عسکر نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني با ارائه گزارشي از فعالیت های انجام گرفته در حج امسال، گفت: توجه جدی به قرائت، تفسیر و حفظ قرآن کریم، برگزاری باشکوه مراسم دعای کمیل و دعای عرفه، استفاده از ظرفیت فرهیختگان در تبیین معارف حج، تجلیل از خانواده های شهدا و تکریم جانبازان، برگزاری جلسات هم اندیشی روحانیون حج و برگزاری همایش ها و نشست هایی با موضوع تقریب مذاهب، فلسطین، اهل بیت علیهم السلام و وحدت جهان اسلام از جمله برنامه ها و فعالیت‌های بعثه مقام معظم رهبری در حج بوده است.

همچنین اوحدی رییس سازمان حج و زیارت در گزارشی با اعلام اینکه در حج سال جاری 64 هزار زائر در قالب 451 كاروان به حج مشرف شدند، اظهار داشت: با تلاش های صورت گرفته 50 درصد اقلام مورد نیاز حجاج ایرانی از داخل کشور تامین و امکانات اقامتی و حمل و نقل و تغذیه حجاج در وضعیت مطلوبی فراهم شد.


سه شنبه ششم آبان 1393 |

حضرت قاسم سلام الله علیه

افسران -  حضرت قاسم سلام الله علیه


سه شنبه ششم آبان 1393 |

راهکارهای عملیاتی نمودن رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به شورای عالی انقلاب فرهنگی

اولین جلسه دوره جدید شورای‌عالی انقلاب فرهنگی عصر سه‌شنبه به ریاست دکتر حسن روحانی برگزار شد و اعضا به بحث و تبادل نظر درباره محورهای حکم مقام معظم رهبری برای دوره جدید فعالیت شورا و راهکارهای عملیاتی نمودن رهنمودها و مطالبات معظم‌له پرداختند.

به گزارش حوز دولت باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی در ابتدای این نشست ضمن تبریک به اعضای حقیقی و حقوقی شورای‌عالی انقلاب فرهنگی که مورد اعتماد مجدد مقام عظمای ولایت قرار گرفته و فرصت ادامه خدمت در این جایگاه را یافته‌اند، ورود سه عضو جدید حقوقی شورا را نیز تبریک گفت.
در ادامه جلسه و پس از ارائه گزارشی از محورهای حکم دوره جدید فعالیت شورا، تعدادی از اعضا به اظهارنظر درباره این محورها پرداختند. براین اساس مقرر شد در جلسه آتی شورای‌عالی انقلاب فرهنگی راهکارهای اجرای کامل دقیق‌تر مصوبات قبلی شورا در عرصه‌های تحول در نظام آموزش و پرورش، نظام آموزش عالی، تحول در علوم انسانی و راهکارهای چگونگی حمایت از جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و جوشش‌های این عرصه مورد بررسی قرار گرفته و کارگروهی نیز برای این منظور ایجاد شود.

همچنین برضرورت حضور منظم و مستمر همه اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در جلسات که مورد تاکید مقام معظم رهبری در حکم دوره جدید فعالیت این شورا بود نیز تصریح شد.

در ادامه این نشست مقرر شد طرح، بررسی،‌ تصویب و اجرای مسائل مطرح در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در قالب دوره‌های زمانی قابل قبول، پیگیری شود.

رییس جمهوری دراین جلسه با بیان اینکه خود عنوان شورای‌عالی انقلاب فرهنگی مبین چارچوب کاری این شوراست،گفت: در میان نهادها و شوراهای مختلف فرهنگی کشور‏، شورای‌عالی انقلاب فرهنگی نقش اصلی و اولی را در تعیین چارچوب‌ها و روش‌ها برای نفوذ دادن فرهنگ انقلاب اسلامی در لایه‌های مختلف جامعه دارد.

