پنهان در خورشيد (خبر هاي صاف و شفاف بوكس


xxxl


برای جذب مخاطب نباید از تعبیرات نامناسبی در مداحی استفاده کرد

 

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان این‌که «متأسفانه در مسائل مربوط به امام حسین(ع)، کربلا و عاشورا گاهی شاهد گرفتاری در تحریفات، خرافات و مسائل وهن‌آور هستیم» گفت: برای جذب مخاطب نباید از سبک‌ها و تعبیرات نامناسبی در مداحی استفاده کرد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در مراسم رونمایی از مجموعه نرم‌افزارهای اندروید رادیو معارف ویژه ماه محرم با بیان این‌که «جریان‌های مربوط به عاشورا، کربلا و نهضت سیدالشهدا(ع) سرمایه بزرگی برای همه است» گفت: تمام تلاش ما باید استفاده حداکثری از این ظرفیت‌ها باشد.

 

این استاد درس خارج حوزه علمیه قم با تأکید بر استفاده حداکثری از ظرفیت‌های عظیم عاشورا برای پیشبرد اهداف اسلام و مکتب اهل‌بیت(ع) تأکید کرد: از هر برنامه‌ای که بتواند جوانان را با آمادگی کامل در صحنه نگه داشته و از برنامه‌های رسانه‌های فاسد و مفسد محفوظ کند باید بهره گرفت.

 

این مرجع تقلید اظهار کرد: اینکه مجموعه‌ای مانند رادیو معارف برای نظارت بر برخی منابع وجود داشته باشد بسیار تاثیرگذار است بویژه اینکه مخاطبان آنان نسل جوان هستند.

 

وی یادآور شد: جوانان ما از یک سو بیشترین سرمایه دفاعی کشور در مقابل مهاجمان به اسلام، اهل بیت و نظام جمهوری اسلامی هستند و از سوی دیگر مورد شدیدترین تهاجم از سوی دشمنان قرار دارند و هر برنامه‌ای که بتواند این جوانان را در صحنه حفظ و آنان را در برابر آسیب‌های دشمنان مصون بدارد مفید خواهد بود و مهمترین کار استفاده از ظرفیت عاشورای حسینی است.

 

مکارم‌شیرازی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های عاشورا، کربلا و قیام سیدالشهدا(ع) یکی از مهم‌ترین راه حفظ و نجات جوانان است.

 

این مرجع تقلید با اشاره به نرم‌افزارهای تولید شده از سوی رادیو معارف گفت: ‌مردم درباره برنامه‌های رادیو معارف اعتماد پیدا کرده‌اند، چرا که مجموعه‌ای از فضلای شناخته شده حوزه بر آن نظارت دارند و رادیو معارف طی سال‌ها امتحان خود را داده است.

 

مکارم‌شیرازی تصریح کرد: برنامه شرعی بدون جاذبه مشکلی را نمی‌تواند حل کند، به ویژه اگر مخاطبان نسل جوان باشند، باید جاذبه‌ها برای نگهداری جوانان و پر کردن خلأ فکری آنها وجود داشته باشد.

 

این استاد درس خارج حوزه علمیه قم در پایان گفت: امیدواریم نرم افزارهای تولید شده از سوی رادیو معارف برای تشکیلات امام حسین(ع) مفید باشند.


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

"کربـــــــــ ــــــــــــ ـلا "

افسران -


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

تبیین تمایز اسلام ناب با اسلام داعشی در محافل عزاداری محرم ضروری است

 

نوه حضرت امام(ره) با بیان این‌که آنچه اسلام را امروز بیمه می کند، شناخت اسلام ناب محمدی و تمایزش با اسلام های ساختگی است، بر ضرورت تبیین تمایز اسلام ناب با اسلام داعشی در محافل عزاداری محرم تاکید کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه قم، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی خمینی در دیدار اعضای کمیته های پشتیبانی، اجرایی و اطلاع رسانی هیات وکانون خادم الرضا(ع) قم افزود: مهمترین مساله اسلامی در هر دوره از تاریخ در این ایام مورد توجه و بحث جدی قرار می گیرد ، در برهه ای مساله کشف حجاب، مبارزه با رژیم شاهنشاهی و در برهه های دیگر مساله جنگ و ضرورت دفاع در برابر متجاوز و همین طور که به جلو حرکت می کنیم در هر محرم دغدغه های اسلام مورد بحث و توجه است.

 

وی اضافه کرد: اینکه محرم، اسلام را بیمه می کند به دلیل همین بحث ها و توجه ها پیرامون موضوعات روز در این ایام است و امروزه نیز مساله ای که باید مورد بحث در محافل عزادارای محرم وصفر باشد، تفاوت میان اسلام مکتب شیعی امیرالمومنین(ع) و اسلام داعشی است.

 

سید علی خمینی با بیان این‌که می توان از تهدید داعش به عنوان فرصت استفاده کرد، گفت: باید به گوش جوانان و دنیا برسانیم که اسلام علوی و اسلامی که امام(ره) از آن دم می زند، با اسلامی که داعش معرفی می کند، تفاوت دارد.

 

وی اضافه کرد: مولفه اصلی تفاوت میان اسلام شیعه با اسلام داعش، بحث ولایت است و ما مفهومی به نام ولایت داریم که آن ها ندارند.

 

وی گفت: عقلانیت، نور و عطوفت ولایت، تمام رفتار شیعه را براساس عطوفت و اخلاق قرار می دهد و شیعه همیشه در مقام دفاع بوده و متجاوز و درنده خو نیست، ولی وقتی این شاکله را از آن بگیریم سلفی می شود که باید این نقاط تمایز بیان شود و از تهدید داعش به عنوان فرصت استفاده کنیم.

 

سید علی خمینی اضافه کرد: به قدری که این ها ضربه به اسلام زده اند، دیگران نزده اند واین باید به گوش جهانیان برسد که داعش، اسلامی نیست.

 

نوه حضرت امام(ره) در ادامه ضمن تقدیر از فعالیت های کانون و هیات خادم الرضا(ع)، بیان کرد: اگر شخصی در مسیر اهل بیت(ع) با صدق قدم بردارد، به طور قطع موفق خواهد بود.

 

وی افزود: این موفقیت به شرطی محقق خواهد شد که قصد تقرب وجود داشته باشد و اگر برای فردی هزار مشکل بوجود آمده و حتی نتواند جلسه عزاداری برپا و یا در آن شرکت کند، ولی قصد خدمت در مسیر اهل بیت(ع) و قربت در آن فرد وجود داشته باشد، به موفقیت رسیده است.

 

وی ادامه داد: اگر این قصد نباشد و سنگین ترین جلسه عزاداری هم برگزار شود و هیچ مشکلی هم در اجرای آن برنامه نباشد، آن دنیا بهره ای نبرده است.

 

نوه امام راحل با بیان این‌که برای برگزاری مجالس اهل بیت(ع) نیت خود را خالص کنیم، گفت: یکی از ارکان فرایند تبلیغ تشیع، محرم وصفر بخصوص دهه اول محرم است و در این ایام گوش ها آماده است تا هیات ها پیام خود را به گوش عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) برسانند.

 

در ابتدای این دیدار نیز، 'حمید ناطقی'، مسوول هیات وکانون خادم الرضا(ع) قم به تشریح فعالیت های گذشته و برنامه های آینده این هیات وکانون پرداخت.


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

ارباب صدای قدمت می آید ...

افسران - ارباب صدای قدمت می آید ...


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

امر به معروف و نهی از منکر به هیچ فرد و جناحی اختصاص ندارد

حسن روحانی 

خبرگزاری تسنیم: رئیس‌جمهور در جمع مردم زنجان با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر به هیچ فرد، جناح و دسته‌ای اختصاص ندارد،‌ گفت: امر به معروف و نهی از منکر، وظیفه‌ای همگانی است و این یعنی ۷۷ میلیون نفر، آمر به معروف و ناهی از منکر هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، حجت‌الاسلام حسن روحانی دقایقی پیش در جمع مردم زنجان در محل ورزشگاه کارگران به ایراد سخنرانی پرداخت. 

رئیس جمهور در ابتدای سخنان خود اظهار کرد: خدا را شاکرم که به من و هیئت همراه توفیق داد مهمان مردم انقلابی و ولایتمدار زنجان باشیم، شهر علم و ایمان، دارلایمان و شهر شور و شعور حسینی؛ من خوشحالم که در آستانه قیام اباعبدالله حسین(ع) و اصحاب وی امروز در خدمت شما هستم. سخن را از نکته‌ای که باید از قیام امام حسین(ع) بیاموزیم آغاز می‌کنم و سپس به مسائل مهم استان زنجان اشاره خواهم کرد. 

وی با بیان اینکه پیام کربلا و امام حسین(ع) پیام امر به معروف و نهی از منکر است،‌ افزود:  امام حسین (ع) فرمود "انی محب انعام رو بالمعروف و انها علیه منکر". مسیر، مسیر دعوت به صلاح و سعادت و نجات جامعه بود، آن‌چه ما باید از کربلا بیاموزیم آن است که همه یکدیگر را به خیر و صلاح و معروف و عمل صالح و شایسته دعوت کنیم؛ اگر فردی و جمعی خدایی ناکرده از مسیر هدایت منحرف شد آن‌ها را از منکر و منکرات نهی کنیم. 

وی با تاکید بر این مطلب که امر به معروف و نهی از منکر به هیچ فرد، جناح و دسته‌ای اختصاص ندارد، تاکید کرد: هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید من آمر به معروفم و ناهی از منکرم، هیچکس نمی‌تواند جناح و دسته و گروهی را به عنوان عمل‌کننده به منکر متهم کند. اصل جامعه ما درمورد امر به معروف آن است که همه را به نیکی دعوت کنیم. امر به معروف و نهی از منکر طبق آموزه های اسلام و نص قانون اساسی ما یک عمل همگانی و متقابل است. 

وی ادامه داد: اصل قانون اساسی ما راجع به امر به معروف و نهی از منکر آن است که ما باید همه را به خیر و نیکی دعوت کنیم، امر به معروف و نهی از منکر طبق آموزه‌های اسلام و طبق نص صریح قانون اساسی یک عمل همگانی و متقابل است یعنی باید شما بنده را به معروف دعوت کنید و نهی کنید از منکر و من هم باید در برابر شما همین تقاضا را داشته باشم. عمل متقابل و عمل همگانی این نکته را به خوبی بر ذهن‌ها سپرده شود. امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است یعنی 77 میلیون آمر به معروف و ناهی از منکر خواهند بود و به یاد داشته باشیم عمل متقابل است.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: مبادا روزی کلمه‌ امر به معروف و نهی از منکر و وظیفه مهم امر به معروف و نهی از منکر که باید وسیله ارتباط نزدیک‌تر جامعه به یکدیگر باشد و وسیله‌ای باشد برای اینکه همگان یکدیگر را به خیر و نیکی دعوت کنند، وسیله‌ای برای تفرقه و جدایی باشد.

وی تاکید کرد: پیش از مسئله امر به معروف و نهی از منکر قرآن به ما می‌گوید، اول باید پیوند ولایت، پیوند محبت، پیوند اخوت و اینکه هر کس نسبت به دیگری حالت سرپرستی دلسوزانه را داشته باشد. همه نسبت به هم احساس پیوند ولایت کنیم، من خیلی دوست دارم که پایان کار مجلس شورای اسلامی در مسئله امر به معروف و نهی از منکر انسجام بیشتر جامعه، وحدت بیشتر جامعه و هدایت کل جامعه به سمت نیکی باشد.

روحانی در ادامه سخنانش با بیان اینکه از دیدگاه اسلام یک گروه آمر به معروف نیستند، همه مردم، همه مسلمان وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را بر دوش دارند، گفت: مباد فردا تحت لقای شعار زیبای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ما ناامنی آغاز شود؛ اساس معروف امنیت، برادری و کرامت انسانی است، اساس معروف احترام به یکدیگر است و مباد که منکر را تنها به یک مسئله خلاصه کنیم. مباد که منکر را تنها به یک مسئله خلاصه کنیم، دروغ و تهمت و رشوه‌خواری را منکر نپنداریم، بورسیه‌های تقلبی را منکر نپنداریم، بلکه از صبح تا شب فقط یک مسئله و آن بدحجابی را به عنوان منکر مطلق تلقی کنیم.

رئیس جمهور در ادامه اظهار کرد: عزیزان من، زنان ایران زنانی مسلمان با عفت و همه آن‌ها طرفدار حجاب هستند؛ چند نفر در این کشور خودشان را متولی اخلاق مپندارند، درس عاشورا برای ما آن است که همه باید دنبال امر به معروف و نهی از منکر باشیم که قیام امام حسین (ع) برای همین بود، بدانیم که باید کاری کنیم جوان‌های ما شغل داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: به اعتقاد من طلبه در حدی که از آموزه‌های اسلام می‌فهمم، منکری بالاتر از بیکاری و فقر نیست، بیاییم دست به دست هم داده و با فقر مبارزه کنیم.

روحانی ادامه داد: باید به زندگی مردم توجه کنیم و برای جوانان که فردا از دانشگاه فارغ‌التحصیل می‌شوند، شغل ایجاد کنیم، اگر می‌خواهیم معروف را ترویج دهیم نخستین معروف توسعه در این کشور است؛ کشور ما باید در مسیر توسعه قرار گیرد چرا ایرانی مسلمان به یک کشور صنعتی غربی برود و حسرت زندگی آن‌ها را داشته باشد.

وی تصریح کرد: چه چیز ما کمتر از آن‌هاست، ایرانی دارای استعداد، ایرانی دارای هوش، ایرانی دارای محیط علم و دانش. سرزمین ما سرزمین معادن و برکت و توسعه انسانی است، در این کشور توسعه فیزیکی ما همه چیز در کنار هم قرار گرفته است.

رئیس‌جمهور در ادامه سخنانش با تأکید بر اینکه یکی از بالاترین منکرات، اختلاف و تفرقه در جامعه و دامن زدن به این موضوعات است، اظهار کرد: نباید بگذاریم در جامعه تفرقه، اختلاف و شکاف ایجاد شود؛ گویا زندگی یک عده تنها در شکاف و تفرقه بین مردم و دولت، مردم با مردم و بین جناح‌های مختلف در کشور است.

