پنهان در خورشيد (خبر هاي صاف و شفاف بوكس
 

 

                           پنهان در خورشيد (خبر هاي صاف و شفاف بوكس


xxxl


عدم تشکیل کارگروهی برای پدافند غیرعامل در دولت جدید

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: پدافند غیرعامل نباید به عنوان پیوست در طرح‌ها باشد، بلکه باید در ذات همه طرح‌ها به گونه‌ای قرار گیرد تا آسیب‌پذیری را در آن طرح از بین ببرد.

به گزارش خبرنگار دفاعی- امنیتی باشگاه خبرنگاران، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کل کشور درنشست مشترک خبری با فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا که به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) برگزار شد، ضمن عرض تسلیت ایام عزای حضرت اباعبدالله حسین(ع) در خصوص هفته پدافند غیرعامل اظهارداشت: ما در یازدهمین سالروز تشکیل پدافند غیرعامل به دستور فرمانده معظم کل قوا هستیم، به همین جهت برنامه‌هایی در این حوزه پیش‌بینی شده که در این هفته از آن‌ها رونمایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: پدافند غیرعامل با تعاملاتی که با دانشگاه‌های مرتبط کشور برقرار کرده در این هفته از اساتید نمونه این حوزه و پایان‌نامه‌های برتر تقدیر به عمل می‌آورد و از کتبی در این‌باره رونمایی می‌کند.

رئیس پدافند غیرعامل کل کشور ادامه داد: در حوزه‌ پدافند غیرعامل 1200 نفر فارغ‌التحصیل در این رشته در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد داریم و 50 نفر نیز در مقطع دکتری در حال آموزش و فارغ‌التحصیل شدن هستند.

سردار جلالی به بیان کلی روز دوم هفته پدافند غیرعامل پرداخت و گفت: روز دوم روز پدافند زیستی بود که هدف ما  این بود که صنعت پدافند زیستی در وزارت بهداشت تشریح کنیم و برنامه‌های وزارت بهداشت در این خصوص به ما اعلام شود و یک رزمایش ستادی بهداشت در این وزارتخانه برگزار شد که وزارت بهداشت هم با برگزاری این رزمایش به نقایص خود پی برد.

وی افزود: در روز دوشنبه پدافند کالبدی را داشتیم که رویکرد مقاوم‌سازی در وزارت کشور را به دنبال داشت که رویکرد آن در خصوص مصون‌سازی کالبد کشور با رویکردی مهندسی بود، از همین رو تفاهم‌نامه‌ای نیز با سازمان استاندارد امضا کردیم که الزاماتی را در قالب طرحی ارائه دادیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل در رابطه با برنامه‌های عصر دوشنبه گفت: در آن روز تفاهم‌نامه‌ای با سازمان مدیریت بحران و شخص "نجار" رئیس این سازمان امضا کردیم که در آن تفاهم‌نامه دستورالعملی صادر شده که تمام واحدهای نیروهای مسلح بدون نیاز به کسب درخواست می‌توانند به کمک مردم در بحران‌هایی همچون سیل و زلزله بپردازند.

سردار جلالی به تشریح برنامه‌های امروز صبح که در مرکز همایش‌های سازمان صدا و سیما برگزار شد پرداخت و بیان داشت: این مراسم با حضور سرلشکر فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و سردار سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد که نقطه نظراتی را دریافت کردیم و از نخبه‌ها و برگزیدگان عرصه پدافند غیرعامل تقدیر به عمل آمد که استانداران اصفهان، تهران و قزوین و جمعی از پزشکان این عرصه هم جزء برگزیدگان بودند.

وی با بیان این که هدف ما آغاز یک کار علمی بر اساس نظریه دفاعی است اظهار داشت: امروز هم بنا بر ابلاغ فرمانده معظم کل قوا بر عجین شدن و همکاری بین پدافند هوایی عامل و غیرعامل حوزه های تعاملی فی‌مابین مشخص شد که نخستین بحث آن تعامل جامع علمی بود که دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا همایشی را در این عرصه برگزار کرده است و در این همایش در حوزه های سایبری، آماد و عملیات گسترش پیدا کرده است و از 20 نفر از عزیزان این حوزه‌ها هم تقدیر و تشکر به عمل آمد.

سردار جلالی افزود: فردا هم روز پدافند سایبری است که ما تست و رزمایش برق را در دستور کار قرار داده‌ایم تا میزان آمادگی سامانه‌های برق نقاط حساس کل کشور کنترل شود به همین منظور ما تست برق چند مرکز مهم کشور را در برنامه داریم تا میزان امادگی‌های لازم آن‌ها را متوجه شویم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ادامه داد: سال گذشته نیز 10 ساعت از برق نیروگاه هسته‌ای نطنز را قطع کردیم تا میزان آمادگی آن را متوجه شویم که خوشبختانه آمادگی لازم را داشت به همین منظور سال گذشته نیز در ادامه تست برق دکل جماران را ازمایش کردیم تا دکل جماران حتی 5 ثانیه هم قطعی برق نداشته باشد که خوشبختانه این تست هم با موفقیت گذرانده شد.

سردار جلالی با تشریح برنامه‌های فردا بیان داشت: همایشی در دانشگاه صنعتی شریف با رویکرد علمی داریم که رویکردهای پدافند غیرعامل در فضای سایبری را بررسی می‌کنیم و عصر آن روز هم همایش پدافند غیرعامل در سازمان انرژی اتمی برگزار می‌شود که مربوط به سازه‌ها،‌ طرح‌ها و دفاع مستحکم‌سازی و هم دفاع سایبری در فضای هسته‌ای  است و در روز آخر هفته پدافند غیرعامل دیداری با علمای قم خواهیم داشت که از بیاناتشان استفاده لازم و کافی را ببریم.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر وظایف دولت برای کمک به سازمان پدافند غیرعامل کشور اظهار داشت: یکی از وظایفی که وزارت نیرو در ان کم‌کاری کرده است این است که باید سامانه های برق اضطراری را کنترل کند.

سردار جلالی ادامه داد: در دولت گذشته طی هماهنگی‌هایی که شده بود تقسیم کاری انجام شد تا کارگروهی که 5 وزارتخانه و بنده عضو آن بودیم مصوباتی را در رابطه با پدافند غیرعامل تصویب می‌کردیم که همچون مصوبات هیئت دولت و برابر قانون اساسی بود اما در دولت جدید کارگروهی در این باره تشکیل نشده است.

وی افزود: با تغییر دولت‌ها، بنا بر گفته مقام معظم رهبری بنده برای توجیه وزرا با تک تک  آن‌ها در رابطه با پدافند غیرعامل گفتگو کرده‌ام زیرا پدافند غیرعامل نباید به عنوان پیوست باشد و باید در ذات تمامی طرح ها مطرح شود تا آسیب‌پذیری را در درون طرح ها از بین ببرد.

وی در رابطه با دستاورهای پدافند غیرعامل اظهار داشت: ما در صنایعی که احساس کنیم که تولید بومی نقش کلیدی دارد وارد می‌شویم و زمانی که بدانیم تولید محصول بومی برای دفاع ضروری است، همچون حوزه‌های نفتی، گازی و بهداشتی سیاست راهبردی و حمایتی داریم.
 
سردار جلالی ادامه داد: در زمینه سایبری ما محصولات اساسی را با خط گرفتن ظرفیت‌ها در نمایشگاه گذشته 100 محصول اساسی را به صورت بومی رونمایی کردیم که ما اولین اسکادای بومی با کنترل امنیت پایدار را که برای صنایع هسته‌ای و صنایع دیگر کاربرد مهمی دارد را رونمایی کردیم.

وی در پایان در رابطه با نوع پاسخگویی سایبری جمهوری اسلامی ایران به حملات سایبری دشمن علیه کشورمان خاطرنشان کرد: سیاست‌های کلی ابلاغ شده به ما 8 ماده دارد که یکی از بندهای آن قدرت پاسخگویی و بازدارندگی بوده و "چاک هیگل" گفته است استراتژی سایبری آمریکا مبنایش بر حمله سایبری تنظیم شده و آن‌ها رسمی‌ترین حمله سایبری را با اعلام اوباما به تأسیسات هسته‌ای نطنز داشته‌اند که به نوعی از ما پاسخ دریافت کرده‌اند که عزل فرمانده سایبری آمریکا را به دلیل ارائه گزارش غلط به اوباما در پی داشت، زیرا وی اعلام کرده بود با حمله سایبری می‌توانند نطنز را از بین ببرند و به صورت رسمی اوباما آن را اعلام کرد، اما با پاسخی که جمهوری اسلامی ایران به آن‌ها داده بود  موضوع برایشان گران‌تر و سنگین‌تر شد.


سه شنبه ششم آبان 1393 |

اللهم احفظ قائدنا الخامنه ای

افسران - اللهم احفظ قائدنا الخامنه ای


سه شنبه ششم آبان 1393 |

ایران در جریان شفاف‌سازی پرونده هسته‌ای خود فراتر از حد توقع و انتظار عمل کرده است/ شاگرد ولایتی هست

وانگ چون گفت: از مجموع کشورهایی که معاهده‌ NPT را امضا کرده‌اند، ایران بیش از سایرین به وعده‌های خود عمل کرده و این امر پس از توافق موقت ژنو، نمود بیشتری داشته است.

به گزارش خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران، ‌"وانگ چون" نماینده چین در گروه 5+1 پس از دیدار و مذاکره با علی‌اکبر ولایتی، با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر روند مذاکرات هسته‌ای ایران و 5+1 اظهار داشت: دولت چین اصرار دارد تا توافق‌نامه جامع هسته‌ای میان ایران و 5+1 هر چه زودتر منعقد شود و در این راستا ما با مقامات ایرانی دیدارهای متعددی را برگزار کردیم.
 
وی در خصوص مذاکرات خود با ولایتی اظهار داشت: من در علم سیاست خارجی در حد شاگرد ولایتی هستم و در این دیدار از صحبت‌های ایشان بسیار استفاده کردم.
 
نماینده چین در گروه 5+1 تصریح کرد: ایران در پرونده هسته‌ای خود فراتر از حد توقع و انتظار عمل کرده است.
 
وی خاطرنشان کرد: از مجموع کشورهایی که معاهده NPT را امضا کرده‌اند، ایران بیش از سایرین به وعده‌های خود عمل کرده و این امر پس از توافق موقت ژنو، نمود بیشتری داشته است.


سه شنبه ششم آبان 1393 |

دیده بان

افسران - دیده بان


سه شنبه ششم آبان 1393 |

رفتار کشورهای غربی در زمینه مذاکرات هسته‌ای ایران دوگانه است

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رفتار برخی از کشورهای غربی در زمینه مذاکرات هسته‌ای با ایران کاملاً دوگانه است و آن‌ها درصدد وارد آوردن فشار به ایران هستند.

به گزارش خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران، "وانگ چون" نماینده چین در گروه 5+1 که برای دیدار با مقامات کشورمان وارد ایران شده است دقایقی پیش در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با علی‌اکبر ولایتی رئیس این مرکز دیدار و گفتگو کرد.

علی اکبر ولایتی در دیدار با وانگ چون نماینده چین در گروه 5+1 که برای رایزنی با مقامات کشورمان در زمینه موضوعات هسته‌ای وارد ایران شده است ضمن خوشامدگویی به او و هیئت همراه در رابطه با سابقه روابط دو کشور ایران و چین اظهار داشت: من نخستین بار یک سال پس از تصدی مقام وزارت امور خارجه ایران در سال 1981 با وزیر خارجه چین ملاقات کردم و از آن زمان روابط دو کشور گسترده شد و در حال حاضر هم معتقدیم که روابط دو کشور از اهمیت فراوانی برخوردار است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری مبنی بر داشتن روابط استراتژیک با چین اظهار داشت: در زمینه مذاکرات هسته‌ای رفتار برخی از کشورها کاملاً دو‌گانه بوده و آن‌ها درصدد وارد آوردن فشار به ایران هستند.

مشاور بین‌الملل مقام معظم رهبری با اشاره به این‌که تناقض در رفتارهای برخی کشورهای غربی در مورد کشورهای مختلف مشهود است تصریح کرد: باید تلاش کرد تا مذاکرات هسته‌ای میان ایران و گروه 5+1 در چارچوب مناسب به پیش برود.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: ایران و چین پروژه‌های مشترک زیادی دارند که این پروژه‌ها می‌تواند در آینده از رشد روزافزون برخوردار شود.

ولایتی با اشاره به ملاقات‌های مختلفی که طی سال گذشته بین رؤسای‌جمهور و مقامات عالی‌رتبه چین صورت گرفته، گفت: دیدارهای اخیر مقامات عالی‌رتبه ایران و چین بسیار مثبت بوده و می‌تواند نقطه عطفی در روابط دو کشور محسوب شود.

مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری در پایان خاطرنشان کرد: ما هیچ‌گونه محدودیت و سقفی برای داشتن روابط و تعامل با کشور چین قائل نیستیم.


سه شنبه ششم آبان 1393 |

درس عاشورا

افسران - درس عاشورا


یکشنبه چهارم آبان 1393 |

تدیّن، تخلّق و تفکّر، سه خصوصیت برجستهٔ مرحوم عسگراولادی

رهبر معظم انقلاب اسلامی، در دیدار خانواده و جمعی از اعضای ستاد بزرگداشت مجاهد صادق و یار وفادار انقلاب، مرحوم حبیب‌الله عسگراولادی که در تاریخ ۱۳۹۲/۱۰/۱۷ برگزار شده بود، مرحوم عسگراولادی را برخوردار از سه خصوصیت برجسته تدیّن، تخلّق و تفکّر خواندند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، در دیدار خانواده و جمعی از اعضای ستاد بزرگداشت مجاهد صادق و یار وفادار انقلاب، مرحوم حبیب‌الله عسگراولادی که در تاریخ ۱۳۹۲/۱۰/۱۷ برگزار شده بود، مرحوم عسگراولادی را برخوردار از سه خصوصیت برجسته تدیّن، تخلّق و تفکّر خواندند و تاکید کردند: تلاش، کار و تحرک سیاسی مستمر، از ویژگیهای درس آموز مرحوم عسگراولادی، و گویای این واقعیت است که انسان در میدان مبارزه هیچگاه نباید احساس پیری، خستگی، تنبلی و گوشه نشینی به خود راه دهد.


متن بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار همزمان با اولین سالگرد درگذشت این شخصیت انقلابی منتشر می‌شود:

بسم اللَّه الرّحمن الرّحیم

حیات و ممات مؤمن مبارک است، داراى برکات است؛ و آقاى عسگراولادى این جورى بود، هم حیاتش حیات بابرکتى بود، هم بعد از ممات برکاتى داشته، به نظر من مرحوم عسگراولادى در سه بخش آدم برجسته‌اى بود: یک بخش، بخش دینى بود؛ تدیّن.

ایشان انصافاً متدیّن به معناى واقعى، متعبّد، پایبند به مسائل شرعى و دینى به معناى واقعى کلمه [بود]. انگیزه این مبارزاتى هم که ایشان می‌کرد - چه از دوران جوانى و در مجموعه مؤتلفه؛ و بعد داخل زندان، چون ایشان داخل زندان هم مبارزه، می‌کرد و بعد از زندان تا پیروزى انقلاب؛ و بعد از پیروزى انقلاب تا آخر؛ و در این اواخر هم با این نامه نگارى‌ها و این کارهایى که ایشان می‌کرد؛ همه ى این‌ها مبارزه بود دیگر - تدیّن بود، یعنى واقعاً احساس مسئولیّت می‌کرد.

ایشان براى من همین اواخر در نامه‌اى نوشته بودند - مضمون نامه این است - که به نظرم رسید که حالا مثلاً در این اواخر زندگى‌ام، هرچه توان دارم، [امکان] تلاش دارم، به کار ببرم؛ این نامه‌ها را دارم می‌نویسم، این ارتباطات را برقرار می‌کنم به عنوان یک وظیفه شرعى و دینى.

 یعنى حقیقتاً انگیزه تدیّن بود که ایشان را وادار می‌کرد به کار، به این مبارزات دشوار در طول این سال‌هاى متمادى، از قبل از مبارزات انقلاب و آن طور که شنیده‌ام من زمان فدائیان و بعضى [دیگر] از این‌ها، تا دوره مبارزات روحانیّت و سال ۴۱ و ۴۲ تا آخر عمر؛ [یعنى] انگیزه ایشان انگیزه دینى بود. این یک نقطه برجسته است که به نظر من در شخصیّت یک انسان خیلى تأثیر دارد.

جنبه دوّمى که در آقاى عسگراولادى بود جنبه اخلاقى بود؛ ایشان انسانى بود داراى اخلاق حَسَن شرعى؛ بسیار متین، بسیار پُرحوصله، صبور، باانصاف؛ خب روح تدّین این‌ها است دیگر، و الّا کسى نماز هم بخواند، نوافل هم بخواند، نماز شب هم بخواند، [امّا] در برخوردش با مردم آدم بى انصافى باشد، این نیست دیگر.

 مرحوم عسگراولادى از لحاظ خلقیّاتى، انسان اخلاقىِ دینى بود، یعنى آدم صبورى بود، آدم بسیار متینى بود، آدم بسیار باانصافى بود - که این را ما در رفتارهاى ایشان می‌دیدیم - آدم مراقبى بود؛ مراقب خودش بود، مراقب حرف زدنش بود - این‌ها خیلى مهم است که هرچه از دهنمان درمى آید نگوییم و نپرانیم - و خود را کنترل می‌کرد؛ این هم جنبه دوّم که جنبه ى اخلاقى است، که این اخلاق، روح دین است؛ اخلاق انسانى براى هر انسانى روح دیندارى او است: بُعِثتُ لِاُتَمِّمَ مَکارِمَ الاَخلاق؛ مکارم اخلاق یعنى همین، یعنى انسان صبور باشد، متین باشد، باانصاف باشد، خوش ذات باشد، نسبت به مردم خیرخواه باشد، خدوم باشد، اهل کار باشد، مبتکر باشد، پیشرو باشد، تنبلى نکند؛ این‌ها همین اخلاقیّات اسلامى است؛ همه ى این‌ها در آقاى عسگراولادى بود؛ این‌ها را همه می‌دانید، دیده‌اید.

جنبه سوم آقاى عسگراولادى جنبه فکرى بود، ایشان یک آدم فکرى بود؛ آدم بسیار خوش فکر در مسائل سیاسى و در مسائل اجتماعى [بود] و به هیچ وجه ایشان یک آدم عامى نبود؛ در همه مسائلى که وارد می‌شد اهل فکر بود، هم در مسائل اقتصادى. در مسائل سیاسى [هم] همین جور؛ آدمى بود اهل فکر، اهل فهم، می‌فهمید، تشخیص می‌داد.

من آقاى عسگراولادى را خب دورادور مى‌شناختم، از نزدیک ندیده بودم؛ ایشان خب زندان بود، تا اینکه آزاد شد. ایشان با آقاى حیدرى آمدند منزل ما مشهد؛ خب من بار اوّلى بود که آقاى عسگراولادى را از نزدیک می‌دیدم، قبل از آن ایشان را ندیده بودم. ایشان آمدند نشستند و شروع کردند به گزارش دادنِ مسائل زندان و یک تحلیلى و در واقع تصویرى از آن دوستانى که هم زندانشان بودند و با همدیگر درگیرى و مشکل داشتند، براى من بیان کرد.

من واقعاً مجذوب شدم؛ ایشان وضعیّت این‌ها را - که همین منافقین بودند دیگر - به قدرى خوب و زیبا و واقعى و مستدل، خیلى آرام آرام، تبیین کرد [که] من واقعاً گفتم این انسان چقدر خوب می‌فهمد و می‌شناسد. عنصر فکرى [بود]. همیشه با بنده هم که ملاقات داشتند - ایشان گاهى مى‌آمدند اینجا و راجع به مسائل گوناگون صحبت می‌شد، همین جور وجهه ایشان وجهه فکرى بود؛ یعنى آدمى بود اهل فکر، خوش فکر، اهل استدلال، اهل منطق، واقعاً در مسائل گوناگون ذهنش کار می‌کرد، انسان جامعى بود.

خدا ایشان را رحمت کند؛ کارهاى زیادى کردند و امیدواریم ان شاءاللَّه خداوند ایشان را مأجور بدارد. باید یاد بگیریم. همین سه خصوصیّتى که من در مورد ایشان گفتم، هر سه خصوصیّت براى ما در واقع درس است: هم خصوصیّت تدیّن، هم خصوصیّت تخلّق، هم خصوصیّت تفکّر؛ که آدم حقیقتاً، هم پایبند به مبانى دینى و پایبند به شرع و تشرّع باشد - از محرّمات الهى اجتناب کنیم؛ حالا محرّمات الهى براى افراد مختلف است؛ محرّمات الهى بعضى یک چیزهایى است، محرّمات الهى ما‌ها یک چیزهاى دیگر است؛ غیبت می‌کنیم، غیبت می‌شنویم، خلاف واقع می‌گوییم، قضاوت نادرست می‌کنیم، آنجایى که باید حرف بزنیم سکوت می‌کنیم، آنجایى که باید سکوت کنیم حرف می‌زنیم؛ تخلّفات شرعى ما این‌ها است؛ باید این‌ها را مراعات کرد، مراقبت کرد - هم آن جهت تخلّق را که عرض کردیم؛ این تخلّق به معناى واقعى کلمه، روح تدیّن است؛ صبر را، حوصله را، انصاف را، متانت را، گذشت را، تلاش را، تنبلى نکردن را - این چیزهایى که لازم است - باید یاد بگیریم. خب ایشان در سنین مثلاً هشتاد و خرده‌اى، از تحرّک سیاسى دست بر نداشته بود؛ این خیلى مهمّ است که انسان احساس پیرى نکند در میدان مبارزه و در کار مبارزه؛ احساس خستگى و تنبلى و انزوا و گوشه نشینى نکند؛ این‌ها خیلى مهم است.

امیدواریم ان شاءاللَّه خداوند با ایشان و با ما با لطفش رفتار کند؛ ان شاءاللَّه با رحمتش رفتار کند.

والسّلام علیکم و رحمةاللَّه و برکاته


یکشنبه چهارم آبان 1393 |

این بیرق علمداره... هنوز رو زمین نیوفتاده...

افسران - این بیرق علمداره... هنوز رو زمین نیوفتاده...


یکشنبه چهارم آبان 1393 |

برنامه مراسم عزاداری شهادت امام حسین(ع)در حسینیه امام خمینی(ره) + جزئیات

پایگاه اطلاع رسانی رهبر معظم انقلاب اسلامی، برنامه مراسم عزاداری شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را در حسینیه امام خمینی(ره) اعلام کرد.

به گزارش حوزه سیاسی باشگاه خبرنگاران،‌ پایگاه اطلاع رسانی رهبر معظم انقلاب اسلامی، برنامه مراسم عزاداری شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) را در حسینیه امام خمینی(ره) اعلام کرد.

ايام مراسم تاريخ مداح قبل از منبر سخنران عزاداری
شب اول

شنبه - ۱۰ آبان ۱۳۹۳

 
جناب آقای بنی فاطمه
حجت الاسلام والمسلمین صدیقی جناب آقای سلحشور
شب دوم

یکشنبه - ۱۱ آبان ۱۳۹۳

جناب آقای بهتاش حجت الاسلام والمسلمین پناهیان جناب آقای انسانی
شب سوم

دوشنبه - ۱۲ آبان ۱۳۹۳

جناب آقای ماهرخسار حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی جناب آقای حدادیان
شب چهارم

سه شنبه - ۱۳ آبان ۱۳۹۳

جناب آقای عاصی حجت الاسلام و المسلمین عالی جناب آقای مرتضی طاهری
شب پنجم

چهار شنبه - ۱۴ آبان ۱۳۹۳

جناب آقای خلج حجت الاسلام و المسلمین قاسمیان جناب آقای محمد رضا طاهری
شب ششم

پنج شنبه - ۱۵ آبان ۱۳۹۳

جناب آقای سماواتی حجت الاسلام و المسلمین رفیعی جناب آقای مطیعیگفتنی است؛ هر شب قبل از نماز مغرب و عشاء احکام شرعی توسط جناب آقای فلاح زاده بيان می‌شود.


یکشنبه چهارم آبان 1393 |

اقایمان حضرت امام خامنه ای ( مدظله العالی )

افسران -  حجت الاسلام صدیقی و بیان حقیقتی ناگفته از امام خامنه ای +فایل صوتی


شنبه سوم آبان 1393 |

بسم رب الحسین.

افسران - بسم رب الحسین.


شنبه سوم آبان 1393 |

نهضت امام حسین (ع)، نهضت مبارزه علیه ظلم و استکبار است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: نهضت امام حسین (ع)، نهضت و قیام و مبارزه علیه ظلم و استکبار است.

 

حجت الاسلام والمسلمین 'سیدمهدی قریشی' در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه افزود: نهضت امام حسین (ع)، قیام و ایستادگی در برابر ظالمان برای دفاع از دین بود و باید برای حفاظت از این نهضت مراسم ایام ماه محرم صرفا مداحی در رثای شهدا کربلا نباشد.

