منوي اصلي
موضوعات وبلاگ
دانشنامه مهدویت
مهدویت امام زمان (عج)
لينک دوستان
پيوندهاي روزانه
نويسندگان
درباره

8/8/91 ساعت 11 روز دوشنبه سالن اجتماعات اداره ورزش و جوانان اذربايجان غربي(خورشيد سياه)
جستجو
مطالب پيشين
آرشيو مطالب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
کاربردی


[ مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ ]

[ Designed By Ashoora.ir ]

نماینده وزن مثبت 91 کیلوگرم تیم ملی بوکس گفت: زمان انتخابی تیم ملی بوکس اصلا عادلانه نبود و همه کارشناسان مدعی بودند که این موضوع از پیش تعیین شده بود.

خبرگزاری فارس: سپهوند: انتخابی تیم ملی بوکس عادلانه نبود/ به دلاوری نباختم اما خط خوردم

  آخرین مرحله از انتخابی تیم ملی بوکس که در سه اوزان 81، 91 و +91 کیلوگرم قرار بود هفته گذشته برگزار شود با تصمیم مسئولان فدراسیون در وزن 81 کیلوگرم این انتخابی برگزار نشد.

در وزن 91 کیلوگرم علی مظاهری و رضا مرادخانی با یکدیگر مبارزه کردند که در پایان مظاهری کاپیتان تیم ملی بوکس جواز حضور در بازی‌های آسیایی اینچئون را کسب کرد و در وزن +91 کیلوگرم نیز جاسم دلاوری با شکست عبدالمجید سپهوند به عنوان نماینده این وزن راهی بازی‌های آسیایی اینچئون خواهد شد.

سپهوند که در انتخابی مرحله آخر تیم ملی نتوانست جواز حضور در بازی‌های آسیایی اینچئون را کسب کند در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، از نحوه برگزاری انتخابی ها گلایه کرد و گفت: پس از آنکه تیم ملی بوکس از تورنمنت چین بازگشت مسئولان فدراسیون در دو وزن 91 و مثبت 91 کیلوگرم انتخابی برگزار کردند. با مبارزاتی که من در تورنمنت چین انجام داده بودم پس از بازگشت 10 روز استراحت کردم و از لحاظ آمادگی یک مقدار فاصله داشتم، برای مبارزه کردن در انتخابی به دلیل خستگی اردوهای قبل از اعزام و حضور در مسابقات شرایط شرکت در انتخابی را نداشتم اما مسئولان فدراسیون اعلام کرده بودند انتخابی باید برگزار شود.

وی در ادامه گفت: همه مدعی بودند که این کار از پیش تعیین شده است. البته به غیر از من علی مظاهری نیز در وزن 91 کیلوگرم مبارزه کرد، اما او در تورنمنت چین مبارزات زیادی انجام نداده و مدالی هم کسب نکرد پس شرایط جسمانی او با من کاملاً متفاوت بود و انتخابی که برگزار شد برای او اصلاً سخت نبود، اما برای من که مقابل قهرمان جهان و نایب‌ قهرمان المپیک در تورنمنت چین مبارزه کرده بودم واقعاً‌ سخت بود که در انتخابی تیم ملی وارد رینگ شوم و این انتخابی ناعادلانه بود.

نماینده وزن مثبت 91 کیلوگرم تیم ملی بوکس در ادامه گفت: در تورنمنت چین نماینده اوکراین را که قهرمان جهان بود را شکست دادم و حریف دیگرم که عنوان نایب‌ قهرمانی المپیک را داشت نیر در چین شکست دادم. البته در فینال تورنمنت چین به دلیل مصدومیت اجازه مبارزه کردن به من را ندادند، به اعتقاد خیلی از کارشناسان بزرگترین انتخابی برای من شکست حریفانم در تورنمنت چین و کسب مدال نقره بود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در مورد زمان برگزاری انتخابی تیم ملی بوکس با مسئولان فدراسیون صحبت کرده‌ای یا خیر، گفت: پیش از این که انتخابی‌ها برگزار شود، من به مسئولان فدراسیون اعلام کردم که هنوز در شرایط آمادگی قرار ندارم و همچنان پس از بازگشت تورنمنت چین نیاز به ریکاوری دارم، اما آنها مدعی شدند که کمیته ملی المپیک از ما اسامی نفرات اعزامی به اینچئون را می‌خواهد و ما دیگر زمانی برای معرفی کردن اسامی نداریم و به همین دلیل انتخابی باید برگزار شود. هر چند که تا اعزام کاروان ایران به بازی‌های آسیایی بیش از 40 روز باقیمانده است.

سپهوندی در ادامه خاطرنشان کرد: جاسم دلاوری از بوکسورهای خوب کشور ما است، اما مقابل او بازی را واگذار نکردم همه نفرات حاضر در مسابقات انتخابی می‌توانند این موضوع را تأئید کنند و همان روز هم خیلی‌ها این موضوع را به من گفتند که حق تو بود که انتخاب شوی.

وی در پایان با گلایه از مسئولان فدراسیون بوکس گفت: من نزدیک هفت ماه شبانه‌روز در اردوها حضور داشتم و فقط تمریناتم را پیگیری می‌کردم در تمام مسابقات درون‌ اردویی و رقابت‌های برون‌ مرزی بهترین نتیجه را کسب کردم، اما نمی‌دانم چرا من را کنار گذاشتند.رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک گفت: غرب می‌خواهد ایران از تحقیقات صلح‌ آمیز هسته‌ای خود دست بردارد که این یک خواسته نشدنی است و فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران با ثبات و پایداری تمام ادامه خواهد یافت.

علی اکبر ولایتی در دیدار با فعالان و اصحاب رسانه سوریه در مرکز تحقیقات استراتژیک با اشاره به مقاومت ملت این کشور در برابر تهاجمات بیگانگان اظهار داشت: ملت و رئیس جمهور سوریه را به دلیل مقاومت‌های پی در پی در برابر تهاجمات بیگانگان مورد تقدیر قرار می‌دهیم و این پایداری در برابر هجوم بیگانگان بدون حمایت ملت سوریه امکان‌پذیر نبود.  
 
وی افزود: امیدواریم مردم مشکلات باقی مانده را برطرف کنند و بتوانند با توانمندی بالایی که دارند کشور خود را بازسازی کنند و به صورت استوار و مقاوم به حیات سیاسی و اقتصادی خود ادامه دهند.  
 
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک با بیان اینکه ایران، عراق، سوریه، لبنان و فلسطین حلقه‌های زنجیره مقاومت در برابر صهیونیست هستند گفت: مخالفت با کشور سوریه مخالفت با سایر کشورها است و همزمان با یک حمله به این نقاط مهم حساس تهاجم می‌کنند که اگر مقاومت میان این کشورها نبود تاکنون زنجیره مقاومت از بین رفته بود.  
 
ولایتی درباره تحریم‌های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی از سوی دشمنان گفت: انقلاب اسلامی از ابتدای امر نسبت به این تحریم‌ها عادت داشته و تنها راه و چاره گریز از آن را تکیه بر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی می‌داند و تا به حال توانسته‌ایم با سرافرازی از انقلاب و تمامیت ارضی کشور خود حمایت کنیم و کشور را در حوزه‌های مختلف به سمت و سوی پیشرفت و تعالی سوق دهیم و در واقع این اولین بار نیست که در محاصره اقتصادی قرار گرفته‌ایم.  
 
وی با اشاره به هدف دشمنان در اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه ایران خاطر نشان کرد: آنها می‌خواهند ایران از تحقیقات صلح‌ آمیز هسته‌ای خود دست بردارد که این یک خواسته نشدنی است و فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران با ثبات و پایداری تمام ادامه خواهد یافت. 

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل درباره تهاجم‌های بیگانگان در کشور سوریه گفت: این کشور برای بار اول نیست که مورد تهاجم قرار گرفته و دولت و ملت سوریه قله بحران را پشت سرگذاشته‌اند تا انشاءالله این کشور به گذشته خود باز گردد.  
 
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک با اشاره به تحولات اخیر کشورهای عراق، لبنان و فلسطین گفت: تمامی این کشورها نسبت به آنچه که در این مدت علیه آنها رخ داده به نسبت پیروز شده‌اند و اگر چنانچه این پیروزی‌ها برای این کشورها رخ نمی‌داد اکنون کار برای مردم سوریه مشکل‌تر می‌شد و جمهوری اسلامی ایران کماکان از زنجیره مقاومت حمایت‌های لازم را به عمل خواهد آورد.  
 
وی با اشاره به قدرت جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان تصریح کرد: دشمن مشترک مقاومت متوجه قدرت جمهوری اسلامی ایران شده است و آنها به این موضوع پی برده‌اند که توان مقابله با کشور اسلامی ایران را به دلیل حمایت‌های بی‌دریغ از ملت مظلوم فلسطین، ایستادگی در 8 سال جنگ تحمیلی و پیروزی در موضع هسته‌ای به خود اجازه تجاوز به کشورمان را نخواهند داد چرا که آنها به قدرت ما در جهت حفظ منافع ملی و حتی منطقه‌ای دوستانمان واقف هستند.  
 
ولایتی به توطئه‌های کشوری همچون انگلیس و اقدامات وهابیت اشاره و خاطر نشان کرد: رسانه‌های بیداری و شنیداری ایران در شناساندن این توطئه‌ها نقش بسزایی از خود داشته‌اند به طوری که در میان اهل سنت و شیعه مذاهب اسلامی وهابیت را به عنوان فرقه‌ای منفور شناخته‌اند.  
 
وی در پایان درباره کاربرد سلاح شیمیایی در کشورهای منطقه از سوی دشمنان خاطرنشان کرد: بکارگیری چنین سلاح‌هایی علیه ملت ایران و عراق از جمله مواردی است که در تمامی اسناد و مدارک موجود است و در جنگ دشمنان علیه سوریه شاهد بکارگیری چنین سلاح‌هایی از سوی دشمنان به ملت سوریه بوده‌ایم. ششمین دوره رقابت های بوکس قهرمانی نوجوانان کشور از روز جمعه 24 مردادماه آغاز می شود.

 

میزبانی این دوره از رقابت های را شهر بانه در استان کردستان برعهده دارد.

فدراسیون بوکس دعوتنامه حضور در این رقابت ها را برای 32 استان ارسال کرده و آنان براساس سهمیه بندی انجام شده که به نتایج گذشته آنان مربوط می شود در این مسابقات به روی رینگ می روند.

تیم های حاضر عصر روز پنجشنبه وارد شهر محل برگزاری مسابقات می شوند و مراسم قرعه کشی، وزن کشی و همچنین معاینات پزشکی نیز صبح روز جمعه برگزار می شود.

این مسابقات نیز عصر جمعه با برگزاری مراسم افتتاحیه آغاز می شود و 5 روز به طول می انجامد تا بوکسورهای نوجوانان مبارزات نهایی را روز سه شنبه برگزار کنند.

این رقابت ها طبق اعلام مسوولان فدراسیون در 13 وزن و در 3 راند 2 دقیقه ای با یک دقیقه استراحت بین راندها برگزار می شود.مردم ارومیه، با برگزاری راهپیمایی پرشوری، جنایات رژیم صهیونیستی در به خاک و خون کشیدن مردم غزه را محکوم کردند.

 

در این راهپیمایی که عصر روز دوشنبه با حضور اقشار مختلف مردم از جمله دانش آموزان، روحانیان، بسیجیان برگزار شد، شرکت کنندگان با مشت های گره کرده و شعارهای کوبنده، افزون بر یک ماه ددمنشی اسراییلی ها در باریکه غزه را محکوم کرده و بر خاتمه این ددمنشی ها همراه با رفع محاصره غزه تاکید شد.

مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، فلسطین فلسطین حمایتت می کنیم، نابودی اسراییل خواسته ملت ماست، جنایت اسراییل، جنایت آمریکاست از جمله شعارهای مردم ارومیه در این راهپیمایی بودند.

در این راهپیمایی به صورت نمادین، پیکرهای مردم غزه بر روی دوش تعدادی از جوانان تشییع شد.

حضور کودکان، نوجوانان، بسیجیان و دوشادوش بودن شیعیان و اهل تسنن در این راهپیمایی از جمله جلوه های آن بود.

رژیم صهیونیستی از هفدهم تیرماه امسال، حملات ددمنشانه ای را بر علیه مردم باریکه غزه شروع کرده که تاکنون افزون بر یک هزار و 900 نفر از مردم این باریکه شهید شده اند.مراسم گرامیداشت وفات ودیعه گرانقدر اهل بیت عصمت و طهارت، حضرت عبدالعظیم‌الحسنی علیه‌السلام فردا در بارگاه ملکوتی حضرتش برگزار می‌شود.

مراسم گرامیداشت وفات ودیعه گرانقدر اهل بیت عصمت و طهارت حضرت عبدالعظیم‌الحسنی علیه‌السلام فردا در بارگاه ملکوتی حضرتش برگزار می‌شود.

براساس این گزارش، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم‌الحسنی علیه‌السلام در سالروز گرامیداشت وفات آن حضرت مصادف با 15 شوال مطابق با 21 مردادماه مراسم با شکوهی از ساعت 11 صبح با تلاوت آیات قرآن کریم توسط  احمدی‌وفا  قاری ممتاز و بین‌المللی آغاز می‌شود.

همچنین در ادامه، زيارتنامه حضرت عبدالعظيم علیه‌السلام توسط زین‌العابدین‌فرد قرائت و پس از ذکر اشعار توسط استاد حسان چایچیان، گروه تواشیح فجر به اجرای برنامه و سپس باقری ذاکر اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام  به مرثیه‌سرائی خواهد پرداخت.
 
ناگفته نماند ایراد سخنرانی توسط حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی و اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، پایانبخش این مراسم خواهد بود.
 
حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه‌السلام، نواده پاک امام حسن مجتبی علیه‌السلام و از راویان حدیث و از جمله دانشمندان بزرگی است که محضر سه تن از امامان معصوم علیهم السلام را درک کرده و از محضر ایشان بهره برده است. 

سخنان ائمه علیهم‌السلام در مورد اين شخصیت والا، محبوب و معتمد نزد اهل بیت علیهم‌السلام، نشان از شخصیت علمی و مدارج بالای معنوی آن محدّث والامقام دارد، چنانچه در روایتی مشهور، امام هادی           علیه‌السلام زیارت بارگاه حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه‌السلام را برابر با زیارت مزار منور حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام در کربلا دانسته است.
 
روابط عمومی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم علیه‌السلام مقدم همه زائران و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام را به این مراسم روحانی گرامی می‌دارد.
 
این مراسم به طور مستقیم از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم‌الحسنی علیه‌السلام به نشانی www.abdolazim.com پخش خواهد شد.اردوی آماده سازی تیم ملی بوکس ایران به جای ایتالیا در ترکیه برگزار خواهد شد.

 

تیم ملی بوکس ایران قرار بود در راستای برنامه های آماده سازی خود به منظور حضور در بازیهای آسیایی اینچئون، اردویی را با تیم ملی ایتالیا در این کشور برگزار کند.

با توجه به نزدیکی زمانی این اردو به بازیهای آسیایی حضور تیم ملی کشورمان در ایتالیا لغو شد.

با همکاری کمیته ملی المپیک قرار است تا تیم ملی بوکس با یازده ورزشکار اول یا دوم شهریورماه راهی ترکیه شده و اردویی 12 روزه را در این کشور برگزار کند.

تیم کشورمان چندی پیش نیز اردویی را در ترکیه برگزار کرده بود که مورد رضایت کادر فنی قرار گرفت.

تیم ملی بوکس ایران قرار است با هفت بوکسور در بازیهای آسیایی 2014 اینچئون به روی رینگ برود.

فروتن گل آرا، امین قاسمی پور، سجاد محرابی، محمدستاپور یا احسان روزبهانی، علی مظاهری و جاسم دلاوی بوکسورهای حاضر ایران در بازیهای آسیایی خواهند بود.دبیر سابق فدراسیون بوکس که از این پس به عنوان رییس کمیته‌ بین‌المللی این فدراسیون فعلایت خواهد کرد، گفت: چند پیشنهاد دیگر هم دارد، ولی فعلا به آنها فکر نمی‌کند.

 

همایون اردلان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پاسخ به این سوال که بعد از جدایی از پست دبیری فدراسیون بوکس در کدام بخش فعالیت دارد؟ اظهار کرد: سال‌ها در پست دبیری فدراسیون به بوکس ایران خدمت کردم. البته قبل از آن هم در پست‌های دیگر در خدمت بوکس بودم. بعد از آمدن آقای دانشمند به فدراسیون، قرار شده بنده در کمیته‌ بین‌الملل فدراسیون کمک کنم.

 

وی افزود: دانشمند از افراد آشنا به ورزش است و امیدوارم بتواند به بوکس ایران کمک‌های زیادی کند. من هم هر کمکی از دستم برآید به او و بوکس ایران انجام می‌دهم.

 

دبیر سابق فدراسیون بوکس در پاسخ به این سوال که آیا او برای فعالیت در ریاست کمیته‌ بین‌الملل فدراسیون حکم گرفته است؟ گفت: هنوز حکمی ندارم، اما مشکلی وجود ندارد چون من کاری به حکم‌ها ندارم. از من خواسته شده به بوکس کمک کنم و برایم فرقی نمی‌کند که در کدام پست یا کدام بخش باشد.

 

وی ادامه داد: تا روزی که بخواهند در بوکس می‌مانم و هر جا که بدانم مفید هستم کار خواهم کرد. چند پست دیگر هم به من گفته شده اما کاری به آنها ندارم و در بخشی کار خواهم کرد که می‌دانم مفید هستم.

 

اردلان در مورد لغو سفر تیم ملی بزرگسالان به ایتالیا و جایگزینی اردوی ترکیه گفت: سفر ایتالیایی به دلیل کمبود زمان لغو شد و ما بلافاصله اردوی ترکیه را جایگزین کردیم. این اردو از یک تا 14 شهریور ماه برگزار می‌شود و 13 بوکسور و پنج همراه در این اردو حضور خواهند داشت.

 

به گزارش ایسنا، همایون اردلان تاکنون در پست‌های ریاست کمیته‌ داوران، ریاست کمیته‌ بین‌الملل دبیر، عضو هیات رییسه و عضو هیات ژوری در فدراسیون بوکس فعالیت کرده است.نایب رییس فدراسیون بوکس گفت: شاید پنج یا شش بوکسور به بازی‌های آسیایی اینچئون اعزام شوند.

 

روح الله حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پاسخ به این سوال که آیا قطعی شده است تیم ملی بوکس با چند نفر در بازی‌های آسیایی اینچئون شرکت خواهد کرد؟ اظهار کرد: هنوز قطعی نشده که چند نماینده داشته باشیم. صحبتی شنیده‌ایم که پنج یا شش نفر به اینچئون می‌روند. اما اگر بتوانیم نفرات بیشتری را اعزام کنیم بهتر خواهد بود. حیف است که چند ملی‌پوش را به خاطر این که شانس کمتری برای کسب مدال دارند به مسابقات نبریم. آنها هم مدت‌ها در اردوها بودند و زحمت کشیده‌اند.

 

وی در مورد اعزام تیم ملی به اردوی مشترک ایتالیا، افزود: اعزام به این اردو در اولویت برنامه‌های ما است و چنانچه روادید سفر آماده شود حتما به ایتالیا می‌رویم. اردلان کارهای لازم برای گرفتن روادید را انجام می‌دهد و اگر تا پایان مرداد روادید آماده می‌شود به ایتالیا می رویم، در غیر این صورت برنامه تغییر خواهد کرد و تیم ملی به ترکیه می‌رود.