وی افزود: اگر اشکال و گناهی بوده به تفرقه دامن نزنیم و از آن بگذریم، چرا که ما تابع همان حسینی هستیم که توبه حر را هم قبول کرد؛ من در جامعه کسی را نمی‌شناسم که گناهی بالاتر از گناه حر و عظیم‌الشأنی را در تاریخ بعد از پیامبر(ص) و امام علی(ع) جز ابا عبدالله الحسین(ع) نمی‌شناسم که در برابر سری که حر در برابرش خم کرد، گذشت کرد و او را در آغوش کشید.

روحانی تصریح کرد: باید درس برادری، محبت و وفاق را از امام حسین(ع) بیاموزیم و دست در دست یکدیگر در این مسیر حرکت کنیم؛ درس و پیام امام حسین(ع) درس برادری، وحدت، گذشت و قبول توبه از یکدیگر است و درس کربلا هم درس تعامل سازنده و مذاکره در چارچوب منطق و موازین می‌باشد.

رئیس‌جمهور بیان کرد: در شب تاسوعایی که شما مردم زنجان بزرگترین مراسم گرامیداشت را برای آن برگزار می‌کنید، به طوری که مایه افتخار و غرور همه ایرانیان است، امام حسین(ع) خیمه‌ای برپا کرد و عمر سعد را به مذاکره دعوت کرد؛ امامی که آگاه است که فردا او و یارانش توسط همین عمر بن سعد و یاران نادانش به شهادت خواهند رسید، اما خواست که با دنیا اتمام حجت کند و از همین‌رو در آن شب، ساعت‌ها با عمر سعد مذاکره کرد، تا نتیجه رویارویی آنان به جنگ ختم نشود.

وی ادامه داد: این به معنای آن نیست که امام حسین(ع) از شهادت می‌ترسید، بلکه امام حسین(ع) از شهادت استقبال هم می‌کرد اما با این حرکت خود به ما یاد داد که حتی با دشمن خود باید به گونه‌ای رفتار کنیم که دنیا منطق ما را در صحنه مذاکره پیروز بداند.

رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: ما حتی با دشمن و حتی با خشم، به گونه‌ای رفتار می‌کنیم که منطق دنیا ما را پیروز در صحنه مذاکره بداند؛ ما در سایه تعامل سازنده امروز با قدرت‌های بزرگ مذاکره می‌کنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در نخستین قدم‌ها در سال گذشته در زمینه مذاکرات ما به پیروزی‌هایی دست یافته‌ایم، امید ما به خداوند و اتکای ما به ارواح طیبه ائمه(ع) و توجهات حضرت ولی عصر(عج) است، اما پشتیبانی شما مردم و هدایت مقام معظم رهبری به عنوان پشتوانه اصلی مذاکرات است، ما به تعامل سازنده با جهان و به مذاکره برای حل مشکلات مردم به حول قوه الهی ادامه خواهیم داد.

وی با بیان اینکه ملت ایران بداند ما از حق و حقوق مردم کوتاه نخواهیم آمد اما در عین حال با همه قدرت در پی آن  هستیم تا دیوار ظالمانه تحریم را برای همیشه از میان برداریم، گفت: درود بر همه شما مردم بزرگ و غیور زنجان، گرچه دولت به عنوان خادمان شما هر قدمی بردارد در برابر ایثار و کرامت کاری انجام نداده اما به زنجان آمدیم تا چهره نورانی ولایت‌مدار شما را زیارت کنیم.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: ما به زنجان آمدیم تا پیشنهادات شما و مطالبات شما را بشنویم، ما به زنجان آمدیم تا با هم بنشینیم و برای توسعه فردای زنجان با هم همفکری کنیم.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به طرح‌‌های دولت یازدهم برای توسعه و پیشرفت استان زنجان، اظهار کرد: به حول قوه الهی با تصمیماتی که فردا در شورای اداری جزئیات آن اعلام خواهد شد، 71 پروژه برای استان زنجان انشاءالله ظرف سال 93 و 94 اجرایی و به اتمام خواهد رسید که مبلغ 387 میلیارد تومان برای این پروژه‌ها مدنظر قرار دادیم. قول ما این است که در سال93 و 94 همه این طرح‌ها به اتمام خواهد رسید و مردم عزیز استان زنجان از این طرح‌ها استفاده خواهند کرد.

وی افزود: چند طرح مهم دیگر است که انشاءالله در طول دولت یازدهم که کمتر از 3 سال از عمر این دولت باقیمانده و ظرف 3 آینده اجرایی و عملیاتی می‌شوند؛ نخستین طرح دو خطه کردن راه‌آهن خواهد بود. این طرح را، طرح اولویت‌دار عنوان کردم و وزارت راه مکلف شده که این پروژه را آغاز کند و انشاءالله استاندار و مسئولان استان این طرح را ادامه خواهند داد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: مورد دوم توسعه دانشکده‌های صنعتی در استان زنجان است، برخی از رشته‌های مهندسی در این استان وجود دارد که البته برخی از رشته‌های مهندسی مورد نیاز این استان نیز در این دانشکده تدریس نیم‌شود، انشاالله دانشکده‌های لازم در این زمینه طراحی خواهد شد و ظرف سه سال آینده اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

روحانی با اشاره به اینکه طرح طرح سوم مدنظر دولت برای این استان‌،‌ گازرسانی به روستاهایی است که از نعمت گاز برخوردار نیستند، گفت: 320 روستای بالای 20 خانوار در این استان وجود دارد که لوله‌کشی گاز به آن‌ها نرسیده است، برنامه‌ریزی و طراحی شده که از همین امروز این طرح‌ها آغاز شود و کل این پروژه را ظرف سه سال اجرایی و عملیاتی خواهیم کرد، انشاالله زنجان جزو نخستین استان‌هایی است که همه روستاهای آن دارای نعمت گاز می‌شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه زنجان دارای استعدادهای فراوان از جمله در زمینه انرژی است و انشاءالله پتروشیمی این استان را توسعه خواهیم داد، بیان کرد: مشکلاتی در این زمینه وجود داشت که در تهران بحث کردیم، مشکلات اجرای این برنامه تقریبا حل و  فصل شده و نیاز به فاینانس 265 میلیون یورو دارد که این مسئله نیز حل و فصل شده و ادامه پیدا می‌کند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه دیگر طرح مدنظر دولت برای استان زنجان این است که زنجان به یکی از قطب‌های الکترونیک و آی‌.تی کشور تبدیل شود، خاطرنشان کرد: برای آبیاری تحت فشار در سال‌های گذشته قدم‌هایی برداشته شده اما در این دولت ظرف امسال تا پایان سال آینده، یعنی سال 94، 25 هزار هکتار زمین کشاورزی تحت برنامه آبیاری مدرن و تحت فشار قرار خواهد گرفت.

وی در بخش پایانی سخنان خود تصریح کرد: دولت برای استان زنجان منطقه ویژه اقتصادی مدنظر قرار داده و لایحه‌ آن نیز به مجلس شورای اسلامی داده شده است که انشاءالله مجلس تصویب می‌کند، بنده از هم‌اکنون به مسئولان و استاندار ‌اعلام می‌کنم این طرح را آغاز و شروع کند.

روحانی خاطرنشان کرد: مسئله آخر اینکه استان زنجان تبدیل به منطقه آماد به‌ویژه در مناطق مرکزی و غربی می‌شود، همه این طرح‌ها را در جمع وزرا تصویب کرده‌ و آغاز خواهیم کرد، این طرح‌ها انشا‌الله ظرف 3 سال آینده به پایان می‌رسند.


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

"حـــــــــــ ـسیـــــــــ ــــنـــــ "

افسران -


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

آیت الله مهدوی کنی معلم بزرگ اخلاق بود

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با تسلیت رحلت ملکوتی رئیس مجلس خبرگان رهبری به رهبر معظم انقلاب و ملت فهیم ایران گفت: آیت الله مهدوی کنی معلم بزرگ اخلاق بود.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارتحال آیت الله مهدوی کنی عالم وارسته و مجاهد نستوه و آگاه به زمان و رئیس مجلس خبرگان رهبری ضایعه ای دردناک برای ایران اسلامی مخصوصا حوزه های علمیه است.

وی اظهار کرد: این مجاهد نستوه عمر پربرکت خود را صرف مجاهدت در راه خدا و تعلیم و تربیت نیروهای انقلابی و نگهبانی از دستاوردهای انقلاب اسلامی کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ادامه داد: بدون شک این مجتهد والامقام یکی از استوانه های بزرگ نظام اسلامی بود و در طول عمر با برکت خویش توانست وفاداری خود را به انقلاب و رهبری نشان دهد.

حجت الاسلام قریشی یادآور شد: آیت الله مهدوی کنی چه در عرصه سیاسی و در مقام وزرات و چه در حوزه های علمیه و چه در مقام اجتهاد به عالی ترین درجه رسید.

وی درگذشت این عالم جلیل القدر را به علمای بزرگوار، روحانیت مبارز و مردم انقلابی و مبارز آذربایجان غربی و کشور تسلیت گفت و از خداوند متعال برای این مجتهد برجسته و عالم فرزانه علو درجات مسئلت کرد.

آیت الله مهدوی کنی روز 29 مهرماه دارفانی را وداع گفت.

آیت الله محمدرضا مهدوی کنی 14 مرداد 1310 در روستای کن که در زمان حاضر بخشی از شهر تهران است به دنیا آمد.

وی پس از طی دوره دبستان در کن، وارد مدرسه علمیه لرزاده در تهران شد و از محضر مرحوم آیت الله برهان بهره برد.

وی در سال 1327 در سن 17 سالگی برای ادامه تحصیل به قم مهاجرت کرد و تا سال 1340 در محضر استادان مبرز آن زمان همچون حضرات آیات مشکینی، حاج شیخ عبدالجواد سده ای (جبل عاملی)، شهید صدوقی، سلطانی، مجاهدی، رفیعی قزوینی، شعرانی، علامه طباطبایی، آیه الله العظمی بروجردی، امام خمینی (ره)، آیه الله العظمی گلپایگانی و دروس عالی فقه، اصول فقه، تفسیر، حکمت، کلام و دروس خارج فقه و اصول را تلمذ کرد.

آیت الله فقید پس از بازگشت به تهران سال 1340 در مدرسه مروی به تدریس علوم حوزوی مشغول شد و از سال 1342 امامت جماعت مسجد جدیدالتاسیس جلیلی در میدان فردوسی را پذیرفت.

آیت الله مهدوی کنی پس از پیروزی انقلاب، از طرف حضرت امام خمینی (ره) عهده دار مسؤولیت های متعددی در نظام نوپای اسلامی شد.


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

آیت الله مهدوی کنی به ملکوت اعلی پیوست

افسران - آیت الله مهدوی کنی به ملکوت اعلی پیوست


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

آماده تقابل با حریفان استانی هستیم/ نباید اجازه دهیم کفگیرمان به ته دیگ بخورد

استکی 

خبرگزاری تسنیم: سرمربی تیم ملی بوکس «ب» کشورمان گفت: ملی‌پوشان ما آمادگی حضور در استان‌های مختلف و رویارویی با بوکسور‌های سراسر کشور جهت کسب آمادگی را دارند.

علیرضا استکی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: حضور در تورنمنت‌ها و اردوهای برون مرزی مانند ترکیه و روسیه را در برنامه‌های‌مان داریم اما در کنار این موضوع آمادگی حضور در استان‌های کشورمان را نیز داریم. هر استانی که شرایط میزبانی از تیم را داشته باشد می‌توانیم در انتهای هر اردو در آنجا حاضر شویم و در راستای آماده‌سازی نفرات با بوکسورهای‌شان روبرو شویم.

وی ادامه داد: اکثر بوکسورهایی که در تیم ملی «ب» حضور دارند متولدین سال‌های 73 و 75 هستند و در عین جوانی انگیزه بالایی برای حضور در میادین بزرگ دارند. تیم «ب» پشتوانه تیم اصلی است و باید با آماده‌سازی نفرات کاری کنیم که مثل امروز کفگیرمان به ته دیگ نخورد. باید پشتوانه‌سازی کنیم و خوشبختانه به درخواست فدراسیون امروز این کار در حال انجام است و تیم خوبی را از جمع‌وجور کردیم.

سرمربی تیم «ب» بوکس ایران عنوان کرد: در کنار برنامه‌هایی که اشاره کردم در صورت فراهم بودن شرایط مالی می‌توانیم حتی به برپایی اردو در کشورهای کوبا و اوکراین نیز فکر کنیم زیرا حضور در این کشورها می‌تواند کمک بزرگی به کسب تجربه و پختگی نفرات کند. امیدوارم بتوانیم برنامه‌های‌مان را عملی کنیم.


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

یک سخن از یاور عشق

افسران - یک سخن از یاور عشق


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

منتظر تشخیص پزشکان هستم/ آسیب‌دیدگی اجازه نمی‌دهد تمرین کنم

مظاهری 

 

خبرگزاری تسنیم: کاپیتان تیم ملی‌ بوکس کشورمان گفت: مصدومیت کمرم جدی است و حتی اجازه نمی‌دهد درست تمرین کنم به همین دلیل برای ادامه کار منتظر تشخیص پزشکان هستم.

علی‌مظاهری مدال‌آور بوکس کشورمان در بازی‌های آسیایی اینچئون در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد ادامه همکاری‌اش با تیم ملی بوکس و برنامه‌های آینده‌اش اظهار داشت: از ناحیه کمر با آسیب‌دیدگی روبرو هستم و این موضوع باعث شده نتوانم درست تمرین کنم. ابتدا باید ببینم اصلا از چه زمانی می‌توانم تمریناتم را آغاز کنم یا نه و سپس برنامه‌ریزی دقیقی را برای خودم داشته باشم. فعلا منتظر تشخیص پزشکان هستم.

وی ادامه داد: برای حضور در المپیک امیدوارم و تمام تلاشم را می‌کنم تا در رقابت‌های جهانی قطر و رقابت‌های قهرمانی آسیا بهترین نتیجه را بگیرم و جواز حضور در المپیک را کسب کنم، البته همان طور که گفتم امیدوارم بتوانم هرچه سریع‌تر از بند مصدومیت رهایی پیدا کنم. 