وی با بیان اینکه نهضت عاشورا نهضتی ماندگار و جاودانه است ادامه داد: بیان اهداف نهضت عظیمی که به رهبری سالار شهیدان بپا شد باید در کنار مداحی ها توسط سخنرانان و عالمان و روحانیان انجام شود تا همه مردم از اهداف امام حسین (ع) و یارانشان در این قیام مطلع شده و این مسایل به آیندگان منتقل شود.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی با بیان اینکه یک هزار و 700 طلبه از آذربایجان غربی در شهر قم مشغول به تحصیل هستند اظهار کرد: مجالس عزاداری محرم باید مجالسی غنی بوده و از طلبه ها در این مجالس برای بیان ابعاد نهضت عاشورا بهره جست.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با دعوت از دسته های عزاداری و مردم در استان به رعایت برخی مسایل در این ایام گفت: مراسم عزاداری باید کاملا در شان امام حسین (ع) باشد و ضروری است تا برخی رسوم غلط از این مجالس حذف شود.

وی اضافه کرد: استفاده از آلات موسیقی و نیز رعایت زمان برگزاری مراسم در شبهای محرم از مسایلی است که باید به آن توجه خاص شود.

حجت الاسلام قریشی با بیان اینکه از برگزاری نمازهای جماعت در ماه محرم نباید غفلت کرد اظهار کرد: برگزاری نماز ظهر روز تاسوعا و عاشوار حتی در خیابانها نباید فراموش شود.

وی در باره ذبح قربانی در مقابل دسته های عزاداری نیز گفت: قربانی کردن گوسفند در ایام عاشورا و تاسوعا بهتر است که در کشتارگاهها صورت بگیرد تا هم شهر جلوه نامطلوبی از نظر بهداشتی و پاکیزگی پیدا نکند و هم موجب ترس کودکان نشود.

امام جمعه ارومیه با اشاره به مضرات شبکه های اجتماعی نیز اظهار کرد: شبکه های اجتماعی حیا و عفت و ایمان را از خانواده ها گرفته است.

وی افزود: این یک مساله جدی است و این شبکه ها دامهایی هستند که اسراییل غاصب و مستکبران برای خانواده های ایرانی پهن کرده اند.

نماز جمعه ارومیه در محل مصلای امام خمینی (ره) ارومیه با حضور جمع کثیری از نمازگزاران برگزار شد.


شنبه سوم آبان 1393 |

لبیک یا حسین علیه السلام

افسران - لبیک یا حسین علیه السلام


شنبه سوم آبان 1393 |

آیت‌الله حسنی، مجاهد نستوه آذربایجان در بیمارستان بستری شد

حسنی غلامرضا

خبرگزاری تسنیم: آیت‌الله شیخ غلامرضا حسنی، مجاهد نستوه آذربایجان و امام جمعه سابق ارومیه در بیمارستان بستری شد.

 

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه از بستری شدن آیت‌الله حسنی یار دیرین امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری در بیمارستان خبر داد.

وی که این خبر را از تریبون نماز جمعه ارومیه اعلام کرد از مؤمنین خواست برای بهبودی حال مجاهد نستوه انقلاب اسلامی و میراث زنده آذربایجان دعا کنند.

آیت‌الله شیخ غلامرضا حسنی متولد سال 1306 بوده و چند وقتی است به‌علت کهولت سن از بیماری رنج می‌برد.


شنبه سوم آبان 1393 |

صافات...

افسران - صافات...


شنبه سوم آبان 1393 |

پرچم اعلان عزای حسینی در ارومیه بر افراشته شد

پرچم اعلان عزای حسینی در آستانه ماه محرم و ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در میدان انقلاب ارومیه برافراشته شد.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، این پرچم اعلان عزا به اهتمام شهرداری ارومیه روز پنجشنبه در میدان انقلاب این شهر برافراشته شد تا سر آغازی برای سوگواری مردم ولایتمدار و دوست دار اهل بیت (ع) ارومیه باشد.

مسئولان استانی، شهردار و کارکنان شهرداری ارومیه و آحاد مختلف مردم در این آیین در میدان انقلاب ارومیه حضور یافتند تا عشق و ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت به ویژه امام حسین (ع) و یاران با وفای آن حضرت نشان دهند.

مداحان اهل بیت (ع) نیز با حضور در این مراسم معنوی، مرثیه سرایی کردند و حاضران با همنوایی با این مداحان، در ماتم سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اشک ماتم ریختند.

حجت الاسلام محمد کفیلویی از اساتید حوزه و دانشگاه در این آیین معنوی با اشاره به ضرورت های قیام امام حسین (ع) گفت: این قیام بر علیه شرایط موجود آن زمان شکل گرفت چرا که ادبیات حاکم بر جامعه اسلامی آن دوران با معیارهای اسلام و قرآن فاصله داشت.

وی افزود: امام حسین (ع) در مقابل انحرافات اجتماعی قد علم کرد و بلندترین گام را در راستای احیای دین اسلام برداشت.

وی اظهار کرد: قیام امام حسین (ع) حرکتی قرآنی و برگرفته از آموزه های الهی بود و تمام توطئه های دشمنان را برای انحراف در دین مبین اسلام برملا کرد.

حجت الاسلام کفیلویی اضافه کرد: بیدارسازی جامعه آن زمان، اصلاح حکومت و احیای اسلام ناب محمدی (ص) از دیگر اهداف قیام امام حسین (ع) بود که باید ابعاد مختلف این قیام بیش از پیش برای مردم بازگو شود.

این آیین معنوی با مداحی مداحان اهل بیت و سینه زنی ادامه یافت.

آیین های عزاداری امام حسین (ع) در روزهای آخر ماه ذیحجه در آذربایجان غربی و به تبع آن ارومیه آغاز می شود و مردم استان به صورت خودجوش و با برافراشتن علم های عزاداری سیدالشهدا (ع) به پیشواز ایام محرم و صفر می روند.

برگزاری مراسم تشت گذاری از دیگر آیین های اعلان عزای حسینی در آذربایجان غربی است که با حضور مداحان و مردم استان برگزار می شود.


شنبه سوم آبان 1393 |

مرو ای دوست ...

افسران - مرو ای دوست ...


پنجشنبه یکم آبان 1393 |

رهبر انقلاب بر پیکر حضرت آیت‌الله مهدوی کنی اقامه نماز کردند

مراسم تشییع پیکر آیت‌الله مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری برگزار شد و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی بر پیکر این عالم فقید اقامه‌ نماز کردند.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) تشییع پیکر فقیه عالیقدرمرحوم آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی یار دیرین امام و رهبری صبح پنج‌شنبه اول آبان‌ماه در دانشگاه تهران با حضور جمع کثیری از مردم و مسئولان و شاگردان آن مرحوم که ساعتی قبل در مسجد دانشگاه امام صادق (ع) با او وداع کرده بودند برگزار شد.

 

آیت‌الله مهدوی کنی از 14 خرداد ماه سال جاری به علت عارضه قلبی در بیمارستان بهمن بستری شد و پس از حدود دو ماه به بیمارستان شهید رجایی منتقل شد و صبح روز سه‌شنبه(29.مهرماه) پس از گذراندن دوره بیماری طولانی مدت در سن 83 سالگی دار فانی را وداع گفت.

 

درب‌های دانشگاه تهران از ساعت 6:30 به روی عزاداران بازشد. مراسم نیز از ساعت 7 صبح با زیارت عاشورا شروع شد و با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید توسط قاری ممتاز حسن فردی و مدیحه سرایی مداحل اهل بیت(ع) سعید حدادیان ادامه یافت.

 

مقامات لشگری و کشوری، اعضای مجلس خبرگان، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسوولان و شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی، دانشجویان و طلاب و اقشار مختلف مردم در این مراسم حضور یافتند.

 

روسای قوای سه‌گانه، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، نایب رییس مجلس خبرگان، رییس دفتر بازرسی رهبر معظم انقلاب، فرمانده کل سپاه پاسداران، رییس ستاد کل نیروهای مسلح، معاون اول رییس جمهور، دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های مذهبی، رییس بنیاد شهید، وزیر اطلاعات، رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری، دادستان تهران، معاون اجرایی رییس جمهو،ررییس سازمان انرژی اتمی رییس سازمان بسیج مستضعفین، معاونین وزیر خارجه، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، رییس شورای اسلامی شهر تهران، شهردار تهران، فرمانده نیروی انتظامی و ... از جمله حاضران در این مراسم بودند.

 

نمازگزاران با سر دادن «یا حسین(ع) و «عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز» با پیکر مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی وداع کردند.

 

پس از اقامه نماز، تشییع پیکر این عالم ربانی از خیابان انقلاب به سمت چهار راه ولیعصر تا خیابان حافظ با حضور گسترده مردم و مسوولان انجام شد و سپس طبق وصیت آن مرحوم در شهر ری در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) مراسم تشییع برگزار و در جوار مرحوم آخوند ملاکنی تدفین انجام خواهد شد.

 

فرمانداری ویژه شهرستان ری اعلام کرده است: پیکر مطهر آیت الله مهدوی کنی پس از قرائت نماز پیش از ظهر وارد شهر ری و از ضلع شرقی حرم در میدان شهید قشقایی تشییع و در جوار مرقد مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و امامزاده حمزه(ع) تدفین خواهد شد.

 

همچنین به همین مناسبت مجلس بزرگداشتی از سوی رهبر انقلاب اسلامی در روز شنبه سوم آبان‌ماه ساعت ۱۵:۳۰ در حسینیه‌ امام خمینی رحمه‌الله برگزار خواهد شد.


پنجشنبه یکم آبان 1393 |

کجایی عمّار؟

افسران - کجایی عمّار؟


پنجشنبه یکم آبان 1393 |

آغاز مراسم تشییع پیکر آیت الله مهدوی کنی؛ وداع ملت با روحانی مبارز و سیاستمداری صادق

مراسم تشییع پیکر آیت الله محمدرضا مهدوی کنی (رضوان الله) رییس فقید مجلس خبرگان رهبری یار دیرین حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی از دقایقی پیش با حضور اقشار مختلف مردم و شاگردان و دوستداران آن عالم بزرگ در دانشگاه تهران آغاز شده است.

 

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، این روحانی مبارز و سیاستمدار صادق که از روز 14 خرداد 93 پس از شرکت در مراسم بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) به علت حمله قلبی در بیمارستان بستری شد، روز سه شنبه (29 مهرماه ) در سن 83 سالگی دعوت حق را لبیک گفت.

آیین وداع با پیکر مرحوم آیت الله مهدوی کنی رییس مجلس خبرگان رهبری و موسس و رییس دانشگاه امام صادق (ع) شامگاه چهارشنبه با حضور صدها تن از دانشجویان دانشگاهها، مسوولان و مردم در مسجد این دانشگاه در تهران برگزار شد.

در ابن مراسم، آیت الله آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه، جمعی از مسوولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نیز اعضای مجلس خبرگان رهبری حضور پیدا کردند.

درهای دانشگاه تهران از ساعت 6 و 30 دقیقه صبح امروز برای انجام مراسم تشییع این عالم فقید به روی عزاداران گشوده شده است.

مراسم تشییع با قرائت زیارت عاشورا شروع شده و آیاتی از کلام الله مجید توسط قاری ممتاز «حسن فردی» قرائت خواهد شد و سپس حاج سعید حدادیان مداح اهل بیت (ع) مدیحه سرایی خواهد کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار است ساعت هشت و 30 دقیقه امروز، بر پیکر آیت الله مهدوی کنی نماز میت اقامه کنند و پس از اقامه نماز، تشییع پیکر پاک این عالم ربانی از خیابان انقلاب به سمت چهار راه ولیعصر تا خیابان حافظ خواهد بود.

پیکر مطهر این عالم ربانی و سیاستمدار صادق و یار دیرین امام و رهبری در شهر ری، در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) به خاک سپرده خواهد شد.

آیت الله مهدوی کنی رییس مجلس خبرگان رهبری از 14 خرداد 93 و پس از شرکت در مراسم بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام (ره) به علت حمله قلبی در بیمارستان بستری شد.

در طول دوران بستری شدن آیت الله مهدوی کنی در بیمارستان، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و آیت الله صادق لاریجانی رییس قوه قضاییه و جمعی از شخصیت های سیاسی، فرهنگی، مذهبی و دیگر اقشار از وی عیادت کردند.


پنجشنبه یکم آبان 1393 |

گرافیک | در محضر آیت خدا ...

افسران - گرافیک | در محضر آیت خدا ...


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

مصالح کشور نباید در دست سیاستگذاران خارجی باشد

رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از نخبگان علمی با بیان اینکه هرگونه وقفه در حرکت علمی کشور با عقب‌گرد همراه است، فرمودند: سرعت پیشرفتمان خوب است اما عقب‌ماندگی آنقدر زیاد است که سرعت پیشرفت افاقه نکرده است.