 

نایب رییس فدراسیون بوکس در پاسخ به این سوال که چند نفر به اردوی ایتالیا اعزام خواهند شد؟ گفت: اگر همه کارها برای رفتن هماهنگ شود 9 یا 10 بوکسور به ایتالیا می‌روند. البته هنوز این اعزام قطعی نیست.

 

حسینی در پاسخ به این سوال که آیا برگزاری مسابقه انتخابی در وزن 88- کیلوگرم بین محمد ستارپور و احسان روزبهانی آن هم در تاریخ 27 مرداد قطعی است و مشکلی برای اعزام به اینچئون ایجاد نمی‌کند؟ گفت: زمان این مسابقه قطعی است و برای معرفی نفرات اعزامی به اینچئون مشکل وجود ندارد. ما نمی خواستیم شرایط به اینجا برسد، اما به خاطر مسائلی که در چین برای روزبهانی به وجود امد، مجبور شدیم این زمان را تعیین کنیم.به گزارش سایت رسمی فدراسیون بوکس، مراسم تودیع و معارفه دبیر فدراسیون بوکس در محل دفتر ریاست فدراسیون برگزار شد.

بر این اساس « علی علیپور دانشمند فرد » به عنوان دبیر جدید فدراسیون بوکس جانشین « همایون اردلان » شد و رسما از روز شنبه کار خود را در فدراسیون بوکس آغاز کرد.سایت دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مقاله ای به چرایی تاکید مقام معظم رهبری بر مسئله مقاومت مردمی و لزوم رساندن سلاح به فلسطین و کرانه باختری پرداخت.

با توجه به وقایع اخیر فلسطین و حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه، رهبر انقلاب در بیانات اخیرشان به تحلیل اوضاع فلسطین پرداختند. مسئله مقاومت مردمی و لزوم رساندن سلاح به فلسطین و کرانه باختری، دو مسئله‌ای بود که مورد تأکید حضرت آیت الله خامنه‌ای قرار گرفت.
 
دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه‌ای در مطلبی به چرایی این دو مسئله براساس بیانات رهبر انقلاب پرداخته شده است:
 
 1. چرا مقاومت تنها راه نجات فلسطین است؟

 
هر کسی از راه مقاومت پا پس کشید ضرر کرد
 
هر کسی از فلسطینی‌ها که از راه مقاومت پایش را کنار گذاشت، ضرر کرد. اسرائیل در خواست صلح صادق نیست؛ اگرچه اگر صادق هم بود، غلط میکرد و او در اینجا حق ندارد؛ اما صادق هم نیست. آن کسانی که در راه مذاکره وارد شدند، مجبور شدند تحمیلات دشمن را قبول کنند. اگر یک لحظه پایشان را از مسیر تحمیلات دشمن دور گذاشتند، یا حذف شدند یا تحقیر شدند؛ که شما نمونه‌های هر دواش را ملاحظه کردید و دیدید. بعضی‌ها را حذف کردند، بعضی‌ها را هم تحقیر و تدری‌ء کردند. راه قدس، راه فلسطین، راه نجات مسئله‌ی فلسطین و حل مسئله‌ی فلسطین، جز راه مبارزه نیست، ... آن کسی که این راه را قبول ندارد، چه دانسته و چه ندانسته، دارد به مسئله‌ی فلسطین ضربه میزند. اگر دانسته باشد، اسمش خیانت است؛ اگر ندانسته باشد، اسمش جهل و غفلت است؛ علی‌ایّ‌حال ضربه است به مسئله‌ی فلسطین؛ ضربه میزنند به مسئله‌ی فلسطین. فلسطین هیچ راهی جز مقاومت ندارد؛ این را باید بگویند، باید بخواهند؛ دولتهای اسلامی هم باید همین را تکرار کنند.
 
1388/12/08
 
2. مسأله تجهیز و کمک به فلسطین چه ضرورتی دارد؟
 
هدف دشمن از خلع سلاح فلسطین، سهولت حمله به آن است
 
امروز مسئله‌ى غزه، مسئله‌ى اول دنیاى اسلام است. این [است] که پیغمبر فرمود: مَن اَصبَحَ وَ لَم یَهتَمَّ بِاُمورِ المُسلِمین فَلَیسَ بِمُسلِم؛ اهتمام به این امر، در صدر اهتمامات همه‌ى دنیاى اسلام باید قرار بگیرد. آحاد مردم، ملتها، دولتها بالخصوص، مسئولان کشورها، مسئولان دولتها بایستى همه به فکر بیفتند. دو کار باید انجام بگیرد: یک کار کمک به مظلوم است؛ که این کمک به مظلوم به معناى فراهم کردن امکانات حیاتى آنها است. امروز آنها به غذا احتیاج دارند، به دارو احتیاج دارند، به بیمارستان احتیاج دارند، به آب احتیاج دارند، به برق احتیاج دارند، به بازسازى منازلشان و شهرشان و مسکنشان احتیاج دارند، دنیاى اسلام موظف است اینها را فراهم کند. اینها به سلاح هم احتیاج دارند؛ دشمن میخواهد دست اینها را از سلاح خالى کند، تا هروقت اراده کرد و میلش کشید - سرِ یک بهانه‌اى یا بى‌بهانه - به اینها حمله کند؛ اینها هم هیچ نتوانند از خودشان عکس‌العمل نشان بدهند؛ دشمن این را میخواهد. باید در مقابل این خواست ناحق دشمن، عزم دنیاى اسلام خودش را نشان بدهد. این کار اولى است که بایستى انجام بگیرد که کمک به مظلوم است؛ وَ لِلمَظلومِ عَونا؛ عون مظلوم باشید، کمک مظلوم باشید. این کمک، کمکى است که به عهده‌ى همه‌ى دنیاى اسلام است. ما به دولتهاى مسلمان از همین‌جا - سفراى دولتهاى مسلمان اینجا حضور دارند - میگوییم: بیایید بر سرِ کمک‌رسانى به مردم غزه و غلبه‌ى بر موانعى که رژیم صهیونیستى در سرِ این راه به‌وجود آورده است، باهم همدست بشویم، باهم کار کنیم و انواع و اقسام کمکها را به اینها برسانیم. 1393/05/07
 
فلسطین باید در مقابل رژیم صهیونیستی توان دفاعی داشته باشد
 
سردمداران سیاسى استکبار میگویند باید حماس و جهاد را خلع سلاح کنیم. یعنى چه خلع سلاح کنیم؟ یعنى حالا اینها یک تعدادى موشک دارند که در مقابل حملات بىامان دشمن لااقل از خودشان مختصرْدفاعى بکنند، [اما] همین را هم باید از آنها بگیریم؛ اصلاً باید فلسطین - از جمله غزه - جورى باشد که هر وقت دشمن صهیونیست اراده کرد بتواند حمله کند، بتواند هر آتشى روشن کند، آنها هم اصلاً نتوانند از خودشان دفاع کنند؛ اینها این را میخواهند. رئیس جمهور آمریکا فتوا صادر کرده است که باید مقاومت خلع سلاح بشود! بله، معلوم است؛ میخواهید خلع سلاح شود تا همین مقدار ضربهاى را هم که در مقابل اینهمه جنایت وارد میکند، نتواند وارد کند؛ ما عرض میکنیم بهعکس، همهى دنیا و بخصوص دنیاى اسلام، موظفند هرچه میتوانند به تجهیز ملت فلسطین کمک کنند.
 
1393/05/07
 
تنها با برخورد قدرتمندانه میتوان آدم‌کشی‌های رژیم صهیونیستی را متوقف کرد
 
در مقابله‌‌ى با رژیم صهیونیستى، باید از سوى فلسطینى‌‌ها دست قدرت نشان داده بشود. کسى گمان نکند که اگر چنانچه موشکهاى غزه نبود، رژیم صهیونیستى کوتاه مى‌‌آمد؛ نخیر. حالا شما نگاه کنید ببینید در کرانه‌‌ى باخترى چه میکنند! در کرانه‌‌ى باخترى که موشکى وجود ندارد، سلاحى وجود ندارد، تفنگى وجود ندارد؛ آنجا تنها ابزار و سلاح مردم، سنگ است؛ ببینید آنجا رژیم صهیونیستى  دارد چه‌‌کار میکند: هرچه از دستش بر بیاید، خانه‌‌هاى مردم را خراب میکند، باغهاى مردم را خراب میکند، زندگى مردم را نابود میکند، آنها را به خوارى و ذلت میکشاند، تحقیر میکند؛ اگر لازم شد آب را رویشان میبندد، برق را رویشان میبندد؛ کسى مثل یاسر عرفات را که این‌‌همه با صهیونیست‌‌ها همراهى کرد، نتوانستند تحمل کنند، محاصره‌‌اش کردند، تحقیرش کردند، مسمومش کردند، نابودش کردند. این‌‌جور نیست که اگر چنانچه دست قدرت در مقابل صهیونیست‌‌ها نشان ندهیم، آنها به کسى رحم کنند، ملاحظه‌‌ى کسى را بکنند، حق کسى را رعایت کنند، ابداً؛ تنها علاجى که تا قبل از نابودىِ این رژیم وجود دارد عبارت است از اینکه فلسطینى‌‌ها بتوانند قدرتمندانه برخورد کنند؛ اگر قدرتمندانه برخورد کردند، احتمال اینکه طرف مقابل - که همین رژیم گرگ‌‌صفتِ خشن است - کوتاه بیاید، وجود دارد؛ کمااینکه الان دارند با همه‌‌ى توان دنبال آتش‌‌بس میگردند؛ یعنى بیچاره شدند. آدم‌‌کشى میکند، کودک‌‌کشى میکند، قساوت بیرون از حد و اندازه‌‌ى معقول بشرى نشان میدهد، اما در عین حال عاجز هم هست؛ یعنى در یک محذور، در یک گرفتارى سخت گرفتار است؛ لذا دنبال آتش‌‌بس است. لذا بنده عقیده‌‌ام این است، این اعتقاد ما است که کرانه‌‌ى باخترى هم مثل غزه باید مسلح بشود. دست قدرت [لازم است‌‌]. کسانى‌‌که علاقه‌‌مند به سرنوشت فلسطینند، اگر میتوانند کارى بکنند، کار این است؛ در آنجا هم باید مردم را مسلح کنند. تنها چیزى که ممکن است از محنت فلسطینى‌‌ها بکاهد، عبارت است از همین که دست قدرت داشته باشند، بتوانند قدرت‌‌نمایى بکنند؛ والا با برخورد رام و مطیع و سازش‌‌کارانه، هیچ کارى به نفع فلسطینى‌‌ها انجام نخواهد گرفت و از خشونت این موجود خشن و خبیث و گرگ‌‌صفت چیزى کاسته نخواهد شد.
 
1393/05/01
 
کمک ملتهای اسلامی به مبارزان فلسطینی یک تکلیف شرعی و الهی و انسانی است
 
ملتهای اسلامی به هر نحو که میتوانند، باید انواع کمکهای خودشان را به آن مردمی که دارند در داخل فلسطین مبارزه میکنند، برسانند؛ این یک تکلیف شرعی و الهی و انسانی است.
 
  اگر امروز شما مسلمانان عقب بنشینید، بدانید که دشمن یک سنگر جلو میآید - دشمنی که تمام نمیشود - اسرائیل یک سنگر جلو میآید؛ امریکا که دشمن جهان اسلام است، یک سنگر جلو میآید. اگر شما عقب بنشینید، آنها جلو میآیند. دشمنی میان آنها و میان شما امت اسلام که تمام نخواهد شد. خواسته‌های استکبارىِ استکبار که تمامی ندارد.
 
1370/07/27
 نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه از وظایف و رسالت های اصلی خبرنگاران است.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی روز شنبه در آیین گرامیداشت روز خبرنگار که با حضور خبرنگاران خبرگزاری ها، نشریات محلی، سایت ها و روزنامه های سراسری آذربایجان غربی در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی ارومیه برگزار شد افزود: خبرنگاران فرصت بزرگی در دست دارند تا با قلم خود ترویج معروفات کرده و جلوی منکرات را بگیرند.

وی اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر دریای ژرف و مواجی است و هرچقدر در این زمینه در جامعه کار شود، کم است.

وی اضافه کرد: خبرنگاری شغلی است که اثر ماندگارتری نسبت به شغل های دیگر دارد.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی ادامه داد: خبرنگار مومن و متعهد باید به صورت صحیح و به دور از غرض ورزی به تهیه و انتشار اخبار خود بپردازند.

وی گفت: نباید زبان خبرنگار تنها در جهت زیرسوال بردن شخصیت افراد و بردن آبروی برخی در جامعه چرخانده شود بلکه باید اهل رسانه با توجه به رسالت خطیر خود در جامعه راستی ها را منعکس کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: زبان خبرنگاران زبانی گویاست و با توجه به گستره توزیع و نشر خبر در جامعه باید با دقت و تمرکز ویژه ای، اخبار منعکس شود.

وی با تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه و جراید آذربایجان غربی افزود: تکه تکه کردن گفته های مسئولان، یکی از مواردی است که خبرنگاران باید در پرهیز از آن، توجه ویژه ای داشته باشند و مدیون به مردم نباشند.

معاون هماهنگ کننده سپاه شهدای آذربایجان غربی نیز در این آیین با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی افزود: خبرنگاری شغل خطیری است و با جان و روح انسان ها کار دارد.

سرهنگ جلیل وحیدی افزود: نقش خبرنگاران در انعکاس اخبار جنایات رژیم صهیونیستی در غزه باعث شد این رژیم و استکبار جهانی محکوم شود.

در این آیین، از چهار خبرنگار ایثارگر در آذربایجان غربی تجلیل شد.

از جمله نکات حائز اهمیت در این جلسه، فرصت نیافتن خبرنگاران برای ابراز دغدغه ها و مشکلات خود بود و در این روز نیز خبرنگاران، شنونده بودند.

17 مرداد، به مناسبت سالروز شهادت شهید محمود صارمی روز خبرنگار نامیده شده است.وزیر امورخارجه کشورمان با اشاره به تهاجم رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه گفت: امروز در غزه نیز به خوبی می‌بینیم که جنایتکاران صهیونیست پس از یک ماه کودک کشی، در برابر مقاومت مردم غزه، درخواست آتش بس می‌کنند و در واقع آنچه دشمنـان انـقلاب و اسلام را از پای در می‌آورد، حس مقاومت و پـایداری است که شهدا بهترین و والاتـرین نمونه این مقاومت هستند.

مراسم گرامیداشت شهدای دیپلمات با حضور "محمدجواد ظریف" وزیر امور خارجه کشورمان، مدیران ارشد وزارت امور خارجه و جمعی از رؤسای نمایندگی جمهوری اسلامی صبح امروز شنبه در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی برگزار شد. 

در این مراسم وزیر امور خارجه کشورمان ضمن خوش آمدگویی به خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران وزارت امورخارجه و با اشاره به شانزدهمین سالگرد شهادت مظلومانه شهدای مزار شریف تأکید کرد: شهیدان، نمونه واقعی مقاومت و حراست از ارزش‌ها و تضمین کننده انقلاب و ارزش‌های ما هستند و ما به برکت خون شهدا و توکل به خدای متعال در جهت پاس‌داشت اهداف مقدس نظام و منویات رهبر معظم انقلاب و در جهت گرامیداشت خون شهیدان و امام شهدا گام برمی‌داریم .

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در ادامه افزود: ما هم که در یک نبرد دیپلماتیک پر تلاطم و پر فراز و نشیب بین‌المللی حضور پیدا کرده‌ایم، در سایه همین توکل، مقاومت و پایداری و با الگوگیری از راه روشن شهدا، قدم در این مسیر گذاشته‌ایم و شهدای معزز را همچنان ناظر بر رفتار، کردار و عملکرد خود می‌دانیم و این واقعیت مسئولیت سنگینی را بر دوش ما نهاده است که نه تنها باید مراقب رفتار خود بوده، بلکه باید در پاسداری از این نمونه های مقاومت، پر تلاش ظاهر شویم.
 
ظریف با اشاره به تهاجم رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه گفت: امروز در غزه نیز به خوبی می‌بینیم که جنایتکاران صهیونیست پس از یک ماه کودک کشی، در برابر مقاومت مردم غزه، درخواست آتش بس می‌کنند و در واقع آنچه دشمنـان انـقلاب و اسلام را از پای در می‌آورد، حس مقاومت و پـایداری است که شهدا بهترین و والاتـرین نمونه این مقاومت هستند چرا که خانواده معزز شهدا، بالاترین ایثار را در راه پایداری و پاسداری از اهداف انقلاب به عمل آوردند.
 
در پایان این مراسم، ظریف با اهدای لوح‌های یادبود به خانواده‌های معظم شهدای وزارت امور خارجه، از آنان تقدیر و تجلیل کرد. 

بسیج دانشجویی دانشگاه تهران طی نامه‌ای به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نسبت به عملکرد وزارت علوم انتقاد کردند.

 

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن کامل این نامه به شرح زیر است:

 

اعضای محترم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی

 

سلام علیکم

 

با توجه به اتمام مهلت یک ماهه وزیر علوم ، جهت خاتمه دادن به حاشیه ها بر این وزارت خانه حساس و مهم، بسیج دانشجویی دانشگاه تهران بر خود لازم می داند که نکات ذیل را خدمت نمایندگان محترم یادآور شود:

 

یکم: یکی از مهمترین چالش های اخیر وزارت علوم در چند ماه اخیر ،نگرانی جدی در جهت بازگشت فضای دانشگاه ها به دوران سیاه دوم خرداد وتبدیل گشتن دانشگاه به جولانگاه احزاب سیاسی می باشد، امری که ریشه در انتصاب ها و برخوردهای وزیر محترم دارد.انتصاب افرادی که نقش محوری در جریان فتنه 88 در فضای دانشگاه داشته اند و از بانیان اصلی ظلمی بزرگ بر ملت ایران بوده اند، و همچنین بازگرداندن غیر قانونی افرادی که به دلیل داشتن جرم های امنیتی و یا آشکار(همچون توهین به مقدسات و ائمه اطهار) به درستی از فضای دانشگاه اخراج گشته بودند، مواردی است که نشان از یک واپس گرایی به دورانی است که دانشگاه را از مبدا تحولات بودن به تشنجات کشانیده بود و دانشگاه و دانشگاهیان را از وظایف اصلی خود دور نموده بود.

دو:اهتمام ورزیدن به اجرای درست قانون، وظیفه هر شهروند می باشد و پر واضح است که این امر در سطوح بالای مدیریتی نیاز و اهمیت دو چندان پیدا می نماید.متاسفانه از بدو فعالیت های آقای فرجی دانا ،نقض قوانین دستگاه آموزش عالی به یک امر طبیعی تبدیل گشته است، واگذاری اختیارات حاکمیتی وزارت خانه، برگزاری انتخابات های خلاف قانون و ناقص الخلقه که خود حاکی از دیکتاتوری مدرن می باشد، اعزام هیئت های حاشیه ساز سه نفره، تقابل با شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین بلا تکلیف نمودن فضای دانشگاهی با انتصاب چندین باره چند سرپرست برای یک دانشگاه یا یک سرپرست برای دو دانشگاه،مواردی است که حکایت از نقض مبرهن قوانین دارد که این خود موجبات ناکارآمدی مهمترین نهاد آموزش عالی را فراهم و به دلیل غلبه پیدا کردن این حاشیه ها و بروز یک بی ثباتی گسترده، شاهد کاهش رشد علمی کشور نیز می باشیم.