کاپیتان تیم ملی بوکس عنوان‌کرد: گوشم نیز در حین رویارویی با بوکسور اردنی در اینچئون آسیب دید و این موضوع نیز به آسیب‌دیدگی کمرم اضافه شد. به هرحال در ورزش حرفه‌ای این موضوعات طبیعی است اما امیدوارم این مصدومیت‌ها هرچه سریع‌تر خوب شود و اجازه دهد در رقابت‌های قهرمانی کشور که 28 آبان‌ برگزار می‌شود، حاضر شوم.


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

درهیئتی که دغدغه مبارزه بااسرائیل نباشدابن زیادهم سینه میزنند

افسران - درهیئتی که دغدغه مبارزه بااسرائیل نباشدابن زیادهم سینه میزنند


چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

پیام تسلیت lمقام معظم رهبری در پی درگذشت حضرت آیت‌الله مهدوی کنی

پیام تسلیت در پی درگذشت حضرت آیت‌الله مهدوی کنی

در پی ارتحال عالم مجاهد و پارسا حضرت آیت‌الله مهدوی‌کنی رضوان‌الله‌علیه، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام تسلیتی با اشاره به نقش‌آفرینی شجاعانه‌ی این یار صادق و وفادار امام بزرگوار در همه عرصه‌های مهم کشور تأکید کردند: این انسان بزرگ و پرهیزگار، همه جا و همه وقت در موضع یک عالم دینی و یک سیاستمدار صادق و یک انقلابی صریح ظاهر شد و همه‌ی وزن وزین خود را در همه‌ی حوادث این سال‌ها در کفه‌ی حق و حقیقت نهاد.
متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با تأسف و تأثر اطلاع یافتیم که عالم مجاهد و پارسا حضرت آیت‌الله آقای حاج شیخ محمدرضا مهدوی کنیرضوان‌الله‌علیه دار فانی را وداع گفته و دوستان و ارادتمندان خود را داغدار کرده است. این عالم بزرگوار از جمله‌ی نخستین مبارزان راه دشوار انقلاب و از چهره‌های اثرگذار و یاران صمیمی نظام جمهوری اسلامی و از وفاداران غیور و صادق امام بزرگوار بود و در همه‌ی عرصه‌های مهم کشور در دوران انقلاب شجاعانه و با صراحت تمام نقش‌‌آفرینی کرد. از عضویت در شورای انقلاب و سپس تشکیل کمیته‌های انقلاب در آغاز تأسیس نظام اسلامی تا تصدی وزارت کشور و سپس قبول نخست وزیری در یکی از سخت‌ترین دوران‌های جمهوری اسلامی، و تا ورود در عرصه‌ی تولید علم و تربیت جوانان صالح و تأسیس دانشگاه امام صادق(علیه‌السلام) و تا امامت جمعه تهران و سرانجام ریاست مجلس خبرگان، همه جا و همه وقت در موضع یک عالم دینی و یک سیاستمدار صادق و یک انقلابی صریح ظاهر شد و هرگز ملاحظات شخصی و انگیزه‌های جناحی و قبیله‌ئی را به حیطه‌ی فعالیت‌های گسترده و اثرگذار خود راه نداد. این انسان بزرگ و پرهیزگار، همه‌ی وزن وزین خود را در همه‌ی حوادث این دهها سال در کفه‌ی حق و حقیقت نهاد و در دفاع از راه و سیره‌ی انقلاب و نظام، کوتاهی نورزید. رحمت و رضوان الهی بر روان پاک او باد.
اینجانب به خاندان گرامی و برادر عالیقدر ایشان، و به مردم ایران و روحانیت عظیم الشأن و همه‌ی ارادتمندان و شاگردان و دست‌پروردگان آن مرحوم صمیمانه تسلیت می‌گویم و علو درجات وی را از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

سید علی خامنه‌ای
۹۳/۷/۲۹
 

چهارشنبه سی ام مهر 1393 |

حسینی: سال‌هاست از نیاز بوکس به مربی خارجی می‌گوییم

نایب رئیس فدراسیون بوکس گفت: حضور مربی خارجی نامدار در کنار بوکسورهای جوان می‌تواند به رشد و توسعه بوکس ایران کمک کند.

خبرگزاری فارس: حسینی: سال‌هاست از نیاز بوکس به مربی خارجی می‌گوییم/ کمیته ملی المپیک در حال پیگیری است

روح‌الله حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد اینکه بوکس ایران نیاز به مربی خارجی دارد، گفت: چندین سال است که گفته‌ایم بوکس ایران نیاز به مربی خارجی دارد. ما باید از پایه‌های بوکس را قوی کنیم. حضور مربی نامدار خارجی می‌تواند به رشد و توسعه بوکس ایران کمک کند. در طول این سال‌ها تنها یک مربی از خارجی خوب از کوبا به ایران آمد که به بوکس ما واقعا کمک کرد و حالا به یک مربی مثل آن نیاز داریم. مربیان دیگری از قزاقستان و اوکراین آمدند، اما سطح فنی آنها ضعیف بود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا فدراسیون با کادر فنی تیم ملی ادامه همکاری می‌دهد یا خیر، اظهار داشت: فعلا که تغییراتی در کادر فنی نخواهیم داشت. البته رئیس فدراسیون تمایل دارد که از مربی خارجی در پایه ها بهره‌مند شویم، اما موضوع پرداخت حقوق به مربیان خارجی یکی از دغدغه‌های اصلی ما است. در حال حاضر به مسئولان کمیته ملی المپیک درخواست داده‌ایم تا از کشورهای اوکراین و کوبا برای بوکس مربی بیاورند و آنها نیز درخواست فدراسیون را بررسی می‌کنند.

وی در مورد آغاز اردوی تیم نوجوانان و جوانان گفت: مسئولان فدراسیون پس از جمع بندی نهایی به این نتیجه رسیدند که هدایت بوکسورهای نوجوان در رده‌های سنی 15، 16 و 17 سال را برعهده حسین نهرودی واگذار کنند و اردوی آنها از یک هفته دیگر آغاز خواهد شد. البته همایون امیری، غلامرضا کریمی و عبدالرضا انصاری به عنوان مربی فعالیت خواهند کرد. 16 بوکسور به اردوها دعوت شده‌اند که از بین آنها استعداد‌یابی می‌شود و مرحله بعدی نفرات دیگر به اردوها دعوت می‌شوند.


یکشنبه بیست و هفتم مهر 1393 |

روزبهانی: اولین ایرانی هستم که باید در 8 راند مبارزه کنم

نماینده وزن 81- کیلوگرم تیم ملی بوکس گفت: خوشحالم از اینکه اولین ایرانی حاضر در مسابقات نیمه حرفه‌ای هستم که باید در 8 راند مبارزه کنم.

خبرگزاری فارس: روزبهانی: اولین ایرانی هستم که باید در 8 راند مبارزه کنم/ برای لابی در هیأت ژوری ‌کسی را نداریم

احسان روزبهانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد اعزام به مسابقات نیمه حرفه‌ای، بلغارستان گفت: روز چهارشنبه برای حضور در مسابقات نیمه‌ حرفه‌ای بوکس راهی بلغارستان می‌شوم و جمعه باید مقابل نماینده ازبکستان که قهرمان آسیا است مبارزه کنم. نخستین حریفم در بازی‌های آسیایی اینچئون عنوان سوم را کسب کرده و تا به حال نیز مبارزه‌ای با او نداشتم. 

وی در ادامه گفت: نفرات دعوت شده به مسابقات نیمه‌ حرفه‌ای از برترین‌های رنکینگ هستند که از سوی مسئولان فدراسیون جهانی (آیبا)به این رقابت‌ها دعوت شدند. این مسابقات با لیگ نیمه‌ حرفه‌ای که من دو سال در آن مبارزه می‌کردم تفاوت دارد. در این رقابت‌ها نفرات اول تا هشتم رنکینگ جهان حضور خواهند داشت و در هر وزن هشت نفر به مصاف هم می‌روند.

روزبهانی در پاسخ به این سؤال که شرایط برگزاری مسابقات به چه صورتی است، خاطرنشان کرد:‌ این مسابقات در طول چهار ماه برگزار می‌شود که هر بوکسور باید چهار مبارزه را انجام دهد. در واقع در وزن 81 کیلوگرم هشت نفر حضور خواهند داشت که هرکدام در طول این چند ماه باید 4 مبارزه انجام دهند. دوم آبان‌ماه نخستین مبارزه من و 30 آبان دومین مسابقه من خواهد بود. البته این مسابقات در 10 وزن برگزار می‌شود که هر وزن در یک کشور متفاوت برگزار می‌شود.

روزبهانی در پاسخ به این سؤال که آیا این رقابت‌ها تفاوتی هم با مسابقات رسمی از لحاظ مبارزه دارد یا خیر، گفت: با تصمیم مسئولان فدراسیون جهانی این رقابت‌ها در 8 راند برگزار می‌شود و این قانون برای اولین بار است که اجرا می‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا مسابقات تک‌ حذفی است یا خیر، گفت: نه این رقابت‌ها به هیچ عنوان تک‌حذفی نیست و یک بوکسور باید در هر چهار مسابقه وارد رینگ شود و در پایان به صورت امتیازی جمع‌بندی می‌شود.

روزبهانی در مورد شرایط برگزاری بازی‌های آسیایی اینچئون، گفت: واقعاً شرایط مسابقات خیلی برای ما بد بود. اصلاً تا به حال چنین وضعیتی را ندیده بودم. کاملاً مشخص بود داوری‌ها از قبل چیده شده و فضا به ضرر ما بود.

وی در مورد اینکه نداشتن کرسی در فدراسیون جهانی به ضرر بوکس ایران تمام می‌شود، گفت: ما نه داور داریم و نه در هیأت ژوری کسی را داریم که بتواند در چنین مواقعی یک اقدامی انجام دهد. این خیلی به ضرر بوکس ایران است که چنین شرایطی را دارد. به نظرم نداشتن لابی در چنین مسابقاتی به ضرر ما تمام می‌شود.

وی در ادامه گفت: باید داوران ایرانی در کلاس‌هایی که برای داوران دنیا برگزار می‌شود حضور داشته باشند.  تنها شنیده‌ام که بابک بردبار در کلاس‌های داوری شرکت کرده و گویا درجه سه داوری را گرفته، اما اینکه ادامه می‌دهد یا خیر را نمی‌دانم.

روزبهانی در پایان گفت:‌ مهمترین موضوعی که برای من رخ داده این است که در مسابقات نیمه‌ حرفه‌ای که برگزار خواهد شد حضور دارم، این برای من یک افتخار است که به عنوان تنها نماینده ایران برای نخستین‌بار در این رقابت‌ها شرکت می‌کنم.


یکشنبه بیست و هفتم مهر 1393 |

مظاهری در ایسنا: در اوجم، قصد خداحافظی ندارم

یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۳ - ۰۰:۳۲

نایب قهرمان مسابقات بوکس بازیهای آسیایی اینچئون گفت: پخش تلویزیونی مسابقات بوکس باعث می شود که ذهنیت منفی خانواده ها نسبت به خشن بودن این رشته ورزشی از بین برود.

 

علی مظاهری با حضور در دفتر ایسنا- منطقه کرمانشاه، در ارتباط با نتایج کاروان ایران و همچنین تیم ملی بوکس در بازیهای آسیایی اینچئون، اظهار کرد: کاروان ورزشی ایران با توجه به کمبودهایی که وجود داشت با جان و دل کار کرد و از لحاظ مدال آوری نسبت به دوره قبل بهتر بود.

 

وی افزود: تیم بوکس ایران نیز 6 نماینده در اوزان مختلف در این رقابت ها داشت که 3 نفر از آن ها موفق به کسب مدال ( 2 مدال نقره و یک برنز) شدند.

 

ملی پوش بوکس حریف اصلی بوکس ایران در مسابقات آسیایی را قزاقستان دانست و گفت: ورزش بوکس در قزاقستان همانند کشتی در ایران است. بوکسورهای قزاق، ورزش بوکس را از سنین پایین آغاز کرده و برای بزرگسالی و حضور در مسابقات آسیایی و جهانی همواره آماده هستند.

 

وی با گلایه از داوری ها در این مسابقات، گفت: متاسفانه کارشناسی که بوکس را کاملا بشناسد و مشکلات و ناداوری های آن را به درستی منعکس و گزارش کند و در صدا و سیما به تحلیل بپردازد، نداریم.

 

مظاهری همچنین با بیان اینکه امسال برای اولین بار مسابقات بوکس از تلویزیون پخش شد، گفت: پخش بازی ها از تلویزیون و راه اندازی شبکه ورزش به رشد ورزش کشور و شناخت خانواده ها و استعدادیابی کمک می کند. همچنین باعث می شود ذهنیت منفی خانواده ها نسبت به بسیاری از ورزش ها از جمله بوکس از بین برود.

 

 

مظاهری در ایسنا

 

وی از تفاوت بین بوکس آماتور و حرفه ای گفت و افزود: بوکسی که ما کار می کنیم و مسابقات آن پخش می شود بوکس آماتور است. بوکس حرفه ای در زدن ضربات و راندها با رشته آماتور تفاوت دارد. بوکس آماتور یک سری محدودیت ها دارد و حتی برخی ضربه های وارد شده به حریف خطا محسوب می شود.

 

مظاهری در خصوص برنامه های آتی خود نیز گفت: طبق قانون فدراسیون جهانی بوکس، سن حضور در میادین تا 40 سالگی است. من هم اکنون در سن 32 سالگی و در اوج آمادگی ورزشی خود به سر می برم و هیچ گونه مشکلی برای ادامه حضور در دیگر رقابت های بوکس را ندارم و قصد خداحافظی ندارم.

 

وی در ادامه به وضعیت ورزش بوکس در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: از سال 69 هر ساله بوکس کرمانشاه نمایندگانی در مسابقات مختلف داشته و شاهد کسب چندین مدال مسابقات آسیایی توسط این ورزشکاران بودیم و این روند رو به رشد تا سال 90-89 ادامه داشت.

 

مظاهری افزود: در سالهای نه چندان دور در چندین وزن تیم ملی نمایندگان کرمانشاه به صورت فیکس حضور داشته اند که این تعداد به دلیل بی توجهی مسوولین و کار نکردن مربیان پایه، کاهش یافته است.

 

مظاهری در پایان از خانواده، مربیان و همچنین از صداوسیما برای پخش مسابقات بوکس تشکر کرد.