خبرگزاری فارس: مصالح کشور نباید در دست سیاستگذاران خارجی باشد/ اداره کشور برمبنای فروش نفت خام شبیه «بچه پولداری ملی» است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار صدها تن از «نخبگان جوان دانشگاه‌ها و برگزیدگان المپیادها و جشنواره های جهانی و داخلی»، با تأکید بر ضرورت ایجاد یک زنجیره کامل و شبکه عظیم تولید علم در دانشگاهها و مراکز علمی تحقیقاتی افزودند: ایران را باید با اتکای به منابع روی زمین یعنی هوش و استعداد جوانان و نخبگان کشور اداره کرد نه با تکیه بر درآمد  پرنوسان منابع زیرزمینی و نفتی.

ایشان دیدار با «جوانان نخبه و نویددهندگان آینده روشن کشور» را، بسیار شیرین خواندند و به همه جوانان توصیه کردند خانه پرافتخار میهن را با نیروی فکر و عزم و اراده، به گونه‌ای بسیازید که شایسته این ملت و این تاریخ پرافتخار باشد.

رهبر انقلاب با دعوت از همه نخبگان برای تفکر و تعمق درباره «اصل نخبگی و مفهوم حقیقی آن» افزودند: نخبگی مجموعه ای از سه ویژگی «هوش و استعداد»، «همتِ برجسته برای مطالعه و کار و تلاش»، و «حوصله تحسین برانگیز برای پیگیری و مداومت» است و نگاه عالمانه و حکیمانه به این ویژگی ها، روشن می کند که همه آنها نعمت و رزق الهی است.

ایشان با استناد به آیات قرآن شریف مبنی بر انفاق رزق الهی تأکید کردند: رزق دانش و نخبگی را باید در راه خدا و برای خیر بندگان خدا، انفاق کرد و آن را در خدمت حال و آینده «جامعه، ملت و کشور» قرار داد.

حضرت آیت الله خامنه ای به نخبگان جوان خاطرنشان کردند اگر نعمت الهی نخبگی را انفاق کنید، هدایت پروردگار نیز شامل حالتان می‌شود یعنی هم ویژگی‌های نخبگی در شما بیشتر خواهد شد و هم خداوند شما را به عرصه‌هایی هدایت می‌کند که به علم و دانش شما نیاز حقیقی وجود دارد.

رهبر انقلاب، حضور تأثیرگذار شهید چمران در دفاع مقدس و فعالیت شهید شهریاری در عرصه هسته‌ای را دو مصداق از انفاق نخبگی برای جامعه و کشور و «دو نمونه بارز هدایت الهی نخبگان» خواندند.

ایشان با اشاره به پیشرفت‌های علمی کشور در یک دهه اخیر، بار دیگر استمرار حرکت علمی پرشتاب را نیازی واقعی برشمردند و افزودند: همانگونه که در حکم اخیر شورایعالی انقلاب فرهنگی تأکید شد حرکت علمی نباید به هیچ دلیلی دچار وقفه شود چون هر وقفه‌ای، عقبگرد به همراه می‌آورد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مسابقه جهانی و پرسرعت ملت‌ها و کشورها در عرصه علم و دانش را یادآور شدند و افزودند: با وجود شتاب پیشرفت‌های علمی، عقب ماندگی‌ها به قدری زیاد است که ایران هنوز نتوانسته به جایگاه شایسته‌اش دست یابد بنابراین لازم است حرکت علمی با همه لوازم و ضرورت‌ها از جمله تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و اقتصاد دانش‌بنیان، ادامه یابد.

ایشان نجات کشور و آینده روشن ملت را در گرو تقویت بنیه علمی دانستند و خاطرنشان کردند: همانگونه که رئیس بنیاد نخبگان به درستی گفت در اقتصاد متکی بر منابع زیرزمینی، هیچ نیازی به شناسایی، جذب و فعالیت نخبگان احساس نخواهد شد و کشور هم، عملاً پیشرفت حقیقی نخواهد داشت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اداره کشور بر مبنای فروش ذخایر زیرزمینی را به «بچه پولداری ملی» تشبیه کردند و افزودند: بچه‌پولدارها، قدر پول خود را نمی‌دانند و آن را بیهوده خرج می‌کنند که اداره کشور برمبنای فروش نفت خام نیز، شبیه همین ماجراست.

رهبر انقلاب، اتکای برنامه‌ریزی اقتصادی کشور به درآمدهای نفتی را سپردن اقتصاد ایران به سیاستگذاران کلان جهانی خواندند و با اشاره به نوسانات شدید قیمت بین‌المللی نفت افزودند: کشوری که اقتصاد خود را اینگونه برنامه‌ریزی کند، آینده‌اش معلوم است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با استناد به واقعیات یاد شده تأکید کردند: ایران بجای تکیه بر درآمدهای نفتی باید با اتکای به نیروهای درونی و ذخائر روی زمین یعنی هوش و استعداد جوانان و تولید علم و دانش اداره شود که در اینصورت هیچ قدرتی در دنیا قادر نخواهد بود اقتصاد کشور را به بازی بگیرد.

رهبر انقلاب همچنین با اشاره به ضرورت تفکیک تولید علم با تولید مقاله افزودند: البته تولید مقالات مرجع و با ارزش علمی با ارزش است اما این همه قضیه نیست.

ایشان توصیه کردند: مقالات علمی تولید شده به ثبت ابداع بیانجامد و ناظر به نیازهای درونی کشور باشد.

حضرت آیت الله خامنه ای تلاش برای پیشرفت علمی را مسئولیت همه دستگاهها و وزارتخانه ها خواندند و افزودند: نقشه جامع علمی کشور می تواند وظایف همه بخشها را در این روند مشخص کند.

رهبر انقلاب در جمع بندی این بخش از سخنانشان افزودند: باید با تلاش برنامه ریزی شده همه دستگاهها، یک زنجیره کامل و یک شبکه عظیم تولید علم ایجاد شود که همه بخشها و اجزای آن مکمل یکدیگر باشند و هم افزایی کنند.

ایشان با توصیه به نخبگان جوان برای تقویت ارتباط با پروردگار کریم افزودند: دلهای پاک و نورانی شما جوانان، عامل ارزشمندی در جلب رضایت و افزایش نعمات الهی است.

رهبر انقلاب همچنین با تحسین سخنان بسیار خوب دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان افزودند: پدر شهید ایشان نیز علاوه بر نخبگی در ذهن و فکر و عملیات، از لحاظ انگیزه و ایمان و حضور در صحنه های دشوار نیز حقیقتاً یک نخبه بود.

در ابتدای این دیدار دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان، در سخنانی برخورداری از ایمان، اعتماد به نفس، اخلاص، از خودگذشتگی و میهن دوستی را از خصوصیات برجسته نخبگان کشور برشمرد و افزود: نخبگان به میهنی که برایشان هزینه داده، مدیون هستند و نخبه کسی است برای مردم و کشورش بیشترین داشته‌های خود را هزینه کند.

رییس بنیاد ملی نخبگان هدف اصلی این بنیاد را توانمندسازی نخبگان خواند و با اشاره به لزوم اصلاح برخی روشها در اقتصاد کشور گفت: در یک اقتصاد نفتی که پایه های تولید ثروت بر اساس نفت خام، منابع زیرزمینی و معادن است، نخبگان پرورش نمی یابد.

معاون علمی رییس جمهور با بیان اینکه نخبگان کشور در کوتاه مدت می توانند جهت گیری اقتصادی کشور را تغییر دهند، افزود: جهت گیری اقتصادی کشور باید به سمت اقتصاد دانش‌بنیان تغییر یابد و این کار تنها با ابتکار و تلاش امکانپذیر خواهد بود.

آقای ستاری، اصلاح آیین نامه های بنیاد ملی نخبگان، چهار برابر شدن ورودی های این بنیاد از مهرماه سال جاری، اجرای طرح شهاب با همکاری وزارت آموزش و پرورش، تحول جدی در حوزه فرهنگی بنیاد ملی نخبگان، استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور، و برنامه‌ریزی برای تربیت دانشمندان در حوزه‌های مورد نیاز کشور را از جمله فعالیت‌ها و برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان اعلام کرد.


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

پوستر: پارسای مجاهد حضرت آیت الله محمدرضا مهدوی کنی

افسران - پوستر: پارسای مجاهد حضرت آیت الله محمدرضا مهدوی کنی


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

حسین ثوری مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان شد

 

 

به گزارش سایت رسمی فدراسیون بوکس، طی حکمی از سوی دکتر گودرزی وزیر ورزش و جوانان، حسین ثوری رئیس هیات بوکس استان سیستان و بلوچستان به سمت مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان منصوب شد.

فدراسیون بوکس ضمن تبریک، برای حسین ثوری در سمت جدید آرزوی موفقیت دارد.


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

مولاجانم

افسران - مولاجانم


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

رییس جمهوری دو روز عزای عمومی در سراسر کشور اعلام کرد

 

 رییس جمهوری در پیامی رحلت حضرت آیت الله محمدرضا مهدوی کنی رییس مجلس خبرگان رهبری را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، مجلس خبرگان رهبری، حوزه های علمیه و دانشگاه ها، خاندان مکرم آن مرحوم، جامعه روحانیت و خانواده انقلاب و ملت بزرگ ایران تسلیت گفت.

به گزارش سايت اطلاع رساني استانداري آذربايجان غربي به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی همچنین در این پیام تصریح کرد که «دولت جمهوری اسلامی ایران به نشان احترام به خدمات این عالم بزرگ انقلابی، دو روز عزای عمومی در سراسر کشور اعلام می کند.»

متن پیام تسلیت رییس جمهوری به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

«اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شی ء»

رحلت عالم وارسته و روحانی مبارز حضرت آیت الله مهدوی کنی رئیس محترم مجلس خبرگان رهبری را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، مجلس خبرگان رهبری، حوزه های علمیه و دانشگاه ها، خاندان مکرم آن مرحوم، جامعه روحانیت و خانواده انقلاب و ملت بزرگ ایران تسلیت می گویم.

آن مرحوم به راستی بزرگ قوم بود؛ از مجاهدان زجرکشیده نهضت اسلامی و از سابقون انقلاب و پیش کسوت نهاد روحانیت بود که همواره بر فراحزبی بودن این قشر و بی طرفی در منازعاتِ قدرت، تأکید می نمود. مشی اعتدال او به خصوص در فضای انقلابی تأسیس نظام جمهوری اسلامی ایران بسیار ارزشمند و الهام بخش بود و نمادی از پیوند مفهوم انقلاب و اعتدال بود. او همواره با تدبیر سخن می گفت، راه اعتدال و میانه روی را برمی گزید و چراغ امید را در دل مشتاقان راه هدایت، پرفروغ نگاه می داشت.

نظام اسلامی در حساس ترین مقاطع تاریخ خود شاهد حضور خالصانه و مؤثر آن بزرگ بود که بی ریا و باشجاعت به میدان آمد و به آرمان ها و اصول انقلاب همواره وفادار ماند. تقیّد او به حق و انصاف و ادب و صراحت در گفتار، زبانزد همه بود. او بیش از بیان و کلامش، از طریق اخلاق پسندیده و اعمال صالحه اش مردم را به راه حق دعوت می نمود. هیچگاه از امام و خط امام فاصله نگرفت و از حمایت رهبری معظم انقلاب دست برنداشت. آن مرحوم در برخورد با همه اقشار و افراد، منصف بود و همزمان به تشخیص و اجتهاد خود پایبند بود و در عین اصولخواهی، از میانه روی دست نکشید. نقش آیت الله مهدوی کنی در شکل گیری نهادهای انقلابی از جمله کمیته های انقلاب اسلامی و صیانت از نهاد دولت و قبول مسئولیت در مقاطع مختلف ستودنی است.

آیت الله مهدوی کنی نمادی از روحانیت انقلابی و اعتدالی ما بود که یادش در خاطره ها می ماند و همه اعضای خانواده انقلاب از هر جریان و جناح که باشند، همواره یادش را گرامی می دارند.

خداوند بزرگ روح بلند ایشان را با شهیدان و امام شهیدان محشور کند و یاد و نام اینچنین بزرگانی را در حافظه تاریخی ملت ما، زنده نگاه دارد.

دولت جمهوری اسلامی ایران به نشان احترام به خدمات این عالم بزرگ انقلابی، دو روز عزای عمومی در سراسر کشور اعلام می کند. روحش شاد و یادش گرامی.

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

آقا را از هر طرف بخوانی، آقاست....

افسران - آقا را از هر طرف بخوانی، آقاست....


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

بهرام طقرایی رئیس کمیته داوران فدراسیون بوکس شد

طی حکمی از سوی احمدی ناطق نوری رئیس فدراسیون بوکس بهرام طقرایی به عنوان رئیس کمیته داوران منصوب شد.

خبرگزاری فارس: بهرام طقرایی رئیس کمیته داوران فدراسیون بوکس شد

به گزارش خبرگزاری فارس، طی حکمی از سوی احمد ناطق نوری رئیس فدراسیون بوکس بهرام طقرایی به عنوان رئیس کمیته داوران منصوب شد.