 

سه:با ورود صحیح و بجای نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و طرح نمودن سوال از وزیر پیرامون ناکارآمدی ها و حاشیه های وزارتخانه، امید آن می رفت که وزیر محترم تغییر رویکردی در عرصه تصمیمات خود اتخاذ نماید تا بتواند در فضای دانشگاهی موجبات رشد و پیشرفت کشور را فراهم نماید،اما با مرور زمان نه تنها این مسئله برطرف نگردیده است، بلکه در تنها جلسه ای که طی این فرصت یک ماهه، وزیر محترم با تشکل های دانشجویی داشته اند، در جواب به سوال دانشجویان پیرامون عملکرد وزارتخانه و انتصابات و حاشیه های دوران مسئولیتشان،جهت فرار ازپرسش‌ها و مصادیق مشخص دانشجویان، به سیاسی بودن استیضاح خود اشاره نمودند و سعی در تکرار اتهامات و برچسب های پوسیده و قدیمی از جمله اقتدارگرایی جریانی داشتند ، که نشان از تصلب وزیر در طی نمودن این مسیر غلط دارد.

نمایندگان محترم

 

با توجه به فرصت چندماهه دکتر فرجی دانا جهت خاتمه دادن به عملکرد غلط و جبران نمودن آن، همچنین با در نظر داشتن به بی توجهی مطلق وزیر در جهت اجرای صحیح قوانین نظام آموزش عالی و عدم تاثیر صحبت دلسوزان، انتقاد ناصحان و اتمام مهلت آخر مجلس محترم، این بار دانشجویان و بدنه دانشگاهی کشور خواستار استیضاح وزیر علوم و برگرداندن ریل نظام آموزشی کشور به مسیر صحیح است.

 

از همین رو بسیج دانشجویی دانشگاه تهران به عنوان یکی از بزرگترین تشکل های دانشجویی کشور خود را ملزم به مطالبه از نمایندگان ملت و پیگیری برگزاری هرچه سریعتر جلسه استیضاح وزیر علوم میداند.

 

امید است که هرچه زودتر شاهد پاسخ عملی نمایندگان و اصلاح روند آموزش عالی کشور باشیم.عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن در فضای مجازی و ماهواره‌ در حال شبیخون فرهنگی وحشتناکی بوده و دین، اخلاق، عفت، شرف و ناموس مسلمانان را مورد هدف قرار داده است.

خبرگزاری فارس: دشمن در فضای مجازی و ماهواره‌ در حال شبیخون فرهنگی وحشتناکی است

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، آیت‌الله احمد خاتمی ظهر امروز در تجمع دانشجویان دانشگاه تبریز، که به حمایت از مردم غزه تشکیل یافته بود اظهار کرد: تعداد یک هزار و 814 تا یک هزار و 900 شهید حاصل حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در طول 20 روز گذشته بوده که از این تعداد 408 نفر کودک، 214 نفر زن و 690 غیر نظامی است.

وی افزود: در طی این حملات 287 نفر مجهول‌الهویه، 9 هزار و 500 مجروح (2 هزار و 800 کودک مجروح)، 270 هزار آواره و 65 هزار خانه با خاک یکسان شده مردم مظلوم غزه بر جای مانده است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به پایداری و مقاومت تحسین برانگیز مردم غزه با وجود این تلفات سنگین گفت: وزیر کشور رژیم غاصب صهیونیستی مدعی بود که در عرض یک ماه غزه را به طور کامل اشغال خواهند کرد و حال با گذشت یک ماه می‌گویند اگر ما بخواهیم غزه را به طور کامل اشغال کنیم پنج سال وقت و انبوهی از کشته‌های فلسطینی می خواهیم.

اگر حمایت‌های ایران نبود مقاومت فلسطین می‌شکست و بشار اسد سرنگون می‌شد

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به حمایت‌های بی‌دریغ جمهوری اسلامی ایران و در راس آن رهبری فرزانه نظام از مظلومان فلسطین و مردم غزه گفت: تنها نظامی که با شجاعت تمام به حمایت همه جانبه از این مظلومان پرداخت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود که دنیای استکبار هم به خوبی این را درک کرده که اگر حمایت‌های ایران نبود مقاومت مردم فلسطین می شکست و دولت بشاراسد سرنگون می‌شد.

خاتمی مبنای تمام این اقدامات را حامی مظلوم و دشمن استکبار بودن ایران خواند و گفت: به قول مقام معظم رهبری آبی از مذاکرات با این دول استعمارگر گرم نمی‌شود و تاریخ نشان داده جواب ظلم مستکبران چیزی جز مقاومت و پایداری ملت‌ها نمی‌تواند باشد.

وی با اشاره به گزینه‌های روی میز استکبار جهانی در برابر ایران گفت: اگر بخواهند با ایران دست و پنجه نرم کنند موشک‌های با برد یک هزار و 900 کیلومتر ایران تلاویو را با خاک یکسان خواهد کرد و اگر اسرائیل بخواهد با فرستادن چند هواپیما مناطق کلیدی ایران را مورد حمله قرار دهد، موقع برگشتن این هواپیماها دیگر از اسرائیل خبری نخواهد بود.

هرگونه حرکتی که از دوقطبی کردن جامعه به دست آید تهدید است

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه بیانات خود استراتژی اصلی رهبری در کشور را وحدت خواند و تصریح کرد: هرگونه حرکتی که از دو قطبی کردن جامعه به دست آید تهدید و به نفع دشمنان است و تحلیل درست این است که جمهوری اسلامی ایران یک کشور متحد ‌باشد که دارای یک رهبر و یک رئیس جمهوری است که متعلق به آحاد ملت است.

لزوم داشتن بصیرت و دشمن شناسی جوانان

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: نکته دیگری که مقام معظم رهبری به آن تاکید دارند، بصیرت و دشمن‌شناسی جوانان است که این دشمن در فضای مجازی و ماهواره‌ در حال شبیخون فرهنگی وحشتناکی است و دین، اخلاق، عفت، شرف و ناموس مسلمانان را مورد هدف قرار داده است؛ لکن این باور را باید داشته باشیم که آوردن برنامه‌های ماهواره‌ای به خانه آوردن دشمن به خانه است.

وی در ادامه به سئوالات متعدد مطرح شده از سوی دانشجویان پاسخ داد.معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از ایستگاه راه‌آهن ارومیه گفت: تا پایان امسال قطار به شهرستان ارومیه خواهد رسید.

خبرگزاری فارس: قطار تا پایان امسال به ارومیه می‌رسد
 

  علی نوزاد عصر امروز به دنبال سفر یک روزه خود به آذربایجان غربی، حین بازدید از مراحل اجرایی طرح ملی احداث آزادراه ارومیه به تبریز، نسبت به تامین اعتبار طرح راه‌اندازی سیستم روشنایی قطعه یک آزادراه ارومیه به تبریز به طول 24 کیلومتر و به ارزش 20 میلیارد ریال قول مساعد داد.

وی به دنبال برگزاری نشستی مشترک با مجری طرح، ضمن بررسی چالش‌ها و مشکلات این طرح و صدور دستورات لازم، تصریح کرد: این پروژه با مشارکت جدی و سرمایه‌گذاری بخش خصوص در دست اجراست.

نوزاد در ادامه از پل میان‌گذر دریاچه ارومیه و قطعات 1 و 2 آزادراه ارومیه به تبریز بازدید کرد.

وی در این بازدید، پل میان‌گذر دریاچه ارومیه را در توسعه حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی موثر دانست و افزود: با ساخت این پل مسافت ارومیه به تبریز از 265 کیلومتر به 130 کیلومتر کاهش یافته و در زمان تردد این محور حدود یک و نیم ساعت صرفه‌جویی می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی پیش از این بازدید از ایستگاه راه‌آهن نقده نیز بازدید کرد و با اشاره به پیشرفت اجرایی 74 درصدی آن گفت: این طرح تا پایان امسال تکمیل شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با توجه به اینکه عملیات زیرسازی و ریل‌گذاری خط ریلی مهاباد به نقده در دست اقدام است، گفت: طی ماه‌های آینده شهرستان نقده به خط ریلی کشور متصل می‌شود.

وی با اشاره به اعلام آمادگی سرمایه‌گذار خارجی برای مشارکت در اتمام این طرح، بر لزوم تسریع در روند اجرایی آن تأکید و تصریح کرد: عملیات زیرسازی خط ریلی نقده به ارومیه هم‌اکنون در دست انجام است.

نوزاد همچنین در سفر یک‌روزه خود، ضمن بازدید از ایستگاه راه‌آهن ارومیه، گفت: تا پایان امسال قطار به ارومیه نیز خواهد رسید.

گفتنی است 85 کیلومتر از طرح ملی احداث راه‌آهن ارومیه به مراغه به طول 185 کیلومتر، تا کنون با هزینه‌کرد یک هزار و 561 میلیارد ریالی و پیشرفت اجرایی 34 درصدی، به بهره‌برداری رسیده است و عملیات ساخت ساختمان اصلی ایستگاه با پیشرفت اجرایی 68 درصدی، در دست اجراست.رئیس سازمان بسیج مستضعفین مقاومت مردم غزه را در سایه الگوگیری از ملت ایران دانست و گفت: اگر امروز غزه با کمترین امکانات، مجهزترین ارتش دنیا را زمین‌گیر کرده به برکت خون شهدای ایران است.

خبرگزاری فارس: مقاومت غزه با الهام از ملت ایران است

 

 سردار محمدرضا نقدی در یادواره 500 شهید اصناف آذربایجان شرقی، 10 هزار شهید اصناف و بازاری کشور را پدیده خاص و استثنایی خواند و اظهار: در هیچ جای دنیا چنین پدیده‌ای اتفاق نیفتاده و این در کشور و فرهنگ ما برگرفته از فرهنگ عاشوراست.

وی با بیان اینکه شهدا با جهاد و شهادت پرصلابت خود صبر و مقاومت را به همه بشریت آموخته و عزت و شکوه را برای ما به یادگار گذاشتند، افزود: شهدای اصناف از جمله شهدایی بودند که با آغاز جنگ تحمیلی با وجود کسب و کار در بازار، مغازه‌های خود را تعطیل کرده و از کشور و عزت ملت دفاع کردند.

نقدی با عنوان اینکه بازار تبریز از جمله بازارهای پرمغز کشور بوده، اظهار کرد: افتخار ما این است که بازاریان این استان همچون همیشه که در تاریخ حماسه آفریده و موجب حرکت‌های انقلابی شدند در دفاع مقدس نیز خوش درخشیدند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه بازاریان در دوران دفاع مقدس با تهیه و تامین اقلام مورد نیاز رزمندگان و جبهه فعال بودند، ادامه داد: علاوه بر کمک‌های نقدی و کالایی و پشتیبانی بازاریان از رزمندگان، خودشان نیز در جنگ حضور یافتند که حضور 10 هزار شهید اصناف نشانگر آن است.

وی در بخش دیگر سخنان خود مقاومت مردم غزه را در سایه الگوگیری از ملت ایران دانست و گفت: اگر امروز غزه با کمترین امکانات، مجهزترین ارتش دنیا را زمین گیر کرده به برکت خون شهدای ایران است که در دفاع مقدس به تاسی از مکتب اهل بیت(ع) و قرآن شجاعانه حماسه آفریدند. 

بوکسور تیم ملی در وزن 91 کیلوگرم، مصدومیت را عامل حذفش در رقابت با علی مظاهری می‎داند.

 

رضا مرادخانی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، با اشاره به انتخاب مظاهری برای حضور در بازی‎های آسیایی اینچئون، گفت: روز گذشته مبارزه انتخابی ما برگزار شد که هنوز 30 ثانیه نگذشته بود که با سر به ابرویم زد و پاره شد و نتوانستم ادامه بدهم.

 

وی اضافه کرد: من در این مبارزه نباختم و اگر مصدوم نمی‎شدم... بگذریم! از هر لحاظ آماده و زحمتم را کشیده بودم اما نشد و اتفاقی که نباید می‎افتاد، افتاد.

 

مرادخانی با بیان اینکه خودم را برای اینچئون آماده کرده بودم، افزود: از اینکه به این رقابت‎ها نمی‎روم ناراحت نیستم. برای همه مشتزن‎های کشورمان به‎ویژه مظاهری آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم با دست پر از اینچئون برگردند.

 

این بوکسور لرستانی درباره هیات بوکس این استان نیز گفت: متأسفانه هیات ما بی‎در و پیکر است و حتی یک‎بار احوال ما را نپرسیده است. خودمان رئیس جدید را انتخاب کردیم و خودکرده را تدبیر نیست.

 

وی در پایان گفت: از همه کسانی که حمایتم کرده‎اند، تشکر می‎کنم و بعد از رفع مصدومیت با قدرت به رینگ برمی‎گردم.این برنامه در روز پنجشنبه 16 مرداد در سراسر کشور انجام خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی ، جمعی از دانشجویان دانشگاههای کشور قصد دارند ، پنجشنبه 16مردادماه 1393، جهت پيروزي حق برباطل، تعجيل در ظهور حضرت صاحب الزمان(عج)و گشايش كار مردم مظلوم غزه ، همزمان در سراسر کشور روزه بگیرند و برای مردم ستمدیده غزه که در برابر حملات وحشیانه صهیونیستهای کودک کش هیچ پناهی جز خداوند متعال ندارند ، دست به دعا بردارند.
دانشجویان و مردم انقلابی که علاقمند هستند در این طرح دانشجویی شرکت نمایند، برای احتساب آمار شرکت کنندگان در این طرح معنوی، عبار «روزه» یا Roze را به سامانه 30008571 پیامک نمایند.
متن فراخوان بدین شرح است:

 *ادعوني استجب لكم*
پنجشنبه 16 مردادماه، روزه دسته جمعي دانشجويان وجوانان ايران اسلامي جهت پيروزي حق برباطل، تعجيل در فرج وگشايش كارمردم مظلوم غزه ، لطفا اعلام عمومي نماييد. صلوات
منبع : بسیج دانشجویی کشور


به بهانه سالروز هشتم شوال، تخریب بقیع

 

کاش روزی بنویسند به بقیع،

یک فراخوان کمک،طرح احداث ضریح،

 

کاش روزی بنویسند به بقیع،

جایزه،فرشچیان،یک قطعه عقیق!

 

کاش روزی بنویسند به بقیع،

کارگران مشغولند، کار احداث ضریح،

 

کاش روزی بنویسند به بقیع،

چند روز مانده به اتمام ضریح،

 

کاش روزی بنویسند به بقیع،

مهدی فاطمه(عج) آید به تماشای ضریح،

 

کاش روزی بنویسند به بقیع،

عید امسال، نماز ،صحن عتیق،

 

کاش روزی بنویسند به بقیع،

فلش راهنما، مرقد زهرای(س) شفیع.استاندار آذربایجان غربی گفت: جذب حداکثری مد نظر مقام معظم رهبری باید در گزینش ها لحاظ شود.

 

قربانعلی سعادت روز سه شنبه در دیدار با اعضای هسته عالی گزینش کشور افزود: از هسته های گزینش به عنوان یک مجموعه تحقیقی و گزینشی انتظار می رود با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد جذب حداکثری، میزان را شایستگی افراد قرار دهند و از اعمال سلایق شخصی و حزبی اجتناب کنند.

وی اضافه کرد: برای تحقق موضوع جذب حداکثری باید افراد و ابزار کار را در اختیار داشته باشیم و لازم است از ظرفیت افراد متدین و امانتدار در این موضوع بهره گرفته شود.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه گزینش در بکارگیری افراد توانمند و صلاحیت دار در نظام اداری کشور اظهار کرد: هسته های گزینش به دنبال احراز شایستگی افراد هستند و در گزینش افراد بر روی عملکرد و میزان توانایی های افراد تاکید دارند.

استاندار آذربایجان غربی، حفظ آبروی افراد را مورد تاکید قرار داد و گفت: رعایت اصل امانتداری، سعه صدر و حوصله در راستای انتخاب افراد شایسته بسیار مهم است که باید توسط اعضای هسته گزینش به خوبی رعایت شود.

اعضای هیات عالی گزینش نیز در این جلسه گزارشی از روند بازرسی و بازدید از هسته های گزینش ادارات استان و استانداری آذربایجان غربی ارائه کردند.به گزارش سایت رسمی فدراسیون بوکس، مسابقات درون اردویی تیم ملی بوکس ایران عصر دوشنبه در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار شد.

در وزن 91 کیلوگرم علی مظاهری و رضا مرادخانی با یکدیگر مبارزه کردند که در پایان مظاهری کاپیتان تیم ملی بوکس به برتری دست یافت.

 

در وزن +91 کیلوگرم نیز جاسم دلاوری موفق به شکست عبدالمجید سپهوند شد.

 

در وزن 81 کیلوگرم قرار بود محمد ستارپور و احسان روزبهانی به مصاف یکدیگر بروند که به دلیل مصدومیت روزبهانی این مسابقه برگزار نشد.بوکسور وزن ۸۱ کیلوگرم تیم ملی گفت: تمام تلاشم را می‌کنم تا برای سومین بار به عنوان نماینده بوکس ایران در بازی‌های آسیایی حضور داشته باشم.

خبرگزاری فارس: ستارپور: می‌خواهم برای سومین بار در بازی‌های آسیایی شرکت کنم و قهرمان شوم

  آخرین مرحله از انتخابی تیم ملی بوکس در اوزان 81، 91 و +91 کیلوگرم قرار بود روز گذشته برگزار شود که بنا به دلایلی در وزن 81 کیلوگرم این انتخابی برگزار نشد، اما سرمربی تیم ملی مدعی است که 25 مردادماه تکلیف نفر فیکس وزن 81 کیلوگرم پس از برگزاری انتخابی مشخص خواهد شد.

محمد ستارپور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد علت برگزار نشدن انتخابی در وزن 81 کیلوگرم گفت: با توجه به اینکه احسان روزبهانی در مسابقات بین‌المللی چین مقابل حریفش ناک اوت شد طبق قانون فدراسیون جهانی او حق مبارزه کردن به مدت یک ماه در هیچ مسابقه‌ای را ندارد به همین دلیل روز گذشته انتخابی در وزن 81 کیلوگرم برگزار نشد.

وی در ادامه گفت: شنیده‌ام که قرار است 25 مرداد‌ماه مسابقات انتخابی در وزن 81کیلوگرم برگزار شود. امیدوارم که هرکسی که شایسته تر باشد به عنوان نماینده این وزن انتخاب شود. تمام تلاشم را می‌کنم برای سومین بار راهی بازی‌های آسیایی شوم و سومین مدالم را کسب کنم. در گوانگجو همچون بازی‌های آسیایی دوحه مدال برنز کسب کردم اما همه حاضرین در مسابقات شاهد بودند که حق من رسیدن به مدال طلا بود اما ناداوری باعث شد تا به مدال برنز برسم. میخواهم اگر قسمت شد و در اینچئون حضور داشتم خوش رنگ ترین مدال را کسب کنم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا با حضور احسان روزبهانی در این وزن بازهم مدعی حضور در بازی‌های آسیایی هستی، گفت: من در وزن 75 کیلوگرم مبارزه می‌کردم و تصمیم گرفتم در این وزن در انتخابی ها شرکت کنم. در حال حاضر تمام تلاشم را می‌کنم تا نماینده این وزن باشم. به هر حال هر کسی که شایسته تر باشد می‌تواند جواز حضور در اینچئون را کسب کند. روزبهانی علاوه بر رقیب یکی از دوستان خوب من است و برای او هم آرزوی موفقیت دارم.سرمربی تیم ملی بوکس گفت: ۲۵ مرداد انتخابی وزن ۸۱ کیلوگرم بین روزبهانی و ستارپور برگزار خواهد شد و برای ما فرقی ندارد چه کسی به عنوان نفر فیکس انتخاب شود.