 

از جمله افتخاراتی که علی مظاهری تاکنون کسب کرده می توان به مدال طلای مسابقات آسیایی دوهه قطر سال 2006، مدال برنز مسابقات آسیایی گوانگجو 2010 ، مدال نقره مسابقات آسیایی اینچئون 2014 و برنز مسابقات ستارگان جهان سال 2009 اشاره کرد.


یکشنبه بیست و هفتم مهر 1393 |

السلام علیکم یا اباعبدالله

افسران - السلام علیکم یا اباعبدالله


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

حکم اعدام آیت‌الله نمر نقطه آغاز حرکت‌های شدید مردمی علیه آل‌سعود است

آیت الله کعبی گفت: صدور حکم اعدام آیت‌الله نمر با واکنش شدید مسلمانان و شیعیان عربستان و منطقه رو‌به‌رو می‌شود و نقطه آغاز حرکت‌های شدید مردمی علیه آل‌سعود است.

عباس کعبی

آیت الله عباس کعبی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به صدور حکم اعدام شیخ نمرباقر النمر عالم کشور عربستان توسط دولت سعودی اظهار کرد: آیت الله نمر بدون انجام هیچ گونه جرمی و فقط به دلیل گفتن حقایق و واقعیت‌های موجود در منطقه و دفاع از ملت مظلوم بحرین به اعدام محکوم شده است.

آیت الله کعبی افزود: آیت الله نمر به دلیل دفاع از بی‌گناهانی که بی‌جهت زندانی شدند به شکل غیر قانونی و خلاف همه ضوابط بین المللی و شرعی بازداشت شد و 2 سال است که به شدید‌ترین شکل ممکن در زندان است و حکم اعدامی که توسط دولت آل سعود صادر شده است، بر خلاف قانون است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تبعات اعدام شیخ نمر بیان کرد: این حکم با واکنش همه آزادی خواهان جهان روبرو می‌شود و ربطی به موضوع شیعه و سنی ندارد بلکه مسئله مربوط به اسلام آمریکایی و اسلام ناب محمدی است چون هدف از اعدام ادب کردن است اما این چگونه راه ادب کردنی است که سبب بیشتر شدن مشکلات می‌شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: اگر دولت سعودی این حکم را تغییر دهد و آیت الله نمر را آزاد کند، سبب ایجاد امنیت برای آل سعود و ثبات در منطقه می‌شود و باب گفت‌و‌گو و تفاهم را باز می‌کند و تنش‌های موجود را از بین می‌برد.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: اگر دولت سعودی بخواهد آیت الله نمر را اعدام کند، با واکنش شدید حوزه‌های علمیه و روحانیت روبرو می‌شود و روابط را سخت‌تر می‌کند، بنابراین آل سعود باید به خود بیاید و نسبت به این موضوع کوتاه بیاید.

وی با اشاره به مسئله شیعه و سنی درحکم اعدام شیخ نمر اظهار کرد: موضوع حکم اعدام شیخ نمر مسئله شیعه و سنی نیست، بلکه دفاع از مظلوم است و موضوع بازداشت و صدور حکم اعدام وی غیر قانونی و غیر شرعی است.

آیت الله کعبی بیان کرد: صدور حکم اعدام آیت الله نمر سبب تندروی می‌شود و با واکنش سریع و شدید مسلمانان و شیعیان عربستان و منطقه می‌شود و این گونه نیست که با یک تظاهرات موضوع تمام شود زیرا هرگونه حکم اعدام شیخ نمرنقطه آغاز حرکت‌های شدید مردمی علیه آل سعود است.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطر نشان کرد: ما هم از صدور حکم اعدام آیت الله نمر ناراحت هستیم و اعتراض شدیدی داریم و انشالله که نسبت به این حکم تجدید نظر شود.


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

کجایند مردان این عکس...؟

افسران - کجایند مردان این عکس...؟


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

سپاه محدودیتی جهت مقابله با گروهک‌های معاند و تکفیری ندارد

 

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سپاه هیچ محدودیتی جهت مقابله با گروهک های معاند و تکفیری ندارد.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان و بلوچستان، سردار سلامی در نشستی خبری، در تبیین رویکرد سپاه برای مقابله با گروه های تروریستی و تکفیری که در کشورهای همسایه پناه گرفته و بعد از شرارت به آنجا می گریزند افزود: ما معتقدیم هر کشوری باید تعهدات و مسئولیت های خود را در قبال امنیت داخلی و همچنین امنیت کشورهای همسایه به رسمیت بشناسد و امنیت مناطق مرزی یک مفهوم و خواستگاه و نیازی مشترک بین کشورهای همجوار است.

 

وی گفت: اصولا اساس کار سپاه دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر نیست.

 

سلامی همچنین تصریح کرد: وقتی احساس کنیم همسایگان ما قادر نیستند به تعهدات خود عمل کنند یا این‌که اراده ای برای اجرای آنها وجود ندارد، در هر صورت ما مجبور به برخورد با دشمنان خود هستیم و اولویت ما برای مواجه با دشمنانی که از آن سوی مرزها وارد می شوند، این است که خود سیستم های امنیتی آن کشورها مانع رشد و توسعه ی این گروهک ها شوند و از اقدامات آنها جلوگیری شود.

 

جانشین فرمانده سپاه خاطرنشان کرد: ما مرزهایمان را مستحکم می کنیم و گروه های معاند بدانند ما سایه به سایه آنها را تعقیب می کنیم و تحرکات شان را زیر نظر داریم و هر نقطه ای که باشند آن ها را پیدا خواهیم کرد و اگر دست از شرارت بر ندارند بدون شک سپاه هیچ محدودیتی را برای خود جهت مقابله با آن ها قائل نمی شود.

 

وی گفت: خوشبختانه امروز سیستان و بلوچستان، با مشارکت بومیان و طوایف از امنیت بالایی برخوردار شده و از استانداردهای خوب و بالایی در خصوص امنیت برخوردار است و این با مشاهده ی توسعه و پیشرفت مردمان به وضوح قابل مشاهده می باشد.

 

سلامی بیان کرد: نظام اولویت خود را برای رفع محرومیت ها و ارتقای سطح استانداردهای زندگی متمرکز کرده و این استان نیز در چند سال اخیر به غیر از برخی تحرکات مرزی که آن هم در خارج مرزها پشتیبانی می شود از ثبات امنیتی خوبی بر خوردار بوده است.


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

پوستر هل من ناصر ...

افسران - پوستر هل من ناصر ...


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

شیخ باقر النمر، عالمی که برای دفاع از حقوق شیعه و سنی در زندان سعودی است

مجله اکونومیست در گزارشی به بررسی زوایای دستگیری «شیخ نمر باقر النمر» می‌پردازد و می‌نویسد که این شیخ عربستانی برای دفاع از حقوق شیعیان و اعتراض به سرکوب اهل تسنن در انتظار حکم اعدام است.

خبرگزاری فارس: شیخ باقر النمر، عالمی که برای دفاع از حقوق شیعه و سنی در زندان سعودی است

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ماهنامه اکونومیست با انتشار یک یادداشت به بررسی شرایط جاری عربستان و تهدیدات پیش روی امنیت این کشور به علت نزدیکی بسیاری از اتباع سعودی با داعش پرداخت و تصریح کرد که صدور حکم اعدام برای «شیخ نمر باقر النمر» به دلیل پیگیری‌های وی در راه احقاق حقوق شیعیان و اعتراض به سرکوب خواسته‌های شیعه و سنی در حکومت آل‌سعود است.

مقاله‌نویس اکونومیست هم‌چنین میزان صحت و سقم اتهامات وارده به «شیخ نمر باقر النمر» را بررسی می کند و احتمال می‌دهد که در آخرین گام‌های منتهی به اجرای حکم دادگاه و اعدام وی، خلیفه سعودی پادرمیانی کند و با ابطال حکم اعدام، خود را به عنوان پدرخوانده خیرخواه مردم نشان دهد. بخش هایی از این یادداشت اکونومیست در پی می آید:

 

در زمانه‌ای که رهبران عربستان نگران الهام گرفتن اکثریت سنی‌مذهب شهروندان خود از اقدامات گروه تروریستی داعش هستند، دشمن‌سازی در میان اقلیت 10 تا 15 درصدی شیعیان اصلاً عاقلانه بنظر نمی‌رسد. اما یک دادگاه سعودی در روز 15 اکتبر (23 مهر) دقیقا همین کار را کرد و شیخ نمر باقر النمر از علمای برجسته شیعیان این کشور را به مرگ محکوم کرد.

انتشار خبر این حکم دادگاه سعودی باعث به راه افتادن اعتراضات خیابانی در مناطق شرقی شیعه‌نشین شد، مناطقی که بیشترین تعداد چاه‌های نفتی عربستان را در خود جای داده‌اند. این یعنی که حکم دادگاه می تواند دوباره آتش درگیری‌های چند دهه گذشته را در این مناطق برافروزد.

شیخ نمر باقر النمر خطیب 54 ساله توانایی است که در سال 2011 بعنوان رهبر اعتراضات به سرکوب جنبش دموکراتیک مردم بحرین، در منطقه شناخته شد. النمر در خطابه‌های خود از بحرین به دلیل سرکوب معترضین انتقاد کرد، این یعنی انتقاد از دولتی که با کمک نیروهای سعودی بر مردم خود می‌تاخت.

شیخ نمر اما پا را از اعتراض به بحرینی‌ها هم فراتر گذاشت و خواستار احقاق حقوق شیعیان این کشور شد؛ اقلیتی که سال‌هاست از تبعیض در اشتغال و آموزش شکایت دارند.

شیخ حتی اهل تسنن را نیز مخاطب سخنان خود قرار می‌داد و اصرار داشت که این اکثریت مذهبی هم حتی، قربانیان سرکوب آل سعود هستند. شیخ بسیار اصرار داشت که طرفدارانش بهیچ وجه به خشونت متوسل نشوند و اعتراضات تنها از مسیر صلح‌آمیز پیش برود.

این روند محتاطانه نمر النمر اما جواب نداد و انتقادهای در لفافه وی از استبداد، حاکمان عربستان را عصبانی کرد؛ در پی این قضایا، پلیس عربستان در ماه جولای سال 2012 (تیر ماه 1391)  شیخ را دستگیر کرد و با ادعایی که هیچ کس را نتوانست متقاعد کند، گفت که در هنگام دستگیری شیخ، به سمت نیروهای پلیس تیراندازی شده و پاسخ آتشین پلیس به مجروحیت النمر از ناحیه پا منجر شده است.

دستگیری شیخ در دو سال اخیر به چندین مورد اعتراضات خیابانی و کشته شدن 3 نفر انجامیده است؛ حال عربستان که درگیری‌ها و ناآرامی‌ها را در عراق و سوریه می‌بیند، به نظر نمی‌رسد خواستار بی‌ثباتی درون مرزهای خود باشد.

«ابراهیم المقیتب» فعال حقوق بشر که در شهر دمام در شرق عربستان سکونت دارد می‌گوید که احتمال اجرای حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر پایین است. وی می‌گوید که حکومت عربستان تاکنون حتی از اجرای حکم اعدام عناصر القاعده که به دلیل بمب‌گذاری در سال‌های 2003 تا 2006 به مرگ محکوم شده‌اند، خودداری کرده است.

به گفته المقیتب، احتمالاً شیخ نمر باقر النمر نسبت به حکم خود اعتراض کرده و فرجام‌خواهی می‌کند و ملک عبدالله که دوست دارد همه به او به عنوان ریش‌سفیدی خیرخواه نگاه کنند، حکم شیخ را باطل می‌کند.


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

یا امام خامنه ای

افسران - بنر برای نصب توی مسجد .. چطوره؟


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

صدور حکم اعدام برای یکی از رهبران شیعه عربستان، بر خلاف آموزه های اسلامی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: صدور حکم اعدام برای یکی از رهبران شیعه عربستان، بر خلاف آموزه های اسلامی و دستورات الهی است.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه افزود: این رهبر مذهبی شیعه سالهای طولانی است که در زندانهای کشور عربستان قرار دارد و اکنون نیز به حکم اعدام محکوم شده است.

وی با انتقاد از وضعیت زندگی شیعیان در کشور عربستان اضافه کرد: امیدواریم دولت این کشور، وضعیت بهتری نسبت به گذشته پیدا کرده و حق دخالت در امور خود را داشته باشند.

وی اظهار کرد: در حال حاضر، حفظ و ارتقای وحدت و همبستگی در بین مسلمانان از بیشترین اهمیت برای مقابله با دشمنان برخوردار است و دولتهای کشورهای مسلمان باید در این راستا عمل کرده و به وظایف خود عمل کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ادامه داد: برخی کشورهای منطقه و مسلمان با وجود حمایت باطنی از گروه های تروریستی و تکفیری، در ظاهر به ائتلاف پیوسته و ادعای مخالفت با این گروهک ها را دارند که این امر نیز غیرقابل قبول است.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی در بخش دیگری از سخنان خود روز بیست و سوم مهرماه مصادف با روز جهانی نابینایان را یادآور شد و گفت: امیدوار هستیم با تلاش مسئولان و مدیران دستگاههای اجرایی مرتبط، شرایط زندگی بهتر این قشر نیز در جامعه فراهم شود.

وی به مناسبت سالروز واقعه مباهله همزمان با 24 ذیحجه نیز اشاره کرد و افزود: در این روز بزرگ حقانیت پیامبر بزرگوار اسلام (ص) و اهل بیت آن حضرت در دوران صدر اسلام به خوبی نمایان شد و به همین دلیل این روز، روز بسیار بزرگی است.

وی بر اهمیت گرامیداشت 26 مهر ماه روز تربیت بدنی و ورزش تاکید کرد و گفت: کسب مقام های ارزشمند قهرمانی توسط ورزشکاران ملی پوش کشور افتخار بزرگی است ولی در کنار آن باید توجه به نهادینه کردن ورزش همگانی در بین آحاد و اقشار مختلف مردم در دستور کار مسئولان امر قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی اظهار کرد: پایه های ازدواج و تشکیل خانواده باید بر اساس دین داری و تقوی نهاده شود و اگر بر پایه لذات دنیوی و شهوانی بنا شود، هیچ استحکامی در آن نخواهد بود.

نماز جمعه این هفته ارومیه با شرکت گسترده اقشار مختلف مردم در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) این شهر اقامه شد.