پیش از این همایون اردلان به عنوان رئیس کمیته داوران فعالیت می‌کرد.


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

مواظب باش

افسران - مواظب باش


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

احدی: صعود بوکسورها در رنکینگ جهانی نوید خوبی است

سرمربی تیم ملی بوکس گفت: صعود مشت زنان ایرانی در رنکینگ جهانی نوید خوبی برای بوکس کشورمان است.

خبرگزاری فارس: احدی: صعود بوکسورها در رنکینگ جهانی نوید خوبی است/ برای رسیدن به المپیک نیاز به کسب مدال داریم

اکبر احدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد صعود بوکسورهای ایران در رنکینگ جدید فدراسیون جهانی، گفت: با نتیجه‌‌ خوبی که بوکسورها در بازی‌های آسیایی اینچئون کسب کردند در ارتقا آنها در رنکینگ فدراسیون جهانی تاثیر بسیار خوبی داشت. ما پیش از اعزام به بازی‌های آسیایی در تورنمنت چین حضور پیدا کردیم و مسابقات نیز جز رنکینگ A آسیا بود و خیلی در رنکینگ تاثیر داشت.

وی در ادامه افزود: از بین 4 نماینده‌ای که تیم ملی بوکس به بازی‌های آسیایی اینچئون اعزام کرده بود 4 بوکسور در رنکینگ جهانی بین 8 نفر صعود کرده‌اند. به اعتقاد من اگر در چند تورنمنت دیگر بوکسورهای ما مدال کسب کند و بین سه نفر در رنکینگ جهانی قرار داشته باشند قطعا در مسابقات المپیک برزیل حضور خواهند داشت.

سرمربی تیم ملی بوکس در مورد اینکه تا آغاز المپیک برزیل زمان زیادی باقی مانده و ملی پوشان ایرانی شانس کسب مدال در مسابقات مختلف را دارند، گفت: تورنمنت‌های زیادی را پیش رو داریم که امیدوارم مسئولان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان نگاه ویژه‌ای به بوکس داشته باشند تا تیم ملی تا المپیک در مسابقات مهمی شرکت کند تا راه برای رسیدن به المپیک و مدال در آن رقابت‌ها مهیا شود.

وی در پایان گفت: علی مظاهری در وزن 91 کیلوگرم به رنکینگ 7 صعود کرده، جاسم دلاوری در وزن 91+ کیلوگرم به رنکینگ 8 صعود کرده، سجاد محرابی در وزن 75- کیلوگرم به رنکینگ 7 صعود کرده و احسان روزبهانی به رنکینگ 8 صعود کرده است. از بین 6 بوکسوری که به بازی‌های آسیایی اینچئون اعزام شدند 4 نفر از آنها صعود خوبی داشته‌اند که این نوید خوبی برای بوکس ایران است.


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

پوستر | مرحوم آیت الله حاج شیخ محمدرضا مهدوی کنی رضوان الله تعالی علیه

افسران - پوستر | مرحوم آیت الله حاج شیخ محمدرضا مهدوی کنی رضوان الله تعالی علیه


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

رضایت انجمن بین‌المللی بوکس از انجام مسابقه‌ها بدون کلاه

 

انجمن بین‌المللی بوکس (AIBA) اعلام کرده است با توجه به اینکه آسیب دیدگی ناحیه سر در بازی‌های آسیایی مشاهده نشده است، روند مسابقه دادن بدون کلاه ادامه خواهد داشت.

 

به گزارش ایسنا، در بازی‌های آسیایی مورد آسیب دیدگی ناحیه سر مشاهده نشد و دو بوکسوری که ناک اوت شده بودند نیز نشانه‌های آسیب دیدگی مغزی نداشتند.

 

AIBA در این باره اعلام کرد: نتایج بازی‌ها نشان داده است اگر مسابقه‌ها بدون کلاه برگزار شوند مشکلی برای بوکسورهای حرفه‌ای پیش نمی‌آید. با این حال، AIBA برنامه‌ریزی کرده است تا از سیستم جدیدی برای تحت نظر داشتن بوکسورها استفاده کند تا در صورت ایجاد هر گونه آسیب دیدگی احتمالی آن‌ها تحت معاینه قرار بگیرند.

 

سال گذشته بعد از تصمیم AIBA برای برداشتن کلاه‌های ایمنی، مطالعات مختلفی در این زمینه از سوی پزشکان و کمیسیون‌های پزشکی انجام شد.

 

سال گذشته قانون جدید ابتدا در بازی‌های جهانی بوکس در آلماتی قزاقستان به کار گرفته شد و در بازی‌های المپیک ریو 2016 نیز این قانون اجرا می‌شود.

 

استفاده از کلاه‌های امینی همچنان در بازی‌های بوکس بانوان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قانون مورد انتقاد افراد زیادی قرار گرفت از جمله امیرخان برنده دو دوره مسابقه‌های جهانی بوکس و برنده مدال نقره مسابقه‌های المپیک آتن 2004. او معتقد است که کلاه ایمنی باید وجود داشته باشند تا از بوکسورها محافظت کنند.

 

این مسئله حتی در بازی‌های مشترک‌المنافع نیز اختلال ایجاد کرد زیرا دانیل لوییز از استرالیا در مرحله قبل دچار آسیب دیدگی شده بود وو از نظر پزشکی اجازه نداشت که ادامه دهد.

 

با این حال AIBA نظر خود را درباره استفاده از کلاه‌ها تغییر داد و بوکسورها را تشویق کرده است تا از کرم‌های cavilon برای جلوگیری و کم کردن مشکل استفاده کنند. اگر در تست این کرم حساسیت وجود نداشته باشد، استفاده از آن برای ورزشکار اجباری می‌شود.

 

قوانین جدیدی نیز برای کم کردن آسیب دیدگی‌ها اجرا می‌شوند. از جمله کنار گذاشتن عادت استفاده از سر و آرنج برای حمله‌های شدید.

 

AIBA اعلام کرده است: با توجه به قوانین جدید میزان آسیب دیدگی‌ها تا 2 درصد کاهش پیدا کرده است. با توجه به شرایط جدید بوکسورها و مربیان در سطح بالا می‌فهمند که چگونه باید بدون ایجاد آسیب دیدگی حمله و مبارزه کنند.


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

ایستادن امیدوارانه

افسران - ایستادن امیدوارانه


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

برای جذب مخاطب نباید از تعبیرات نامناسبی در مداحی استفاده کرد

 

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان این‌که «متأسفانه در مسائل مربوط به امام حسین(ع)، کربلا و عاشورا گاهی شاهد گرفتاری در تحریفات، خرافات و مسائل وهن‌آور هستیم» گفت: برای جذب مخاطب نباید از سبک‌ها و تعبیرات نامناسبی در مداحی استفاده کرد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در مراسم رونمایی از مجموعه نرم‌افزارهای اندروید رادیو معارف ویژه ماه محرم با بیان این‌که «جریان‌های مربوط به عاشورا، کربلا و نهضت سیدالشهدا(ع) سرمایه بزرگی برای همه است» گفت: تمام تلاش ما باید استفاده حداکثری از این ظرفیت‌ها باشد.

 

این استاد درس خارج حوزه علمیه قم با تأکید بر استفاده حداکثری از ظرفیت‌های عظیم عاشورا برای پیشبرد اهداف اسلام و مکتب اهل‌بیت(ع) تأکید کرد: از هر برنامه‌ای که بتواند جوانان را با آمادگی کامل در صحنه نگه داشته و از برنامه‌های رسانه‌های فاسد و مفسد محفوظ کند باید بهره گرفت.

 

این مرجع تقلید اظهار کرد: اینکه مجموعه‌ای مانند رادیو معارف برای نظارت بر برخی منابع وجود داشته باشد بسیار تاثیرگذار است بویژه اینکه مخاطبان آنان نسل جوان هستند.

 

وی یادآور شد: جوانان ما از یک سو بیشترین سرمایه دفاعی کشور در مقابل مهاجمان به اسلام، اهل بیت و نظام جمهوری اسلامی هستند و از سوی دیگر مورد شدیدترین تهاجم از سوی دشمنان قرار دارند و هر برنامه‌ای که بتواند این جوانان را در صحنه حفظ و آنان را در برابر آسیب‌های دشمنان مصون بدارد مفید خواهد بود و مهمترین کار استفاده از ظرفیت عاشورای حسینی است.

 

مکارم‌شیرازی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های عاشورا، کربلا و قیام سیدالشهدا(ع) یکی از مهم‌ترین راه حفظ و نجات جوانان است.

 

این مرجع تقلید با اشاره به نرم‌افزارهای تولید شده از سوی رادیو معارف گفت: ‌مردم درباره برنامه‌های رادیو معارف اعتماد پیدا کرده‌اند، چرا که مجموعه‌ای از فضلای شناخته شده حوزه بر آن نظارت دارند و رادیو معارف طی سال‌ها امتحان خود را داده است.

 

مکارم‌شیرازی تصریح کرد: برنامه شرعی بدون جاذبه مشکلی را نمی‌تواند حل کند، به ویژه اگر مخاطبان نسل جوان باشند، باید جاذبه‌ها برای نگهداری جوانان و پر کردن خلأ فکری آنها وجود داشته باشد.

 

این استاد درس خارج حوزه علمیه قم در پایان گفت: امیدواریم نرم افزارهای تولید شده از سوی رادیو معارف برای تشکیلات امام حسین(ع) مفید باشند.


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

"کربـــــــــ ــــــــــــ ـلا "

افسران -


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

تبیین تمایز اسلام ناب با اسلام داعشی در محافل عزاداری محرم ضروری است

 

نوه حضرت امام(ره) با بیان این‌که آنچه اسلام را امروز بیمه می کند، شناخت اسلام ناب محمدی و تمایزش با اسلام های ساختگی است، بر ضرورت تبیین تمایز اسلام ناب با اسلام داعشی در محافل عزاداری محرم تاکید کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه قم، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی خمینی در دیدار اعضای کمیته های پشتیبانی، اجرایی و اطلاع رسانی هیات وکانون خادم الرضا(ع) قم افزود: مهمترین مساله اسلامی در هر دوره از تاریخ در این ایام مورد توجه و بحث جدی قرار می گیرد ، در برهه ای مساله کشف حجاب، مبارزه با رژیم شاهنشاهی و در برهه های دیگر مساله جنگ و ضرورت دفاع در برابر متجاوز و همین طور که به جلو حرکت می کنیم در هر محرم دغدغه های اسلام مورد بحث و توجه است.

 

وی اضافه کرد: اینکه محرم، اسلام را بیمه می کند به دلیل همین بحث ها و توجه ها پیرامون موضوعات روز در این ایام است و امروزه نیز مساله ای که باید مورد بحث در محافل عزادارای محرم وصفر باشد، تفاوت میان اسلام مکتب شیعی امیرالمومنین(ع) و اسلام داعشی است.

 

سید علی خمینی با بیان این‌که می توان از تهدید داعش به عنوان فرصت استفاده کرد، گفت: باید به گوش جوانان و دنیا برسانیم که اسلام علوی و اسلامی که امام(ره) از آن دم می زند، با اسلامی که داعش معرفی می کند، تفاوت دارد.

 

وی اضافه کرد: مولفه اصلی تفاوت میان اسلام شیعه با اسلام داعش، بحث ولایت است و ما مفهومی به نام ولایت داریم که آن ها ندارند.

 

وی گفت: عقلانیت، نور و عطوفت ولایت، تمام رفتار شیعه را براساس عطوفت و اخلاق قرار می دهد و شیعه همیشه در مقام دفاع بوده و متجاوز و درنده خو نیست، ولی وقتی این شاکله را از آن بگیریم سلفی می شود که باید این نقاط تمایز بیان شود و از تهدید داعش به عنوان فرصت استفاده کنیم.

 

سید علی خمینی اضافه کرد: به قدری که این ها ضربه به اسلام زده اند، دیگران نزده اند واین باید به گوش جهانیان برسد که داعش، اسلامی نیست.

 

نوه حضرت امام(ره) در ادامه ضمن تقدیر از فعالیت های کانون و هیات خادم الرضا(ع)، بیان کرد: اگر شخصی در مسیر اهل بیت(ع) با صدق قدم بردارد، به طور قطع موفق خواهد بود.

 

وی افزود: این موفقیت به شرطی محقق خواهد شد که قصد تقرب وجود داشته باشد و اگر برای فردی هزار مشکل بوجود آمده و حتی نتواند جلسه عزاداری برپا و یا در آن شرکت کند، ولی قصد خدمت در مسیر اهل بیت(ع) و قربت در آن فرد وجود داشته باشد، به موفقیت رسیده است.

 

وی ادامه داد: اگر این قصد نباشد و سنگین ترین جلسه عزاداری هم برگزار شود و هیچ مشکلی هم در اجرای آن برنامه نباشد، آن دنیا بهره ای نبرده است.