خبرگزاری فارس: احدی: روزبهانی و ستارپور باید ۲۵ مرداد‌ مبارزه کنند/ بوکس بین ۶ تا ۹ نماینده در اینچئون خواهد داشت
 

  انتخابی تیم ملی بوکس در حالی روز گذشته در دو وزن 91و 91+ کیلوگرم برگزار شد که عبدالمجید سپهوند و علی مظاهری به عنوان نمایندگان فیکس این اوزان معرف شدند.

اکبر احدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد شرایط برگزاری انتخابی‌ تیم ملی که روز گذشته برگزار شد،‌ گفت: روز گذشته قرار بود در سه وزن انتخابی برگزار شود ‌اما در وزن 81 کیلوگرم بنا به دلایلی که وجود دارد انتخابی برگزار نشد و در اوزان سنگین‌وزن انتخابی برگزار و نفرات اصلی اوزان 91 و 91+ مشخص شدند.

وی در ادامه افزود: انتظار ما از ملی پوشان بیش از آنچه که شاهد بودیم بود، اما باید این موضوع را هم در نظر بگیریم که اعضا تیم ملی پس از بازگشت از مسابقات 10 روز استراحت داشتند و به همین دلیل بوکسورها خیلی باهوش مبارزه کردند. به هر حال حساسیت نزدیک بودن مسابقات این طور حکم می‌کند که بوکسورها با زیرکی تمام مبارزه کنند و طوری مقابل حریف خود در رینگ مبارزه کنند که مصدومیتی برای آنها رخ ندهد. به هر حال هر کسی که روز گذشته زیرکانه مبارزه کرد توانست جواز حضور در بازی‌های آسیایی اینچئون را کسب کند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: عملکرد ملی‌پوشان طوری بود که انتخاب آنها برای ما واقعاً کار دشواری بود به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که با مبارزه‌ای که ملی‌پوشان انجام می‌دهند داوران نتیجه را مشخص کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا ناک اوت شدن احسان روزبهانی در آخرین مبارزه خود در مسابقه اخیر باعث شده که روز گذشته در وزن 81 کیلوگرم انتخابی برگزار نشود، گفت: بله روزبهانی تا 23 مردادماه در هیچ مسابقه رسمی نمی‌تواند شرکت کند، اما دو روز پس از آن یعنی  25 مردادماه باید در انتخابی تیم ملی مقابل محمد ستارپور مبارزه کند و هرکسی برنده شود به عنوان نفر فیکس وزن 81 کیلوگرم انتخاب خواهد شد. پس با این حساب از دست دادن بازی‌های آسیایی برای احسان روزبهانی مطرح نیست و بیست و پنجم مرداد مشخص می‌شود که چه کسی به عنوان نماینده فیکس این وزن خواهد شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بین محمد ستارپور و احسان روزبهانی فرقی ندارد که چه کسی به عنوان نماینده وزن 81کیلوگرم انتخاب شود چرا که هر دو بوکسور از بهترین‌ها هستند و عناوین مهمی را در طول این سال‌ها کسب کرده‌اند. امیدوارم هر کدام از آنها که شایسته‌تر هستند به عنوان نماینده این وزن انتخاب شوند.

سرمربی تیم ملی بوکس در پاسخ به این سؤال که آیا تعداد نفرات اعزامی به بازی‌های آسیایی اینچئون مشخص شده است یا خیر، گفت: جلسه‌ای را با مسئولان کمیته ملی المپیک داشتیم و در صحبت‌هایی که در آن جلسه مطرح شد قرار شد از بین 6 تا 9 بوکسور به بازی‌های آسیایی اینچئون اعزام شوند، اما هنوز به صورت قطعی اسامی نفرات مشخص نشده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر به دنبال برگزاری اردوی مشترک با نمایندگان کشور ایتالیا هستیم که امیدواریم هرچه زودتر روادید ملی‌پوشان برای حضور در این اردوها مهیا شود البته با کشورهای ترکیه، لیتوانی و روسیه رایزنی کرده‌ایم و اگر شرایط مهیا شود اردوی مشترکی نیز با آنها برگزار کنیم.دبیر فدراسیون بوکس گفت: پیمان علیپور دانشمند از اهالی بوکس نیست و با توجه به صحبت‌های رئیس فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان برای دبیری این فدراسیون انتخاب شده است.

اردلان همایون - دبیر فدراسیون بوکس

همایون اردلان  اظهار داشت: علیپور دانشمند از اهالی بوکس نیست و با توجه به صحبت‌های مابین وزارت ورزش و رئیس فدراسیون بوکس برای سمت دبیری فدراسیون انتخاب شده است اما با این حال برای او آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم به خوبی بتواند از پس این کار بر بیاید.

وی ادامه داد: فعلا من به در سمت دبیری خدمت می‌کنم و هر زمان که بگویند در هر سمت دیگری که بتوانم به بوکس کمک می‌کنم. با توجه به تخصص‌ام در کمیته بین‌الملل صحبت‌هایی برای حضورم در این کمیته شده اما باید ابتدا ببینیم که دبیر جدید اصلا می‌خواهد با من کار کند یا نه. در هرحال در هر جایی که از دستم بر بیاید در خدمت بوکس خواهم بود.

اردلان عنوان کرد: اردوهای تیم ملی نیز به خوبی پیگیری می‌شود و به احتمال زیاد نفرات پیش از بازی‌های آسیایی اینچئون یک هفته در ایتالیا اردو می‌زنند. در حال هماهنگی برای برگزاری این اردو هستیم و همان طور که اشاره شد به احتمال زیاد این برنامه اجرایی خواهد شد. این برنامه می‌تواند برای آماده‌سازی تیم بسیار خوب و ایده‌آل باشد. 

رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: خون کودکان بی گناه غزه رسوایی صهیونیست‌ها و استکبار جهانی را بدنبال دارد و صهیونیست ها را به زباله دان تاریخ فرستاده است.

 

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، سردار محمدرضا نقدی با اشاره به وضعیت فلسطین و مردم بی دفاع غزه در برابر جنایات رژیم صهیونیستی، گفت: خون کودکان بی گناه غزه رسوایی صهیونیست ها و استکبار جهانی را بدنبال دارد و صهیونیست ها را به زباله دان تاریخ فرستاده است.

 

رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور به عدم انتشار آمار کشته و مجروحان ارتش رژیم صهیونیستی اشاره و یادآور شد : ارتش اسرائیل از وحشت انتشار آمار کشته و زخمی های 28 روز تجاوز به غزه تمامی ارتباطات خارجی را قطع کرده است.

 

نقدی با اشاره به شکست رژیم اسرائیل در غزه گفت: ارتش اسرائیل در برابر مقاومت و ایستادگی مردم غزه به ذلت رسیده است.

 

وی با اشاره به اظهارات نظریه پرداز صهیونیستی مبنی بر فروپاشی اسرائیل تا 10 سال آینده گفت: به نظر ما این نظریه دلداری به صهیونیست هاست، زیرا آنها زودتر از این نابود خواهند شد.

 

رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور با بیان این‌که دولت اردن حواس خود را جمع کند و مانع مسلح کردن جوانان فلسطینی نشود گفت: دولت اردن بداند اگر در کنار اسرائیل بایستد زیر پای ملت ها له خواهد شد.

 

نقدی با تاکید بر این‌که اقتصاد مقاومتی نباید در حد شعار باقی بماند گفت: بازاریان باید در این امر پیشقدم باشند، بازار مسلمان محل فروش کالای ضد مسلمانان نیست.

 

وی با تاکید بر کمک به تولید داخل و افزایش صادرات کالاهای ایرانی گفت: در بازار ما نباید کالای فرانسوی، آلمانی فروخته شود.

 

رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور در پایان با تقدیر از بازاریان غیور رشت در حمایت های مادی و معنوی از مردم غزه گفت: بازاریان رشت خاطره خط‌شکنی خود را در ارسال کمک‌های مردمی به جبهه با دادن سلاح به کرانه باختری امروز زنده کردند، دستی که امروز اصناف رشت به جهان اسلام داده‌اند باید الگو شود تا بازارهای اسلامی به حرکت درآیند.بوکسور المپیکی ایران به دلیل ناک اوت شدن در تورنمنت بین المللی چین و طبق قوانین فدراسیون جهانی بوکس آماتوری در آستانه از دست دادن بازیهای آسیایی 2014 اینچئون است.

 

طبق قوانین فدراسیون جهانی بوکس آماتوری (آیبا) هر بوکسوری در رقابت های بین المللی ناک اوت شود تا یک ماه اجازه حضور در مسابقه های مختلف اعم از بین المللی و داخلی را ندارد.

برهمین اساس، احسان روزبهانی که در تورنمنت بین المللی چین مقابل نماینده کره جنوبی ناک اوت شد در وضعیت سختی قرار گرفته است.

18 روز از مسابقه او برابر نماینده کره جنوبی گذشته و برای بازگشت به رینگ 12 روز دیگر (25 مردادماه) نیاز دارد.

روز دوشنبه مسابقات انتخابی در اوزان 91 و به اضافه 91 کیلوگرم برگزار شد و علی مظاهری و جاسم دلاوری به پیروزی رسیدند تا ترکیب تیم ملی برای حضور در بازیهای آسیایی مشخص شود.

هم اکنون تنها تکلیف وزن 81 کیلوگرم مشخص نیست که در آن احسان روزبهانی و محمد ستارپور اردونشین هستند.

قرار است روز سه شنبه رییس فدراسیون بوکس با مسوولان کمیته ملی المپیک نشستی برگزار کند تا در صورت داشتن مهلت،در روز 25 مردادماه بین روزبهانی و ستارپور مسابقه انتخابی برگزار شود.

درغیر اینصورت کادرفنی و کمیته فنی در نشستی با مسوولان فدراسیون بوکس، تکلیف نفر اعزامی این وزن را مشخص می کنند.ترکیب نهایی تیم ملی بوکس اعزامی به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون اعلام شد.

خبرگزاری فارس: ترکیب نهایی تیم ملی بوکس مشخص شد/ وزن ۸۱ کیلوگرم همچنان در هاله‌ای از ابهام
 

 

آخرین مرحله از انتخابی تیم ملی بوکس که در سه اوزان 81، 91 و +91 کیلوگرم قرار بود برگزار شود امروز دو وزن از این رقابت‌ها با حضور مسئولان فدراسیون برگزار شد و نفرات اعزامی به بازی‌های آسیایی اینچون 2014 مشخص شدند.

امروز در وزن 81 کیلوگرم قرار بود محمد ستارپور و احسان روزبهانی به مصاف یکدیگر بروند که به دلیل مصدومیت روزبهانی انتخابی در این وزن برگزار نشد.

قرار است مسئولان فدراسیون و کادر فنی از بین این دو نفر یک بوکسور را انتخاب کنند.

در وزن 91 کیلوگرم علی مظاهری و رضا مرادخانی با یکدیگر مبارزه کردند که در پایان مظاهری کاپیتان تیم ملی بوکس جواز حضور در بازی‌های آسیایی اینچئون را کسب کرد.

در وزن +91 کیلوگرم نیز جاسم دلاوری با شکست عبدالمجید سپهوند به عنوان نماینده این وزن راهی بازی‌های آسیایی اینچئون خواهد شد.

پیش از این نمایندگان دیگر اوزان از سوی کادر فنی مشخص شده بودند.

در وزن 49 کیلوگرم هومن طوقانی، وزن 52 کیلوگرم ایمان طیبی، وزن 60کیلوگرم فروتن گل‌آرا، 64 کیلوگرم ابراهیم ناظریان، 69 کیلوگرم امین قاسمی‌پور، 75 کیلوگرم سجاد محرابی به عنوان نمایندگان تیم ملی بوکس راهی اینچئون خواهند شد.رییس فدراسیون بوکس با اشاره به اینکه جمعا در سال جاری 300 میلیون تومان بودجه دریافت کرده است، گفت:به چه دلیل بایستی از این میزان بودجه،50 میلیون تومان آن را به شرکت تجهیز پرداخت کنیم.

 

«احمد ناطق نوری» افزود:فدراسیون های ورزشی به خصوص رشته های انفرادی همواره با مشکلات مالی فراوانی روبرو هستند.

وی افزود: با اینکه بازیهای آسیایی را در پیش داریم بازهم به اندازه کافی تامین نمی شویم و با این حال باید به بهترین شکل آماده حضور در اینچئون شویم.

ناطق نوری با انتقاد از برخی هزینه ها عنوان کرد: نمی دانم به چه دلیل باید به شرکت تجهیز کرایه بدهیم.

وی افزود: همین امسال 50 میلیون از بودجه اندکی که گرفته ایم را به این شرکت داده ایم درحالی که آنان اصلا اقدامی برای بهبود وضعیت محل اسکان فدراسیون ها نمی کنند.

به گفته ناطق؛ باید فکری به حال این هزینه های سنگین که سودی نیز برای فدراسیون ها ندارد، بشود.

وی در مورد شرایط تیم ملی، گفت: انصافا تیم ملی بوکس ایران در تورنمنت چین عملکرد خوبی داشت و در حضور تیم های اروپایی، آمریکایی و آسیایی ایستادن برسکوی سوم خوب است.

ناطق نوری ادامه داد: با این نتایج به آینده امیدوار شدیم ولی نمی توانم عملکرد تیم را در اینچئون پیش بینی کنم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قرارداد کادر فنی تا بازیهای المپیک 2016 تمدید خواهد شد،گفت:تمدید قرارداد مربیان فعلی تیم ملی بستگی به عملکرد انان در بازیهای آسیایی اینچئون دارد.استاندار آذربایجان غربی گفت: دولت نه تنها به فکر احیای دریاچه ارومیه است بلکه دنبال این سرمایه گردشگر طبیعی منطقه است.

 

ˈقربانعلی سعادت ˈعصر روز شنبه در جلسه بررسی وضعیت سرمایه گذاری در آذربایجان غربی افزود: ما می خواهیم دریاچه ارومیه را به بهترین شکل احیا کرده و در کنار آن درآمد لازم برای مردم ایجاد کنیم که این امر با نابود کردن کشاورزی منطقه متفاوت بوده و چنین قصدی در دولت وجود ندارد.

وی اظهار کرد: محصولات استراتژیک زیادی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه وجود دارد که مواد اولیه کارخانه ها و زمینه ساز اشتغال در منطقه هستند که این محصولات باید به بهترین صورت ممکن آبیاری شوند.

وی با تاکید بر توجه به توان فنی داخلی برای احیای دریاچه ارومیه اضافه کرد: خارجی ها کاری برای این دریاچه نکرده و نمی کنند و ما خود باید به فکر احیای آن باشیم.

استاندار آذربایجان غربی توجه به سرمایه گذاری داخلی در کنار جذب سرمایه های خارجی را ضروری ارزیابی کرد و ادامه داد: بستر این سرمایه گذاری باید به خوبی فراهم شود که این امر نیازمند همراهی تمامی دستگاه های دخیل در این حوزه است.

سعادت جذب 19 طرح سرمایه گذاری خارجی در 19 سال گذشته در استان را بسیار ناامید کننده عنوان کرد و گفت: باید مطالعات ویژه ای برای جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی انجام شود که این امر با تزریق اعتبارات دولتی در سریعترین زمان ممکن در آذربایجان غربی اجرا می شود.

وی دستورات لازم را در این خصوص صادر کرد.

آذربایجان غربی از استان های دارای مزیت های سرمایه گذاری بسیار در حوزه های مختلف است ولی برغم آن تنها 19 طرح سرمایه گذاری خارجی در سال های گذشته در استان طرح ریزی شده که از این تعداد نیز فقط 9 طرح فعال هستند.جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نسل امروز همچنین نسل آینده باید بداند استقلال، آزادی و اعتبار جهانی ملت با چه فداکاری‌هایی به دست آمده، آنها باید حقارت قدرت‌های بزرگ را از مردمک چشم رزمندگان دفاع مقدس بیاموزند.

سردار سلامی

همایش مسئولان راهیان نور دانش‌آموزی امروز شنبه یازدهم مردادماه با حضور سردار سلامی جانشین فرمانده کل س

پاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار علی فضلی رئیس ستاد قرارگاه مرکزی راهیان نور، سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار بهمن کارگر رئیس سازمان حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، فانی وزیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان ستاد راهیان نور برگزار شد.

سردار سلامی طی سخنانی اظهار داشت: شکل‌گیری شخصیت دانش‌آموزان در راهیان نور خوب بود. با مدیریت جهادی مثل دوران دفاع مقدس در انتقال پیام‌های ارزشمند عمیق و الهی آن واقعه باشکوه و منحصر به فرد مشترک در تاریخ اسلام و ایران که نقش مؤثری را ایفا می‌کند کوشا باشیم. حقیقت این است که اگر نگاهی به متن آیات الهی در قرآن‌کریم بیندازیم متوجه می‌شویم یکی از ارزش‌های اساسی تربیتی قرآن ارجاع مخاطبان و مؤمنان به وقایع گذشته است. قرآن کتاب تاریخ نیست نسخه اصیل الهی هدایت بشر است. اما در این کتاب هدایت که به‌دلیل وحیانی و کامل بودن در هیچ زمان کهنگی و غبار پیری بر چهره آیات نمی‌نشیند توصیه‌های زیادی در بازخوانی رخدادهای گذشته می‌کند و تاریخ را به‌عنوان آیینه‌ای برای عبرت آینده بیان می‌کند.

وی ادامه داد: تقریباً تمام آیات قرآن با شواهدی از تاریخ آمیخته است، گاهی با بیان یک داستان یک حکم کلی را به‌عنوان یک سند لایتغیر مطرح می‌کند، مثلاً داستان جالوت و طالوت گویای این است که گروه‌های اندک می‌توانند بر سپاهی بسیار پیروز شوند. تاریخ از دیدن قرآن حوادثی متوقف شده در زمان وقوع خود نیست، عبرت‌هایی را برای آینده دارد و سرشار از بیان رویدادها و مقاومت‌ها است، فرازهای واقعیات را به‌عنوان عبرت معرفی می‌کند.

سردار سلامی ادامه داد: تاریخ معبر آفرینش‌گر عبرت است، واقعیت‌ها نباید بمیرند. عاشورا با همه زندگی‌مان انبساطی در زمان وقوع و چه بعد از وقوع ایجاد کرده است و چقدر دل‌ها را هر ساله متوجه اتفاقات درون خود می‌کند، مثل چشمه‌ای از معرفت و فضیلت است، تابلوی تمام‌نمایی از اوج فضایل که انسان را در بالاترین تجلیات خود معرفی می‌کند. اگر عاشورا در متن زندگی‌ها نبود ما چقدر ناقص بودیم. پرداختن به واقعیات گذشته و انتقال درست آنها یک رسالت قرآنی و الهی است. صاحبان خرد و بصیرت از این حوادث عبرت‌های بزرگی می‌آموزند. هر که از این حوادث عبرت نگیرد مجبور به تکرار تلخی‌های تاریخ است، این یک تکلیف الهی است، [عبرت از تاریخ] از ارزش‌های دفاع مقدس چیزی کمتر ندارد.