دکتر روحانی با اشاره به وجود امکانات و ظرفیت‌های متعدد و متنوع در اختیار نظام جمهوری اسلامی برای اثرگذاری فرهنگی، افزود: مناسب است دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی کم و کیف اجرای چند مورد از سیاست‌گذاری‌های فرهنگی شورا را مورد بررسی قرار دهد تا مشخص شود که نقص کار در میزان اثرگذاری برخی از این مصوبات چیست؟

رییس جمهوری خطاب به اعضای شورا اظهار داشت: اگر اعضا فکر می‌کنند مسائلی که در جلسات مطرح می‌شود، مسائل اصلی مبتلا به جامعه در چارچوب کاری شورا نیست، محورهای مورد نظرشان را مطرح کنند تا در دستور کار جلسات جایگزین شود.

دکتر روحانی در این جلسه همچنین با اشاره به فرارسیدن محرم‌الحرام، این برش از تاریخ را زیباترین مقطع پس از بعثت پیامبر گرامی اسلام توصیف و تصریح کرد: شاید به جرات بتوان گفت در تاریخ، مصداقی بالاتر از ایثارگری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در کربلا سراغ نداریم.
دکتر روحانی اضافه کرد: علاوه بر ایثار همه بیانات و حرکات حضرت امام حسین (ع) در کربلا برای همه آیندگان درس مردانگی، غیرت و آزادگی بود.

رییس جمهوری همچنین به مناسبت اولین جلسه دوره جدید فعالیت شورا یاد مرحوم آیت الله مهدوی‌کنی را گرامی داشته و برای ایشان که به عنوان عالمی جامع در عرصه‌های مختلف همواره از دوران مبارزه تا پیروزی انقلاب اسلامی و از ابتدای استقرار تا تداوم نظام جمهوری اسلامی ، یار و همراه آن بودند، آرزوی علو درجات کرد.


سه شنبه ششم آبان 1393 |

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان

افسران - سید حسن نصر الله در سومین شب ماه محرم: تکفیریان پیروان محمد بن عبدالله نیستند بلکه پیروان محمد بن عبدالوهاب هستند / عربستان مسئول توقف رواج تفکر تکفیری است/ باید درهای مدارس گسترش تفکر داعشی را بست


سه شنبه ششم آبان 1393 |

عدم تشکیل کارگروهی برای پدافند غیرعامل در دولت جدید

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: پدافند غیرعامل نباید به عنوان پیوست در طرح‌ها باشد، بلکه باید در ذات همه طرح‌ها به گونه‌ای قرار گیرد تا آسیب‌پذیری را در آن طرح از بین ببرد.

به گزارش خبرنگار دفاعی- امنیتی باشگاه خبرنگاران، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کل کشور درنشست مشترک خبری با فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا که به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) برگزار شد، ضمن عرض تسلیت ایام عزای حضرت اباعبدالله حسین(ع) در خصوص هفته پدافند غیرعامل اظهارداشت: ما در یازدهمین سالروز تشکیل پدافند غیرعامل به دستور فرمانده معظم کل قوا هستیم، به همین جهت برنامه‌هایی در این حوزه پیش‌بینی شده که در این هفته از آن‌ها رونمایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: پدافند غیرعامل با تعاملاتی که با دانشگاه‌های مرتبط کشور برقرار کرده در این هفته از اساتید نمونه این حوزه و پایان‌نامه‌های برتر تقدیر به عمل می‌آورد و از کتبی در این‌باره رونمایی می‌کند.

رئیس پدافند غیرعامل کل کشور ادامه داد: در حوزه‌ پدافند غیرعامل 1200 نفر فارغ‌التحصیل در این رشته در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد داریم و 50 نفر نیز در مقطع دکتری در حال آموزش و فارغ‌التحصیل شدن هستند.

سردار جلالی به بیان کلی روز دوم هفته پدافند غیرعامل پرداخت و گفت: روز دوم روز پدافند زیستی بود که هدف ما  این بود که صنعت پدافند زیستی در وزارت بهداشت تشریح کنیم و برنامه‌های وزارت بهداشت در این خصوص به ما اعلام شود و یک رزمایش ستادی بهداشت در این وزارتخانه برگزار شد که وزارت بهداشت هم با برگزاری این رزمایش به نقایص خود پی برد.

