پنهان در خورشيد (خبر هاي صاف و شفاف بوكس


xxxl

درباره وبلاگ


8/8/91 ساعت 11 روز دوشنبه سالن اجتماعات اداره ورزش و جوانان اذربايجان غربي(خورشيد سياه)
نسخه انگلیسی : http://ouromiehe.blogfa.com/
نسخه عربی : http://ouromieha.blogfa.com/
نسخه آذری : http://ouromiehaz.blogfa.com/
نسخه ترکی : http://ouromiehtu.blogfa.com/
پست الکترونیک

پروفایل مدیر وبلاگ


امکانات جانبی

لوگوی دوستانراستی محرم ماهی است که مردمان عهد جاهلیت جنگ و خونریزی را در آن حرام می‌شمردند لیکن خون‌های ما را در این ماه حلال شمردند، و حرمت ما را شکستند و فرزندان و زنان را به اسارت کشیدند و آتش در خیمه‌های ما افروختند و آنچه در آنها زاد و توشه داشتیم به یغما بردند و حرمت رسول الله(ص) را در امر ما نگاه نداشتند

 به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، "اربعین حسینی" در راه است، پس فردا بیستم صفر میعادگاه دل‌های عاشقی است که سوگواره اشک و ماتم سیدالشهدا(ع) را در چهل منزل طی کردند.

اربعین، روز تکمیل انقلاب سترگ عاشوراست و برای این روز اعمال بسیاری از سوی معصومین(ع) مطرح شده است، چنانکه  امام رضا (ع) در این مورد می‌فرمایند:" براستی محرم ماهی است که مردمان عهد جاهلیت جنگ و خونریزی را در آن حرام می‌شمردند لیکن خون‌های ما را در این ماه حلال شمردند، و حرمت ما را شکستند و فرزندان و زنان را به اسارت کشیدند و آتش در خیمه‌های ما افروختند و آنچه در آنها زاد و توشه داشتیم به یغما بردند و حرمت رسول الله(ص) را در امر ما نگاه نداشتند..."
 
اعمال روز اربعين امام حسين (ع):

در اين روز زيارت امام حسين (ع) مستحب است و اين زيارت‌، همانا خواندن زيارت اربعين است كه از امام عسكري (ع) روايت ‌شده كه فرمود: " علامات مؤمن پنج چيز است، پنجاه و يك ركعت نماز فريضه و نافله در شب و روز گذاردن و زيارت اربعين كردن و انگشتر بر دست راست كردن و جَبين را در سجده بر خاك گذاشتن و بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ را بلند گفتن است."

شيخ طوسي سپس متن زيارت اربعين را با سند به نقل از حضرت صادق (ع) آورده است‌:

السلام علي ولي الله و حبيبه‌، السلام علي خليل الله و نجيبه‌، السلام علي صفي الله و ابن صفيه‌.........

اين مطلبي است كه شيخ طوسي‌، عالم فرهيخته و معتبر و معقول شيعه در قرن ‌پنجم درباره اربعين آورده است‌.

 طبعا بر اساس اعتباري كه اين روز ميان ‌شيعيان داشته است‌، از همان آغاز كه تاريخش معلوم نيست‌، شيعيان به حرمت ‌آن‌، زيارت اربعين مي‌خوانده‌اند و اگر مي‌توانسته‌اند مانند جابر بن عبدالله انصاری بر مزار امام ‌حسين (ع) گرد آمده و آن امام را زيارت مي‌كردند.

اين سنت تا به امروز درعراق با قوت برپاست ‌و شاهديم که ميليون‌ها شيعه عراقي و غير عراقي در اين روز بر مزار امام حسين (ع) جمع مي شون و جابر اولین زائر قبر حسی (ع)بود.

پنجشنبه بیستم آذر ۱۳۹۳

|

جانشین فرمانده کل سپاه نبرد جمهوری اسلامی ایران با آمریکا را راهبردی با مقیاس جهانی عنوان کرد و گفت: امروز ایران در حال صعود به ترازهای اقتدار جهانی است و این حاصل خون شهدای انقلاب اسلامی است.

به گزارش حوزه دفاعی- امنیتی باشگاه خبرنگاران، سردار حسین سلامی بعد از ظهر امروز در نخستین کنگره شهدای دانشجوی آذربایجان‌شرقی در تالار وحدت دانشگاه تبریز اظهار داشت: شهیدان شرافت و کرامت ملت ایران و اسلام هستند و درود می‌فرستیم بر شهیدان دفاع مقدس ایران که در حفظ، توسعه و ترویج اسلام از حیات و هستی خویش سرمایه گذاشتند.
 
جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) را نجات ملت ایران از بردگی استکبار جهانی به سردگی آمریکا توصیف کرد و افزود: حضرت امام (ره) با حرکت انقلابی خود عزت و آبرو به مسلمانان جهان بخشیدند و حریت و عظمت برای ایرانی اسلامی به ارمغان آوردند.
 
وی تصریح کرد: شهدا انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تندیس زنده فضیلت در متن جامعه اسلامی ما هستند که به برکت خون آنان تمدن بزرگ اسلامی در جهان پی‌ریزی شده و با تاسی از سالار شهیدان عظمت قیام عاشورا برای ما باورپذیر شد.
 
سردار سلامی افزود: خون شهدای ایران اسلامی منطقه امن جهانی را به منصه ظهور رساند در حقیقت اقتدار جهانی و صعود به مراتب بالای آن را باید برکت خون شهیدانی دانست که از جان و مال خود گذشتند و چراغ هدایت شدند.
 

دانشجویان الهام‌بخش حرکت‌های ضداستکباری
 
وی دانشجویان را نقش‌آفرین در حرکت‌های ضد‌استکباری خواند و گفت: دانشجویان ایران اسلامی همواره الهام‌بخش قیام علیه جور و ستم بودند و به خوبی می‌توان نقش آنان را در دفاع مقدس مشاهده کرد.
 
سردار سلامی افزود: بعد از جنگ تحمیلی نیز جوانان ایران اسلامی به عنوان دانشمند و نخبه توانستند انحصار علمی را شکسته و با عزم و اراده قوی به تولید محصولاتی بپردازند که در عرصه‌‌‌های‌ دفاعی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.
 