وی در ادامه سخنانش افزود: هر کشوری استوانه‌ها و تکیه‌گاه‌هایی برای بقا و سربلند بودن نیاز دارد، سرمایه‌های معنوی برای بزرگ بودن نیاز است. تاریخ هر ملت بخشی از سرمایه‌ها و دارایی‌های معنوی و جاودان یک ملت است، حتی تکیه‌گاه اصلی بقای سرمایه‌های مادی آن ملت هم محسوب می‌شود. هیچ ملتی بدون داشتن هویت و سرمایه ملی نمی‌تواند پایدار باشد. شخصیت هر ملت نیازمند داشتن عناصر مستحکمی است که پایه‌های اصلی شاکله آن را شکل می‌دهند.

سردار سلامی با اشاره به اینکه یک ملت با سرمایه ملی دارای ادبیاتی قوی خواهد بود، تصریح کرد: برای تربیت نسل‌های جدید برخی مجبورند به افسانه‌ها رجوع کنند، مثلاً زمان طاغوت چون نمی‌خواستند هویت دینی و اسلامی شکل گیرد از آرش کمانگیر و رستم کمک می‌گرفتند تا بتوانند برای جوانان چنین هویتی بسازند. برخی کشورها تاریخ درخشانی ندارند، فقیرند و محکوم به شکست. هر عملیاتی خود مبنای مستحکمی است از طبقات شخصیت جهانی ملت ما، و دفاع مقدس به ما روح، منش، اعتبار و اقتدار تمام نشدنی اعطا کرده است.

وی با بیان اینکه اعتبار تمام‌نشدنی ملت که ناشی از دفاع مقدس است می‌تواند الی‌الابد برای ایستادگی یک ملت در برابر هر قدرتی هرچقدر بزرگ استفاده شود، اظهار داشت: راز بقای ملت مسلمان ایران در مقابل این‌همه توطئه و فتنه عظیم جهانی که هرکدام کافی بود تا یک قدرت را از ریشه برکند در مقاومت ملت مسلمان ایران در دفاع مقدس نهفته است. پایه‌های مستحکم اقتدار در حیاتی سرافرازانه ملت ایران با تکیه بر شهادت و پیروی از ولایت شکل گرفت. اگر امروز دشمنان ما نمی‌توانند توطئه‌های خود را از فضای آرزوی استراتژیک به محیط‌های عملیاتی منتقل کنند نتیجه دوران پرشکوه دفاع مقدس است.

سردار سلامی ادامه داد: ایام دفاع مقدس اعتبار مستحکم ملت براساس ارزش‌های اسلام شکل گرفت، آنجا ستون‌های بازدارنده انقلابی مستحکم شد. آنجا روح جهاد، صبر و سختی‌پذیری در پیکره جامعه ما جان گرفت. جنگ‌ها قویترین سرمایه‌های ملی هستند که بهترین معیار قضاوت آشکار و پنهان می‌شوند، چون در جنگ تمام حقایق درون یک ملت فرصت ظهور می‌یابد، جنگ حفظ شعار نیست، میدان عمل است در سخت‌ترین شرایط که همه اراده ملی‌، ایمان، باور، صداقت و همه ظرفیت یک ملت فرصت قضاوت پیدا می‌کند. جنگ میدان آزمون تاریخی ملت‌هاست، نزاعی است برای بقا، خطیرترین واقعه با بیشترین دامنه تأثیر در بعد زمان برای نسل‌های آینده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه سخنانش اظهار داشت: جنگ‌ها مرزهای جغرافیایی را تغییر و تثبیت می‌کنند، نگاه به جنگ نگاه یک واقعه متوقف شده در تاریخ نیست، جنگ‌ها سیال‌اند، روح دارند، به ما و آیندگان درس سیاست، فرهنگ، تاریخ و جغرافیا می‌آموزند، هرکس اینها را فراموش کند خودش فراموش خواهد شد. باید نسل‌های جدید را با ارزش‌های آفریده شده در آن دوران بی‌نظیر آشنا کنیم. نسل‌‌های آینده باید بدانند که چه گوهر گران‌قدری را به دست می‌گیرند و حامل چه رسالتی هستند. باید استقلال و آزادی این ملت و اعتبار جهانی آن را محصول فداکاری‌ها و جان‌فشانی‌های جنگ بدانند. آنها باید حقارت قدرت‌های بزرگ را از مردمک چشم رزمندگان دوران دفاع مقدس بیاموزند.

سردار سلامی در ادامه سخنانش بیان کرد: نسل آینده باید غلبه قهر الهی را بر قهر شیاطین انسی از نتایج دفاع مقدس بیاموزند. دفاع مقدس سیمای زمینی آیات آسمانی است. تفسیر آیات آسمانی روی زمین است. جلوه‌گاه نصرت‌های الهی و تجلی‌گاه حقانیت نظام ما است. معتبرترین نسخه تاریخ ماست، بنابراین باید ارزش‌های آن را با همه وجود منتقل کرد. دانش‌آموزان در این مقطع سنی بهترین کسانی هستند که باید با این عظمت آشنا شوند. تلاش ما برای استفاده از این فرصت کوتاه دارای اهمیت است، زمان کوتاه است اما تصویر عمیق است. کیفیت کار بسیار مهم است نیاز به مدیریت، برنامه‌ریزی، سعه صدر و  مقاومت دارد. همچنین ایمنی سفرها به‌طرز شگفت‌انگیزی بالا رفته و نباید هرگز از آن غافل شویم. ایمنی، بهداشت، نظم و برنامه‌ریزی دقیق جزءو موضوعات مهم این حرکت است.شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۹:۵۷

عضو تیم ملی بوکس ابراز امیدواری کرد با برگزاری مبارزه انتخابی مشتزن وزن 91- تیم ایران مشخص شود.

 

رضا مرادخانی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، با بیان اینکه مصدومیتم به‎طور کامل رفع شده، اضافه کرد: حدود یک ماه پیش کمی فشار به پایم آمد که با فیزیوتراپی و آب‎درمانی مشکلم رفع شده و تمرین‎ها را شروع کرده‎ام.

 

وی با اشاره به آمادگی‎اش برای حضور در اینچئون تصریح کرد: هنوز بوکسور وزن 91- کیلوگرم مشخص نشده است. از لحاظ بدنی آماده هستم و تمام تلاشم را می‎کنم به بازی‎های آسیایی اعزام شوم که تصمیم‎گیرنده اصلی کادرفنی است و اگر انتخاب شوم جواب اعتماد آنان را خواهم داد.

 

مرادخانی درباره رقابتش با علی مظاهری کاپیتان تیم ملی، گفت: نه‎تنها با وی بلکه حاضرم با هر کس دیگری در مسابقه انتخابی رقابت کنم و هرگز از مبارزه انتخابی فرار نمی‎کنم. امیدوارم هر کسی حقش است به اینچئون برود و با دست پُر برگردد.

 

این مشتزن لرستانی با یادآوری اینکه هشت سال است که در اردوهای تیم ملی هستم، ادامه داد: هرگز در این سال‎ها اعتراضی نکرده‎ام اما این حق را دارم که یک‎بار هم به من فرصت داده شود. حضور در اردوها سخت و طاقت‎فرساست که اگر از قبل همه چیز مشخص باشد، انگیزه‎ از بین می‎رود.

 

وی با اشاره به قوانین جدید بوکس یادآور شد: این قوانین برای بوکسورهای قدرتی و جنگنده خوب است و به سبک مظاهری نمی‎خورد. فرقی ندارد من انتخاب شوم یا مظاهری، مهم موفقیت بوکس ایران است که امیدوارم در اینچئون این موفقیت حاصل شود.عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل از برگزاری تجمع دانشجویان در حمایت از مردم غزه در روز دوشنبه خبر داد.

تجمع

میکائیل دیانی عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های کشور در نشست خبری کمیته دانشجویی حمایت از مردم غزه، گفت: با توجه به اتفاقاتی که در هفته‌های گذشته در غزه رخ داده و با وجود جنایات رژیم‌صهیونیستی علیه مردم غزه، دانشجویان و کمیته حمایت از مردم غزه هفته پیش رو را هفته خشم دانشجویان انقلاب اسلامی علیه جنایات رژیم‌صهیونیستی نام‌گذاری کرده‌اند و برنامه‌هایی را از روز دوشنبه هفته جاری برگزار می‌کند.

وی از تجمع دانشجویان در روز دوشنبه در مقابل دفتر سازمان ملل در تهران خبر داد و گفت: نمازهای جمعه هفته آینده با حضور مردم در کنار جریان دانشجویی در راستای حمایت از مردم غزه متفاوت‌تر خواهد بود.

عضو شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های کشور با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های مختلفی در زمینه عکس از جنایات رژیم صهیونیستی در قبال مردم غزه، گفت: در کنار برگزاری چنین برنامه‌هایی، کمیته حمایت دانشجویی سلسله جلسات و نامه‌نگاری‌هایی را با سفرای سایر کشورها خواهد داشت و در همین زمینه همایشی را با حضور سفرای کشورهای آزاده جهان برگزار می‌کند.حضرت آیت الله خامنه ای با بیان روایاتی، عید فطر را برای کسانی عید دانسته اند که مورد مغفرت الهی قرار گرفته باشند و خداوند روزه و عبادت آنان را پذیرفته باشد.

 

گذراندن ماه رمضان با عبادت، با روزه‏داری، با توسل و ذکر و خشوع و ورود در روز عید فطر، برای مومن یک عید به معنای حقیقی است. این عید از جنس جشن‏های مادی دنیوی نیست؛ این عیدِ رحمت خداست؛ این عیدِ مغفرت الهی است؛ این عیدِ شکر و سپاس مردمی است که موفق شده‏اند ماه رمضان را با عبادت حق و با ورود در ضیافت پُرشکوه الهی به سلامت و عافیت بگذرانند و در ماه رمضان در حد وسع و توان و امکان خود، از ذکر و دعا و توسل و خشوع و روزه و نماز بهره ببرند.

این عیدِ مسلمانانی است که پایان یک دوره‏ عبادت و ریاضت را با امید مغفرت و پاداش الهی به روز فطر رسانده‏اند.

در روایتی است از سوید بن غفله که از دوستان امیرالمومنین است و درباره او این‏طور گفته‏اند که «من کان من اولیاء امیر المومنین»؛ از نزدیکان امیرالمومنین بوده است- که می‏گوید روز عید فطر در خانه‏ امیرالمومنین بر او وارد شدم.

«فإذا عنده فاثور ای خوان»؛ در مقابل او سفره‏یی گسترده شده بود و حضرت مشغول غذا خوردن بودند. «و صحفه فیها خطیفه و ملبنه»؛ غذای بسیار متواضعانه‏ ای در مقابل حضرت گذاشته شده بود.

«خطیفه» غذایی است که در حداقل امکان برای کسی تهیه می‏شود؛ مثلا مقداری شیر و مقداری آرد مخلوط می‏کردند؛ غذای کاملا فقیرانه.

«فقلت یا امیرالمومنین یوم عید و خطیفه»؛ عرض کردم یا امیرالمومنین! شما روز عید چنین غذای کم‏اهمیت و کم‏ارزشی می‏خورید؟ معمول این است که در روزهای عید، مردم بهترین غذاهای خود را می‏خورند؛ شما به این غذا اکتفا کردید؟

«فقال: انّما هذا عید من غفر له»؛ فرمود امروز، روز عید است اما برای کسانی که مورد مغفرت الهی قرار گرفته باشند. یعنی عید بودنِ امروز به خوردن غذاهای رنگین و دلخوش کردن به شادی‏های کودکانه نیست؛ این عید واقعی است برای کسانی که بتوانند و توانسته باشند مغفرت الهی را برای خودشان تحصیل کنند.

در یک جمله‏ دیگر امیرالمومنین فرمود «انّما هو عید لمن قبل الله صیامه و شکر قیامه»؛ عید فطر، عید است برای کسی که خدا روزه‏ او را مورد قبول قرار دهد و نماز و عبادت او را مورد شکر و سپاس خود قرار دهد.

«کلّ یوم لا یعصی الله فیه فهو یوم عید» آن روزی که من و شما این توفیق را پیدا کنیم که هیچ معصیتی از ما سر نزند، روز عید و شادمانی است.

البته گفته شده است در عید فطر به یکدیگر تحیت بگویید؛ لباس های تازه‏ی خود را بپوشید؛ آن روز را روز عید و شادمانی بدانید؛ اما جوهر این عید عبارت است از توجه به معنویت و طلب مغفرت و درخواست رحمت پروردگار.

* از بیانات رهبر انقلاب در خطبه‏های نماز عید سعید فطر(13 آبان 1384)یک جفت دستکش ˈمحمدعلی کلیˈ اسطوره مسلمان مشت زنی جهان در یک مزایده در آمریکا بیش از 388 هزار دلار فروخته شد.

 

این دستکش ها که مربوط مبارزه ˈکلیˈ با ˈجو فریزرˈ مشت زن مشهور جهان است، پنجشنبه شب هفت گذشته در یک مزایده در شهر کلیوند در اوهایو آمریکا 388هزار و 375 دلار فروخته شد.

مبارزه مشت زنی کلی با فریزر در سال 1971 میلادی برگزار و به ˈنبرد قرنˈ معروف شد.

به نوشته اهرام اسپورت مصر، نام خریدار دستکش های یاد شده اعلام نشده است.

پیش از این نیز دستکش های محمد علی کلی که با آنها در اولین دوره مسابقات بین المللی مشت زنی شرکت کرده بود (سال 1964) در یک مزایده به مبلغ 836 هزار و 500 دلار به فروش رفت.نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: عید فطر، روز جایزه خداوند به مومنان و روزه داران است و این نتیجه امساک روزه داران به شمار می رود.

 

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز سه شنبه در خطبه های نماز عید فطر ارومیه که با حضور پرشور و کم نظیر مردم در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد افزود: ماه مبارک رمضان، بنا به فرموده امام حسن مجتبی (ع)، مسابقه خلق خدا برای سبقت گرفتن از هم در انجام فرایض و دوری از گناهان است.

وی اضافه کرد: باید مومنان با استفاده از فرصت به دست آمده در این ماه، از فیوضات ماه مبارک رمضان استفاده کرده و در ماههای دیگر نیز فرایض دینی را انجام داده و در راستای قرب به خداوند حرکت کنند.

وی اظهار کرد: دوری از گناهان با پایان ماه مبارک رمضان، کار مهمی است که باید توسط مسلمانان صورت گیرد تا ثواب های این ماه، از بین نرود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در ادامه با تاکید بر اهتمام ویژه مسئولان به اقدام در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی به ویژه در حوزه نامگذاری امسال، ادامه داد: امیدوار هستیم با کمک مردم و همت مسئولان، شاهد محقق شدن فرمایشات مقام معظم رهبری باشیم تا زمینه پیشرفت مملکت و سعادت جامعه فراهم شود.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی گفت: یکی از مهمترین کارهای مسلمانان، توجه به موضوع قدس و غزه است و کمک به این مظلومان، مطابق نص صریح قرآن می باشد.

وی اظهار امیدواری کرد که شر صهیونیست ها از سر مسلمانان و جهانیان کوتاه شود.

حضور پرشور مردم در این نماز به حدی بود که حیاط مصلای بزرگ امام خمینی (ره) ارومیه نیز توسط خود مردم پوشانده شده و نماز اقامه شد.کاپیتان تیم ملی بوکس ایران با تاکید براینکه به دنبال سومین مدال خود در بازیهای آسیایی است، گفت: در این راستا مدال نقره و برنز برایم معنایی ندارد و فقط طلا می خواهم.

 

علی مظاهری دارنده مدال طلای بازیهای آسیایی 2006 دوحه و برنز 2010 گوانگژو در گفت وگو با ایرنا، تصریح کرد: پس از حضور در تورنمنت چین، چند روزی به استراحت پرداخته و هم اکنون تمرینات انفرادی را با برنامه ای که از کادر فنی تیم ملی گرفته ام در کرمانشاه دنبال می کنم.

به گفته وی اردوهای تیم ملی بوکس ایران از روز شنبه هفته آینده در تهران پیگیری می شود.

وی در مورد شرایط آمادگی خود عنوان کرد: در مسابقات ازبکستان پس از چند ماه دوری از تیم ملی، به روی رینگ رفته و مدال برنز گرفتم و در همان مسابقات من و کادر فنی به این نتیجه رسیدیم که می توانم در اینچئون به موفقیت دست یابم.

مظاهری افزود: حضور در رقابت های چین نیز برای تمامی اعضای تیم ملی ایران مفید بود چراکه 90 درصد از حریفان آسیایی ما حضور داشته و نفرات ایران نیز انصافا مبارزات خوبی انجام دادند.

کاپیتان تیم ملی ایران گفت: نتیجه در اینگونه تورنمنت ها برای بازیکنان و کادر فنی مهم نیست، چراکه تیم ایران به دنبال موفقیت در اینچئون هست.

وی عنوان کرد: در مسابقات چین نماینده هند که مدال نقره گوانگژو را کسب کرده بود، شکست دادم و مقابل حریف قدرتمندی روسیه در مبارزه ای نزدیک بازی را واگذار کردم که در نهایت این روس با اقتدار قهرمان شد.

مظاهری گفت: یک دوره دیرتر از سایر نفرات در اردوی تیم ملی حاضر شدم و هنوز به آمادگی کامل نرسیده ام. هدفم موفقیت در اینچئون است و به همه مردم قول می دهم با تمام توان مبارزه کرده و به مدال خوشرنگ دست یابم.

قهرمان آسیا در مورد انتظاراتی که از وی می رود، گفت: این انتظارها سنگین است و همه می خواهند تا در تمامی رویدادها به مدال دست یابم.

وی با اشاره به دو حضور خود در بازیهای آسیایی گفت: طلای بازیهای آسیایی را دارم و می خواهم آنرا تکرار کنم و نقره و برنز دیگر برایم معنایی ندارد.

مظاهری درباره شرایط نفرات تیم ایران گفت: تیم باتجربه ای داریم که به شرایط آرمانی نزدیک می شود و اگر در یک تورنمنت دیگر حضور یابیم به بهترین وضعیت می رسیم.

وی گفت: می دانم که مسوولان فدراسیون با وجود مشکلات مالی به دنبال فراهم کردن شرایط آرمانی هستند و ما دیگر حاشیه هایی چون عدم دریافت حقوق نداریم و اگر خوابگاه مناسبی تیم نیز از سوی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک فراهم شود، دیگر دغدغه ای نداریم.چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۰۹

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به گزارش وزارت امور خارجه آمریکا درباره وضعیت آزادی‌های دینی در جهان و به ویژه ایران ضمن رد ادعاهای مطرح شده در این گزارش گفت: روند رو به رشد اسلام‌ستیزی در آمریکا، تبعیض سیستماتیک علیه مسلمانان و محدودکردن آزادی‌های اقلیت‌های دینی در جامعه آمریکا این کشور را به یکی از بزرگ‌ترین ناقضان حقوق مذهبی تبدیل کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرضیه افخم با اشاره به تلاش بی‌وقفه مقامات واشنگتن برای توجیه اقدامات و جنایات وحشتناک صهیونیست‌ها تصریح کرد: حمایت همه جانبه آمریکا از اقدامات رژیم صهیونیستی و محدودیت‌های غیرقابل باور در قبال پیروان سایر ادیان ابراهیمی ساکن سرزمین‌های اشغالی فلسطین و به ویژه حمایت‌های همه جانبه آن از تجاوزات و جنایات اخیر رژیم اشغالگر قدس در غزه اعتباری برای دولت آمریکا به منظور قضاوت و توصیه به دیگران در زمینه حقوق و آزادی‌های مذهبی باقی نگذاشته است.