 

نوه امام راحل با بیان این‌که برای برگزاری مجالس اهل بیت(ع) نیت خود را خالص کنیم، گفت: یکی از ارکان فرایند تبلیغ تشیع، محرم وصفر بخصوص دهه اول محرم است و در این ایام گوش ها آماده است تا هیات ها پیام خود را به گوش عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) برسانند.

 

در ابتدای این دیدار نیز، 'حمید ناطقی'، مسوول هیات وکانون خادم الرضا(ع) قم به تشریح فعالیت های گذشته و برنامه های آینده این هیات وکانون پرداخت.


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

ارباب صدای قدمت می آید ...

افسران - ارباب صدای قدمت می آید ...


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

امر به معروف و نهی از منکر به هیچ فرد و جناحی اختصاص ندارد

حسن روحانی 

خبرگزاری تسنیم: رئیس‌جمهور در جمع مردم زنجان با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر به هیچ فرد، جناح و دسته‌ای اختصاص ندارد،‌ گفت: امر به معروف و نهی از منکر، وظیفه‌ای همگانی است و این یعنی ۷۷ میلیون نفر، آمر به معروف و ناهی از منکر هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، حجت‌الاسلام حسن روحانی دقایقی پیش در جمع مردم زنجان در محل ورزشگاه کارگران به ایراد سخنرانی پرداخت. 

رئیس جمهور در ابتدای سخنان خود اظهار کرد: خدا را شاکرم که به من و هیئت همراه توفیق داد مهمان مردم انقلابی و ولایتمدار زنجان باشیم، شهر علم و ایمان، دارلایمان و شهر شور و شعور حسینی؛ من خوشحالم که در آستانه قیام اباعبدالله حسین(ع) و اصحاب وی امروز در خدمت شما هستم. سخن را از نکته‌ای که باید از قیام امام حسین(ع) بیاموزیم آغاز می‌کنم و سپس به مسائل مهم استان زنجان اشاره خواهم کرد. 

وی با بیان اینکه پیام کربلا و امام حسین(ع) پیام امر به معروف و نهی از منکر است،‌ افزود:  امام حسین (ع) فرمود "انی محب انعام رو بالمعروف و انها علیه منکر". مسیر، مسیر دعوت به صلاح و سعادت و نجات جامعه بود، آن‌چه ما باید از کربلا بیاموزیم آن است که همه یکدیگر را به خیر و صلاح و معروف و عمل صالح و شایسته دعوت کنیم؛ اگر فردی و جمعی خدایی ناکرده از مسیر هدایت منحرف شد آن‌ها را از منکر و منکرات نهی کنیم. 

وی با تاکید بر این مطلب که امر به معروف و نهی از منکر به هیچ فرد، جناح و دسته‌ای اختصاص ندارد، تاکید کرد: هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید من آمر به معروفم و ناهی از منکرم، هیچکس نمی‌تواند جناح و دسته و گروهی را به عنوان عمل‌کننده به منکر متهم کند. اصل جامعه ما درمورد امر به معروف آن است که همه را به نیکی دعوت کنیم. امر به معروف و نهی از منکر طبق آموزه های اسلام و نص قانون اساسی ما یک عمل همگانی و متقابل است. 

وی ادامه داد: اصل قانون اساسی ما راجع به امر به معروف و نهی از منکر آن است که ما باید همه را به خیر و نیکی دعوت کنیم، امر به معروف و نهی از منکر طبق آموزه‌های اسلام و طبق نص صریح قانون اساسی یک عمل همگانی و متقابل است یعنی باید شما بنده را به معروف دعوت کنید و نهی کنید از منکر و من هم باید در برابر شما همین تقاضا را داشته باشم. عمل متقابل و عمل همگانی این نکته را به خوبی بر ذهن‌ها سپرده شود. امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است یعنی 77 میلیون آمر به معروف و ناهی از منکر خواهند بود و به یاد داشته باشیم عمل متقابل است.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: مبادا روزی کلمه‌ امر به معروف و نهی از منکر و وظیفه مهم امر به معروف و نهی از منکر که باید وسیله ارتباط نزدیک‌تر جامعه به یکدیگر باشد و وسیله‌ای باشد برای اینکه همگان یکدیگر را به خیر و نیکی دعوت کنند، وسیله‌ای برای تفرقه و جدایی باشد.

وی تاکید کرد: پیش از مسئله امر به معروف و نهی از منکر قرآن به ما می‌گوید، اول باید پیوند ولایت، پیوند محبت، پیوند اخوت و اینکه هر کس نسبت به دیگری حالت سرپرستی دلسوزانه را داشته باشد. همه نسبت به هم احساس پیوند ولایت کنیم، من خیلی دوست دارم که پایان کار مجلس شورای اسلامی در مسئله امر به معروف و نهی از منکر انسجام بیشتر جامعه، وحدت بیشتر جامعه و هدایت کل جامعه به سمت نیکی باشد.

روحانی در ادامه سخنانش با بیان اینکه از دیدگاه اسلام یک گروه آمر به معروف نیستند، همه مردم، همه مسلمان وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را بر دوش دارند، گفت: مباد فردا تحت لقای شعار زیبای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ما ناامنی آغاز شود؛ اساس معروف امنیت، برادری و کرامت انسانی است، اساس معروف احترام به یکدیگر است و مباد که منکر را تنها به یک مسئله خلاصه کنیم. مباد که منکر را تنها به یک مسئله خلاصه کنیم، دروغ و تهمت و رشوه‌خواری را منکر نپنداریم، بورسیه‌های تقلبی را منکر نپنداریم، بلکه از صبح تا شب فقط یک مسئله و آن بدحجابی را به عنوان منکر مطلق تلقی کنیم.

رئیس جمهور در ادامه اظهار کرد: عزیزان من، زنان ایران زنانی مسلمان با عفت و همه آن‌ها طرفدار حجاب هستند؛ چند نفر در این کشور خودشان را متولی اخلاق مپندارند، درس عاشورا برای ما آن است که همه باید دنبال امر به معروف و نهی از منکر باشیم که قیام امام حسین (ع) برای همین بود، بدانیم که باید کاری کنیم جوان‌های ما شغل داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: به اعتقاد من طلبه در حدی که از آموزه‌های اسلام می‌فهمم، منکری بالاتر از بیکاری و فقر نیست، بیاییم دست به دست هم داده و با فقر مبارزه کنیم.

روحانی ادامه داد: باید به زندگی مردم توجه کنیم و برای جوانان که فردا از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند، شغل ایجاد کنیم، اگر می‌خواهیم معروف را ترویج دهیم نخستین معروف توسعه در این کشور است؛ کشور ما باید در مسیر توسعه قرار گیرد چرا ایرانی مسلمان به یک کشور صنعتی غربی برود و حسرت زندگی آن‌ها را داشته باشد.

وی تصریح کرد: چه چیز ما کمتر از آن‌هاست، ایرانی دارای استعداد، ایرانی دارای هوش، ایرانی دارای محیط علم و دانش. سرزمین ما سرزمین معادن و برکت و توسعه انسانی است، در این کشور توسعه فیزیکی ما همه چیز در کنار هم قرار گرفته است.

رئیس‌جمهور در ادامه سخنانش با تأکید بر اینکه یکی از بالاترین منکرات، اختلاف و تفرقه در جامعه و دامن زدن به این موضوعات است، اظهار کرد: نباید بگذاریم در جامعه تفرقه، اختلاف و شکاف ایجاد شود؛ گویا زندگی یک عده تنها در شکاف و تفرقه بین مردم و دولت، مردم با مردم و بین جناح‌های مختلف در کشور است.

وی افزود: اگر اشکال و گناهی بوده به تفرقه دامن نزنیم و از آن بگذریم، چرا که ما تابع همان حسینی هستیم که توبه حر را هم قبول کرد؛ من در جامعه کسی را نمی‌شناسم که گناهی بالاتر از گناه حر و عظیم‌الشأنی را در تاریخ بعد از پیامبر(ص) و امام علی(ع) جز ابا عبدالله الحسین(ع) نمی‌شناسم که در برابر سری که حر در برابرش خم کرد، گذشت کرد و او را در آغوش کشید.

روحانی تصریح کرد: باید درس برادری، محبت و وفاق را از امام حسین(ع) بیاموزیم و دست در دست یکدیگر در این مسیر حرکت کنیم؛ درس و پیام امام حسین(ع) درس برادری، وحدت، گذشت و قبول توبه از یکدیگر است و درس کربلا هم درس تعامل سازنده و مذاکره در چارچوب منطق و موازین می‌باشد.

رئیس‌جمهور بیان کرد: در شب تاسوعایی که شما مردم زنجان بزرگترین مراسم گرامیداشت را برای آن برگزار می‌کنید، به طوری که مایه افتخار و غرور همه ایرانیان است، امام حسین(ع) خیمه‌ای برپا کرد و عمر سعد را به مذاکره دعوت کرد؛ امامی که آگاه است که فردا او و یارانش توسط همین عمر بن سعد و یاران نادانش به شهادت خواهند رسید، اما خواست که با دنیا اتمام حجت کند و از همین‌رو در آن شب، ساعت‌ها با عمر سعد مذاکره کرد، تا نتیجه رویارویی آنان به جنگ ختم نشود.

وی ادامه داد: این به معنای آن نیست که امام حسین(ع) از شهادت می‌ترسید، بلکه امام حسین(ع) از شهادت استقبال هم می‌کرد اما با این حرکت خود به ما یاد داد که حتی با دشمن خود باید به گونه‌ای رفتار کنیم که دنیا منطق ما را در صحنه مذاکره پیروز بداند.

رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: ما حتی با دشمن و حتی با خشم، به گونه‌ای رفتار می‌کنیم که منطق دنیا ما را پیروز در صحنه مذاکره بداند؛ ما در سایه تعامل سازنده امروز با قدرت‌های بزرگ مذاکره می‌کنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در نخستین قدم‌ها در سال گذشته در زمینه مذاکرات ما به پیروزی‌هایی دست یافته‌ایم، امید ما به خداوند و اتکای ما به ارواح طیبه ائمه(ع) و توجهات حضرت ولی عصر(عج) است، اما پشتیبانی شما مردم و هدایت مقام معظم رهبری به عنوان پشتوانه اصلی مذاکرات است، ما به تعامل سازنده با جهان و به مذاکره برای حل مشکلات مردم به حول قوه الهی ادامه خواهیم داد.

وی با بیان اینکه ملت ایران بداند ما از حق و حقوق مردم کوتاه نخواهیم آمد اما در عین حال با همه قدرت در پی آن  هستیم تا دیوار ظالمانه تحریم را برای همیشه از میان برداریم، گفت: درود بر همه شما مردم بزرگ و غیور زنجان، گرچه دولت به عنوان خادمان شما هر قدمی بردارد در برابر ایثار و کرامت کاری انجام نداده اما به زنجان آمدیم تا چهره نورانی ولایت‌مدار شما را زیارت کنیم.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: ما به زنجان آمدیم تا پیشنهادات شما و مطالبات شما را بشنویم، ما به زنجان آمدیم تا با هم بنشینیم و برای توسعه فردای زنجان با هم همفکری کنیم.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به طرح‌‌های دولت یازدهم برای توسعه و پیشرفت استان زنجان، اظهار کرد: به حول قوه الهی با تصمیماتی که فردا در شورای اداری جزئیات آن اعلام خواهد شد، 71 پروژه برای استان زنجان انشاءالله ظرف سال 93 و 94 اجرایی و به اتمام خواهد رسید که مبلغ 387 میلیارد تومان برای این پروژه‌ها مدنظر قرار دادیم. قول ما این است که در سال93 و 94 همه این طرح‌ها به اتمام خواهد رسید و مردم عزیز استان زنجان از این طرح‌ها استفاده خواهند کرد.