سردار سلامی با بیان اینکه امروز انهدام ناو‌های‌ دریایی دشمنان ایران اسلامی دیگر افسانه و رویا نیست، اظهار کرد: شهدایی چون طهرانی‌مقدم و یارانش با دستیابی به ساخت موشک‌های بالستیک این رویای ما را تحقق عینی بخشیدند و به واسطه آن دشمن به خوبی می‌داند نمی‌تواند در عرصه نظامی به ما زور بگوید.
 
تفکر بسیجی عامل غلبه بر تحریم‌ها
 
وی در ادامه به ‌تحریم‌ها اشاره کرد و افزود: با تکیه به تفکر بسیجی می‌توان بر تحریم‌ها غلبه کرد‌.
 
سردار سلامی قول و فعل استکبار جهانی به سردگی آمریکا را سرپا تناقض خواند و اظهار کرد: حرف زدن از حقوق بشر و دفاع از آن با تولید ابزار و آلات شکنجه و به کارگیری آن در تناقض است و این چیزی است که امروز در آمریکا در حال رخ دادن است.
 
سردار سلامی خاطرنشان کرد: انقلاب در باورها، اندیشه‌ها و با تحول در اذهان عمومی صورت گرفت و امام خمینی (ره) منظومه‌ عظیم از یک تفکر نوین را به بشریت عرضه کرد تا بتوان به پشتوانه آن در برابر زور قد علم کرد.
 
جانشین فرمانده کل سپاه اظهار کرد:  قدرت‌های بزرگ در صدد برآمدند تا نظم و قاعده جهان را بسازند و بر‌اساس آن جهان را اداره کنند.
 
وی گفت: آنان می‌خواستند نقش‌های سیاسی، موقعیت‌های اقتصادی و وضعیت ما در روابط بین‌الملل و ‌در‌ نظام موازی قوای ژئوپلتیک جهانی میزان رشد اقتصادی، ارزش فرهنگی سقف پیشرفت علمی را تعیین کرده و مشخص کنند که با چه کسانی باید ارتباط داشته باشیم.
 
سردار سلامی گفت: انقلاب اسلامی شکل گرفت و در ادامه آن نظم کهن فرو پاشید و به ما شخصیت مستقل ملی بر‌اساس انقلاب اسلامی ارزانی داشت تا خود بر سرنوشت‌ خویش مسلط باشیم و مسیر رشد و توسعه علمی را تعیین کنیم.
 
فتح‌المبین‌های امروز ایران در عراق، سوریه و فلسطین
 
سردار سلامی تاکید کرد: فتح‌المبین‌های ما در عراق، سوریه و فلسطین نشان داد می‌دهد که تحولات میدانی و سیاسی عراق را  ایران تعیین می‌کند.
 
وی گفت: کشور ما در مرحله‌ای از پیشرفت است که نشان ‌داد اراده آمریکا در هیچ جای منطقه جاری نیست.
 
سردار سلامی افزود: در شرایط کنونی امنیت رژیم صهیونیستی تبدیل به کابوسی وحشتناک شده و نشان می‌دهد آمریکا نتوانسته این رژیم را از معمای امنیت خارج کند چرا که هم اکنون در تقاطع ارتش حزب‌الله و گروه‌های فلسطینی قرار گرفته است.
 
وی در ادامه خواستار هوشیاری جوانان ایران اسلامی در خصوص توطئه‌ها و برنامه‌های فریبکارانه دشمن شد و تاکید کرد: دشمن امروز دیگر حتی به ظاهر جوانان ما هم رحم نمی‌کند، از این رو باید خیلی با دقت حرکت دشمن را رصد کرد.

چهارشنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۳

|

دادستان کل کشور گفت: رسیدگی های قضایی نوعی مسکن برای فساد است و آن چه علاج درد است اصلاح فرآیندهاست

به گزارش خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم رئیسی با حضور در برنامه نگاه دوبه بررسی راهکارهای مبارزه با فساد پرداخت و در پاسخ به سوالی مبنی بر این که تاکنون چه میزان از بندهایی که در فرمان هشت ماده ای مقام معظم رهبری در سال 80 برای مبارزه با فساد مطرح شد اجرایی شده است اظهار داشت: سلامت اداری حق مردم است و مردم حق دارند که نظام اداری عادلانه و سالمی داشته باشند که محوریت این نظام در قانون است و هر نوع روابط غیر قانونی مخل نظام اداری است.

وی ادامه داد: پیام مقام معظم رهبری منشور مبارزه با فساد اقتصادی و ارتقاء سلامت اداری است که بستر اجرای آن کاملاً فراهم است به طوری که در آن پیام اشاره شده قوانین و مقررات درج شود که ضد فساد باشد و منافذ فساد را از بین ببرد و از طرفی دستگاه اجرایی نیز فرآیند امور را اصلاح کند تا زمینه و بستر برای افرادی که دنبال سودجویی هستند سد شود.

حجت الاسلام رئیسی افزود: چنان چه با وجود مقررات مناسب باز هم افرادی مرتکب خطا شوند ، دستگاه قضا باید ورود کند و به سرعت به پرونده ها رسیدگی کند.

*** در هر پرونده اقتصادی پای ارتباط ناسالم با کارکنان بخش های اداری مطرح است

دادستان کل کشور در ارتباط ریشه یابی پرونده های اقتصادی گفت: همواره این سوال مطرح است که چرا ما هر روز شاهد بروز یک پرونده اقتصادی در نظام اداری و پولی در بانکی هستیم و این در حالی است که راهکار این مهم در منشور مبارزه با فساد پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: ما باید فرایندها و بسترهایی که موجب ایجاد فساد می شوند را اصلاح کنیم تا هر روز از یک مجرا شاهد بروز پرونده های مختلف نباشیم.

حجت الاسلام رئیسی تاکید کرد: در هر پرونده ای که در بخش خصوصی اتفاق افتاده امکان ندارد که این تخلف بدون ارتباط ناسالم با کارکنان بخش های اداری همراه نباشد، فرض کنید که فردی با انگیزه مجرمانه به بانک بیاید و بخواهد فساد کند بنابراین باید سنسورها همچون آلارم در سیستم بانکی فعال باشند که این قضیه اتفاق نیفتد.

*** تعداد بانک ها بعضاً از تعداد سوپرمارکت ها در خیابان بیشتر است

وی ادامه داد: این که نظام پولی و بانکی کشور باید اصلاح شود یک ضرورت است که همگان به آن اعتقاد دارند به نظر بنده تعداد برخی بانک ها بعضاً از تعداد سوپرمارکت ها در خیابان بیشتر است، اما این در حالی است که پول باید در جهت تولید هدایت شود و چنان چه این اتفاق نیفتد این پول سرگردان مانند یک سیل بنیان کن خواهد بود.