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

میزنه قلبم ... داره میاد دوباره باز بوی "محــــــــــ ــــرم "

افسران - میزنه قلبم ... داره میاد دوباره باز بوی


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

روایتی از حضور سیدحسن نصرالله با لباس نظامی در جمع رزمندگان مقاومت

دیدار اخیر دبیر کل حزب الله لبنان با رزمندگان این حزب در منطقه بقاع همچنان مورد توجه است به ویژه اینکه جنگ های شبانه بین نیروهای این حزب با تروریست های سوری همچنان ادامه دارد.

در همین راستا روزنامه اللواء لبنان گزارش داد یک شب نظامیان و افسران مقاومت با دیدن سید حسن نصرالله در لباس نظامی و به همراه تعدادی از اعضای این حزب در محل استقرار خود شگفت زده شدند.
 
دبیرکل حزب الله لبنان بر قطعی بودن پیروزی مقاومت بر گروه های تکفیری تاکید کرد. 
 
سید "حسن نصرالله" گفت: ما تصمیم خود را برای مبارزه با تکفیریها و تروریستها گرفته ایم و هر چه این رویارویی بزرگ شاد و فشارها بر ما تشدید شود، به این مبارزه ادامه خواهیم داد. 
 
سید حسن نصرالله افزود: نبرد قلمون آزمون اراده جنگ است و ما در این نبرد شرکت خواهیم کرد و با توکل بر خداوند شکست ما امکان پذیر نخواهد بود. 
 
دبیرکل حزب الله خاطر نشان کرد: جایی برای تسلیم شدن در برابر دشمن تکفیری وجود ندارد و جانفشانی شهدای ما و دردهای مجروحان ما زمینه ساز پیروزی بزرگ خواهد شد، زیرا فشارها فرصت ساز و موفقیت آفرین است. همین مسئله باعث پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و بیرون راندن اشغالگران اسرائیلی از لبنان شد. 
 
دبیرکل حزب الله درباره عملیات هفته گذشته شبعا که مقاومت مسئولیت آن را برعهده گرفت، گفت: این عملیات پیامی برای آن بود که مقاومت با وجود تحولات منطقه و ایفای نقش ائتلاف رسانه ای علیه داعش، همچنان قدرتمند و آماده است و ضعیف نشده است. 
 
سید حسن نصرالله افزود: دشمن اسرائیلی در اوایل ماه سپتامبر گذشته در شهرک عدلون در جنوب لبنان، به عمد تجهیزات شنود خود را در زمانی که مقاومت آن را کشف کرده بود و در حال خنثی کردن آن بود منفجر کرد که باعث شهادت حسن علی حیدر شد. اسرائیلی ها با این اقدام می خواستند مقاومت را امتحان کنند و پاسخ آن انفجار شبعا بود.

جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

شهید علی زنگی آبادی

افسران - شهید علی زنگی آبادی


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

فتنه 88 مقابله با جمهوریت نظام بود

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: برخی می‌خواهند قبح فتنه را از بین ببرند؛ به برگزاری برخی مجالس این فتنه‌گران مجوز داده می‌شود، اما به آن‌ها می‌گویم که بدانید حماسه‌سازان 9 دی زنده و در صحنه هستند و اجازه میدان‌داری به فتنه‌گران نمی‌دهند.

آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه‌ اول نماز جمعه امروز تهران در رابطه با اصول زندگی اجتماعی از دیدگاه دین اظهار داشت: در رابطه با اصول زندگی اجتماعی از دیدگاه دین این است که اصل بر رابطه است نه قهر. به عنوان یک اصل آشتی بودن یک فضیلت است و قهر بودن یک رذیلت.

وی افزود: البته یک استثناهایی هم وجود دارد اما اصل بر این است که در محیط گرم خانواده همه باهم باصفا و دوست باشند، زوجین، والدین و فرزندان قهر نباشند.   
 
آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: در رابطه با جامعه همکارها باهم رابطه داشته باشند و قهر نکنند. همسایه‌ها، نظام و مردم، مردم با نظام اسلامی با هم قهر نکنند و احزاب، گروه‌ها تشکل‌های داخل نظام باهم قهر نباشند رابطه داشته‌باشند در حالی که نقد هم دارند.   

وی گفت: یک تعریف از امام(ره) در رابطه با بحث طلبه‌ای که دو طلبه باهم مصاحبه می‌کنند و اختلاف نظر پیدا می‌کنند وجود دارد که بحث که تمام شد هر دو رفیق شایسته گذشته‌ می‌شوند. این اصل چیست؟ آیات فراوان و روایات زیادی در این زمینه وجود دارد. بنده یک آیه و یک روایت را در این عرصه بخوانم آیه 200 سوره آل عمران.   
 
خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار داشت: این آیه می‌گوید مومنین صبور باشند، استقامات داشته باشید، هزینه کنید برای دینتان، به همان اندازه که دشمن مقاومت می کند شما هم مقاومت کنید تا بجنگیم و در عمل ثابت کنیم. اگر در مسیر مبارزه مشکل دارید دشمن هم مشکل دارد. آنچنان که دشمن به توطئه ادامه می‌دهد شما هم ادامه دهید.

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: برای رابطه دو معنا است یکی مرزبانی از دین داشته باشیم و مرحوم علامه طباطبایی این معنا را محتمل دانسته که  جامعه و دین باهم مرتبط  باشند، همگرایی داشته باشند. در جمیع شیوع دینی و رستگاری شما در سایه این عناصر است و مرحوم علامه بحث مفصلی در رابطه با ارتباطات در جامعه اسلامی مطرح می‌کند.   
 
وی گفت: صبر موجب ارتباط و تقوا عنصر رستگاری است اما روایت: باهم باشید ارتباط را باهم داشته باشید، دعوا باهم نداشته باشید. از قهرکردن و فاصله گرفتن پرهیز کنید. بحث مهمی که مناسب دیدم مطرح کنم این است که عوامل قهر چیست چه می‌شود که زن و شوهر با هم قهر می‌کنند، دوتا همکار، راز و رمز قهرها چیست.

خطیب موقت نمازجمعه تهران افزود: من  5 عامل از عوامل قهرها در همه عرصه‌ها را ذکر می‌کنم: 1- بدزبانی‌ها که ریشه بسیاری از اختلافات، نزاع‌ها و درگیری‌ها نهفته در این رذیلت است. آیه قرآن سوره بقره آیه 83 در این رابطه ذکر شده با مردم قشنگ حرف بزنید، در خانه و جامعه قشنگ حرف بزنید، امام باقر(ع) در تفسیر این آیه می‌فرماید: همان‌طور که دوست دارید با شما صحبت کنند شما هم همان‌طور با دیگران صحبت کنید.
 
آیت‌الله خاتمی اظهار داشت: مولا علی(ع) فرمودند که بدزبانی ارزش انسان را کم می‌کند. انسان‌های باشخصیت بدزبان نمی‌شوند. کسانی که کمبود شخصیت دارند بدزبانی می‌کنند و این برادری‌ها و صمیمیت‌ها را از بین می‌برد. در کلام دیگری فرمودند: بپرهیزید از بد‌زبانی چرا که کینه‌زایی می‌کند، کینه‌زایی قهرها را در پی خواهد داشت.   
 
وی تصریح کرد: دومین عامل عامل قهر، عصبانیت‌های نابه جا و تصمیم موقع عصبانیت بوده که خطرناک‌تر از اصل عصبانیت این است که موقع عصبانیت تصمیم بگیرد. اگر نمی‌توانیم خودمان را کنترل کنیم باور کنیم که موقع عصبانیت تصمیم نگیریم. این عصبانیت ریشه قهرهاست، به خصوص در محیط خانواده که گاهی به طلاق می‌انجامد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: در روایت پیامبر(ص) در این خصوص چند روایت داریم. سفارش کردند مومن این ضرر را دارد که وقتی عصبانی می‌شود کنترل کند خودش را. البته اجر فراوان هم دارد. امام باقر(ص) فرمودند: (کتاب کافی جلد 2 صفحه 111) کسی که خشم خود را کنترل کند درحالی که قدرت دارد به خواست خداوند در روز قیامت که روز اضطراب است، اضطراب ندارد.
 
آیت‌الله خاتمی افزود: از دلایل دیگر قهرها، سوم بگومگوهای بی‌جا، چهارم عذرنخواستن‌ها، پنجم بی‌گذشتی‌هاست که بنده در خطبه‌های آینده بقیه این موارد را توضیح خواهم داد.

امام جمعه موقت تهران درخطبه دوم خود با تشکر صمیمانه از امت ولایی جمهوری اسلامی ایران به دلیل باشکوه برگزار کردن عید غدیر و همچنین تشکر از صدا و سیما که انصافاً در کشور سنگ تمام گذاشت گفت: مقام معظم رهبری در رهنمودهای روز عید غدیر بیان فرمودند که می‌توانیم غدیر و تقریب را باهم جلو ببریم و حدیث غدیر جای تردیدی برای هیچ کس ندارد و در عین حال نباید این موضوع را دست مایه تفرقه و شقاق قرار بدهیم.  
 
وی بیان داشت: روز یکشنبه 3 مناسبت ولایی مهم داریم. مناسبت ولایی اول روز نزول آیه تطهیر است، پیامبر اکرم(ص) شش ماه و به نقلی نه ماه هر روز صبح می‌آمدند درب خانه حضرت زهرا(س) و سلام می‌دادند و مناسبت ولایی دوم روز مدال گرفتن حضرت علی(ع) است که در رکوع زکات خود را به فقیر داد.
 
امام جمعه موقت تهران در ادامه تصریح کرد: روز دوشنبه آینده روز نزول آیه "هل اتی" است، در زیر آسمان از اولین تا آخرین فقط یک خانواده پیدا می‌شود که همگی آن‌ها جزو معصومین باشند. آنها الگو هستند. به همین دلیل این روز، روز خانواده نیز اعلام شده و باید دید این زندگی آغاز، پایان و سبک آن چگونه است، نه آن زندگی که در شبکه‌های خارجی برای مردم به نمایش در می‌آید.  
 
آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: هفته گذشته مقارن بود با سی ویکمین سالگرد تشکیل وزارت اطلاعات، امام راحل مدال بسیار قیمتی را برگردن این عزیزان خدمتگزار در این وزارتخانه قرار دادند و آن هم مدال سربازان گمنام امام زمان(عج) است که این مدال ارزشمند گوارایتان باد.  
 
وی در ادامه افزود: این وزارتخانه از روز تأسیس تاکنون اقدامات ارزشمندی را برای نظام جمهوری اسلامی ایران انجام داده است، تحرکات شیطنت‌آمیز دشمنان انقلاب را به طور پیوسته مورد دید خود قرار داده‌اند و بسیاری از توطئه‌های دشمنان را این سربازان در نطفه خفه کرده‌اند.  
 
امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: منزوی کردن جریان نفاق در عرصه امنیتی از این کشور حاصل کار این عزیزان است، دستگیری ریگی این سردسته آدم‌کش‌های جنوب شرق کشور یک کار بسیار بزرگی بود، وزارت اطلاعات در برخورد با سایت‌های تفرقه افکن بسیار محکم عمل کرده است و امیدواریم خداوند توفیق ادامه خدمتگزاری را همراه با اخلاص به این عزیزان عنایت بفرماید.
 
آیت‌الله خاتمی در ادامه تصریح کرد: در هفته گذشته حادثه تروریستی سراوان را داشتیم و همچنین سقوط هواپیمای نیروی انتظامی را که در این حادثه‌ها عزیزانی به شهادت رسیدند که آرزوی علو درجات را برای آن‌ها و صبر و اجر را برای بازماندگان داغدیده این حوادث از خداوند داریم.  
 
وی گفت: از این جا نابجاست که نگویم در هفته گذشته بانوی فاضله‌ای که فرزند حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی است از دنیا رفتند که این داغ را از اینجا خدمت ایشان تسلیت می‌گویم و آرزوی صبر و اجر را برای وی خواستارم.  
 
امام جمعه موقت تهران با اشاره به آغاز ماه محرم بیان داشت: محرم سال 1436 در راه است و 1375 سال از داغ امام حسین(ع) می‌گذرد اما این مردم یک جوری به استقبال این داغ می‌روند که انگار همین دیروز این اتفاق افتاده است و اکنون بیرق‌های عزا، لباس‌های مشکی عزای امام حسین(ع) آماده شده و ما مدیون محرم، کربلا و عاشورا هستیم و هرچه داریم از کربلاست.  
 
آیت‌الله خاتمی افزود: این عزاداری‌ها سرمایه است و باید از آن درست استفاده شود، خطبای عزای حسینی رکن این مراسم‌ها هستند و باید درس‌های عاشورا، عبرت‌های عاشورا را برای مردم ترسیم کنند و تمایز اردوگاه امام حسین(ع) را با اردوگاه یزیدیان در عصر حاضر بیان کنند و همچنین مداحان عصر ما باید هدفمند بخوانند. یعنی با شور و ناله حسینی و در اوج خود اجرا کنند اما این مداحی‌ها باید محتوا داشته باشد و همچنین به سبک بیگانه خوانده نشود.
 
وی تصریح کرد: رؤسای هیئت‌های امام حسین(ع) باور کنند زمانی که جوانان به آن‌ها می‌دهند امانت است و باید ساعت‌هایی را که جوانان در این هئیت‌ها می‌نشینند دارای یک تحولی شوند. پس باید این رؤسا با دعوت از خطبای متعهد این اصول را تداعی کنند.  
 
آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه فتنه سال 88 یک زخم کهنه در تاریخ انقلاب اسلامی ایران است، گفت: فتنه‌ای در یک‌سو تشکیل شده از تمامی دنیای استکبار، سلطنت‌طلب‌ها، منافقان، رقاصه‌ها و همچنین استحاله شده‌‌ها و در سوی دیگر مردم و ولایت فقیه قرار داشتند، فتنه‌ای که در حقیقت مقابله با جمهوریت نظام بود.
 
امام جمعه موقت تهران افزود: ناکامان در انتخابات می‌گفتند چون ما رأی نیاورده‌ایم پس این انتخابات باطل است و بزرگ‌ترین لکه ننگی که بر پیشانی این فتنه‌گران است حمله به عزاداران امام حسین(ع) و اهانت به امام راحل و همچنین حمله و آتش زدن مسجد بود که در نهایت تعدادی شهید و جانباز شدند.  
 