وی افزود: چند طرح مهم دیگر است که انشاءالله در طول دولت یازدهم که کمتر از 3 سال از عمر این دولت باقیمانده و ظرف 3 آینده اجرایی و عملیاتی می‌شوند؛ نخستین طرح دو خطه کردن راه‌آهن خواهد بود. این طرح را، طرح اولویت‌دار عنوان کردم و وزارت راه مکلف شده که این پروژه را آغاز کند و انشاءالله استاندار و مسئولان استان این طرح را ادامه خواهند داد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: مورد دوم توسعه دانشکده‌های صنعتی در استان زنجان است، برخی از رشته‌های مهندسی در این استان وجود دارد که البته برخی از رشته‌های مهندسی مورد نیاز این استان نیز در این دانشکده تدریس نیم‌شود، انشاالله دانشکده‌های لازم در این زمینه طراحی خواهد شد و ظرف سه سال آینده اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

روحانی با اشاره به اینکه طرح طرح سوم مدنظر دولت برای این استان‌،‌ گازرسانی به روستاهایی است که از نعمت گاز برخوردار نیستند، گفت: 320 روستای بالای 20 خانوار در این استان وجود دارد که لوله‌کشی گاز به آن‌ها نرسیده است، برنامه‌ریزی و طراحی شده که از همین امروز این طرح‌ها آغاز شود و کل این پروژه را ظرف سه سال اجرایی و عملیاتی خواهیم کرد، انشاالله زنجان جزو نخستین استان‌هایی است که همه روستاهای آن دارای نعمت گاز می‌شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه زنجان دارای استعدادهای فراوان از جمله در زمینه انرژی است و انشاءالله پتروشیمی این استان را توسعه خواهیم داد، بیان کرد: مشکلاتی در این زمینه وجود داشت که در تهران بحث کردیم، مشکلات اجرای این برنامه تقریبا حل و  فصل شده و نیاز به فاینانس 265 میلیون یورو دارد که این مسئله نیز حل و فصل شده و ادامه پیدا می‌کند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه دیگر طرح مدنظر دولت برای استان زنجان این است که زنجان به یکی از قطب‌های الکترونیک و آی‌.تی کشور تبدیل شود، خاطرنشان کرد: برای آبیاری تحت فشار در سال‌های گذشته قدم‌هایی برداشته شده اما در این دولت ظرف امسال تا پایان سال آینده، یعنی سال 94، 25 هزار هکتار زمین کشاورزی تحت برنامه آبیاری مدرن و تحت فشار قرار خواهد گرفت.

وی در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: دولت برای استان زنجان منطقه ویژه اقتصادی مدنظر قرار داده و لایحه‌ آن نیز به مجلس شورای اسلامی داده شده است که انشاءالله مجلس تصویب می‌کند، بنده از هم‌اکنون به مسئولان و استاندار ‌اعلام می‌کنم این طرح را آغاز و شروع کند.

روحانی خاطرنشان کرد: مسئله آخر اینکه استان زنجان تبدیل به منطقه آماد به‌ویژه در مناطق مرکزی و غربی می‌شود، همه این طرح‌ها را در جمع وزرا تصویب کرده‌ و آغاز خواهیم کرد، این طرح‌ها انشا‌الله ظرف 3 سال آینده به پایان می‌رسند.


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

"حـــــــــــ ـسیـــــــــ ــــنـــــ "

افسران -


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

آیت الله مهدوی کنی معلم بزرگ اخلاق بود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با تسلیت رحلت ملکوتی رئیس مجلس خبرگان رهبری به رهبر معظم انقلاب و ملت فهیم ایران گفت: آیت الله مهدوی کنی معلم بزرگ اخلاق بود.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارتحال آیت الله مهدوی کنی عالم وارسته و مجاهد نستوه و آگاه به زمان و رئیس مجلس خبرگان رهبری ضایعه ای دردناک برای ایران اسلامی مخصوصا حوزه های علمیه است.

وی اظهار کرد: این مجاهد نستوه عمر پربرکت خود را صرف مجاهدت در راه خدا و تعلیم و تربیت نیروهای انقلابی و نگهبانی از دستاوردهای انقلاب اسلامی کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ادامه داد: بدون شک این مجتهد والامقام یکی از استوانه های بزرگ نظام اسلامی بود و در طول عمر با برکت خویش توانست وفاداری خود را به انقلاب و رهبری نشان دهد.

حجت الاسلام قریشی یادآور شد: آیت الله مهدوی کنی چه در عرصه سیاسی و در مقام وزرات و چه در حوزه های علمیه و چه در مقام اجتهاد به عالی ترین درجه رسید.

وی درگذشت این عالم جلیل القدر را به علمای بزرگوار، روحانیت مبارز و مردم انقلابی و مبارز آذربایجان غربی و کشور تسلیت گفت و از خداوند متعال برای این مجتهد برجسته و عالم فرزانه علو درجات مسئلت کرد.

آیت الله مهدوی کنی روز 29 مهرماه دارفانی را وداع گفت.

آیت الله محمدرضا مهدوی کنی 14 مرداد 1310 در روستای کن که در زمان حاضر بخشی از شهر تهران است به دنیا آمد.

وی پس از طی دوره دبستان در کن، وارد مدرسه علمیه لرزاده در تهران شد و از محضر مرحوم آیت الله برهان بهره برد.

وی در سال 1327 در سن 17 سالگی برای ادامه تحصیل به قم مهاجرت کرد و تا سال 1340 در محضر استادان مبرز آن زمان همچون حضرات آیات مشکینی، حاج شیخ عبدالجواد سده ای (جبل عاملی)، شهید صدوقی، سلطانی، مجاهدی، رفیعی قزوینی، شعرانی، علامه طباطبایی، آیه الله العظمی بروجردی، امام خمینی (ره)، آیه الله العظمی گلپایگانی و دروس عالی فقه، اصول فقه، تفسیر، حکمت، کلام و دروس خارج فقه و اصول را تلمذ کرد.

آیت الله فقید پس از بازگشت به تهران سال 1340 در مدرسه مروی به تدریس علوم حوزوی مشغول شد و از سال 1342 امامت جماعت مسجد جدیدالتاسیس جلیلی در میدان فردوسی را پذیرفت.

آیت الله مهدوی کنی پس از پیروزی انقلاب، از طرف حضرت امام خمینی (ره) عهده دار مسؤولیت های متعددی در نظام نوپای اسلامی شد.


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

آیت الله مهدوی کنی به ملکوت اعلی پیوست

افسران - آیت الله مهدوی کنی به ملکوت اعلی پیوست


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

آماده تقابل با حریفان استانی هستیم/ نباید اجازه دهیم کفگیرمان به ته دیگ بخورد

استکی 

خبرگزاری تسنیم: سرمربی تیم ملی بوکس «ب» کشورمان گفت: ملی‌پوشان ما آمادگی حضور در استان‌های مختلف و رویارویی با بوکسور‌های سراسر کشور جهت کسب آمادگی را دارند.

علیرضا استکی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: حضور در تورنمنت‌ها و اردوهای برون مرزی مانند ترکیه و روسیه را در برنامه‌های‌مان داریم اما در کنار این موضوع آمادگی حضور در استان‌های کشورمان را نیز داریم. هر استانی که شرایط میزبانی از تیم را داشته باشد می‌توانیم در انتهای هر اردو در آنجا حاضر شویم و در راستای آماده‌سازی نفرات با بوکسورهای‌شان روبرو شویم.

وی ادامه داد: اکثر بوکسورهایی که در تیم ملی «ب» حضور دارند متولدین سال‌های 73 و 75 هستند و در عین جوانی انگیزه بالایی برای حضور در میادین بزرگ دارند. تیم «ب» پشتوانه تیم اصلی است و باید با آماده‌سازی نفرات کاری کنیم که مثل امروز کفگیرمان به ته دیگ نخورد. باید پشتوانه‌سازی کنیم و خوشبختانه به درخواست فدراسیون امروز این کار در حال انجام است و تیم خوبی را از جمع‌وجور کردیم.

سرمربی تیم «ب» بوکس ایران عنوان کرد: در کنار برنامه‌هایی که اشاره کردم در صورت فراهم بودن شرایط مالی می‌توانیم حتی به برپایی اردو در کشورهای کوبا و اوکراین نیز فکر کنیم زیرا حضور در این کشورها می‌تواند کمک بزرگی به کسب تجربه و پختگی نفرات کند. امیدوارم بتوانیم برنامه‌های‌مان را عملی کنیم.


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

یک سخن از یاور عشق

افسران - یک سخن از یاور عشق


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

منتظر تشخیص پزشکان هستم/ آسیب‌دیدگی اجازه نمی‌دهد تمرین کنم

مظاهری 

 

خبرگزاری تسنیم: کاپیتان تیم ملی‌ بوکس کشورمان گفت: مصدومیت کمرم جدی است و حتی اجازه نمی‌دهد درست تمرین کنم به همین دلیل برای ادامه کار منتظر تشخیص پزشکان هستم.

علی‌مظاهری مدال‌آور بوکس کشورمان در بازی‌های آسیایی اینچئون در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد ادامه همکاری‌اش با تیم ملی بوکس و برنامه‌های آینده‌اش اظهار داشت: از ناحیه کمر با آسیب‌دیدگی روبرو هستم و این موضوع باعث شده نتوانم درست تمرین کنم. ابتدا باید ببینم اصلا از چه زمانی می‌توانم تمریناتم را آغاز کنم یا نه و سپس برنامه‌ریزی دقیقی را برای خودم داشته باشم. فعلا منتظر تشخیص پزشکان هستم.

وی ادامه داد: برای حضور در المپیک امیدوارم و تمام تلاشم را می‌کنم تا در رقابت‌های جهانی قطر و رقابت‌های قهرمانی آسیا بهترین نتیجه را بگیرم و جواز حضور در المپیک را کسب کنم، البته همان طور که گفتم امیدوارم بتوانم هرچه سریع‌تر از بند مصدومیت رهایی پیدا کنم. 

کاپیتان تیم ملی بوکس عنوان‌کرد: گوشم نیز در حین رویارویی با بوکسور اردنی در اینچئون آسیب دید و این موضوع نیز به آسیب‌دیدگی کمرم اضافه شد. به هرحال در ورزش حرفه‌ای این موضوعات طبیعی است اما امیدوارم این مصدومیت‌ها هرچه سریع‌تر خوب شود و اجازه دهد در رقابت‌های قهرمانی کشور که 28 آبان‌ برگزار می‌شود، حاضر شوم.


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

درهیئتی که دغدغه مبارزه بااسرائیل نباشدابن زیادهم سینه میزنند

افسران - درهیئتی که دغدغه مبارزه بااسرائیل نباشدابن زیادهم سینه میزنند


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

پیام تسلیت lمقام معظم رهبری در پی درگذشت حضرت آیت‌الله مهدوی کنی

پیام تسلیت در پی درگذشت حضرت آیت‌الله مهدوی کنی

در پی ارتحال عالم مجاهد و پارسا حضرت آیت‌الله مهدوی‌کنی رضوان‌الله‌علیه، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام تسلیتی با اشاره به نقش‌آفرینی شجاعانه‌ی این یار صادق و وفادار امام بزرگوار در همه عرصه‌های مهم کشور تأکید کردند: این انسان بزرگ و پرهیزگار، همه جا و همه وقت در موضع یک عالم دینی و یک سیاستمدار صادق و یک انقلابی صریح ظاهر شد و همه‌ی وزن وزین خود را در همه‌ی حوادث این سال‌ها در کفه‌ی حق و حقیقت نهاد.
متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با تأسف و تأثر اطلاع یافتیم که عالم مجاهد و پارسا حضرت آیت‌الله آقای حاج شیخ محمدرضا مهدوی کنیرضوان‌الله‌علیه دار فانی را وداع گفته و دوستان و ارادتمندان خود را داغدار کرده است. این عالم بزرگوار از جمله‌ی نخستین مبارزان راه دشوار انقلاب و از چهره‌های اثرگذار و یاران صمیمی نظام جمهوری اسلامی و از وفاداران غیور و صادق امام بزرگوار بود و در همه‌ی عرصه‌های مهم کشور در دوران انقلاب شجاعانه و با صراحت تمام نقش‌‌آفرینی کرد. از عضویت در شورای انقلاب و سپس تشکیل کمیته‌های انقلاب در آغاز تأسیس نظام اسلامی تا تصدی وزارت کشور و سپس قبول نخست وزیری در یکی از سخت‌ترین دوران‌های جمهوری اسلامی، و تا ورود در عرصه‌ی تولید علم و تربیت جوانان صالح و تأسیس دانشگاه امام صادق(علیه‌السلام) و تا امامت جمعه تهران و سرانجام ریاست مجلس خبرگان، همه جا و همه وقت در موضع یک عالم دینی و یک سیاستمدار صادق و یک انقلابی صریح ظاهر شد و هرگز ملاحظات شخصی و انگیزه‌های جناحی و قبیله‌ئی را به حیطه‌ی فعالیت‌های گسترده و اثرگذار خود راه نداد. این انسان بزرگ و پرهیزگار، همه‌ی وزن وزین خود را در همه‌ی حوادث این دهها سال در کفه‌ی حق و حقیقت نهاد و در دفاع از راه و سیره‌ی انقلاب و نظام، کوتاهی نورزید. رحمت و رضوان الهی بر روان پاک او باد.
اینجانب به خاندان گرامی و برادر عالیقدر ایشان، و به مردم ایران و روحانیت عظیم الشأن و همه‌ی ارادتمندان و شاگردان و دست‌پروردگان آن مرحوم صمیمانه تسلیت می‌گویم و علو درجات وی را از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

سید علی خامنه‌ای
۹۳/۷/۲۹
 

چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

حسینی: سال‌هاست از نیاز بوکس به مربی خارجی می‌گوییم

نایب رئیس فدراسیون بوکس گفت: حضور مربی خارجی نامدار در کنار بوکسورهای جوان می‌تواند به رشد و توسعه بوکس ایران کمک کند.