دادستان کل کشور افزود: چنان چه پول های سرگردان به بخش زمین ورود کنند منجر به زمین خواری و اگر در داد و ستد ورود کنند قاچاق کالا را همراه خواهند داشت بنابراین ما باید پول را به طرف تولید هدایت کنیم.

***چنانچه پول به سمت تولید هدایت نشود شاهد تورم خواهیم بود

حجت الاسلام رئیسی اظهار داشت: چنانچه پول به سمت تولید هدایت نشود و در این زمینه سیاست گذاری های مالی و پولی صورت نگیرد این پول به سمت دلالی می رود و ما شاهد تورم خواهیم بود.

وی با اشاره به این که نظارت بر امر پولی و بانکی یکی از راهکارهای مهم مبارزه با فساد است تصریح کرد: باید به دنبال این برویم که فرآیندها اصلاح شوند و این در حالی است که همه افراد و مسئولین با هر گرایش و سلیقه سیاسی طرفدار اصل مبارزه با فساد و خواهان اجرای عدالت هستند.

**** اعلام های ما باید بعد از اقدام های ما باشد
دادستان کل کشور گفت: بنده طرفدار اقدام هستم و معقتدم اعلام های ما باید بعد از اقدام های ما باشد و معتقدم باید به مردم بگوییم که این کار شده است نه این که این کار می خواهد بشود وتمامی مردم ما خواهان نظام اداری سالم هستند و این حق آن هاست.

حجت الاسلام رئیسی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که چه میزان اراده برای اصلاح فرآیندها وجود دارد خاطر نشان کرد: ما شاهد این هستیم که برخی بانک های ما نسبت به ال سی ها یا چک های بلاعوض اقدام کرده اند اما گاهی این نظارت ها کافی نیست، آن چه ما از مسئولین مختلف در حوزه های بانکی می شنویم این است که آن ها نیز به آسیب پی برده اند که فرآیندها باید اصلاح شود اما آن چه در عمل می بینیم به نظر می رسد این منافذ همچنان باقی است.

حجت الاسلام رئیسی ادامه داد: در پرونده 120 میلیاردی که در سال 73 مطرح شد و همین طور 3 هزار میلیاردی و پرونده ای که اخیراً در ارتباط با فساد مطرح شده مبالغ متفاوت است اما چرا باید مومن از یک سوراخ چند بار گزیده شود ، چرا ما باید از یک مجرا شاهد بروز پرونده های مختلف باشیم.

*** رسیدگی های قضایی نوعی مسکن برای فساد است

دادستان کل کشور گفت: رسیدگی های قضایی نوعی مسکن برای فساد است و آن که علاج درد فساد است اصلاح فرآیندها است بنابراین باید در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.

وی اضافه کرد: بنده آن زمان که در سازمان بازرسی بودم و بعد از فرمان 8 ماده ای مقام معظم رهبری نمایشگاه بازرسی برگزار کردم تا در زمینه بازرسی ها، آسیب شناسی شود و این در حالی بود که بیش از 5 هزار نفر از مدیران عالی و ارشد از این نمایشگاه دیدن کردند و این امر در نشان دادن آسیب ها بسیار موثر بود اما باید یک اراده و عزم جدی در آسیب زدایی وجود داشته باشد.

** سخن گفتن از تولید ملی با قاچاق کالا همخوانی ندارد
حجت الاسلام رئیسی تصریح کرد: قاچاق کالا تولید ملی را تخریب می کند و از طرفی سخن گفتن از تولید ملی با قاچاق کالا همخوانی ندارد و این در حالی است که در این قضیه اقدام عملی لازم صورت نگرفته است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که وظایف قوای سه گانه در مبارزه با فساد چیست اظهار داشت: مرزبان در کشور فقط مرزبان جغرافیایی نیست بلکه ما دارای مرزهای پولی و بانکی و اقتصادی هستیم و باید دیده بانان و مرزبانان در این عرصه ها نیز به خوبی نظارت و رصد کافی داشته باشند تا تخلفی اتفاق نیفتد و چنان چه تخلفی مشاهده کردند مدعی شوند و به موجب قانون برخورد کنند.

*** بانک ها در اعطای وام نظارت کافی داشته باشند

دادستان کل کشور با بیان این که آمارها حاکی از ان است که معوقات بانکی کم نشده است تصریح کرد: دراعطای وام ها باید نظارت صورت گیرد مثلاً چنان چه فردی وامی را برای ایجاد یک موسسه تولیدی می گیرد آن را درجای خود خرج کند بنابراین باید بانک ها نظارت کافی را در این زمینه داشته باشند تا مشخص شود که وام گیرنده وام را در جای خود خرج کرده است.

حجت الاسلام رئیسی افزود: باید بانک ها در اعطای وام وثیقه مناسب از وام گیرنده دریافت کنند البته در تخلفاتی که صورت می گیرد برخی تخلفات مربوط به ساختارها، رفتارها و یا مقررات است اما مسئله نظارت اهمیت زیادی در جلوگیری از فساد دارد.

رئیسی گفت: به نظر من طرح نظارت ملی همگانی مطالبه مردم است این که می گویند ما نظام اداری سالمی می خواهیم و باید گفت هر گونه ناسلامتی در بخش اداری امر ناپسندی است.

رئیس دادستان کل کشور با اشاره به این سوال که آیا در برخورد با پرونده های مفاسد اقتصادی فشاری به قوه قضایی وارد می شود یا نه تصریح کرد: شاید کمتر پرونده دیده شود که از ناحیه اشخاص یا افراد تماس هایی نسبت به مسئله فساد نباشد اما آن چه برای دستگاه قضایی وارد است این است که تحت تاثیر هیچ فشاری قرار نگیرد هر چند ممکن است افرادی به خودشان اجازه دهند که قضیه را پیگیری کنند و فشاری را به این دستگاه وارد کنند اما باید گفت آن چه نسبت به قاضی وسیستم قضایی ضد ارزش است این است که کوچکترین فشاری بپذیرد.

وی افزود: پرونده مربوط به اختلاس 3 هزار میلیاردی پیگیری های مختلفی را از ناحیه اشخاص و افراد داشت و واقعاً تلاش می شود در دستگاه قضایی در فرآیند بازرسی چه در مرحله دادگاه و چه سایر مراحل به پرونده با صلابت رسیدگی شود و دستگاه قضا تحت تاثیر هیچ فشاری قرار نگیرد.