وی در ادامه تأکید کرد: 85 درصد مردم پای صندوق رأی آمدند و این فتنه‌گران این سرمایه بزرگ را سوزاندند و احساس می‌کنم که اکنون بعضی‌ها می‌‌خواهند بگویند فتنه چیزی نبوده و از آن قبح‌زدایی کنند. در صورتی که مقام معظم رهبری فتنه را خط قرمز نظام دانسته‌اند و حال می‌بینیم که به برگزاری برخی مجالس این فتنه‌گران مجوز داده می‌شود اما من به فتنه گران می‌گویم که حماسه‌سازان 9 دی زنده و حاضر در صحنه هستند.  
 
آیت‌الله خاتمی افزود: حماسه باشکوه 9 دی را در تهران و در همین میدان انقلاب این عزیزان آفریدند و یکپارچه گفتند که "این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده" و این حماسه‌سازان نخواهند گذاشت دوباره قلیلی از این فتنه‌گران میدان‌داری کنند و با تمام وجود در مقابل آن‌ها خواهند ایستاد.  
 
امام جمعه موقت تهران با اشاره به دو رویدادی که در عربستان اتفاق افتاد، گفت: یکی از این رویدادها حکم اعدام آیت‌الله نمر بود که جرم او حمایت از انقلابیون بحرین، دفاع از ولایت فقیه و همچنین اعلام حق حیات شیعیان در عربستان بود و این حکم ظالمانه اعدام برای وی صادر شده و در جایی که منابع حقوق بشری از حکم اعدام آدم‌کش‌ها در ایران انتقاد می‌کنند، در برابر این حکم هیچ‌گونه اعتراضی نمی‌کنند و این است حقوق بشر آمریکایی‌ که آن‌ها از آن حمایت می‌کنند، اما این حکم اعدام لقمه‌ای نیست که به راحتی از گلوی شما پایین برود و هزینه سنگینی را برای شما در بر خواهد داشت.  
 
آیت‌الله خاتمی با اشاره به اظهارات سخیف و نادرست وزیر خارجه عربستان مبنی بر اینکه ایران بخشی از مشکل است نه راه حل، افزود: کیست که نداند گروهک داعش را شما با دلارهای نفتی خود ایجاد کرده‌اید و همچنین کیست که نداند هر تروری در این دنیا با دلارهای نفتی شما صورت می‌گیرد. حال نه تنها بخشی از مشکل بلکه شما همه مشکل هستید اما عصبانیت شما را درک می‌کنم.  
 
امام جمعه موقت تهران خاطر نشان کرد: میلیاردها دلار خرج کرده‌اید تا دولت سوریه را سرنگون کنید اما ناکام ماندید، میلیون‌ها دلار در عراق خرج کردید که به کامتان برسید اما موفق نشدید، بیچاره‌اید، عقده‌ای هستید و عقده‌تان را به این ترتیب با فحش به ایران دنبال می‌کنید. 


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

پوستر مردی با آرزوهای دور برد

افسران - پوستر مردی با آرزوهای دور برد


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

مداحان رسانه‌ای پرنفوذ هستند

آیین اختتامیه دوازدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان حسینی شامگاه پنجشنبه با حضور سیدعزت الله ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما در مصلای اهواز برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، رئیس سازمان صداوسیما درهمایش تجلیل از پیرغلامان حسینی، ذكر هنرمندانه مناقب ائمه معصومین علیه السلام و تعمیق معارف علوی توسط مداحان اهل بیت را بسیار با ارزش شمرد و آنان را رسانه ای پرنفوذ و پایدار دانست.

آقای ضرغامی پیام امروز حماسه حسینی را مقاومت در برابر تهدیدات و فشارهای استكبار دانست و افزود: امروز همه آزاد اندیشان دنیا، تنها راه غلبه بر زیاده خواهی های غرب را ایستادگی و استقامت می دانند.

رئیس رسانه ملی با تجلیل از مردم قهرمان و مقاوم استان خوزستان آنان را اسوه مقاومت خواند وگفت ثمره 8سال دفاع مقدس فراگیر شدن فرهنگ مبارزه در سراسر جهان و امید به پیروزی در سایه خودباوری و ایمان به امدادهای الهی است.


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

خواص بی بصیرت ودنیاپرست

افسران - خواص بی بصیرت ودنیاپرست


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

یا امام خامنه ای

افسران - بر دشمنت لعنت بر یاورت رحمت


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

احدی: 50 هزار دلار پاداش مسابقات نیمه‌ حرفه‌ای است

سرمربی تیم ملی بوکس گفت: مسئولان فدراسیون جهانی برای نفرات برتر در مسابقات نیمه‌ حرفه‌ای 50هزار دلار جایزه در نظر گرفته‌اند.

خبرگزاری فارس: احدی: 50 هزار دلار پاداش مسابقات نیمه‌ حرفه‌ای است/ نخستین حریف روزبهانی نماینده ازبکستان است

اکبر احدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد دعوت و اعزام احسان روزبهانی به مسابقات نیمه حرفه‌ای بلغارستان، اظهار داشت: با توجه به اینکه مسابقات نیمه‌حرفه‌ای قرار است دوم آبان‌ماه به میزبانی بلغارستان برگزار شود، احسان روزبهانی نماینده وزن منهای 81 کیلوگرم کشورمان نیز با دعوت رسمی از سوی مسئولان فدراسیون جهانی راهی این رقابت‌ها خواهد شد. بنده به همراه دکتر بهرامی راهی این رقابت‌ها خواهیم شد.

وی در ادامه گفت: این رقابت‌ها در 10 وزن برگزار خواهد شد که در هر وزن 8 نفر از بهترین‌های دنیا حضور خواهند داشت. روزبهانی یکی از این نفراتی است که با انتخاب مسئولان فدراسیون‌های جهانی قرار است به مصاف حریفان خود برود. احسان در نخستین مبارزه خود با نماینده ازبکستان که در رنکینگ سوم دنیا قرار دارد مبارزه خواهد کرد.

سرمربی تیم ملی بوکس در پاسخ به این سؤال که پاداش در نظر گرفته شده برای نفرات برتر به چه میزان است، گفت: پیروزی در هر بازی 5 هزار دلار جایزه دارد و اگر بوکسوری بتواند در هر 8 مبارزه پیروز از رینگ خارج شود 50 هزار دلار جایزه دریافت خواهد کرد. در ضمن تمام هزینه‌های حضور در این مسابقات برعهده مسئولان فدراسیون جهانی است.

وی در پایان گفت: خوشبختانه از روزی که روزبهانی را به این مسابقات دعوت کرده‌ام، او تمرینات خود را به خوبی پیگیری می‌کند تا دوم آبان‌ماه در این مسابقات حضور داشته باشد.


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

کم کم سیاهی علمت دیده می شود

افسران - کم کم سیاهی علمت دیده می شود


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

ریاض در صورت اجرای حکم اعدام ایت الله نمر منتظر عواقب آن باشد

عبدالمهدی کربلایی 

"عبدالمهدی کربلایی" نماینده آیت الله سیستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در بغداد درباره عواقب و پیامدهای اعدام آیت الله نمر رهبر شیعیان عربستان هشدار داد و خواستار آزادی فوری وی شد.

 

"عبدالمهدی کربلایی" نمایندە آیت الله سیستانی در بغداد از مقامات عربستان سعودی خواست با اعدام آیت الله نمر به اختلافات بین جهان اسلام دامن نزنند.

وی اظهار داشت: سریعا و شدیدا از مقامات عربستان سعودی می‌خواهیم حکم اعدام  آیت الله نمر را لغو و زمینه آزادی وی را فراهم کند.

کربلایی حکم اعدام آیت الله نمر را  برخلاف شرع و قوانین الهی دانست و گفت: حکم اعدام وی نه قانونی و نه شرعی است ، مقامات عربستان که ادعای اسلام و دین ناب پیامبر اکرم(ص) را دارند نباید در حق امت اسلام ظلم کنند.

نماینده آیت الله سیستانی درباره عواقب اعدام آیت الله نمر هشدار داد و گفت: هم اکنون امت مسلمان در کل جهان بیش از پیش به اتحاد و همدلی و عدم تفرقه نیاز دارد ؛ این اقدام عربستان می‌تواند به اختلافات موجود دامن بزند که تنها برای دشمنان اسلام منفعت دارد و جهان اسلام به کلی متضرر می‌شود.

دادگاه جنایی ریاض پایتخت عربستان چهارشنبه حکم اعدام تعزیری شیخ نمر باقر النمر روحانی بارز شیعه عربستان را به اتهام آنچه "توهین به نظام آل سعود، تحریک مردم علیه نظام، شرکت در اعتراضات و حمایت از انقلاب مردم بحرین" دانسته است، صادر کرد.

آیت‌الله شیخ نمر باقر النمر روحانی بارز عربستانی با انتقاد از رژیم آل‌سعود، خواستار آزادی بیان و انجام تغییرات سیاسی در این کشور برای دادن نقش بیشتر به مردم در حاکمیت است.
نیروهای امنیتی سعودی هشتم ماه ژوئیه سال 2012 با تعقیب خودروی آیت‌الله شیخ نمر، به‌طرف وی تیراندازی و او را با گلوله جنگی مجروح کردند.

نیروهای امنیتی عربستان همچنین روز چهارشنبه برادر شیخ نمر النمر را به اتهام فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و تصویر برداری از دادگاه برادرش بازداشت کرده‌اند.

هنوز از سرنوشت برادر شیخ النمر نیز گزارشی در دست نیست.


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

یک خشت اگر ازاین حرم کم بشود

افسران - یک خشت اگر ازاین حرم کم بشود


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

جرم شیخ نمر ایستادگی در مقابل زورگویی سعودی است

رئیس‌ مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن محکوم کردن صدور حکم اعدام برای آیت‌الله نمر گفت: شیخ نمر جز اینکه از خواسته‌های مردم مبارز عربستان حمایت کرده و در مقابل زورگویی ایستادگی کرده است، جرمی ندارد.

خبرگزاری فارس: صدور حکم اعدام شیخ نمر از سوی دادگاه عربستان محکوم است/ جرم وی ایستادگی در مقابل زورگویی سعودی است

علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در واکنش به صدور حکم اعدام شیخ نمر توسط دادگاه جنایی عربستان اظهارداشت: صدور حکم اعدام علیه مبارز فرهیخته و عالم جلیل قدر را محکوم می‌کنم.

وی با انتقاد از صدور این حکم خاطرنشان کرد: شیخ نمر جز اینکه از خواسته‌های مردم مبارز عربستان حمایت کرده و در مقابل زورگویی ایستادگی کرده است، جرمی ندارد.


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

ما در مقابل تهدید . تهدید میکنیم ( امام خامنه ای ( مدظله العالی ))

افسران - سخن ناب


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

اعدام شیخ نمر هزینه سنگینی برای عربستان دارد

 

آیت الله احمد خاتمی در واکنش به اظهارات سخیف و نادرست وزیر خارجه عربستان مبنی بر این‌که ایران بخشی از مشکل است و نه راه حل ، گفت:‌ شما نه تنها بخشی از مشکل، بلکه تمام مشکل هستید.

 

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه های دوم نماز جمعه تهران اظهار کرد: ما عصبانیت عربستان را درک می کنیم، چون میلیاردها دلار برای سرنگونی دولت سوریه خرج کردند و ناکام شدند و میلیون ها دلار در عراق هزینه کردند و به کامشان نرسیدند. پس بیچاره و عقده ای هستند و عقده شان را با فحش به ایران دنبال می‌کنند.

 

وی با اشاره به اظهارات وزیر امور خارجه عربستان افزود:‌دست پیش را می گیرند تا پس نیفتند، اما کسی نیست که نداند گروهک داعش با دلارهای نفتی آنها تولید شد و هر تروری درجهان اسلام صورت می گیرد با حمایت دلارهای نفتی آنها است و از خزانه قارونی شان مسلمانان مظلوم به خاک و خون کشیده می‌شوند.

 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به صدور حکم اعدام آیت الله شیخ باقر نمر در عربستان گفت:‌جرم او این است که از انقلابیون بحرین حمایت کرده و از ولایت فقیه می گوید و معتقد است شیعه در عربستان حق حیات دارد.

 

وی با بیان این‌که صدور حکم اعدام آیت الله شیخ باقر نمر در عربستان ظالمانه و جائرانه است افزود: مقامات حقوق بشری که از حکم اعدام آدم کش ها در نظام جمهوری اسلامی انتقاد می‌کنند ، به این حکم اعتراضی نکردند و این نشان دهنده حقوق بشر آمریکا پسند است.

 

خاتمی خطاب به دولت عربستان گفت:‌ این لقمه به راحتی از گلویتان پایین نمی رود، چون اعدام این روحانی آزاده عواقب و هزینه بسیار سنگینی برای شما دارد.

 

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان این‌که فتنه 88 زخم کهنه ای در تاریخ انقلاب اسلامی بود، تصریح کرد: در یک سوی این فتنه دنیای استکبار ،‌سلطنت طلب ها ،‌منافقین ،‌رقاصان و استحاله شده ها بودند و یک سوی دیگر مردم و ولایت.

 

وی افزود: در فتنه 88 ناکامان انتخابات می‌گفتند چون ما رای نیاورده‌ایم انتخابات باطل است و این به معنای مقابله با جمهوریت نظام بود، اما مقام معظم رهبری به خوبی از جمهوریت نظام دفاع کردند و هیچ گاه لکه ننگ حمله به عزاداران عاشورا از پیشانی این فتنه پاک نمی‌شود که در روز عاشورا تهران را تبدیل به میدان جنگ کرده و به امام رحمت الله اهانت کردند و به مساجد حمله کرده و تعداد زیادی را جانباز و به شهادت رساندند. پس فتنه ای بود که سرمایه سوزی کرد و سرمایه حضور 85 درصدی مردم پای صندوق های رای را سوزاند.

 

خاتمی با بیان این‌که احساس می کنم بعضی ها می‌خواهند از فتنه قبح زدایی کنند، در حالی که رهبری می فرماید فتنه خط قرمز ما است، خاطرنشان کرد: مجوز داده می‌شود، جمع شوند و در مجالسشان خلاف امنیت ملی نظام عمل کنند، اما این جماعت قلیل بدانند حماسه سازان 9 دی زنده در صحنه‌اند و مردم عزیزی که حماسه باشکوه نهم دی را در میدان انقلاب تهران آفریدند با تمام وجودشان با عده قلیلی که فتنه گران را میدان داری می‌کنند مقابله خواهند کرد.