وی افزود: در روز دوشنبه پدافند کالبدی را داشتیم که رویکرد مقاوم‌سازی در وزارت کشور را به دنبال داشت که رویکرد آن در خصوص مصون‌سازی کالبد کشور با رویکردی مهندسی بود، از همین رو تفاهم‌نامه‌ای نیز با سازمان استاندارد امضا کردیم که الزاماتی را در قالب طرحی ارائه دادیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل در رابطه با برنامه‌های عصر دوشنبه گفت: در آن روز تفاهم‌نامه‌ای با سازمان مدیریت بحران و شخص "نجار" رئیس این سازمان امضا کردیم که در آن تفاهم‌نامه دستورالعملی صادر شده که تمام واحدهای نیروهای مسلح بدون نیاز به کسب درخواست می‌توانند به کمک مردم در بحران‌هایی همچون سیل و زلزله بپردازند.

سردار جلالی به تشریح برنامه‌های امروز صبح که در مرکز همایش‌های سازمان صدا و سیما برگزار شد پرداخت و بیان داشت: این مراسم با حضور سرلشکر فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و سردار سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد که نقطه نظراتی را دریافت کردیم و از نخبه‌ها و برگزیدگان عرصه پدافند غیرعامل تقدیر به عمل آمد که استانداران اصفهان، تهران و قزوین و جمعی از پزشکان این عرصه هم جزء برگزیدگان بودند.

وی با بیان این که هدف ما آغاز یک کار علمی بر اساس نظریه دفاعی است اظهار داشت: امروز هم بنا بر ابلاغ فرمانده معظم کل قوا بر عجین شدن و همکاری بین پدافند هوایی عامل و غیرعامل حوزه های تعاملی فی‌مابین مشخص شد که نخستین بحث آن تعامل جامع علمی بود که دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا همایشی را در این عرصه برگزار کرده است و در این همایش در حوزه های سایبری، آماد و عملیات گسترش پیدا کرده است و از 20 نفر از عزیزان این حوزه‌ها هم تقدیر و تشکر به عمل آمد.

سردار جلالی افزود: فردا هم روز پدافند سایبری است که ما تست و رزمایش برق را در دستور کار قرار داده‌ایم تا میزان آمادگی سامانه‌های برق نقاط حساس کل کشور کنترل شود به همین منظور ما تست برق چند مرکز مهم کشور را در برنامه داریم تا میزان امادگی‌های لازم آن‌ها را متوجه شویم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ادامه داد: سال گذشته نیز 10 ساعت از برق نیروگاه هسته‌ای نطنز را قطع کردیم تا میزان آمادگی آن را متوجه شویم که خوشبختانه آمادگی لازم را داشت به همین منظور سال گذشته نیز در ادامه تست برق دکل جماران را ازمایش کردیم تا دکل جماران حتی 5 ثانیه هم قطعی برق نداشته باشد که خوشبختانه این تست هم با موفقیت گذرانده شد.

سردار جلالی با تشریح برنامه‌های فردا بیان داشت: همایشی در دانشگاه صنعتی شریف با رویکرد علمی داریم که رویکردهای پدافند غیرعامل در فضای سایبری را بررسی می‌کنیم و عصر آن روز هم همایش پدافند غیرعامل در سازمان انرژی اتمی برگزار می‌شود که مربوط به سازه‌ها،‌ طرح‌ها و دفاع مستحکم‌سازی و هم دفاع سایبری در فضای هسته‌ای  است و در روز آخر هفته پدافند غیرعامل دیداری با علمای قم خواهیم داشت که از بیاناتشان استفاده لازم و کافی را ببریم.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر وظایف دولت برای کمک به سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار داشت: یکی از وظایفی که وزارت نیرو در ان کم‌کاری کرده است این است که باید سامانه های برق اضطراری را کنترل کند.

سردار جلالی ادامه داد: در دولت گذشته طی هماهنگی‌هایی که شده بود تقسیم کاری انجام شد تا کارگروهی که 5 وزارتخانه و بنده عضو آن بودیم مصوباتی را در رابطه با پدافند غیرعامل تصویب می‌کردیم که همچون مصوبات هیئت دولت و برابر قانون اساسی بود اما در دولت جدید کارگروهی در این باره تشکیل نشده است.