رئیسی ادامه داد: هر چند افرادی وجود دارند که فشار آوردن به دستگاه قضا را در سر می پرورانند و باید دستگاه قضا بدون هر آسیب پذیری از افراد و صاحبان قدرت و ثروت را داشته باشد که هر پرونده که روی میز قاضی قرار گرفت با صلابت رسیدگی و حکم آن صادر شود.

رئیس دادستان کل کشور در پاسخ به این سوال مبنی بر این که آیا برخورد قوه قضاییه با پرونده عملکرد جرایم بازدارنده بود اظهار داشت: آن پرونده ای را که گفتم و همچنین پرونده مربوط به فاضل خداداد رسیدگی شد و فرد اعدام گردیددر پرونده اخیر هم (پرونده 3 هزار میلیاردی) نیز رسیدگی شد و باید گفت اگر این احکام و این پرونده ها رسیدگی شوند و حکم آن صادر گردد در واقع جنبه مسکن دارد و نمی تواند علاج قطعی این فرآیند ها باشد مثلاً برخورد دستگاه قضا با مواد مخدر بسیار قاطع و جدی است منتهی به خاطر سود بالایی که در این مواد وجود دارد و همچنین وجود شبکه مافیایی در داخل و خارج از کشور سعی دارند افرادی را قربانی این مقوله کنند و دستگاه قضا نیز تلاش کرده بودن هیچ نفوذی به این مسئله رسیدگی کند.

وی افزود: در حال حاضر مجازات در بخش مواد مخدر را کم نداریم در رابطه با پرونده های اقتصادی باید گفت که در تهران مجتمع مبارزه با فساد را داریم همچنین قضات سالمی را در بخش های مختلف از جمله دادگاه و دیوان وجود دارند که به این گونه پرونده ها رسیدگی می کنند همچنین در استان نیز شعبه های خاصی برای مبارزه با فساد وجود دارد.

رئیسی تصریح کرد: اگر به این پرونده ها کاملاً رسیدگی شود اما آن فرآیندهایی که مورد تاکید است اصلاحی صورت نگیرد باید گفت که ما همواره شاهد بروز فساد خواهیم بود.

رئیس دادستان کل کشور در پاسخ به این سوال مبنی بر این که آیا در همایش سران سه قوه دستگاه ها به این نتایج رسیدند که این منافذ را بپوشانند گفت: در واقع جلوه این همایش یک اراده همگانی بود که اعلام اراده هر سه قوه برای مبارزه با فساد بود که در این همایش دستگاه های اجرایی در بخش های مختلف گزارش عملکرد را دادند که مثبت بود.

وی افزود: خوشبختانه این ستاد مبارزه با فساد اقتصادی بحث های مثبتی در آن انجام می شود که واقعاً بحث سلامت اداری و شعاری که در رابطه با این نشست بود این را نشان داد که کشور این ظرفیت را دارد چون این ظرفیت یک سری زمینه هایی را لازم دارد که یک زمینه آن همکاری قوا با یکدیگر است از طرفی دیگر هم اراده هر سه قوه برای مبارزه با این موضوع وجود دارد.

رئیسی ادامه داد: امیدوارم آن چیزی را که مقام معظم رهبری که در سال 80 فرمودند و آن چه که همواره خواست مردم است ، یعنی نظام عادلانه اداری بتواند در عمل شکل گیرد .

رئیس دادستان کل کشور گفت: این که هر بخش بیاید اعلام یک مسئله فساد کند باید گفت این اعلام ها بدون اقدام آثار مثبتی ندارد و همچنین نمی تواند در مردم و در نظام اداری موثر باشد.

وی افزود: لذا من در آن سمینار این گونه مطرح کردم که دوستان و همکارانم امروز نوبت عمل، عمل، عمل است و مردم باید عمل را ببینند.

رئیسی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب که از سوی معاون اول رئیس جمهور اعلام شد گفت: فرمایشات رهبر معظم نیز نشانگر این است که ایشان هم عمل را از مسئولین می خواهند.

رئیس دادستان کل کشور اظهار داشت: سخن در عدالت ثبوتی نیست بلکه در اجرا است.

وی افزود: آن چیزی که مقام معظم رهبری از مسئولین خواستند این است که در میدان عمل و اجرا بتوانیم نظام اداری سالم را رقم بزنیم بدون این که از دیگری انتظاری داشته باشیم و در واقع مردم شاهد یک اقدام و عمل از سوی مسئولین باشند.

رئیسی در رابطه با اعلام پرونده 12 هزار میلیاردی گفت: من موافق اعلام این نیستم چرا که باید در این پرونده بررسی های لازم انجام گیرد و نسبت به میزان و مقدار و نوع فساد و ابعاد آن مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس دادستان کل کشور افزود: در قانون ما وجود دارد که پرونده تا قبل از قطعیت اعلام نشود زیرا ممکن است در این فرآیند رسیدگی یک نوساناتی اتفاق افتد.

وی اظهار کرد: سخن در این است که اولاً نباید این اتفاق می افتاد و حال که اتفاق افتاده باید گذاشت که مراحل رسیدگی آن طی شود چرا که در حال حاضر تناقضاتی وجود دارد که آثار بسیار بدی را در افکار عمومی ایجاد می کند و در واقع نوعی تشویش در اذهان است.

رئیسی در پایان خاطر نشان کرد: در این پرونده هم اسم شخص خاصی اعلام نشده و فقط گفته شده که مبلغی اختلاس گردیده ، لذا اعلام خود این مبلغ نیز دور از تدبیر بود و پرونده در حال رسیدگی است

چهارشنبه نوزدهم آذر ۱۳۹۳

|

نماینده وزن 81 کیلوگرم تیم ملی بوکس گفت: مصدومیت جدی نیست و روز سه شنبه حتما راهی بلغارستان می‌شویم.

خبرگزاری فارس: روزبهانی: مصدومیت پایم خیلی جدی نیست/ در سومین مرحله مسابقات بوکس شرکت می‌کنم

احسان روزبهانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد مصدومیتی که برایش در طول تمرینات رخ داده، گفت: دو روز پیش در طی تمریناتی که انجام می‌دادم درد کوچکی از ناحیه آشیل پای راستم احساس کردم، اما موضوع خیلی جدی نیست.

 وی در ادامه گفت: با توجه به نزدیک بودن زمان برگزاری مسابقات پزشکان توصیه کردند تا برای اینکه مشکل رفع شود فشار زیادی به پایم وارد نکنم. در طول این چند روز نیز تمرینات فنی ره به صورت نشسته انجام می‌دهم.