خبرگزاری فارس: حسینی: سال‌هاست از نیاز بوکس به مربی خارجی می‌گوییم/ کمیته ملی المپیک در حال پیگیری است

روح‌الله حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد اینکه بوکس ایران نیاز به مربی خارجی دارد، گفت: چندین سال است که گفته‌ایم بوکس ایران نیاز به مربی خارجی دارد. ما باید از پایه‌های بوکس را قوی کنیم. حضور مربی نامدار خارجی می‌تواند به رشد و توسعه بوکس ایران کمک کند. در طول این سال‌ها تنها یک مربی از خارجی خوب از کوبا به ایران آمد که به بوکس ما واقعا کمک کرد و حالا به یک مربی مثل آن نیاز داریم. مربیان دیگری از قزاقستان و اوکراین آمدند، اما سطح فنی آنها ضعیف بود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا فدراسیون با کادر فنی تیم ملی ادامه همکاری می‌دهد یا خیر، اظهار داشت: فعلا که تغییراتی در کادر فنی نخواهیم داشت. البته رئیس فدراسیون تمایل دارد که از مربی خارجی در پایه ها بهره‌مند شویم، اما موضوع پرداخت حقوق به مربیان خارجی یکی از دغدغه‌های اصلی ما است. در حال حاضر به مسئولان کمیته ملی المپیک درخواست داده‌ایم تا از کشورهای اوکراین و کوبا برای بوکس مربی بیاورند و آنها نیز درخواست فدراسیون را بررسی می‌کنند.

وی در مورد آغاز اردوی تیم نوجوانان و جوانان گفت: مسئولان فدراسیون پس از جمع بندی نهایی به این نتیجه رسیدند که هدایت بوکسورهای نوجوان در رده‌های سنی 15، 16 و 17 سال را برعهده حسین نهرودی واگذار کنند و اردوی آنها از یک هفته دیگر آغاز خواهد شد. البته همایون امیری، غلامرضا کریمی و عبدالرضا انصاری به عنوان مربی فعالیت خواهند کرد. 16 بوکسور به اردوها دعوت شده‌اند که از بین آنها استعداد‌یابی می‌شود و مرحله بعدی نفرات دیگر به اردوها دعوت می‌شوند.


یکشنبه بیست و هفتم مهر 1393 |

روزبهانی: اولین ایرانی هستم که باید در 8 راند مبارزه کنم

نماینده وزن 81- کیلوگرم تیم ملی بوکس گفت: خوشحالم از اینکه اولین ایرانی حاضر در مسابقات نیمه حرفه‌ای هستم که باید در 8 راند مبارزه کنم.

خبرگزاری فارس: روزبهانی: اولین ایرانی هستم که باید در 8 راند مبارزه کنم/ برای لابی در هیأت ژوری ‌کسی را نداریم

احسان روزبهانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد اعزام به مسابقات نیمه حرفه‌ای، بلغارستان گفت: روز چهارشنبه برای حضور در مسابقات نیمه‌ حرفه‌ای بوکس راهی بلغارستان می‌شوم و جمعه باید مقابل نماینده ازبکستان که قهرمان آسیا است مبارزه کنم. نخستین حریفم در بازی‌های آسیایی اینچئون عنوان سوم را کسب کرده و تا به حال نیز مبارزه‌ای با او نداشتم. 

وی در ادامه گفت: نفرات دعوت شده به مسابقات نیمه‌ حرفه‌ای از برترین‌های رنکینگ هستند که از سوی مسئولان فدراسیون جهانی (آیبا)به این رقابت‌ها دعوت شدند. این مسابقات با لیگ نیمه‌ حرفه‌ای که من دو سال در آن مبارزه می‌کردم تفاوت دارد. در این رقابت‌ها نفرات اول تا هشتم رنکینگ جهان حضور خواهند داشت و در هر وزن هشت نفر به مصاف هم می‌روند.

روزبهانی در پاسخ به این سؤال که شرایط برگزاری مسابقات به چه صورتی است، خاطرنشان کرد:‌ این مسابقات در طول چهار ماه برگزار می‌شود که هر بوکسور باید چهار مبارزه را انجام دهد. در واقع در وزن 81 کیلوگرم هشت نفر حضور خواهند داشت که هرکدام در طول این چند ماه باید 4 مبارزه انجام دهند. دوم آبان‌ماه نخستین مبارزه من و 30 آبان دومین مسابقه من خواهد بود. البته این مسابقات در 10 وزن برگزار می‌شود که هر وزن در یک کشور متفاوت برگزار می‌شود.

روزبهانی در پاسخ به این سؤال که آیا این رقابت‌ها تفاوتی هم با مسابقات رسمی از لحاظ مبارزه دارد یا خیر، گفت: با تصمیم مسئولان فدراسیون جهانی این رقابت‌ها در 8 راند برگزار می‌شود و این قانون برای اولین بار است که اجرا می‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا مسابقات تک‌ حذفی است یا خیر، گفت: نه این رقابت‌ها به هیچ عنوان تک‌حذفی نیست و یک بوکسور باید در هر چهار مسابقه وارد رینگ شود و در پایان به صورت امتیازی جمع‌بندی می‌شود.

روزبهانی در مورد شرایط برگزاری بازی‌های آسیایی اینچئون، گفت: واقعاً شرایط مسابقات خیلی برای ما بد بود. اصلاً تا به حال چنین وضعیتی را ندیده بودم. کاملاً مشخص بود داوری‌ها از قبل چیده شده و فضا به ضرر ما بود.

وی در مورد اینکه نداشتن کرسی در فدراسیون جهانی به ضرر بوکس ایران تمام می‌شود، گفت: ما نه داور داریم و نه در هیأت ژوری کسی را داریم که بتواند در چنین مواقعی یک اقدامی انجام دهد. این خیلی به ضرر بوکس ایران است که چنین شرایطی را دارد. به نظرم نداشتن لابی در چنین مسابقاتی به ضرر ما تمام می‌شود.

وی در ادامه گفت: باید داوران ایرانی در کلاس‌هایی که برای داوران دنیا برگزار می‌شود حضور داشته باشند.  تنها شنیده‌ام که بابک بردبار در کلاس‌های داوری شرکت کرده و گویا درجه سه داوری را گرفته، اما اینکه ادامه می‌دهد یا خیر را نمی‌دانم.

روزبهانی در پایان گفت:‌ مهمترین موضوعی که برای من رخ داده این است که در مسابقات نیمه‌ حرفه‌ای که برگزار خواهد شد حضور دارم، این برای من یک افتخار است که به عنوان تنها نماینده ایران برای نخستین‌بار در این رقابت‌ها شرکت می‌کنم.


یکشنبه بیست و هفتم مهر 1393 |

مظاهری در ایسنا: در اوجم، قصد خداحافظی ندارم

یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ۰۰:۳۲

نایب قهرمان مسابقات بوکس بازیهای آسیایی اینچئون گفت: پخش تلویزیونی مسابقات بوکس باعث می شود که ذهنیت منفی خانواده ها نسبت به خشن بودن این رشته ورزشی از بین برود.

 

علی مظاهری با حضور در دفتر ایسنا- منطقه کرمانشاه، در ارتباط با نتایج کاروان ایران و همچنین تیم ملی بوکس در بازیهای آسیایی اینچئون، اظهار کرد: کاروان ورزشی ایران با توجه به کمبودهایی که وجود داشت با جان و دل کار کرد و از لحاظ مدال آوری نسبت به دوره قبل بهتر بود.

 

وی افزود: تیم بوکس ایران نیز 6 نماینده در اوزان مختلف در این رقابت ها داشت که 3 نفر از آن ها موفق به کسب مدال ( 2 مدال نقره و یک برنز) شدند.

 

ملی پوش بوکس حریف اصلی بوکس ایران در مسابقات آسیایی را قزاقستان دانست و گفت: ورزش بوکس در قزاقستان همانند کشتی در ایران است. بوکسورهای قزاق، ورزش بوکس را از سنین پایین آغاز کرده و برای بزرگسالی و حضور در مسابقات آسیایی و جهانی همواره آماده هستند.

 

وی با گلایه از داوری ها در این مسابقات، گفت: متاسفانه کارشناسی که بوکس را کاملا بشناسد و مشکلات و ناداوری های آن را به درستی منعکس و گزارش کند و در صدا و سیما به تحلیل بپردازد، نداریم.

 

مظاهری همچنین با بیان اینکه امسال برای اولین بار مسابقات بوکس از تلویزیون پخش شد، گفت: پخش بازی ها از تلویزیون و راه اندازی شبکه ورزش به رشد ورزش کشور و شناخت خانواده ها و استعدادیابی کمک می کند. همچنین باعث می شود ذهنیت منفی خانواده ها نسبت به بسیاری از ورزش ها از جمله بوکس از بین برود.

 

 

مظاهری در ایسنا

 

وی از تفاوت بین بوکس آماتور و حرفه ای گفت و افزود: بوکسی که ما کار می کنیم و مسابقات آن پخش می شود بوکس آماتور است. بوکس حرفه ای در زدن ضربات و راندها با رشته آماتور تفاوت دارد. بوکس آماتور یک سری محدودیت ها دارد و حتی برخی ضربه های وارد شده به حریف خطا محسوب می شود.

 

مظاهری در خصوص برنامه های آتی خود نیز گفت: طبق قانون فدراسیون جهانی بوکس، سن حضور در میادین تا 40 سالگی است. من هم اکنون در سن 32 سالگی و در اوج آمادگی ورزشی خود به سر می برم و هیچ گونه مشکلی برای ادامه حضور در دیگر رقابت های بوکس را ندارم و قصد خداحافظی ندارم.

 

وی در ادامه به وضعیت ورزش بوکس در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: از سال 69 هر ساله بوکس کرمانشاه نمایندگانی در مسابقات مختلف داشته و شاهد کسب چندین مدال مسابقات آسیایی توسط این ورزشکاران بودیم و این روند رو به رشد تا سال 90-89 ادامه داشت.

 

مظاهری افزود: در سالهای نه چندان دور در چندین وزن تیم ملی نمایندگان کرمانشاه به صورت فیکس حضور داشته اند که این تعداد به دلیل بی توجهی مسوولین و کار نکردن مربیان پایه، کاهش یافته است.

 

مظاهری در پایان از خانواده، مربیان و همچنین از صداوسیما برای پخش مسابقات بوکس تشکر کرد.

 

از جمله افتخاراتی که علی مظاهری تاکنون کسب کرده می توان به مدال طلای مسابقات آسیایی دوهه قطر سال 2006، مدال برنز مسابقات آسیایی گوانگجو 2010 ، مدال نقره مسابقات آسیایی اینچئون 2014 و برنز مسابقات ستارگان جهان سال 2009 اشاره کرد.


یکشنبه بیست و هفتم مهر 1393 |

السلام علیکم یا اباعبدالله

افسران - السلام علیکم یا اباعبدالله


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |8/8/91 ساعت 11 روز دوشنبه سالن اجتماعات اداره ورزش و جوانان اذربايجان غربي(خورشيد سياه)
نسخه انگلیسی : http://ouromiehe.blogfa.com/
نسخه عربی : http://ouromieha.blogfa.com/
نسخه آذری : http://ouromiehaz.blogfa.com/
نسخه ترکی : http://ouromiehtu.blogfa.com/

پست الکترونیک

پروفایل مدیر وبلاگ

۵ ربیع الاول سالروز رحلت حضرت سکینه بنت الحسین (ع) تسلیت باد
روز نهم دی در تاریخ ماند
30safar martyrdom anniversary of Imam Reza (AS) wind condolences
30 صفر سالروز شهادت امام رضا (ع) تسلیت باد
ya imam reza (as).imam ali ebn moses
السلام علیک یا امام علی بن موسی الرضا (ع)
عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر در هیچ شرایطی ساقط نمی‌شود
اعمال و زیارات روز بیست و هشتم صفر
تلاش برای نیازمندان و درماندگان و وفاداری و خدمت به انقلاب و نظام ویژگی بارز این سید بزرگوار بود
بوکس به دنبال تشکیل 2 تیم ملی

 

 

 

دانشنامه عاشورا

 

 

 

 

عکس ها
مسابقات
نامه های اداری
نمرات دروس مربیگری ارومیه 1/12/90
تقویم ورزشی
آموزشی
مذهبی
سخنان مقام معظم رهبری
فدراسیون بوکس ایران
جام جهانی 2014 برزیل
نماز جمعه
سخنان ریاست محترم جمهور
ویدیوهای وبلاگ
راهپیمایی روز قدس
وزارت امور خارجه کشور ج ا ایران
بوکس ایران
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور

 

 

RSS 2.0