وی ادامه داد: در قانون اساسی ایران احترام به همه ادیان الهی و آزادی برگزاری مراسم و مناسک آن‌ها به صراحت قید شده و ایران همواره از این آزادی‌های مصرح در قوانین دفاع کرده و اصول اسلامی در دفاع از حقوق پیروان سایر ادیان الهی و ارزش‌های مشترک ادیان الهی را سرلوحه اقدامات خود قرار داده است.

وی تصریح کرد: انتشار چنین گزارش‌هایی صرفا ابزاری برای اعمال فشار به سایر کشورها و فاقد اعتبار است.نماز عید فطر :دو رکعت است . در رکعت اول سوره حمد و سوره اعلی بخواند و بعد از ان پنچ تکبیر و بعد از هر تکبیر قنوت گفته میشود و سپس تکبیر ششم را گفته و به رکوع می رویم و بعد از رکوع و سجده بلند شده و رکعت دوم با سوره حمد و سوره والشمس خوانده میشود . انگاه چهار بار تکبیر گفته و بعد از هر تکبیر قنوت میخوانیم سپس تکبیر پنچم را گفته و به رکوع میرویم و بعد به سجده رفته و نماز تمام میشود .

تکبیر نماز عید فطر :الله اکبر الله اکبر لا اله الا الله و الله اکبر الله اکبر و لله الحمد الحمد الله علی ما هدانا و له الشکر علی ما اولانا .

قنوت نماز عید فطر,: اللهم اهل الکبریا و العظمت و اهل الجود و الجبروت و اهل العفو و الرحمت و اهل التقوی و المغفرت . اسالک بحق هذا الیوم الذی جعلته للمسلمین عبدا و لمحمد صلی الله علیه و اله ذخرا و شرفا و مزیدا ان تصلیرعلی محمد و ال محمد و ان تدخلنی فی کل الخیر ادخلت فیه محمدا و ال محمد و ان تخرجنی من کل سو اخرجت منه محمدا و ال محمد صلواتک علیه و علیهم اجمعین . اللهم انی اسالک خیر ما سالک منه عبادک الصالحون و اعوذ بک فیه مما استعاذ منه عبادک الصالحون . التماس دعا . سعید مهدیزاده

 از جمله لیالى شریفه شب عید فطر می باشد و درفضیلت و ثواب عبادت و احیاى آن احادیث ‏بسیار وارد شده و روایت‏ شده است كه آن شب كمتراز شب قدر نیست.

از جمله لیالى شریفه شب عید فطر می‌باشد و در فضیلت و ثواب عبادت و احیاى آن احادیث ‏بسیار وارد شده و روایت‏ شده است كه آن شب كمتراز شب قدر نیست. برای درک این شب عزیز انجام اعمالی از ائمه علیهم السلام به ما سفارش شده است :

-1
در هنگام غروب آفتاب غسل انجام شود.

-2
آن شب به نماز، دعا، استغفار، درخواست ازحق تعالى و بیتوته در مسجد احیا گردد.

-3
بعد از نماز مغرب و عشا ، نماز صبح و نمازعید فطرذکر؛" الله اكبر الله اكبر، لا اله الا الله و الله اكبر الله اكبر و لله الحمد الحمد لله على ما هدانا و له الشكر على ما اولانا " گفته شود.

-4
بعد ازنماز مغرب و نافله آن ، دستها را بسوى آسمان بلند کرده و بگوید:" یا ذاالمن و الطول یا ذاالجود یا مصطفی محمد و ناصره صل على محمد وآل محمد و اغفرلی كل ذنب احصیته وهو عندك فی كتاب مبین." پس به سجده برود و صد مرتبه در سجده بگوید: " اتوب الى الله " پس هرحاجت كه دارد از حق تعالى بخواهد كه ان شاء الله تعالى بر آورده خواهد شد. در روایتی از ‏شیخ آمده كه: بعد از نماز مغرب به سجده رود و بگوید" یا ذاالحول یا ذاالطول یا مصطفیا محمدا و ناصره صل على محمد وآل محمد واغفرلی كل ذنب اذنبته و نسیته انا و هو عندك فی كتاب مبین." سپس صد مرتبه " اتوب الى الله " بگو.

5
-زیارت امام حسین علیه السلام كه فضیلت ‏بسیار دارد.

6
-ده مرتبه ذكر" یا دائم الفضل علی البریة یا باسط الیدین بالعطیة یا صاحب المواهب السنیة صل علی محمد وآله خیرالوری سجیة واغفرلنا یا ذاالعلی فی هذه العشیة." كه ازاعمال شب جمعه است، گفته شود.

-7
ده ركعت نماز كه در شب آخرماه رمضان اقامه می شود که به صورت پنج نمازدو رکعتی ، درهر رکعت بعد از حمد، سوره توحید ده بارخوانده شود. و در رکوع وسجود ده مرتبه ذکر" سبحان الله والحمدلله ولا اله الاالله والله اکبر" گفته شود. پس از نمازهزارمرتبه استغفار کند وبعد ازآن سربه سجده گذارد وبگوید:" یا حی یا قیوم یا ذاالجلال و الاکرام یا رحمان الدنیا والاخرة و رحیمهما یا ارحم الراحمین یا اله الاولین والآخرین اغفرلنا ذنوبنا و تقبل منا صلواتنا و صیامنا و قیامنا."

-8
بعد از نماز مغرب و نافله آن دو ركعت نماز بجا آورد، در ركعت اول بعد از حمد هزار مرتبه توحید و دررکعت دوم بعد از حمد، یك مرتبه توحید بخواند. بعد از سلام سر به سجده بگذارد و صد مرتبه ذکر" اتوب الى الله " گفته شود. پس ازآن بگوید: " یا ذاالمن والجود یا ذاالمن والطول یا مصطفی محمد صلى الله علیه وآله صل على محمد وآله و افعل بی كذا و كذا و به جاى کذا حاجات خود را بطلبد و روایت است كه حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام این دو ركعت را به این كیفیت ‏بجا مى‏آورد پس سراز سجده برمى‏داشت و مى‏فرمود به حق آن خداوندى كه جانم به دست قدرت او است هركه این نماز رابخواند، هر حاجتی از خدا بطلبد البته عطا كند و اگر به عدد ریگهاى بیابان گناه داشته باشد خدا بیامرزد. و در روایت دیگر به جاى هزارمرتبه توحید صد مرتبه وارد شده است. شیخ و سید بعد از نماز این دعا را نقل كرده‏اند: " یاالله یاالله یاالله یا رحمان یاالله یا رحیم یااللهیا ملك یاالله یا قدوس یاالله یا سلام یاالله یا مؤمن یاالله یا مهیمن یاالله یاعزیز یاالله یا جبار یاالله یا متكبر یاالله یا خالق یااللهیا بارئ یاالله یا مصور یاالله یاعالم یاالله یا عظیم یاالله یا علیم یاالله یا كریم یاالله یا حلیم یاالله یا حكیم یاالله یا سمیع یااللهیا بصیر یاالله یا قریب یاالله یا مجیب یاالله یا جواد یاالله یا ماجد یاالله یا ملی یاالله یا وفی یاالله یا مولى یاالله یا قاضی یاالله یا سریع یاالله یا شدید یاالله یا رئوف یاالله یا رقیب یاالله یا مجید یاالله یا حفیظ یاالله یا محیط یاالله یا سیدالسادات یاالله یا اول یاالله یا آخر یاالله یا ظاهر یاالله یا باطن یاالله یا فاخر یاالله یا قاهر یا الله یا رباه یاالله یا رباه یاالله یا رباه یاالله یا ودود یاالله یا نور یاالله یا رافع یاالله یا مانع یاالله یا دافع یااللهیا فاتح یاالله یا نفاح [نفاع] یاالله یا جلیل یاالله یا جمیل یااللهیا شهید یاالله یا شاهد یاالله یا مغیث ‏یاالله یا حبیب یاالله یا فاطر یاالله یا مطهر یاالله یا ملك یاالله یا مقتدر یاالله یا قابض یااللهیا باسط یاالله یا محیی یاالله یا ممیت ‏یاالله یا باعث‏ یاالله یا وارث یاالله یا معطی یاالله یا مفضل یاالله یا منعم یاالله یا حق یاالله یا مبین یاالله یا طیب یاالله یا محسن یاالله یا مجمل یااللهیا مبدئ یاالله یا معید یاالله یا بارئ یاالله یا بدیع یاالله یا هادی یاالله یا كافی یاالله یا شافی یاالله یا علی یاالله یاعظیم یاالله یا حنان یاالله یا منان یاالله یا ذاالطول یاالله یا متعالی یاالله یا عدل یاالله یا ذاالمعارج یاالله یا صادق یاالله یا صدوق یاالله یا دیان یاالله یا باقی یاالله یا واقی یاالله یا ذاالجلال یاالله یا ذاالاكرام یاالله یا محمود یاالله یا معبود یاالله یا صانع یاالله یا معین یاالله یا مكون یاالله یا فعال یاالله یا لطیف یاالله یا غفور یاالله یا شكور یاالله یا نور یاالله یا قدیر یاالله یا رباه یااللهیا رباه یاالله یا رباه یاالله یا رباه یاالله یا رباه یاالله یا رباه یاالله یا رباه یاالله یا رباه یاالله یا رباه یاالله یا رباه یااللهاسالك ان تصلی على محمد و آل محمد و تمن علی برضاك و تعفوعنی بحلمك و توسع علی من رزقك الحلال الطیب من حیث احتسب و من حیث لا احتسب فانی عبدك لیس لی احد سواك ولا احد اساله غیرك یا ارحم الراحمین ما شاء الله لا قوة الا بالله العلی العظیم. پس به سجده مى‏روى و مى‏گویى: یاالله یاالله یااللهیا رب یا رب یا رب یا منزل البركات بك تنزل كل حاجة اسالك بكل اسم فی مخزون الغیب عندك والاسماء المشهورات عندك المكتوبة على سرادق عرشك ان تصلی على محمد وآل محمد وان تقبل منی شهررمضان و تكتبنی من الوافدین الى بیتك الحرام و تصفح لی عن الذنوب العظام و تستخرج لی یا رب كنوزك یا رحمان.

9
-چهارده ركعت نمازاقامه كند.بعدازهردو رکعت سلام دهد ودرهر ركعت بعد ازحمد، یکبارآیةالكرسی و سه مرتبه توحید خوانده شود. براى هرركعت، ثواب عبادت چهل سال وعبادت هركه درآن ماه روزه گرفته و نماز خوانده اعطاء می شود.

10
-شیخ درمصباح فرموده كه در آخرشب غسل كن و بر سجاده خود تا طلوع فجربنشین وعبادت کنعضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری گفت: ماه شوال دیده نشده و فردا قطعا در ایران عید سعید فطر نیست.

حجت الاسلام علیرضا موحدنژاد عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری گفت: ماه شوال دیده نشده و فردا قطعا در ایران عید سعید فطر نیست.

گفتنی است؛در نشست خبری شنبه 4/5/93حجت‌الاسلام احمد مروی رئیس ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری با تاکید براینکه احتمال رویت هلال ماه شوال در غروب یکشنبه نزدیک به صفر است،گفت: به احتمال قوی روز سه‌شنبه عید فطر خواهد بود.نظر کارشناسان درباره رویت هلال ماه شوال بر این است که رویت در غروب روز یکشنبه بیست و نهم ماه مبارک بسیار ضعیف و احتمال آن نزدیک به صفر است.

همچنین دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی در لبنان با صدور بیانیه‎ای با اعلام اینکه روز دوشنبه آخرین روز از ماه رمضان است،روز سه شنبه را نخستین روز از ماه شوال اعلام کرد.همه رزمندگانی که در روزهای آغازین مردادماه سال 67 در منطقه عملیاتی مرصاد حضور داشتند به یاد دارند که آستین سفیدها(منافقین) با چه سرعت و عجله ای مسیر قصرشیرین تا منطقه چهارزبر را پیمودند.

 

نیروهای منافقین درجریان عملیات مرصاد برای تمایز خود بادیگران آستین های پارچه ای سفیدرنگی را به دست کرده بودند که به این خاطر رزمندگان اسلام آنها را آستین سفیدها می نامیدند.

تا آن زمان هیچکس نمی دانست که آنها به دستور سرکرده خیانتکار و در عین حال ساده لوح خود قصد فتح تهران و سقوط نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را دارند.

مسعود رجوی سرکرده منافقین که فرماندهی نیروهای مهاجم را شخصا بر عهده داشت در شب آغاز عملیات گفت:ˈبراساس تقسیمات انجام شده،48 ساعته به تهران خواهیم رسید...کاری که ما می خواهیم انجام دهیم در حد توان و اشل یک ابرقدرت است؛چون فقط یک ابرقدرت می تواند کشوری را ظرف این مدت تسخیر کند... از پایگاه نوژه هم ترسی نداشته باشید؛ هر سه ساعت به سه ساعت دستور می دهم هواپیماهای عراقی بیایند و آنجا را بمباران کنند. پایگاه هوایی تبریز را هم با هواپیما هر سه ساعت به سه ساعت مورد هدف قرار خواهیم داد... علاوه بر آن، ضد هوایی و موشک سام 7هم که داریم... هوانیروز عراق تا سرپل ذهاب به همراه ستون ها خواهد بود. از نظر هوایی ناراحت نباشید چون هواپیماهای عراقی پشتیبان ما هستند و تمام ماشین ها به صورت ستون حرکت می کنند.ˈ

نیروهای منافقین که نام ارتش آزادیبخش ملی ایران را بر خود نهاده بودند شش روز پس از قبول قطعنامه 598 شورای امنیت توسط جمهوری اسلامی ایران با پشتیبانی همه جانبه آمریکا و به ویژه ارتش صدام حمله ای برق آسا را از طریق مرز قصر شیرین و با نام عملیات فروغ جاویدان علیه جمهوری اسلامی ایران با هدف فتح تهران آغاز کردند ، غافل از این که در این سو هم عده ای در یک کمین بزرگ برای رسیدن آنها لحظه شماری می کردند.

منافقین با وجود سرعت،عجله و شتاب اولیه برخلاف پیش بینی ها به ناگهان درفاصله 34کیلومتری کرمانشاه در منطقه ای به نام تنگه چهارزبر با مانعی بزرگ روبرو شدند و به این ترتیب آرزوی فتح تهران و فروپاشی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را با خود به گور بردند.

** کمین بزرگ رزمندگان اسلام در تنگه چهار زبر

در آن تاریخ نیروهای نظامی منافقین فاصله تنگه پاتاق تا منطقه چهار زبر در 34کیلومتری کرمانشاه را با سرعت خیلی زیاد طی کردند.علت سرعت بالای حرکت ستون های نظامی منافقین عدم حضور قوای نظامی در غرب کشور و نبودن مقاومت در برابر تهاجم منافقین عنوان شده بود.

رزمندگان اسلام در جایی که نیروهایشان برتری نسبی داشت به کمین نشستند و در منطقه چهار زبر، با احداث تعدادی خاکریز و یک خط دفاعی مستحکم در انتظار منافقین بودند.

گردان های ˈمقدادˈ و ˈحمزهˈ از لشکر 27 محمد رسول الله تهران و تیپ انصارالحسین همدان از گردان های عملیاتی در جنگ و عملیات ˈمرصادˈ در جبهه چهار زبر بودند.

عملیات مرصاد سه روز به طول انجامید.در روز اول هدف سدکردن هجوم نیروهای منافقین بود.در روز دوم حرکت نیروی زمینی صورت گرفت که با پشتیبانی بسیار قوی نیروی هوایی و هوانیروز همراه شد و در روز سوم یگان های رزمی منافقین به کلی منهدم شدند.فرماندهی این عملیات بر عهده سپهبد شهید علی صیاد شیرازی بود که در سال 1378 توسط منافقین ترور شد.

در روز اول عملیات نیروی هوایی ایران وارد عمل نشد زیرا در آن زمان پایگاه نوژه بمباران شده بود و انجام عملیات پاکسازی باند فرود قدری فرصت را از آنها گرفت. به همین دلیل نیروی هوایی با یک روز تاخیر عملیات را ادامه داد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی جانشین فرماندهی وقت جنگ در این مورد گفت ˈجنگ و صحنه به گونه ای درست شده بودکه اینها توی کیسه آمدند و ما در کیسه را بستیم. تدارک منافقین خیلی وسیع بوده و ضربه وارده بر آنها خیلی عمیق است. 120 تانک زرهی دجله، 60 نفربر و 600 خودرو دیگر، حدود 5000 رزمنده و همین تعداد پشتیبانی و تدارکچی و طرح رسیدن به تهران، خیلی احمقانه و ساده لوحانه و هفتاد درصد آنها انهدام یافتˈ

در عملیات مرصاد بیش از 4 هزار و 800 نفر از نیروهای منافقین کشته و زخمی شدند و در میان کشته شدگان و اسرا تعداد زیادی از کادرهای سازمان و فرماندهای تیپ ها نیز وجود داشت.پس از پایان عملیات، تنگه چهارزبر، تنگه مرصاد نام گرفت.منافقین با تصور اینکه پذیرش قطعنامه 598 ناشی از جدایی ملت و دولت است،به خیال واهی، فرصت را غنیمت شمرده و سعی در رسیدن به اهداف پلید خود نمود. منافقین با جمع‏آوری دیگر ضد انقلابیون سرخورده،از کشورهای مختلف اروپایی، نیرویی به استعداد تقریبی 15 هزار نفر فراهم کرده و با بهره‏گیری از جنگ‏افزارهای اهدایی صدام و دیگر اربابان خود،حمله خود را از غرب کشور به خاک جمهوری اسلامی ایران آغاز کردند. نیروی هوایی عراق با حمایت مقدماتی، آنها را برای ورود به عمق خاک ایران و در نهایت،فتح تهران، ترغیب می‏کند. با این اتحاد شوم، قسمت‏هایی از اراضی میهن اسلامی مورد تجاوز قرار می‏گیرد.ملت سلحشور و مسلمان ایران،پس از اطلاع ازتجاوز منافقین به میهن اسلامی، به خروش آمده و به جبهه‏های جنگ اعزام می‏شوند.سرانجام عملیات مرصاد درپنجم مرداد ماه 1367،با رمز مبارک یا علی(ع) و به منظور مقابله با منافقین در منطقه اسلام‏آباد و کرند غرب در استان کرمانشاه، آغاز گردید. منافقین خلق،خوشحال از پیروزی‏های مقدماتی و در یک اقدام عجولانه، راهی باختران (کرمانشاه) شدند و به خیال باطل خود، قصد حرکت به سمت تهران و سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران را کردند.رادیو منافقین، با ارسال پیام به مردم باختران، از آنها می‏خواهد که زمینه را برای ورود ارتش به اصطلاح آزادی‏بخش مهیا سازند و آماده جذب در گردان‏ها و لشکرها باشند. از آن طرف رزمندگان اسلام در 34 کیلومتری باختران،ناگهان راه را بر ستون‏های منافقین می‏بندند و واحدهای زرهی رزمندگان،در یک اقدام متهورانه، تعداد زیادی از ادوات سنگین زرهی منافقین را هدف قرار داده و به آتش می‏کشند. جاده باختران - اسلام‏آباد در همان لحظات اولیه،انباشته از ادوات سوخته شده می‏شود و عکس‏العمل سریع رزمندگان،منافقین را به فراری مفتضحانه وادار می‏سازد. این عملیات در روز بعد نیز با حمله هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با سرکوبی شدید منافقان ادامه یافت و دشمن را دچار شکست سخت و سنگینی نمود.به این ترتیب،منافقان شکست خورده، در این تجاوز نابخردانه،متحمل تلفات و خسارات عظیمی شدند که بیش از 120 دستگاه تانک،400 دستگاه نفربر،90 قبضه خمپاره‏انداز 80 میلی‏متری، 150 قبضه خمپاره‏انداز 60 میلی‏متری و 30 قبضه توپ 106 میلی‏متری منهدم شد. علاوه بر آن ده‏ها دستگاه تانک، نفربر، خودرو و نیز صدها قبضه سلاح سبک و نیز مقادیری تجهیزات پیشرفته الکترونیکی و مخابراتی به غنیمت نیروهای اسلامی درآمد. در این عملیات، 4800 نفر از منافقان نیز کشته و زخمی شدند.