روزبهانی در پاسخ به این سؤال که آیا برای حضور در مسابقات راهی بلغارستان می‌شوی یا خیر خاطرنشان کرد: صددرصد در سومین مرحله مسابقات لیگ ستارگان جهان حضور خواهم داشت. مسئولان فدراسیون جهانی بلیط حضور در این مسابقات را برایم فرستاده‌اند و روز سه شنبه راهی محل برگزاری مسابقات می‌شوم و امیدوارم دست پر از این مسابقات بازگردم.

به گزارش خبرگزاری فارس، احسان روزبهانی بوکسور وزن 81- کیلوگرم ایرانی که تنها نماینده ایران در این رقابت‌ها است، 20 آذر باید سومین مبارزه‌ای را در این مسابقات انجام دهد.

سومین مبارزه روزبهانی با نماینده فرانسه خواهد بود. او در دو مبارزه قبلی خود صاحب یک پیروزی برابر نماینده ترکمنستان و یک شکست برابر نماینده روسیه شده است.

اکبر احدی به عنوان مربی و مرتضی بهرامی نژاد به عنوان بدنساز او را در این رقابت‌ها همراهی می‌کنند.

سه شنبه هجدهم آذر ۱۳۹۳

|

سرمربی تیم ملی بوکس گفت: مصدومیت روزبهانی خیلی حاد نیست و روز سه شبنه حتما راهی محل برگزاری مسابقات می‌شویم.

خبرگزاری فارس: احدی: مصدومیت روزبهانی خیلی حاد نیست/ حتما سه شنبه راهی بلغارستان می‌شویم

اکبر احدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد مصدومیت احسان روزبهانی تنها نماینده بوکس ایران در مسابقات ستارگان بوکس جهان گفت: احسان با توجه به اینکه به صورت انفرادی برای حضور در مسابقات ستارگان جهان تمرین می‌کند یک مصدومیت کوچک از ناحیه آشیل پا برای او به وجود آمده که خیلی جدی نیست.

وی در ادامه گفت: پزشکان اعلام کرده‌اند موضوع کشیدگی آشیل پای روزبهانی خیلی حاد نیست و باید تا روز قبل از اعزام مراعات کند و تمرینات به صورت نشسته پیگیری شود.

احدی در پاسخ به این سؤال که آیا روزبهانی به مرحله سوم مسابقات ستارگان جهان اعزام می‌شود یا خیر، گفت: احسان حتما به مرحله سوم مسابقات اعزام می‌شود. او تمرینات خود را در حالت نشسته پیگیری می‌کند تا به قسمت مصدومیت فشار وارد نشود. این توصیه پزشکان است که تمرینات فنی را نشسته پیگیری کند.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سؤال که چه زمانی به مرحله سوم مسابقات اعزام می‌شوید گفت: ما روز سه شنبه حتما راهی مسابقات می‌شویم.

به گزارش خبرگزاری فارس، احسان روزبهانی بوکسور وزن 81- کیلوگرم ایرانی که تنها نماینده ایران در این رقابت‌ها است، 20 آذر باید سومین مبارزه‌ای را در این مسابقات انجام دهد.

سومین مبارزه روزبهانی با نماینده فرانسه خواهد بود. او در دو مبارزه قبلی خود صاحب یک پیروزی برابر نماینده ترکمنستان و یک شکست برابر نماینده روسیه شده است.

اکبر احدی به عنوان مربی و مرتضی بهرامی نژاد به عنوان بدنساز او را در این رقابت‌ها همراهی می‌کنند.

سه شنبه هجدهم آذر ۱۳۹۳

|

کاروان، آرام آرام رهسپار می شود در این میان زمزمه زینب است که به گوش می رسد برادر جان زنده ماندم به امید بوییدن و بوسیدن تربتت بعد از یک اربعین فراق؛ ای آرام دل زینب
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران زنجان؛ از دور بوی حسین را احساس می کرد او دلتنگ بوی برادر بود با تن رنجور وخسته؛ قدمهایش را بلندتر می گذاشت تا برسر تربت برادر رسید خود را بر روی تربت انداخت وآنرا با تمام وجود به آغوش کشید و گفت در عجب نیستی برادر جان که زینب چگونه بدون تو زنده است.

 آیا نمی پرسی که چگونه بدون تو روز را به شب وشب رابه صبح رسانده ای صبر و قرار زینب، زنده ماندم تا پیغام رسان کربلایت باشم وندای مظلومیتت را به گوش آزادی خواهان جهان برسانم زنده ماندم به امیدبوییدن وبوسیدن تربتت بعد از یک اربعین جدایی.


ای برادر زینب و ای مرحم دل شکسته ام روزی را می بینم که شیعیانت خاک تربتت را سرمه چشمانشان می کنند ومی شنوم صدای قلبهای را که برای یک زیارت اربعین در کنار حرمت ،می طپند.

 

چهل شبانه روز است که مرثیه هایمان را به یادت ای لاله پرپر تکرار می کنیم

سلام بر حسین و بر اربعین حسین سلام بر ناله دل زینب بر شال عزای امام زمان(عج) سلام بر بغضهای شکسته شیعیان ؛ اربعین در راه است و شیعیان آماده اند برای هم ناله شدن با زینب.

در فرهنگ عاشورا، اربعین به چهلمین شب شهادت حسین بن علی(ع) گفته میشود که مصادف با روز بیستم ماه صفر است. در روز بیستم صفر؛ شیعیان، مراسم سوگواری عظیمی را در کشورها و شهرهای مختلف به یاد عاشورای حسینی بر پا میکنند.

عاشقان و پیروان آن امام، به یاد هفتاد و دو لاله پرپر و همچینین اسرای کربلا و به یاد مصائب حضرت زینب به عزاداری پرداخته و باران اشکبار چشم خویش را بامظلومیت حسین و یارانش پیوند می زنند.

بی شک اجتماع شیعیان در اربعین در جای جای دنیا و به ویژه درکنار مرقد آن حضرت از بزرگترین اجتماعات شیعیان در عزاداری آن حضرت می باشد و این یعنی زنده نگه داشتن هدف قیام امام حسین و پیام کربلا تا ظهور حضرت حجت (عج).