وی افزود: با تغییر دولت‌ها، بنا بر گفته مقام معظم رهبری بنده برای توجیه وزرا با تک تک  آن‌ها در رابطه با پدافند غیرعامل گفتگو کرده‌ام زیرا پدافند غیرعامل نباید به عنوان پیوست باشد و باید در ذات تمامی طرح ها مطرح شود تا آسیب‌پذیری را در درون طرح ها از بین ببرد.

وی در رابطه با دستاورهای پدافند غیرعامل اظهار داشت: ما در صنایعی که احساس کنیم که تولید بومی نقش کلیدی دارد وارد می‌شویم و زمانی که بدانیم تولید محصول بومی برای دفاع ضروری است، همچون حوزه‌های نفتی، گازی و بهداشتی سیاست راهبردی و حمایتی داریم.
 
سردار جلالی ادامه داد: در زمینه سایبری ما محصولات اساسی را با خط گرفتن ظرفیت‌ها در نمایشگاه گذشته 100 محصول اساسی را به صورت بومی رونمایی کردیم که ما اولین اسکادای بومی با کنترل امنیت پایدار را که برای صنایع هسته‌ای و صنایع دیگر کاربرد مهمی دارد را رونمایی کردیم.

وی در پایان در رابطه با نوع پاسخگویی سایبری جمهوری اسلامی ایران به حملات سایبری دشمن علیه کشورمان خاطرنشان کرد: سیاست‌های کلی ابلاغ شده به ما 8 ماده دارد که یکی از بندهای آن قدرت پاسخگویی و بازدارندگی بوده و "چاک هیگل" گفته است استراتژی سایبری آمریکا مبنایش بر حمله سایبری تنظیم شده و آن‌ها رسمی‌ترین حمله سایبری را با اعلام اوباما به تأسیسات هسته‌ای نطنز داشته‌اند که به نوعی از ما پاسخ دریافت کرده‌اند که عزل فرمانده سایبری آمریکا را به دلیل ارائه گزارش غلط به اوباما در پی داشت، زیرا وی اعلام کرده بود با حمله سایبری می‌توانند نطنز را از بین ببرند و به صورت رسمی اوباما آن را اعلام کرد، اما با پاسخی که جمهوری اسلامی ایران به آن‌ها داده بود  موضوع برایشان گران‌تر و سنگین‌تر شد.


سه شنبه ششم آبان 1393 |8/8/91 ساعت 11 روز دوشنبه سالن اجتماعات اداره ورزش و جوانان اذربايجان غربي(خورشيد سياه)
نسخه انگلیسی : http://ouromiehe.blogfa.com/
نسخه عربی : http://ouromieha.blogfa.com/
نسخه آذری : http://ouromiehaz.blogfa.com/
نسخه ترکی : http://ouromiehtu.blogfa.com/

پست الکترونیک

پروفایل مدیر وبلاگ

ولایتی: همکاری ایران و روسیه در زمینه سوریه مفید بوده است
بازخوانی بیانات رهبر انقلاب درباره مذاکرات هسته‌ای/ «نباید به نقطه‌های خیالی دل بست»
ماهواره، یکی از مهم‌ترین عوامل رواج بی‌غیرتی در خانواده‌هاست
فردی که در مقابل نظام و رهبری ایستاده، در یک وزارتخانه پست گرفته است
اس ام اس جالب
نامه به دبیر فدراسیون
لبیک یا رسول الله
رسالت تاریخی عبدالعظیم حسنی
زیارتنامه حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع)
هزیمت تاریخی اسرائیل شروع شده است

 

 

 

دانشنامه عاشورا

 

 

 

 

عکس ها
مسابقات
نامه های اداری
نمرات دروس مربیگری ارومیه 1/12/90
تقویم ورزشی
آموزشی
مذهبی
سخنان مقام معظم رهبری
فدراسیون بوکس ایران
جام جهانی 2014 برزیل
نماز جمعه
سخنان ریاست محترم جمهور
ویدیوهای وبلاگ
راهپیمایی روز قدس
وزارت امور خارجه کشور ج ا ایران
بوکس ایران
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور
اخبار ملی
اخبار 25 دی ماه 1393
اخبار اول بهمن 1393

 

 

RSS 2.0