معاون ستاد اقامه نماز کشور که در مردادماه سال 67 در عملیات مرصاد حضور داشت در همین ارتباط به خبرنگار ایرنا گفت:مهمترین رمز پیروزی عملیات مرصاد این بود که جوانان و همه اقشار ملت دست به دست هم دادند و به ندای ولایت و رهبری پاسخ دادند.

محمود مظفر که به همراه پنج برادر و پدر و مادرش در عملیات مرصاد حضور داشت و سه نفر از برادرانش در این عملیات به شهادت رسیده اند افزود: همه دنیا و به ویژه دشمن فکر می کرد که مردم ما از جنگ خسته شده اند و هشت سال جنگ به مردم فشار آورده است و قطعنامه 598 که پذیرفته شد درصورت حمله مجدد احتمالی دشمن ، نسبت به دفاع از نظام و رهبری بی تفاوت خواهند شد و در مقابل دشمن نخواهند ایستاد.

وی افزود: اما پشتیبانی و حضور پرشور و گسترده همه اقشار مردم در عملیات مرصاد به دنیا ثابت کرد که با وجود اینکه امام خمینی(ره) اتش بس را پذیرفتند ، اما گروهی که مجموعه منافقین را برای حمله به ایران و آن هم با آرمان های بزرگی مانند فتح تهران بسیج کرده بودند در کوتاه ترین زمان ممکن بزرگترین ضربه را خوردند.

وی گفت: بر همین اساس ما شش برادر به اتفاق پدر و مادرمان عازم جبهه شدیم و وارد عملیات مرصاد شدیم.

مظفر ادامه داد: در این عملیات سه برادر من بنام های حسن مظفر 29 ساله ، علی مظفر 26 ساله و شهید رضا مظفر که روحانی و قاضی و 21 ساله بود به شهادت رسیدند.

وی در باره نحوه شهادت برادرانش گفت: در آخرین درگیری های عملیات مرصاد ، منافقین با طراحی حمله ای جدید نیروهای زیادی را در یکی از مسیرهای منتهی به اسلام آباد غرب جمع آوری می کنند ، سه نفر از برادرانم در یک گروه تقریبا 20 نفره از بسیجیان تصمیم می گیرند که جلوی آنها بایستند و با آنها بجنگند که متاسفانه در محاصره می افتند و تا آخرین لحظه مقاومت می کنند و در نهایت در جریان یک جنگ تن به تن به طور همزمان به اتفاق همه اعضای آن گروه به شهادت می رسند.

وی ادامه داد: در پایان این درگیری نیروهای تازه نفس کمکی از راه می رسند و تقریبا همه منافقین را از بین می برند و جنگ خاتمه پیدا می کند.

مظفر گفت: من و دو برادر دیگرم احمد و حسین که در گردان بعدی بودیم وقتی به محل درگیری رسیدیم دیگر جنگ تمام شده بود و با جنازه های سه برادرم و دوستانشان روبرو شدیم که آنها را به عقب آوردیم.

وی در باره نقش بسیجیان در عملیات مرصاد گفت: بسیج نه تنها در جنگ هشت ساله در مقابل ارتش صدام ، بلکه در عملیات مرصاد نقش اصلی را ایفا کرد،عملیات مرصاد یک جنگ نامنظم تمام عیار بود که در این جنگ تقریبا نمی شد دوست و دشمن را از هم تشخیص داد.حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بنا به درخواست آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه به مناسبت عید سعید فطر با شرایط و ضوابط عفو یا تخفیف مجازات محکومان دادگاههای عمومی و انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان قضایی نیروهای مسلح موافقت کردند.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بنا به درخواست آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه به مناسبت عید سعید فطر با شرایط و ضوابط عفو یا تخفیف مجازات محکومان دادگاههای عمومی و انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان قضایی نیروهای مسلح موافقت کردند.

متن نامه رئیس قوه قضائیه و پاسخ رهبر معظم انقلاب به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
محضر مبارک حضرت آیت الله خامنه ای ادام الله ظله الوارف
رهبر معظم انقلاب اسلامی
با اهدای سلام و تحیات

احتراماً ضمن عرض تبریک فرارسیدن عید سعید فطر، در اجرای بند ١١ از اصل ١١٠ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، بدین وسیله شرایط و ضوابط عفو به محضر مبارک تقدیم می شود تا در صورت تصویب مقام عالی، محکومان دادگاههاي عمومی و انقلاب، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان قضایی نیروهای مسلح که به شرح آتی واجد شرایط استفاده از عفو یا تخفیف تشخیص داده می شوند، مشمول عفو یا تخفیف مجازات واقع و از رأفت اسلامی بهره‌مند شوند.

الف- محکومان به حبس که در زندان بسر می برند:
١- باقیمانده محکومیت محکومان به حبس تا یکسال.
۲- یک دوم محکومیت محکومان به حبس بیش از یکسال تا پنج سال.
۳- یک سوم محکومیت محکومان به حبس بیش از پنج سال تا پانزده سال.
۴- باقیمانده محکومیت محکومان به حبس بیش از ١۵ سال، درصورتی که حداقل ١۰ سال تحمل حبس نموده باشند.
۵- باقیمانده محکومیت محکومان  به حبس ابد در صورتیکه حداقل ١۵ سال تحمل حبس نموده باشند.
۶- باقیمانده محکومیت حبس کلیه محکومان جرایم غیر عمدی، به استثناء موارد مذکور در مواد ۷۱۸ و ۷۱۹ قانون مجازات اسلامی (تعزیرات و مجازاتهای بازدارنده مصوب ۱۳۷۵/۳/۲)
۷- باقیمانده محکومیت حبس زنانی که به حکم قانون سرپرستی فرزندانشان را عهده دار می باشند.
۸- باقیمانده محکومیت حبس محکومان بیمار صعب العلاج یا مبتلایان به بیماریهای غیرقابل علاج که مراتب بیماری آنان تا تاریخ ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ مورد تأیید کمیسیون پزشکی قانونی قرار گرفته باشد و مطابق نظریه کمیسیون مذکور قادر به تحمل حبس نباشند.
بدیهی است اقدامات دادگاه در جهت اجرای ماده ٢٩١ قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور کیفری، مانع اعمال این عفو نیست.
۹- باقیمانده محکومیت حبس یا نگهداری در کانون اصلاح و تربیت و جزای نقدی محکومان زیر ۱۸ سال تمام (در زمان ارتکاب جرم) به استناد اسناد سجلی و در مورد اتباع بیگانه فاقد اسناد معتبر به تأیید پزشکی قانونی مراکز استانها.
تبصره: محکومان موضوع بندهای ۸ و ۹ مشمول مستثنیات مندرج در این دستورالعمل نخواهند شد.
۱۰-  باقیمانده محکومیت حبس و جزای نقدی محکومان ذکور بالای ٦٥ سال تمام و اناث بالای ۵۵ سال تمام به استناد اسناد سجلی و در مورد اتباع بیگانه فاقد اسناد معتبر به تأیید پزشکی قانونی مراکز استانها به شرط آنکه در محکومیت به حبس بیش از یکسال، حداقل یک پنجم و در محکومیت به حبس ابد، حداقل ۵ سال تحمل کیفر نموده باشند.
ب ـ محکومان به جزای نقدی که به لحاظ عجز از پرداخت جزای نقدی در زندان بسر می برند:
١-  باقیمانده محکومیت جزای نقدی تا پانصد میلیون ریال.
۲-  چهار پنجم محکومیت جزای نقدی از پانصد میلیون و یک ریال تا یک میلیارد ریال.
ج ـ شرایط استفاده از عفو:
١-  عدم برخورداری از عفو در محکومیتهای قبلی.
۲- عدم ارتکاب جرم عمدی جدید مستوجب مجازات درجه یک تا شش موضوع ماده ۱۹ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲/۲/۱ در ایام تحمل حبس یا در زمان مرخصی اعطایی.
۳- نداشتن شاکی خصوصی و یا جلب رضایت وی و یا جبران ضرر و یا زیان مدعی خصوصی و زیان دیده (اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی) تا تاریخ ۱۳۹۳/۱۲/۲۹.
د ـ مرتكبين جرائم ذیل از شمول این عفو مستثنی می باشند:
١-  سرقت مسلحانه یا مقرون به آزار یا سارقینی که میزان محکومیت حبس آنان بیش از ۵ سال باشد.
۲-  قاچاق مسلحانه و یا عمده مواد مخدر (منظور از قاچاق عمده مواد مخدر، جرایم بندهای ۴ ماده ۴، ۶ ماده ۵ و ۶ ماده ۸ قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و الحاق موادی به آن می باشد)
۳-  قاچاق اسلحه و مهمات.
۴ - اقدام علیه امنیت داخلی و خارجی.
۵-  آدم ربایی.
۶-  تجاوز به عنف.
۷-  دایر کردن مرکز فساد و فحشاء.
۸- اختلاس، ارتشاء و کلاهبرداری.
۹- جعل اسکناس و ضرب سکه تقلبی.
۱۰- اسید پاشی.
۱۱- جرایم مربوط به مشروبات الکلی.
والامر الیکم و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
صادق آملی لاریجانی
۲۵ تیر ۱۳۹۳

بسمه تعالی
با سلام و تحیت و تبریک عید سعید فطر، با عفو و تخفیف مجازات مذکوران موافقت میشود. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سیّد علی خامنه ای

۴ مرداد ۱۳۹۳یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۱

رییس فدراسیون بوکس گفت: دبیر آینده فدراسیون را از وزارت ورزش و جوانان می‌آوریم تا ارتباط‌مان با آنها مستحکم‌تر باشد.

 

احمد ناطق نوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پاسخ به این سوال که آیا دبیر فدراسیون را انتخاب کرده است؟ اظهار کرد: مدت‌ها در فکر این بودیم که ناصر طالبی را به عنوان دبیر انتخاب کنیم، اما اعلام کرد نمی‌تواند به بوکس بیاید. بعد از منتفی شدن حضور او در بوکس، گزینه دیگری از وزارت ورزش و جوانان را مدنظر داریم. صحبت‌های اولیه و مقدماتی را با او انجام داده‌ایم و امروز (یکشنبه) قرار است برای انجام صحبت‌های نهایی اور ا ببینیم.

 

وی افزود: دبیر جدیدی که انتخاب خواهیم کرد از بدنه وزارت ورزش و جوانان و حوزه کاری ورزش قهرمانی است. برای این دبیرمان را از این حوزه انتخاب ‌کرده‌ایم که ارتباطمان با وزارت ورزش و جوانان مستحکم‌تر باشد.

 

رییس فدراسیون بوکس در مورد معرفی هفت نفر برای عضویت در هیات رییسه فدراسیون گفت: هفت نفر از بهترین‌های خود در بحث مدیریتی و فنی را به وزارت ورزش و جوانان معرفی ‌کرده‌ایم تا از بین آنها پنج نفر را انتخاب کنند. منوچهر مقصودی و بهنیا دو نفر از افرادی هستند که برای هیات رییسه معرفی شده‌اند. هر دو این عزیزان با فدراسیون کار کرده‌اند و به خوبی بوکس را می‌شناسند.

 

وی در مورد انتخاب اعضای کمیته‌ فنی فدراسیون گفت: برای این کمیته‌ کسانی را مدنظر داریم که در حوزه فنی تسلط کافی دارند و کاملا آشنا هستند. فعلا که نهرودی مدیر فنی تیم‌های ملی، حسینی نایب رییس فدراسیون و احدی سرمربی تیم ملی در این کمیته‌ حضور دارند. بقیه نفرات را هم به زودی از بین بهترین‌ها و مربیان سابق ایران گزینش می‌کنیم.

 

ناطق نوری در پاسخ به این سوال که آیا اردوی برون مرزی دیگری را هم قبل از اعزام به بازی‌های آسیایی اینچئون برای تیم ملی مدنظر دارند؟ ادامه داد: اردوی ایتالیا را مدنظر داریم که کارهای مقدماتی آن در حال انجام است. این همان اردوی مشترکی است که یک ماه قبل قرار بود شرکت کنیم، اما به خاطر اعزام تیم ملی به تورنمنت چین این اردو به زمان دیگری موکول شد. اکنون تیم ملی زمان دارد و قصد داریم اگر بشود در این تورنمنت شرکت کنیم.بسمه تعالی                                                                                                                                                     4/5/93

 

جناب آقای حاج آقا ایران دوست

 

معاونت محترم امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی

 

سلام علیکم . احتراما": با آرزوی قبولی طاعات و عبادات

 

پیرو مذاکرات حضوری به استحضار عالی می رساند هیات محترم بوکس ارومیه در ماه مبارک رمضان

 

93 مبادرت به برگزاری مسابقات ذیل نموده است .

 

1- مسابقات بوکس 4 جانبه که در شهرستان ارومیه برگزار شد . 30-29/3/93

 

2- اعزام تیم بوکس ارومیه به مسابقات بوکس ملکان . 13-12/4/93

 

3- حضور تیم بوکس شهرستان ملکان در مسابقات بوکس ارومیه . 2/5/93        

 

هیات بوکس ارومیه در اتاق فکر خودشان با تصمیمات جمع تصمیم می گیرند در این مسابقات از

 

بوکسورهای کلاس بنده دعوت بعمل نیاورند  .

 

با مراجعه به اداره محترم ورزش و جوانان شهرستان ارومیه و هیات بوکس ارومیه اعلام فرمودند

 

نظر به اینکه جنابعالی در جلسات هیات بوکس ارومیه حضور نمی یابید .  جمع تصمیم گرفته از

 

بوکسورهای کلاس شما در این مسابقات استفاده نشود . یقینا" شایسته بود به جهت عدم حضور بنده در

 

جلسات ان هیات کمیته انضباطی  تشکیل و عدم استفاده از بوکسورهای کلاس بنده با ابلاغ کتبی و شفاهی

 

به بنده حقیر اعلام می شد .

 

با توجه به اینکه مسئولین هیات بوکس ارومیه اختلاف سلیقه های ورزشی و شخصی شدیدی در سالهای

 

گذشته با بنده داشته اند . موجب این نشود که مسئله پیشرفت بوکس ارومیه و استان فدای این اختلاف

 

سلیقه ها گردد .

 

با توجه به تجربه 45 ساله بنده در ورزش جواب قانع کننده و قابل قبولی که چرا بوکسورهای کلاس بنده

 

در این مسابقات حضور نیافتند که بتوان آنرا در مجامع عمومی و علمی و فنی ورزشی مطرح کرد را از

 

مسئولین  ورزشی ارومیه دریافت نکردم .

 

لذا مراتب جهت اطلاع و صدور دستورات مقتضی بحضور ایفاد می گردد .

 

 

 

مهدیزاده – مربی و داور بوکسنماینده وزن 60 کیلوگرم تیم ملی بوکس گفت: مسئولان فدراسیون و کادر فنی در مورد نفرات اعزامی به بازی‌های آسیایی تصمیم می‌گیرند و من تنها به تمرین کردن فکر می‌کنم.

خبرگزاری فارس: گل‌آرا: تنها به تمرین فکر می‌کنم/ در مورد اعزام بوکسورها به اینچئون کادر فنی تصمیم می‌گیرد

  تیم ملی بوکس ایران در پایان تورنمنت بین‌ المللی چین با کسب یک مدال طلا، دو نقره و دو برنز و 16 امتیاز، عنوان سومی در این دوره از مسابقات را کسب کرد.فروتن گل آرا نماینده وزن 60 کیلوگرم تیم ملی بوکس تنها مدال طلای این دوره از مسابقات را کسب کرد. وی طی ماه گذشته نیز با حضور در تورنمنت روسیه فینالیست شد و مدال نقره مسابقات را از آن خود کرد.

فروتن‌گل آرا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد حضور تیم ملی در تورنمنت بین‌المللی بوکس گفت: طی هفته گذشته در تورنمنت بین‌المللی چین شرکت کردیم و این رقابت‌ها جز کلاس A محسوب می‌شد و این مسابقات تحت نظارت مستقیم فدراسیون جهانی بود. خوشبختانه تیم ملی ایران با ترکیب 7 بوکسور در این رقابت‌ها شرکت کرد که در پایان حاصل آن کسب 5 مدال رنگارنگ بود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا با شرایط خوبی که داری جز نفرات اعزامی به بازی‌های آسیایی خواهی بود یا خیر گفت: من در تورنمنت بین‌المللی چین مدال طلای مسابقات را کسب کردم و پیش از آن نیز در تورنمنت روسیه فینالیست شدم و مدال نقره را کسب کردم، اما اینکه به بازی‌های آسیایی اعزام شوم یا خیر را نمی‌دانم؛ چرا که مسئولان فدراسیون و کادرفنی در مورد نفرات اعزامی به اینچئون تصمیم خواهند گرفت.

گل آرا در پاسخ به این سؤال که آیا شانس نفراتی که در این رویدادهای اخیر نتایج خوبی را کسب کرده‌اند برای حضور در بازی‌های آسیایی بیشتر است یا خیر،‌ گفت: من در کادر فنی جایگاهی ندارم که بخواهم در مورد نفرات اعزامی اظهار نظر کنم، هدفم درخشش در مسابقات اخیر بود که به لطف خدا و کمک کادرفنی به هدفم نیز رسیدم. فکر می‌کنم می‌توانم تیم ملی را در بازی‌های آسیایی کمک کنم، اما من یک ورزشکارم و تنها به تمرین کردن فکر میکنم امیدوارم که کادرفنی هم از مبارزات من در طول این مدت راضی باشد.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا احسان روزبهانی و علی مظاهری در این رقابت‌ها عملکرد چندان خوبی را نداشتند، گفت: اینکه چرا مظاهری و روزبهانی شرایط خوبی را نداشتند را نمی‌دانم، اما مسئولان فدراسیون واقعا در این مدت زحمات زیادی را کشیده‌‌اند و خواسته کادر فنی را تا جایی که می‌توانسته‌اند بر آورده کرده‌اند. اعزام به تورنمنت‌ روسیه، چین، اردوی مشترک در ترکیه و ... از جمله کارهای بود که فدراسیون برای تیم ملی انجام داده است. به هر حال همه نفرات حاضر در اردوها شرایط یکسانی را در این مدت داشتند، اما برخی مواقع پیش می‌آید که آن روز، روز یک بوکسور نیست.نایب‌ رئیس فدراسیون بوکس گفت: کار بسیار دشواری در اینچئون پیش رو داریم، اما ملی پوشان اگر بتوانند مثل تورنمنت چین نتیجه کسب کنند واقعا شاهکار است.