منشأ اربعین چیست‌؟

نخستین سوگواران حسین(ع) در اربعین سالار شهیدان، در این میعادگاه جمع شدند به یادش گریستند و به تاْمل در افق رسالت، و حقیقتی که از جوشش خون حسین (ع) آشکار شده بود پرداختند. از آن پس، عاشقان و پیروان آن امام، در سحاب اسرار اربعین به ذکر پرداختند

 

مهمترین نکته درباره اربعین‌ سید الشهداء (ع)روایت امام عسکری (ع‌) است‌.

حضرت در روایتی که در منابع ‌مختلف از ایشان نقل شده فرموده‌اند: نشانه‌های مؤمن پنج چیز است‌: 1 ـ خواندن پنجاه و یک رکعت نماز 2 ـ زیارت اربعین 3 ـ انگشتری در دست راست 4 ـ وجود آثار سجده ‌بر پیشانی 5 ـ بلند خواندن بسم الله در نماز

 

اولين زائرامام حسین در روز اربعین!

کتاب «بشاره المصطفی » آمده است: عطیه عوفی میگوید: به همراه جابر بن عبد الله انصاری به منظور زیارت قبر امام حسین علیه السلام وارد کربلا شدیم. جابر نزدیک شریعه فرات رفت.غسل کرد و لباس‌های نیکو پوشید... سپس به طرف قبر مطهر، حرکت کردیم. جابر هیچ قدمی را برنمی‌داشت، الا اینکه ذکر خدا می‌گفت، تا به نزدیک قبر رسیدیم. سپس به من گفت: مرا به قبر برسان. من دست او را روی قبر گذاشتم. جابر روی قبر افتاد و غش کرد.

من مقداری آب روی صورتش پاشیدم. وقتی به هوش امد، سه بار گفت: یا حسین. سپس گفت: ای حسین چرا جواب مرا نمی‌دهی؟ بعد به خودش گفت: چگونه می‌توانی جواب دهی در حالی که رگ‌های گلوی تو را بریده‌اند و بین سر و بدنت جدایی افتاده است.

شهادت می دهم که تو فرزند خاتم النبیین و سید المومنین...و پنجمین فرد از اصحاب کساء هستی...درود و سلام و رضوان الهی بر تو باد. سپس به اطراف قبر امام حسین علیه السلام حرکت کرد و گفت: «السلام علیکم ایتها الارواح التی حلت بفناء الحسین... اشهد انکم اقمتم الصلاة و اتیتم الزکاة و امرتم بالمعروف و نهیتم عن المنکر»

ديدار اهل‏بيت از شهداي کربلا در روز اربعين

سيدبن طاووس در کتاب مقتل خود به نام لهوف آورده است: زماني که اهل‏بيت حضرت سيدالشهداء عليهم‏السلام از شام به مدينه برمي‏گشتند در عراق از کاروان دار خواستند که آن‏ها را از راه کربلا ببرد. چون به بر تربت پاک امام حسين عليه‏السلام رسيدند، جابر بن عبداللّه‏ را با گروهي از طايفه بني‏هاشم و مرداني از آل پيغمبر صلي‏ الله‏ عليه‏ و‏آله ديدند که به زيارت حضرت آمده‏اند.

آنان شروع به عزاداري و نوحه سرايي کردند، زنان قبائل عرب نيز که در آن اطراف بودند جمع شده و عزاداري کردند. کاروانيان سپس از آن‏جا به سوي مدينه کوچ کردند.

ثواب پیاده‌‌رفتن به زیارت سیدالشهدا(ع) به روایت امام صادق(ع):

 

امام صادق(ع) درباره ثواب زیارت امام حسین(ع) با پای پیاده می‌فرماید: کسى که با پای پیاده به زیارت امام حسین(ع) برود، خداوند به هر قدمى که برمى‏دارد یک حسنه برایش نوشته ، یک گناه از او محو مى‏فرماید ، یک درجه مرتبه‏اش را بالا مى‏برد، وقتى به زیارت رفت، حق تعالى دو فرشته را مامور او مى‏‌فرماید که آنچه خیر از دهان او خارج می‌شود را نوشته و آنچه شر و بد است را ننویسند و وقتى برگشت با او وداع کرده و به وى مى‏‌گویند: اى ولىّ خدا! گناهانت آمرزیده شد ،تو از افراد حزب خدا ، حزب رسول او و حزب اهل‌بیت رسولش هستی، به خدا قسم! هرگز تو آتش را به چشم نخواهی دید ، آتش نیز هرگز تو را نخواهد دید و تو را طعمه خود نخواهد کرد.(کامل الزیارات ص134)

 

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی در رابطه با ديدار اهل‏بيت از شهداي کربلا در روز اربعين و اولبن زائرین آن حضرت به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: ازمیان پنج نظریه ای که در ديدار اهل‏بيت از شهداي کربلا ازجمله حضرت زینب (س) در روز اربعين وجود دارد نظریه حضرت آیت الله قاضی طباطبایی نسبت به بقیه مستند تر است.

حجت الاسلام متین افزود : آیت الله قاضی در کتابی تحت عنوان اربعین در طی حدود 100 صفحه به اثبات حضور کاروان اسرای کربلا برمزار امام حسین (ع) در روز اربعین پرداخته اند.

وی با اشاره به روایات مختلف در این زمینه ادامه داد: جابربن عبدالله انصاری به همراه غلام خود عطیه نیز در این روز جزء اولین زائران قبر مطهر امام (ع) بودند.

این مسئول با اشاره به روایات در مورد ارزش معنوی اعمال عبادی در این روز ،خواندن زیارت اربعین ، زیارت عاشورا وخواندن نماز و عزاداری را از بهترین اعمالی دانست که می شود در این روز به جا آوردو انجام آنرا از نشانه های مومن ذکر کرد.

وی با اشاره به مقاله نشریه هافینگتون پست در مورد اربعین خاطر نشان کرد: این نشریه اجتماع مسلمانان در اربعین را بزرگترین اجتماع دینی جهان دانسته و حجم شرکت کنندگان دراین مراسم را 5برابر بیشتر از مراسم کومبه میلای هندوها ثبت کرده است.

 

اربعین رمز تداوم شور عاشورائی

حجت الاسلام نصیری کارشناس مذهبی در باره برگزاری اربعین حسینی به خبرنگار ما گفت: این بزرگداشت آغاز ثمر دهی آن حرکت باشکوهی است که امام حسین(ع) از مدینه شروع و در کربلا در روز عاشورا با پیوستنش به خداوند به اوج رساند.