 

وی با اشاره به این‌که محرم سال 1436 در راه است و 1375 سال از داغ ابی عبدالله می گذرد، اظهار کرد: ما مدیون محرم،‌ کربلا و عاشورا هستیم و این عزاداری ها سرمایه است که باید از آن درست استفاده شود.

 

امام جمعه موقت تهران خطاب به خطبای مجالس حسینی گفت:‌در این مراسم مبانی نهضت حسینی و درس و عبرت های عاشورا برای مردم ترسیم شوند و مداحان که نمک این مجالس و تجسم هنر آیینی هستند، هدفمند بخوانند یعنی شور و گریه و ناله برای ابا عبدالله در اوج باشد، اما با اشعارشان و با محتوای مستند وسبک خودی بصیرت افزایی کنند.

 

خاتمی اضافه کرد:‌روسای هیأت ها باورشان شود ،وقتی که جوانان در اختیارشان قرار می دهند امانت است پس باید از خطبا و مداحان متعهد دعوت کنند.

 

وی افزود:‌چند سالی است مراسم خوبی در تجلیل از پیرغلامان اباعبدالله برگزار می‌شود که کاری شایسته است.

 

وی همچنین به سالگرد تشکیل وزارت اطلاعات اشاره کرد و گفت: امام راحل مدال سربازان گمنام امام زمان (عج) را به خدمت گذاران این وزارتخانه داده است که همواره تحرکات شیطنت آمیز دشمنان علیه انقلاب را رصد کرده اند و بسیاری از توطئه های علیه نظام را در نطفه خفه کرده اند.

همچنین دستگیری ریگی سردسته آدم کش ها در جنوب شرق کشور نیز کار بزرگ آنها بوده است و اخیراً‌ نیز با سایت های تفرقه افکن بر خورد مناسبی صورت گرفته است و ان شاء الله خداوند توفیق ادامه خدمت همراه با اخلاص را به این عزیزان عنایت کند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران به حادثه سراوان و سقوط هواپیمای نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت:‌برای عزیزانی که در این حادثه به شهادت رسیدند، آرزوی علو درجات و برای بازماندگانشان از خداوند طلب صبر می کنیم.

وی همچنین درگذشت فرزند بزرگوار حجت الاسلام و المسلمین تقوی را به ایشان تسلیت گفت و به مناسبت های هفته آینده از جمله شهادت میثم طمار ، روز نزول آیه تطهیر، روز مباهله، روز خانواده و ...اشاره کرد.

 

احمد خاتمی در ابتدای صحبت های خود در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران از امت ولایی بابت برپایی مراسم عید غدیر به صورت باشکوه تشکر کرد وگفت:‌ مقام معظم رهبری در رهنمودهای روز عید غدیرشان فرمودند می توانیم غدیر و تقریب را با هم جلو ببریم چون حدیث غدیر جای تردیدی برای هیچ کس ندارد اما نباید این موضوع را دستمایه تفرقه و شقاق قرار داد.

به گزارش ایسنا احمد خاتمی در خطبه های اول نماز جمعه این هفته تهران آشتی بودن را فضیلت و قهر بودن را رذیلت دانست و گفت:‌نظام و مردم باید همواره با یکدیگر در رابطه باشند و قهر نکنند واحزاب و گروه ها و تشکل های داخل نظام باید با یکدیگر ارتباط داشته باشند. پس می توان هم رابطه داشت و هم نقد کرد.

وی با اشاره به ایات و روایات مختلف در این رابطه گفت:‌جامعه دینی باید باهم مرتبط باشد و در جمیع شئون دینی همگرایی داشته باشند.

امام جمعه موقت تهران همچنین بدزبانی ،‌عصبانیت های نابجا و تصمیم در زمان عصبانیت ،‌بگومگوهای بی نتیجه،‌عذرخواهی نکردن و عذر نپذیرفتن و گذشت نکردن ها را از عوامل قهر دانست.


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

شاید این جمعه بیاید شاید......

افسران - شاید این جمعه بیاید شاید......


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

ولایتی: مذاکره‌کنندگان کماکان در چارچوب ترسیم شده از سوی مقام معظم رهبری حرکت می کنند

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: برخی می خواهند محاصره غزه را تشدید کنند و بجای جنبش جهاد جهاد اسلامی و حماس افراد سازشکار را در غزه جایگزین کنند.

علی اکبر ولایتی و رمضان عبدلله پس از دیدار در ساختمان مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در میان خبرنگاران حاضر شدند و به سوالات آن ها پاسخ دادند.

ولایتی در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه امروز رهبر انقلاب با عبدالله گفت: در جلسه امروز تحلیل جامع از منطقه صورت گرفت و در مورد مقاومت 51 روزه مردم غزه در برابر رژیم صهیونیستی صحبت شد. در دیدار رمضان عبدالله شلح با رهبر معظم انقلاب، رهبری تاکید کردند من به کار شما افتخار می کنم و ایران کماکان از مقاومت فلسطین حمایت می‌کند و امید داریم پیروزی مداوم مقاومت را شاهد باشیم.

وی با اشاره به اینکه برخی کشورها به حرکات غیرمتعادل علیه ایران اقدام می‌کنند تصریح کرد: آنها از پیروزی متحدین ایران عصبانی هستند، همه باید برای بازسازی غزه و بازگرداندن اصالت آن کمک کنند و ما امیدواریم در آینده گفتگوهای میان جمهوری اسلامی ایران و سران مقاومت فلسطین ادامه یابد و ما همچنان از آنها حمایت خواهیم کرد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: برخی می خواهند محاصره غزه را تشدید کنند و بجای جنبش جهاد جهاد اسلامی و حماس افراد سازشکار را در غزه جایگزین کنند.

ولایتی در درباره مذاکرات هسته ای ایران خاطر نشان کرد: مذاکره‌کنندگان ما در وین کماکان در چارچوب ترسیم شده از سوی مقام معظم رهبری حرکت می کنند و از حقوق حقه ایران دفاع خواهند کرد.

رمضان عبدالله دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی مبنی بر تحولات منطقه و ایده‌های ایران در این رابطه اظهار داشت: با تعدادی از مقامات جمهوری اسلامی ایران دیدار کردیم همچنین دیداری با رهبر معظم انقلاب انجام دادیم که در این دیدار راجع به تحولات منطقه خصوصاً جنگ 51 روزه غزه صحبت شد.

وی ادامه داد: در این دیدار همچنین به معنا و مفهوم پیروزی بزرگ ملت فلسطین و مقاومت و معنای مقاومت این ملت در مبارزه با اسرائیل اشاره شد.

رمضان عبدالله تاکید کرد:  مقام معظم رهبری نسبت به پایداری و مقاومت فلسطین اشاره داشتند و بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از مقاومت و آرمان‌های برحق ملت فلسطین تأکید کردند.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین افزود: این دیدار اطمینان خاطری بود که مسئله فلسطین و آرمان آن باید قطب‌نمایی باشد تا همه راه‌های منطقه‌ را تصحیح کند و در مسیر درست قرار دهد.

وی با تشکر از ملت و رهبر ایران تصریح کرد: ما از سوی مقاومت از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران تشکر می‌کنیم چرا که اگر کمک‌های جمهوری اسلامی ایران نبود این پیروزی محقق نمی‌شد و مقاومت نمی‌توانست وارد چنین جنگی شود و از آن پیروز خارج شود.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: من به همه اطمینان می‌دهم مقاومت در وضعیت خوبی به سر می‌برد،برای هرگونه حمله احتمالی آمادگی داریم و فقط اندکی از امکانات را از دست داده‌ایم اما مقاومت همچنان پوینده و بالنده است و از نظر امکانات مشکلی ندارد.

رمضان عبدالله با اشاره به اینکه  نباید بازسازی غزه میدانی برای تبلیغات و مزایده‌های بین‌المللی و منطقه‌ای شود تاکید کرد: همانطور که جمهوری اسلامی ایران در جنگ اخیر در کنار ملت فلسطین بود، در بازسازی نیز در کنار ملت فلسطین خواهد بود.


جمعه بیست و پنجم مهر 1393 |

مصیبتـی عظیـــم 【حذف نیروی انقلابی】

افسران - ◥مصیبتـی عظیـــم 【حذف نیروی انقلابی】◣


پنجشنبه بیست و چهارم مهر 1393 |

پیروزی غزه تحقق وعده الهی و بشارت دهنده پیروزی‌های بزرگ‌تر

رهبر معظم انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی برای همراه شدن بخش ساحل غربی فلسطین در رویارویی با رژیم اشغالگر را یک پروژه اساسی برشمردند و گفتند: جنگ با رژیم صهیونیستی، یک جنگ سرنوشت است که باید تکلیف را نهایی کند و باید کاری کرد که دشمن همان نگرانی‌هایی را که از ناحیه غزه دارد، از طرف ساحل غربی نیز احساس کند.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج‌شنبه) در دیدار رمضان عبدالله دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین و هیأت همراه، با اظهار خرسندی فراوان از پیروزی غزه‌ مقاوم در جنگ 51 روزه و اظهار عجز رژیم صهیونیستی در برابر مردمی محاصره شده، این پیروزی بزرگ را مصداق «وعده نصرت الهی» و بشارت‌دهنده تحقق پیروزی‌های بزرگ‌تر خواندند و تأکید کردند: جمهوری اسلامی و مردم ایران به پیروزی و ایستادگی شما افتخار کردند و امیدواریم سلسله پیروزی‌های مقاومت تا پیروزی نهایی ادامه یابد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، جنگ 51 روزه و مقاومت منطقه‌ کوچک غزه با جمعیت و امکانات محدود در مقابل یک رژیم بی‌رحم و نیروی نظامی مجهز به انواع امکانات و پشتیبانی را، یک مسأله مهم و حیرت‌آور خواندند و افزودند: طبق محاسبات و تحلیل‌های عادی، رژیم صهیونیستی می‌بایست با برخورداری از چنین امکاناتی در همان چند روز اول کار را تمام می‌کرد اما در نهایت، هم در دستیابی به اهداف خود اظهار عجز کرد و هم تسلیم شروط مقاومت شد.

رهبر انقلاب اسلامی، با اشاره به وعده‌های الهی برای یاری مجاهدان، افزودند: همراهی شگفت‌انگیز مردم با مقاومت و خسته نشدن از بمباران بی‌وقفه دشمن و کشتار بی‌رحمانه بیش از 2 هزار نفر از جمله تعداد زیادی از زنان و کودکان؛ چیزی جز لطف و کمک الهی نبود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: تحقق وعده الهی در این صحنه نشان می‌دهد که این وعده‌ها در صحنه‌ای وسیع‌تر نیز محقق خواهد شد و اراده الهی بر این تعلق گرفته است که مسأله فلسطین را به دست شما به نتیجه برساند.

ایشان در ادامه، لزوم مراقبت در مقابل توطئه‌های پیچیده دشمن علیه مقاومت را مورد اشاره قرار دادند و از همین زاویه، بر دو راهبرد مهم تأکید کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به بعید نبودن احتمال تکرار تجاوزات رژیم صهیونیستی، خاطرنشان کردند: جریان مقاومت باید روز بروز بر آمادگی‌های خود بیفزاید و ذخایر قدرت را در داخل غزه افزایش دهد.

رهبر انقلاب اسلامی در بیان راهبرد دوم، برنامه‌ریزی برای همراه شدن بخش ساحل غربی فلسطین در رویارویی با رژیم اشغالگر را یک پروژه اساسی برشمردند و تأکید کردند: جنگ با رژیم صهیونیستی، یک جنگ سرنوشت است که باید تکلیف را نهایی کند و باید کاری کرد که دشمن همان نگرانی‌هایی را که از ناحیه غزه دارد، از طرف ساحل غربی نیز احساس کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پایان، شرایط منطقه را بسیار پیچیده خواندند و افزودند: البته چشم‌انداز تحولات، چشم انداز روشن و خوبی است و امیدواریم خداوند متعال همه ما را به آنچه که صلاح امت اسلامی و فلسطین و خنثی کننده توطئه‌های دشمن است، راهنمایی کند.

در این دیدار، رمضان عبدالله دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین نیز ضمن ابراز خرسندی از سلامتی رهبر معظم انقلاب گفت: همه‌ برادران مقاومت و جهاد اسلامی، برای سلامتی و عافیت جنابعالی در هر نماز دعا کردند و امیدواریم روزی را شاهد باشیم که همراه با شما نماز را در مسجدالاقصی بخوانیم.

وی با بیان گزارشی از جنگ 51 روزه و تبریک این پیروزی عزت ‌فرین به رهبر معظم انقلاب، گفت: یقیناً این پیروزی در سایه‌ حمایت‌های جمهوری اسلامی حاصل شد و اگر کمک‌های موثر و راهبردی ایران نبود، امکان مقاومت و پیروزی در غزه فراهم نمی‌شد.

رمضان عبدالله افزود: پیروزی مقاومت در غزه، در حقیقت پیروزی ملت فلسطین است و به‌رغم صدمات شدید مردم در این جنگ نابرابر، همراهی، صبر و مقاومت آنان، مثال‌زدنی است.

رمضان عبدالله همچنین بیانات رهبر معظم انقلاب در جریان نبرد 51 روزه و تأکید بر ضرورت تسلیح کرانه باختری برای مقابله با جنگ‌افروزی‌های رژیم صهیونیستی را موضوعی راهبردی و راه حلی مؤثر خواند که موجب تقویت روحیه و توان مضاعف مجاهدان شده است.

دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین با اشاره به وعده برخی کشورها برای بازسازی غزه نیز تصریح کرد: ما به این وعده‌ها امید چندانی نداریم و برای جبران خسارات ناشی از تهاجم رژیم صهیونیستی امیدمان فقط به خداست.


پنجشنبه بیست و چهارم مهر 1393 |

ابوالفضل علمدار! خامنه ای نگهدار...

افسران - ابوالفضل علمدار! خامنه ای نگهدار...


پنجشنبه بیست و چهارم مهر 1393 |

احدی: تمرینات تیم بوکس باکادرفعلی برای حضور درالمپیک از 5آبان آغاز می شود

سرمربی تیم ملی بوکس ایران از آغاز تمرینات این تیم برای حضور در بازیهای المپیک 2016 ریودوژانیرو با کادر فعلی از 5 آبان ماه خبر داد.