خبرگزاری فارس: حسینی: بوکس کار سختی در اینچئون دارد/ تکرار نتیجه تورنمنت چین در اینچئون شاهکار است

روح‌الله حسینی در مورد اینکه فعالیت خود را از اوایل مردادماه در فدراسیون بوکس آغاز کرده است، گفت: به لطف رئیس فدراسیون بنده به عنوان نایب رئیس از اول مردادماه فعالیتم را در فدراسیون آغاز کرد‌ه‌ام. روزهایی که در فدراسیون نیاز به من باشد حضور پیدا می‌کنم. البته در برخی روزها شاهدیم که نیازی به حضور من نیست و به همین دلیل هر روز در فدراسیون حضور ندارم، اما تمام تلاشم را می‌کنم تا حداقل در سالن تمرین حضور داشته باشم و از نزدیک عملکرد ملی‌پوشان را نظارت می‌کنم.

وی با تمجید از عملکرد ملی پوشان در تورنمنت بین‌المللی چین، گفت: به اعتقاد من عملکرد ملی‌پوشان در تورنمنت بین‌المللی چین عالی بود و امیدوارم که در اینچئون نیز بتوانند مثل تورنمنت چین نتایج قابل قبولی را کسب کنند. البته هر چند ملی پوشان کار سختی را پیش رو دارند اما اگر آنها بتوانند چنین نتایجی را در کره جنوبی کسب کنند واقعا شاهکار کرده‌اند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: متأسفانه فدراسیون شرایط مالی چندان خوبی را ندارد و شاهدیم که با چه سختی هزینه اعزام بوکسورها به تورنمنت چین مهیا شد. متاسفانه تیم ملی بوکس در اعزام ‌های خود با مشکلات مالی فراوانی روبرو است. ای کاش همیشه مسابقات مهم در پیش باشد چرا که به خاطر حضور بوکس در بازی‌های آسیای اعزام های ما یک مقدار راحت تر انجام می‌شود.

وی در ادامه گفت: بوکسورهای خارجی هر 15 روز یک بار در مسابقات مختلف شرکت می‌کنند که از لحاظ آمادگی در بهترین شرایط باشند، اما ما نمی‌توانیم چنین شرایطی را برای ملی‌پوشان کشورمان مهیا کنیم. ما تلاشمان این است که هر 40 روز یک بار برای ملی‌پوشان سفرهای برون‌مرزی را مهیا کنیم و یا در داخل کشور مسابقه‌ای را برپا کنیم تا ملی‌پوشان در بهترین شرایط قرار داشته باشند.

حسینی در پایان گفت: تقریباً دو روز است که اردوی تیم ملی «ب» آغاز شده است و این پشتوانه‌ سازی خوبی برای تیم ملی است.کاپیتان تیم ملی بوکس گفت: تمام هدفم این است که در بازی‌های آسیایی اینچئون وارد رینگ شوم و از امروز قول کسب مدال طلا را می‌دهم.

خبرگزاری فارس: مظاهری:‌ قول کسب مدال طلای اینچئون را می‌دهم/ در تورنمنت چین بدشانسی آوردم

علی مظاهری در مورد کسب نتایج تیم ملی در تورنمنت بین‌المللی چین، گفت: تورنمنت بین‌المللی چین بزرگ‌ترین رویداد معتبر بعد از مسابقات جهانی و قاره‌ای محسوب می‌شود. حضور کشورهایی مثل روسیه، کوبا، اوکراین و ... در تورنمنت بین‌المللی چنین حاکی از آن است که این رقابت‌ها در بالاترین کیفیت برگزار شده است.

وی در ادامه گفت:‌ هدف ما حضور و کسب بهترین نتیجه در بازی‌های آسیایی اینچئون است. حضور ما در این رقابت‌ها بسیار مهم بود،‌ چرا که در این رقابت‌ها ما توانستیم حریفان‌مان را بشناسیم و آنها را ارزیابی کنیم. به اعتقاد من یکی از بزرگترین رویدادها پیش از اعزام به بازی‌های آسیایی اینچئون تورنمنت بین المللی چین بود.

مظاهری در مورد اینکه بهترین‌های دنیا در این رقابت‌ها حضور داشتند، گفت: در وزن 91 کیلوگرم بهترین‌های دنیا حضور داشتند و حریفان اصلی من روسیه و اوکراین بودند. نخستین حریفم در چین نماینده کشور هندوستان بود که نایب‌ قهرمان بازی‌های آسیایی گوانگجو بود که او را شکست دادم، اما متأسفانه مقابل نماینده روسیه شکست خوردم.

مظاهری در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر شرایط خوبی را دارم و تلاش می‌کنم تا بازی‌های آسیایی این شرایط را حفظ کنم. تمام هدفم این است که در اینچئون وارد رینگ شوم و از امروز قول کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی را می‌دهم.

وی در مورد اینکه در تورنمنت چین با بدشانسی روبرو شد، گفت: دنبال بهانه‌جویی نیستم، اما روز اول ساعت یک بامداد وارد محل برگزاری مسابقات شدیم و فردای آن روز به مصاف نماینده هندوستان رفتم. من فکر می‌کنم در بازی دوم روز، روز من نبود، چرا که با تمام این حریفانم بارها مبارزه کرده و آنها را شکست داده‌ام. پس از پایان مسابقات با کادرفنی تمام حریفانم را آنالیز کردم و به این نتیجه رسیدیم که من در طول این سال‌ها بارها حریفانم را شکست داده‌ام و به همین دلیل توانایی کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی را دارم.

وی در پایان گفت: ما در این رقابت‌ها یک تیم بسیار یکدلی را داشتیم. کادر فنی و فدراسیون برای این اعزام خیلی تلاش کردند و با تمام مشکلات مالی که وجود داشت تیم ملی راهی این رقابت‌ها شد و خوشبختانه ملی‌پوشان نیز پاسخ اعتماد مسئولان فدراسیون کادر فنی را دادند.بسمه تعالی

فدراسیون محترم بوکس جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

احتراما": وقتی خبرهای بوکس اذربایجان غربی را مرور می کردیم نام آشنای بوکس استان و کشور مهدیزاده توجه مان را جلب کرد .

در برخی از رسانه ها از نام ایشان و در برخی جاها بعنوان رییس هیات بوکس استان استفاده شده است .

اما وقتی وقایع حاشیه دار نفاق انگیز و خیانت و دو رویی تعدادی از دست پرورده های خود مهدیزاده را در کودتای انتخاباتی رییس هیات بوکس استان در آبان ماه 91 را در ذهن خودمان مرور کردیم دیدیم ایشان دیگر رییس هیات بوکس استان نیستند و حالا کسی دیگری بنام نظری بعنوان رییس هیات بوکس استان انتخاب شد که از جنس ورزش خصوصا" بوکس نبوده و حتی الفبای ساده بوکس را هم بلد نیست بلکه به خاطر ادعای تکلیف نه به ورزش بلکه به کسانی که دنبال چند رای انتخاباتی بیشتر در مجلس هستند بوده .

با توجه به عملکرد هیات بوکس استان و شهرستان ها در این مدت مشخص شده که نظری تنها اسم رییس هیات بوکس استان را یدک می کشد و به موضوع از جایگاه یک فرماندار با حمایت قاضی پور نماینده مجلس و اداره کل ورزش و جوانان استان و فدراسیون نشین ها بصورت دستوری و سیاسی نگاه می کند .

البته در این میان تعدادی از اعضاء هیات بوکس استان با توجه به اختلاف سلیقه شخصی با هیات بوکس سابق استان داشتند و از ترس از دست دادن جایگاه های توخالی خودشان در هیات بوکس استان ناچارا" با هیات بوکس جدید همکاری کردند . آن روزی که نظری از ارکیه قدرت پایین بیاید آنوقت خواهند دید همین آقایان نان را به نرخ روز می خورند که به استاد خودشان خیانت کردند با نظری چکار خواهند کرد .

به همین جهت هست که تمام عنوان های مهدیزاده بعنوان رییس هیات سابق بوکس استان تبدیل شده است به همین سادگی . چرا که این جابجایی ها برای ما این قدر ساده است اما در عرصه عمل پیچیدگی ها و زد و بندهای خاص خودش را دارد .

در این مدت خیلی ها چهره های منافق و کریح خود را نشان دادند .

در پیکره ی هیات بوکس استان جابه جایی های زیادی در خانه خلوت آقایان بعمل آمد . اداره کل ورزش و جوانان استان و فدراسیون نشین ها جرعت اظهارنظر درباره این جابه جایی به خودشان ندادند و خیلی از اهالی اهل فن بوکس استان را کنار گذاشته شدند و خیلی ها هم با این آقایان حاضر به همکاری نشدند . البته محمد آبی دبیر هیات تحمیلی هیات بوکس استان ناچارا" جهت توجیح خیانت های خودش به دنبال کسانی که سالیان سال بود از گردونه بوکس کنار رفته بودند و حساب خود را به ورزش و بوکس استان پس داده بودند . رفت که جایگاه توخالی و یکی از ارزوهای دیرینه خودش را جامه عمل بپوشاند .

در این بین افراد و گروه های زیادی از زخم خورده های هیات بوکس سابق استان در حال زمینه سازی برای انتقال و جابه جایی در هیات بوکس استان به کاری تن دادند . تا به نان و نوایی برسند . و عقده های چرکین چند ساله خود را پس بریزند

نکته ای که در این میان قابل ذکر است همان تغییر مسئولیت هاست .

سئوال اینجاست در این جابه جایی به قول خودشان فنی و اصولی جایگاه بعضی از اهالی فن هیات بوکس سابق استان کجاست ؟ کسی جواب منطقی به این سئوال را نداشته و نخواهد داشت .

در عرصه عمل جدایی این آقایان در آینده از این پست ها و موقعیت ها خیلی سخت خواهد بود .

همیشه با خودمان تصور می کردیم چه حسی دارد فردی که تا دیروز رییس هیات بوکس استان بود و دامنه تاثیر گذاری تصمیماتش تا کجا ها اثر می گذاشت ولی بعد از آن کودتای انتخاباتی عنوانش به رییس هیات بوکس سابق استان تغییر کرد .

و حالا بعد از 40 سال تلاش در راه اعتلای ورزش بوکس از آن همه تشریفات برایش چیزی جزء صداقت و درستی و پاکی خدمت بی منت و نام نیک برای ورزش استان و کشورش باقی نمانده است .

بحث واگذاری مسئولیت ها موضوعی بود که در روز های گذشته در حضور یکی از اساتید کشتی استان در دفتر کار آقای ایران دوست معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان پیش کشیده شد . با بررسی پرونده هیات بوکس استان در این مدت از لیست اعضاء جدید هیات بوکس استان و تقویم ورزشی سال 92-93 در اداره کل ورزش و جوانان استان خبری نبود .

البته شرمنده گی این موضوع به دستگاه ورزشی استان برمی گردد . چرا که به لحاظ رعایت ملاحظات خاص سیاسی نیاز به درخواست عملکرد ماهانه و سالانه و لیست اعضاء و تقویم ورزشی از هیات بوکس استان نبوده یعنی اینکه ورزش استان صاحب ندارد .

سئوالی که همیشه از مهدیزاده کرده ایم این بود که حس شما درباره اینکه سمت خود را از رییس هیات بوکس استان به رییس هیات بوکس سابق استان تغییر یافته است چیست ؟ می گوید . من هیچگاه به ذهنم نیامده که جایگاه رییس هیات جایگاه برتری بوده است و همواره احساس من در دوره مسئولیتم چیزی جز احساس خدمت بی منت و بدهکار بودن به جامعه ورزش استان و کشور عزیزم چیز دیگری نبوده است .

یکی از رحمت های خداوند که در موقعیت برایم پیش آمد شناخت دوستان و از منافقان بود .

البته در مقام حرف و از نظر آرمانی و اخلاقی این موضوع را آموخته ام که باید به مسئولیت ها بعنوان یک ابزار خدمت رسانی نگاه کرد . اما اینکه ما در مقام عمل چقدر می توانیم همین نگاه را به مسئولیتی که در اختیارمان گذاشته اند داشته باشیم موضوع خیلی مهمی است .

هر مسئولی به میزانی که بتواند این نگاه را در خود نهادینه کند و به آن برسد جدایی از مسئولیت ها برایش آسان و آسانتر خواهد شد و هر چه از این نگاه دور باشد جدایی برایش سخت و سخت تر خواهد بود .

و ...

(( ایا این کفر پیشگان مرفه می پندارند این مال و اولادی که به آنان می دهیم و بدین وسیله به آنان مدد می رسانیم .

از آن روست که آنان را بزرگ میشماریم و خواهیم در دادن نعمت ها به انان شتاب کنیم نه این گونه نیست انان درک نمی کنند که حقیقت چیست ما بدین وسیله انان را سرگرم می کنیم تا همچنان در طغیان خود باقی بمانند ))

مومنون / 55 و 56

 

گروه مربیان و داوران و ورزشکاران پیشتاز  http://shiacloob.com/i/attachments/1/1406119993454318_large.jpg

همه با هم با شعار مرگ بر اسراییل بلند خواهیم شد
وعده دیدار : روز جمعه ( اخرین جمعه ماه رمضان )
مورخ : 3 مرداد 1393 . 27 رمضان 1435 و 25 ژولای 2014
میدان های اصلی شهر های ایران و سایر نقاط جهان
در ارومیه : در میدان ولایت فقیه ساعت 10 صبح
برای نابودی غده چرکین استکبار یعنی اسراییل و ازادی فلسطین بلند صلوات بفرست
اللهم صلی علی محمد و ال محمد و عجل فرجهمنماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: انقلاب اسلامی ایران، مهمترین عامل در شکست اهداف استکبار و صهیونیسم بوده است و از زمان وقوع این انقلاب شکوهمند، اسراییل طعم پیروزی را در منطقه نچشیده است.

 

حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی در جمع راهپیمایان روزه دار روز جهانی قدس در ارومیه که با حضور پرشور مردم در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد، افزود: اگر به تاریخچه منحوس رژیم اشغالگر قدس در هفت دهه گذشته توجه کنیم متوجه می شویم که پیش از وقوع انقلاب اسلامی، این رژیم در تمام عملیات ها پیروز بوده ولی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در عملیات های خود با شکست مواجه شده و نتوانسته است به اهداف خود دست یابد.

وی اضافه کرد: این امر نشان می دهد که تاثیر انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در ایجاد روحیه پیروزی در بین مسلمانان و راه اندازی گروههای مبارز و مدافع اسلام ناب در منطقه برای مقابله با رژیم صهیونیستی بسیار بارز و آشکار است.

وی اظهار کرد: امام خمینی (ره) پرچم مقابله با توطئه های دشمنان اسلام را برافراشته کردند و هیچ وجدان آگاهی نمی تواند نقش امام راحل و رهبر معظم انقلاب را در مقابله با توطئه های غرب، آمریکا و اسراییل در منطقه و جهان انکار کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، پیروزی انقلاب اسلامی را نقطه عطفی فراموش نشدنی در مقابله با زیاده خواهی های غرب و شرق عنوان کرد و ادامه داد: روز جهانی قدس و حضور پرشور مردم مسلمان ایران و جهان در راهپیمایی های میلیونی بر علیه رژیم اشغالگر قدس نیز حاصل این پیروزی شکوهمند و درایت امام خمینی (ره) است که امروز ثمره آن را در تمام دنیا مشاهده می کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با بیان اینکه حضور پرشور مردم روزه دار در راهپیمایی عظیم روز قدس نشان دهنده جهاد مردم ایران و مسلمانان جهان در مقابل کفر، شرک، نفاق و استعمار است گفت: باید قدردان مردم مسلمان، مومن و انقلابی و آزاده ایران و جهان باشیم که در حمایت از مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین و مقابله با غده سرطانی به نام اسراییل، با این شور زیاد حاضر شده اند.

وی در ادامه به توطئه های بی شمار دشمنان برای تسلط بر منطقه خاورمیانه پرداخت و افزود: در اختیار داشتن ذخایر ارزشمند موجود در این منطقه، مقابله با خیزش های اسلامی و همچنین نقش پررنگ انقلاب اسلامی ایران، از اهداف مهم این سلطه جویی استکبار در خاورمیانه به شمار می روند.

وی اضافه کرد: بزرگترین نگرانی نظام سلطه و غرب، خیزش اسلامی و وحدت مسلمانان در این منطقه بود که آنها تمام سرمایه خود را بر این موضوع متمرکز کردند و در جهت تغییر جغرافیای سیاسی جهان اسلام، خاورمیانه و به تعبیری غرب آسیا برآمدند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران اظهار کرد: این توطئه غربی ها مبنی بر تغییر جغرافیای سیاسی جهان اسلام و خاورمیانه پیشینه ای طولانی و 150 ساله دارد که نشانه های آن تلاش مستمر و مداوم برای تجزیه کشورهای این منطقه، چهره سازی و رهبرسازی با استفاده از عناصر بومی نظیر فیصل در عراق، آتاتورک در ترکیه و رضاخان در ایران در سالهای دور است.

حجت الاسلام سعیدی ادامه داد: هنوز هم این چهره سازی ها از سوی غرب برای رسیدن به اهداف استکباری خود در خاورمیانه وجود دارد که می توان مسائل موجود در مصر را در این حیطه تصور کرد.

وی ایجاد اختلاف بین فرقه های اسلامی را از دیگر حربه های دشمنان و استکبار جهانی برای به دست آوردن خاورمیانه عنوان کرد و گفت: اختلاف افکنی در بین شیعه و سنی با تمام توان از سوی آنان صورت می گیرد و علاوه بر آن، در حال حاضر شاهد مذهب سازی و مسلک سازی از جمله وهابیت در عربستان و بهاییت در ایران از سوی آنان هستیم که بلاهای بسیاری را دامنگیر مسلمانان کرده است.

وی راه اندازی رژیمی غیر عربی، غیردینی، ضد دینی با گرایش ناسیونالیستی با عنوان ˈاسراییلˈ در خاورمیانه را یکی دیگر از حربه های استعمار در این منطقه برشمرد و افزود: علاوه بر این رژیم غاصب، برای جلوگیری از وحدت اسلامی در حال حاضر نیز فرقه آواره داعش تشکیل و راه اندازی شده که این فرقه را نیز می توان از مصادیق صهیونیسم در منطقه دانست.

وی بر ایجاد وحدت بیش از پیش در بین مسلمانان برای مقابله با فتنه ها و توطئه های دشمنان تاکید کرد و گفت: پیروزی با حق است و شکست استکبار جهانی، با وجود تمام توطئه ها حتمی است.

راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور پرشور مردم ارومیه همزمان با سراسر کشور برگزار شد و مردم این شهر با سردادن شعارهای مختلف از جمله ˈ مرگ بر اسراییلˈ، ˈ مرگ بر آمریکاˈ و ˈ فلسطین پیروز استˈ حمایت خود را از مردم بی دفاع فلسطین و غزه اعلام کرده و بر مقابله با رژیم صهیونیستی تاکید کردند.