وی با اشاره به اینکه تکریم این روز و احیای خاطره غمبار عاشورا رمز تداوم شور عاشورایی در زمانهای بعد بوده است افزود:وقتی به تاریخ انقلاب نگاه می کنیم می بینیم احیای اربعین تاثیری مهم در پیروزی انقلاب اسلامی داشته است برپایی اربعین شهدای قم وشهدای تبریز برگرفته و الهام گرفته از اربعین امام حسین بوده است که تاثیری بسزایی در پیروزی انقلاب داشته است.

به گفته این کارشناس مذهبی، عشق به امام حسین مرزو بوم نمی شناسد و مواکب حسینی از سر تا سر جهان با ذکر و یاد امام حسین در اربعین آن حضرت به سوی کربلای ایشان پیاده روی می کنند تا در اربعینش در کنار مرقد نورانی ایشان هم ناله با حضرت زینب شوند.

حجت الاسلام نصیری به فضیلت خواندن زیارت اربعین در این روز نیز اشاره و اضافه کرد :از امام صادق عليه‏السلام روايت شده که فرموده‏اند: «در روز اربعين هنگامي که روز بلند شد زيارت مي‏کني و مي‏گويي: سلام بر ولي خدا و حبيب او، سلام بر خليل خدا و بنده نجيب او، سلام بر بنده برگزيده خدا و فرزند برگزيده او، سلام بر حسين مظلوم شهيد، سلام بر آقايي که در ميان امواج بلا گرفتار آمد و کشته اشک روان است.

آن‏گاه امام صادق عليه‏السلام فرمودند: عليه آن حضرت هم دست شدند کساني که دنيا فريبشان داده بود و بهره خود را در ازاي بهايي ناچيز فروختند و آخرت خويش را به قيمت ناچيز حراج کردند. در چاه هوا و هوس فرو رفتند و تو و پيامبرت را به خشم آورده و مطيع بندگان شقي گرديدند؛ امام حسين عليه‏السلام در مقابل آنان تن به ذلت نداد و با آنان با شکيبايي به جهاد پرداخت تا آن گاه که خونش را ريختند و اهل بيتش را به اسارت بردند.

سه شنبه هجدهم آذر ۱۳۹۳

|

1256-1.jpg

سرمربی تیم پیوند ساپکو که چهار دوره قهرمان لیگ برتر شده است، گفت: بوکس از پای بست خراب است و زد و خورد و دعوا در این رشته‌ عادی شده است.

 

عیسی گل محمدی در مورد اتفاقات عجیب رخ داده در چند سال اخیر در بوکس در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا، اظهار کرد: وقتی رییس کمیته‌ اجرایی را با خودروی شخصی زیر می‌گیرند، وقتی داور مسابقه را روی رینگ با شیشه نوشابه کتک می‌زنند، وقتی در سالن چاقو می‌کشند و خیلی کارهای عجیب و غریب دیگر در بوکس اتفاق افتاده و می‌افتد و کسی جلوی آنها را نمی گیرد، نتیجه‌ می‌گیریم که این ناهنجاری ها در این رشته المپیکی عادی شده است.

 

وی افزود: سال 87 در مبارزه فینال لیگ در مازندران جلوی چشمان ناطق نوری، رییس فدراسیون در سالن دعوا شد و داور و چند مربی را کتک زدند هیچ اتفاقی نیفتاد و با هیچ کس برخورد نشد، اگر همان جا برخورد می‌کردند شاید سال بعد در مسابقات قهرمانی کشوری داور را نمی‌زدند.

 

سرمربی تیم پیوند ساپکو با انتقاد از صحبت‌های منوچهر مقصودی، رییس کمیته‌ فنی فدراسیون بوکس، گفت: فردی که الان دم از برخورد قاطع می‌زند آن زمان که این اتفاقات رخ داد نایب رییس فدراسیون بود و می توانست برخورد کند، چرا آن زمان که اختیار داشت برخورد نکرد؟ آن زمان در مسابقات چاقو کشی شد و فرد دوپینگی قهرمان شد. این اتفاقات در زمان همین آقا رخ داد.

 

وی ادامه داد: وقتی فدراسیون در همان چند اتفاق اول جلوی این کارها را نگرفت و برخورد قاطع نکرد، طبیعی است که افراد خاطی گستاخ‌تر می‌شوند. با آن رفتارها برخورد نشد تا این که دو سال قبل رییس کمیته‌ دوران را کتک زدند و چشم او آسیب دید و به بیمارستان منتقل شد. در همان مسابقات که این اتفاقات افتاد فقط یک نفر محروم شد و با استان برخوردی نشد که سال بعدش همان استان دوباره مشکل ساز شد.

 

گل محمدی گفت: انتظار برخورد با این متخلفان و این ناهنجاری‌ها آن هم از سوی فدراسیون درست نیست، چرا که اگر فدراسیون می‌خواست برخورد کند تا الان برخورد کرده بود. وقتی رییس کمیته‌ برگزاری مسابقات را به مرگ تهدید می‌کنند و برخوردی نمی‌شود باعث می‌شود افراد گستاخ‌تر شده و به صورت عملی قصد جان افراد را کنند.

یکشنبه نهم آذر ۱۳۹۳

|

جوان حزب‌اللهی باید با هوش باشد. باید چشم‌هایش را باز کند و نگذارد کسی در صفوف او رخنه کند و به نام امر به معروف و نهی از منکر، فساد ایجاد کند که چهره حزب‌الله خراب کند،من یقین دارم و تجربه‌های این چند سال نشان داده تا نیروهای مومن و حزب‌اللهی برای انجام کاری به میدان می‌آیند، یک عده عناصر در گوشه‌ای فسادی ایجاد می‌کنند تا ذهن مسئولین را نسبت به نیروهای مومن و حزب‌اللهی و مردمی چرکین کنند.
به گزارش خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران،  امر به معروف و نهی از منکر در مقیاس وسیع و عمومی خود حتی از جهاد بالاتر است و اساس جهاد را این فریضه استوار می‌کند اما اینکه امر به معروف و نهی از منکر چیست و ما در مقابل آن چه وظیفه‌ای داریم در آیات و روایات به صراحت بیان شده است. 

امر به معروف و نهی از منکر یکی از ارکان اساسی اسلام و ضامن برپا داشتن همه فرایض اسلامی است و باید در جامعه ما احیاء شود و هر فردی از آحاد مردم، خود را در گسترش نیکی و صلاح و برچیده شدن زشتی و گمراهی و فساد، مسئول احساس کند.   