 

اکبر احدی که با ایرنا گفت وگو می کرد در پاسخ به این سوال که آیا برای ادامه همکاری با فدراسیون بوکس به توافق رسیده است، عنوان کرد: مذاکرات انجام شد و تا پایان المپیک 2016 در خدمت تیم ملی ایران خواهم بود.

وی افزود: رییس فدراسیون بوکس خواست تا کادر فنی کمی تقویت شود و به همین دلیل در نظر داریم همین مربیان فعلی در کنارم حضور داشته باشند و یک مربی را نیز به کادر اضافه کنیم.

احدی ادامه داد:پنجم آبان ماه نخستین اردوی تیم ملی بوکس برای حضور در مسابقات جهانی قطر و پیکارهای دارای سهمیه المپیک با دعوت از 20 الی 25 بوکسور جوان آغاز می شود.

سرمربی تیم ایران افزود:سپس مسابقات قهرمانی کشور از 28 آبان ماه آغاز می شود و نفرات برتر این پیکارها نیز به اردو اضافه می شوند تا به تدریج رقابت های انتخابی برگزار شود.

وی تاکیدکرد: ابتدا باید برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان که اسفندماه به میزبانی قطر برگزار می گردد آماده شویم وگام به گام تیم را آماده حضور در رویدادهای دارای سهمیه المپیک کنیم.


پنجشنبه بیست و چهارم مهر 1393 |

دعوت احسان روزبهانی به لیگ جهانی بوکس

فدراسیون بین المللی بوکس(آیبا) احسان روزبهانی را به لیگ حرفه ای جهان دعوت کرد.

 

به گزارش ایرنا، این رقابت ها با حضور 10نفربرترهر وزن رنکینگ فدراسیون بین المللی و به صورت لیگی برگزار می شود.

براین اساس، مرحله نخست این رقابت روز دوم آبان ماه به میزبانی صوفیه بلغارستان برگزار خواهد شد.

احسان روزبهانی بوکسور وزن 81کیلوگرم ایران ودارنده مدال برنزبازیهای آسیایی اینچئون از سوی فدراسیون بین المللی بوکس به عنوان تنها ایرانی برای حضور در این رقابت دعوت شده است.

وی همراه با اکبر احدی سرمربی تیم ایران راهی بلغارستان می شود تا در نخستین گام به مصاف بوکسوری از ازبکستان برود.

در هر دوره بوکسورها تنها یک مسابقه برگزار می کنند و فدراسیون بین المللی میزبان و زمان برگزاری مرحله دوم را اعلام خواهد کرد.

این مسابقات دارای جایزه نقدی دلاری خواهد بود.


پنجشنبه بیست و چهارم مهر 1393 |

دست‌هایی قصد دارند با ایجاد خرافات اصل عاشورا را زیر سؤال ببرند

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: سعی کنیم تا جریان عاشورا را از خرافات پیراسته کنیم، چون دست‌هایی قصد دارند با ایجاد خرافات اصل مسئله امام حسین(ع) و عاشورا را زیر سؤال ببرند.

ناصر مکارم شیرازی

آیت‌الله مکارم شیرازی در مراسم رونمایی از نرم‌افزار چندرسانه‌ای ثارالله که عصر امروز و در مدرسه علمیه امام سجاد(ع) برگزار شد با اشاره به تبلیغ مکتب اسلام و تشیع اظهار کرد: ائمه(ع) و امام حسین(ع) ظرفیت بسیار بالایی برای تبلیغ اسلام و مکتب اهل‌بیت(ع) دارند.

آیت‌الله مکارم شیرازی افزود: در دنیای امروز که مادی گرایی رایج شده است تبلیغ مکتب اهل‌بیت(ع) و امام حسین(ع) سبب سیراب شدن جویندگان حقیقی اسلام می‌شود چون مکتب اسلام و اهل‌بیت پویا و غنی است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به مکتب اهل‌بیت بیان کرد: هرچقدر تلاش و فعالیت شود تا از مکتب و سیره اهل‌بیت(ع) در سبک زندگی‌ها استفاده شود مناسب است و آثار مطلوبی دارد.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به فرارسیدن ماه محرم عنوان کرد: به ماه محرم نزدیک می‌شویم و از الآن مقدمات استقبال از این ماه فراهم شده است که سال به سال عزاداری‌های ماه محرم بیشتر و پررنگ‌تر می‌شود، علت استقبال از ماه محرم و کمرنگ نشدن آن جاذبه امام حسین(ع) است که در دل‌های مردم وجود دارد.

وی تصریح کرد: در حدیثی که از ائمه(ع) به ما رسیده است می‌گوید که عشق و حرارتی که مردم به امام حسین(ع) دارند هرگز خاموش نمی‌شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به رونمایی از آثار چندرسانه‌ای ثارالله اظهار کرد: من به‌سهم خودم از این کار ارزشمند تشکر می‌کنم، مؤسسه دارالحدیث منبع پرباری از مکتب اهل‌بیت(ع) است که آثار مطلوبی از خود به یادگار گذاشته است و به‌عنوان یک مرکز مورد اعتماد شناخته می‌شود.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به آثار ارائه شده از مرکز دارالحدیث بیان کرد: بیشتر آثار ارائه شده از مؤسسه دارالحدیث برای اهالی علم و دانشمندان است که ارائه اثر جدید که برای عموم است کار بسیار شایسته‌ای است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم با اشاره به ایجاد خرافات در جریان عاشورا عنوان کرد: ما باید سعی کنیم تا جریان عاشورا را از خرافات پیراسته کنیم، چون دست‌هایی قصد دارند با ایجاد خرافات اصل مسئله امام حسین(ع) و عاشورا را زیر سؤال ببرند، باید تلاش کرد تا اصالت و ارزش‌های امام حسین(ع) پابرجا بماند.

وی تصریح کرد: امیدوارم که با ارائه این نرم‌افزار عشق و علاقه مردم به امام حسین(ع) بیشتر شود و با ارائه این نرم‌افزار بتوان اهداف امام حسین را به مخاطب معرفی کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی اظهار کرد: در آثاری که درباره امام حسین و واقعه عاشورا ارائه می‌شود معمولاً به اصل ماجرا می‌پردازند و خیلی به انگیزه‌های اصلی واقعه عاشورا پرداخته نمی‌شود.

مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: سعی کنید تا در نرم‌افزار چندرسانه‌ای ثارالله انگیزه‌ها و نتایج واقعه عاشورا به‌خوبی تبیین شود تا مخاطب بتواند هنگام دیدن این نرم‌افزاربا زندگی امام حسین(ع) و شهادت ایشان آشنا بشود.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: سعی کنید تا در زمینه زندگی امام حسین و واقعه عاشورا برای کودکان و کشورهای خارجی هم که با زندگی ایشان آشنایی ندارند نرم‌افزار خوبی تولید شود.


پنجشنبه بیست و چهارم مهر 1393 |

میزان بارش باران در ارومیه، رکورد 50 ساله خود را شکست


 
رییس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی گفت:  میزان بارندگی در مهر ماه سالجاری در پنجاه سال گذشته نسبت به زمان مشابه بی سابقه بوده است.
 
مهدی صابری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی با اعلام مطلب فوق افزود: از روز یکشنبه سالجاری با ورود سامانه جدیدی به استان شاهد بارندگی ها به صورت متناوب در استان هستیم.
 
وی در ادامه افزود: با ورود این سامانه از شمال استان شاهد بارندگی های متناوب به خصوص در مرکز استان بودیم.
 
صابری تصریح کرد: بیشترین میزان بارندگی طی 50 سال گذشته در مدت زمان مشابه در حال رخداد است و تاکنون بالغ بر 75 میلی متر  بارش برای مرکز استان گزارش شده که امیدواریم تا پایان مهر ماه بر این میزان اضافه شود تا ارومیه بتواند شاهد بی سابقه ترین بارش خود در مهر ماه طی سال های اخیر باشد.
 
وی با اشاره به میزان بارندگی ها در سطح استان اظهار کرد: بیشترین میزان بارندگی هفته سال جاری مربوط به ارومیه با 17 میلی متر و نقده و اشنویه هر کدام با 15 میلی متر در رده های اول تا سوم بارندگی قرار دارند.
 
صابری اضافه کرد: سهم شهرهای شمال استان از این بارندگی ها بسیار ناچیز بوده است.
 
وی گفت: با وجود بارندگی های متناوب طی هفته جاری در نقاط مختلف استان، خوشبختانه تغییرات دمایی آن چنانی را در استان شاهد نبودیم.
 
صابری با اشاره به ورود سامانه جدیدی از روز یکشنبه هفته آینده به استان افزود: با ورود این سامانه به استان شاهد بارندگی های بهتر و بیشتری نسبت به این هفته خواهیم بود و به میزان بارندگی ها اضافه خواهد شد.
رییس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: برای روزهای چهارشنبه و پنج شنبه هوای استان نیمه ابری گاهی با افزایش ابر همراه با بارندگی و وزش باد و برای روز جمعه نیمه ابری گاهی با افزایش ابر همراه با بارش پراکنده پیش بینی می شود.


پنجشنبه بیست و چهارم مهر 1393 |

ولایت از اصول مذهب است

 

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: اطاعت از ائمه(ع) برهمه مردم واجب است و اطاعت از ائمه(ع) اطاعت از الله است و ولایت یکی از اصول ‏مذهب به شمار می‌رود.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در پایان درس خارج فقه خود، با اشاره به خطبه 56 نهج‌البلاغه اظهار کرد: در نهج‌البلاغه اخبار از غیب فراوان است، یکی از مختصات اهل بیت (ع) ‏اخبار از غیب، طی‌الارض و احیای اموات است.‏

 

وی با اشاره به پاسخگویی علامه امینی در کتاب الغدیر به اهل سنت در مورد اشکالات اهل سنت افزود: در جلد پنجم الغدیر، علامه امینی ‏موضوع اخبار غیبی امیرالمومنین(ع) را بطور تفصیلی بیان کرده است، عصمت، نص و افضلیت از ویژگی‌های اهل بیت (علیهم السلام) است در جایی که افضل باشد، مفضول را نمی‌توانیم مقدم کنیم.

 

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، این استاد خارج فقه حوزه علمیه گفت: خواجه نصیرالدین طوسی 25 فضیلت امیرالمومنین (ع) در تجرید بیان کرده و علامه حلی آن را شرح داده است.

 

‏نوری‌همدانی در ادامه با اشاره به عید سعید غدیر خم اظهار کرد: رسول گرامی اسلام در این روز خطاب به ‏جمعیت صد هزار نفری حجاج فرمودند: «یا ایهاالناس‎ ‎الست اولی بکم‎ ‎من انفسکم» قالوا بلی یا رسول الله قال: «من کنت مولاه فهذا علی مولاه» در ‏اینجا شکی نیست، که مراد از اولویت یعنی تصرف در همه امور مردم است.‏

 

این مرجع تقلید بیان کرد: اطاعت از ائمه بر همه مردم واجب است و اطاعت از ائمه اطاعت از الله است و ولایت یکی از اصول ‏مذهب به شمار می‌رود. ‏


چهارشنبه بیست و سوم مهر 1393 |

دادگاه عربستان آیت‌الله النمر را به اعدام محکوم کرد

 

دادگاه عربستان با صدور حکمی بدوی، دستور به اعدام آیت‌الله "نمر النمر" داد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه عکاظ در خبری فوری گزارش داد: دادگاه کیفری در ریاض کمی پیشتر حکم اولیه‌ای را برای اعدام آیت‌الله نمر النمر، روحانی برجسته شیعه صادر کرد.

به نوشته این روزنامه، اتهام‌های مختلفی علیه این روحانی برجسته از جمله "فتنه انگیزی در القطیف" و "حمایت از نافرمانی‌ها در بحرین" مطرح شده است.

 

در همین راستا، محمد النمر، برادر آیت‌الله نمر النمر در صفحه خود در توییتر نیز صدور این حکم علیه برادرش را تایید کرد.

 

در همین حال، برخی از سایت‌های خبری عربی گزارش دادند که در جلسات پیشین سوالی از آیت‌الله نمر النمر درخصوص اظهاراتش در یکی از خطبه‌ها و درخواست وی برای ولایت فقیه در بحرین پرسیده شد، وی نیز در جواب گفت: بله من خواهان ولایت فقیه هستم و آنچه که در مورد این سخنرانی گفته شده است، درست می‌باشد.

آیت‌الله نمر النمر در هشتم ژوئیه سال 2012 بازداشت شد که بازداشت وی اعتراضاتی در عربستان را به دنبال داشت.


چهارشنبه بیست و سوم مهر 1393 |8/8/91 ساعت 11 روز دوشنبه سالن اجتماعات اداره ورزش و جوانان اذربايجان غربي(خورشيد سياه)
پست الکترونیک

پروفایل مدیر وبلاگ

روسیه همچنان در ججو به عنوان روش چهارم نهایی شکست نخورده (aiba )
مسابقات بوکس قهرمانی کشور از امروز اغاز شد
نامه مورخ 93/8/25
اکثر شیعیان نیجریه مقلد آیت الله خامنه ای هستند
ناطق نوری: امیدوارم شاهد حفظ ارزش‌ها در ورزش ایران باشیم
سید حسن نصرالله
هرجا احساس کنم "آمر به معروفی" مورد جفای مسئولی قرار گرفته، خودم وارد قضیه خواهم شد
اهمیت و جایگاه کتاب و کتابخوانی از منظر مقام معظم رهبری
احدی: لیگ ستارگان بهترین فرصت برای رسیدن به المپیک است
سردار حاج قاسم سلیمانی

 

 

 

دانشنامه عاشورا

 

 

 

 

عکس ها
مسابقات
نامه های اداری
نمرات دروس مربیگری ارومیه 1/12/90
تقویم ورزشی
آموزشی
مذهبی
سخنان مقام معظم رهبری
فدراسیون بوکس ایران
جام جهانی 2014 برزیل
نماز جمعه
سخنان ریاست محترم جمهور
ویدیوهای وبلاگ
راهپیمایی روز قدس
وزارت امور خارجه کشور ج ا ایران
بوکس ایران
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور

 

 

RSS 2.0