با توجه به فرا رسیدن ماه صفر و توجه ویژه به انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر از این پس در صفحه حقوقی قضایی، دیدگاه‌ها و بیانات مقام معظم رهبری را در مورد این فریضه دینی مرور می‌کنیم.

*جوان حزب‌اللهی باید با هوش باشد 

مقام معظم رهبری در تاریخ 22 تیر 1371 در جمع فرماندهان نیروهای مقاومت بسیج سراسر کشور و در روز شهادت امام سجاد(ع) بیان کردند: البته جوان حزب‌اللهی هم باید با هوش باشد. باید چشم‌هایش را باز کند و نگذارد کسی در صفوف او رخنه کند و به نام امر به معروف و نهی از منکر، فساد ایجاد کند که چهره حزب‌الله خراب کند باید مواظب باشید این به عهده خودتان است که من یقین داریم و تجربه‌های این چند سال نشان داده تا نیروهای مومن و حزب اللهی برای انجام کاری به میدان می‌آیند، یک عده عناصر بددلی و دروغین، با نام این‌ها در گوشه‌ای فسادی ایجاد می‌کنند تا ذهن مسئولین را نسبت به نیروهای مومن و حزب‌اللهی و مردمی چرکین کنند. مواظب باشید.   
یکشنبه نهم آذر ۱۳۹۳

|

مسئولان و فرماندهان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز با رهبر انقلاب دیدار کردند.
به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز(یکشنبه) در دیدار جمعی از فرماندهان و مسئولان نیروی دریایی ارتش، روحیه مقاومت و ایستادگی را مایه آبرو و اعتبار نیروهای مسلح خواندند و خاطرنشان کردند: نیروی دریایی باید با افزایش روزآمد آمادگی‌ها و توانایی‌های نظامی، و همچنین تقویت انگیزه‌های ایمانی و روحیه فداکاری، نقش بزرگ و مهم خود را در حفظ امنیت ملی و دفاع عمومی و حفاظت از حصار مستحکم کشور استمرار دهد.

فرمانده کل قوا، تقویت روزافزون روحیه ی عزم و آمادگی برای فداکاری را ضروری برشمردند و گفتند: درس قرآن کریم به ما این است که اگر ایمان قوی و روحیه ایستادگی وجود داشته باشد، حتی با امکانات و تجهیزات محدود نیز امکان غلبه و پیروزی بر دشمن وجود دارد.

ایشان با اشاره به مرزهای گسترده آبی کشور و سرمایه‌گذاری وسیع دشمن در این منطقه، خاطرنشان کردند: نیروهای مسلح ما باید بدون در نظر گرفتن محاسبات سیاسی، آمادگیهای خود را دائماً افزایش داده و با شناسایی خلأهای خود و همچنین بررسی امکانات و نقاط ضعف دشمن، برنامه‌ریزی‌های راهبردی انجام دهند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، دوران صلح را فرصت مغتنمی برای خدمت نیروهای مسلح در بخش‌های علمی، سازندگی و افزایش بازدارندگی خواندند و گفتند: مسئله آبادسازی سواحل مکران نیز جزء همین کارهای اساسی است که باید با همکاری دولت، برنامه‌های مورد نظر در این منطقه با سرعت بیشتری دنبال شود.

فرمانده کل قوا در پایان سخنان خود با اشاره به فداکاریهای نیروی دریایی در مقاطع مختلف بخصوص در دوران دفاع مقدس، افزودند: نیروی دریایی هم برای نیروهای مسلح و هم برای کشور مایه آبرو و عزت بوده و یاد شهدای این نیرو از جمله شهدای فداکار ناوچه پیکان همواره در تاریخ این کشور ماندگار خواهد بود.

پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب، امیر دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش ضمن گرامیداشت سالروز هفتم آذر گفت: ارتقای آمادگی رزمی و توان رزمی نداجا، افزایش سطح ایمنی، تمرکز بر آموزش‌های علمی، اثبات اقتدار نیروی دریایی در عرصه عمل و انتقال فرهنگ اسلامی ایرانی به آن سوی مرزهای سرزمینی، حضور اثربخش در آب‌های آزاد و کمک به کشتی‌های سایر کشورها و استقرار نیروی دریایی در سواحل مکران با هدف آباد سازی منطقه از جمله اقدامات و برنامه های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بوده است.
یکشنبه نهم آذر ۱۳۹۳

|

دبیر فدراسیون بوکس با اشاره به اینکه سطح فنی مسابقات قهرمانی کشور (انتخابی تیم ملی) مطلوب نبود، گفت: برای رسیدن به مدال های جهانی و کسب سهمیه مناسب المپیک، هدایت تیم ملی ایران به مربیان خارجی سپرده می شود.

 

«علی دانشمندفر» در گفت وگو با ایرنا به تشریح شرایط بوکس کشور پرداخت و تصریح کرد: اعضای کمیته فنی و مسوولان فدراسیون براین باور هستند که سطح فنی و آمادگی جسمانی بوکسورها در مسابقات قهرمانی کشور که به میزبانی لرستان برگزار شد، مطلوب و راضی کننده نبود.

وی افزود: می دانم که بوکس ایران چند سالی است با این مشکل روبرو شده و برای برطرف کردن آن باید بنیادی کار کنیم و به تیم های پایه توجه وی‍ژه ای داشته باشیم.

دانشمندفر تصریح کرد: اگر می خواهیم در المپیک 2020 سهمیه مناسبی داشته باشیم و به مدال دست یابیم باید از هم اکنون برنامه ریزی کرده و قهرمان سازی کنیم. معتقدم ظرفیت بوکس ایران، نتایج فعلی نیست.

وی در مورد حاشیه های به وجود آمده در مسابقات قهرمانی کشور گفت: در خصوص بیرون ماندن داوران و کادر اجرایی مسابقات از هتل باید بگویم که این مساله فقط 20 دقیقه طول کشید و به دلیل اختلافات داخلی میزبان بود.

دبیرفدراسیون بوکس ادامه داد: با تلاش های آقای عزیزپور مدیرکل اداره ورزش استان لرستان و آقای ترابی این مشکل خیلی زود حل شد.

وی افزود: در مورد اتفاقاتی که برای رییس کادر اجرایی نیز رخ داد توضیحات داده شده و فقط اعلام می کنم که ما هیچ مجوزی برای بوکسور لرستانی صادر نکرده و درخواست وی را به کمیته اجرایی دادیم که آنان نیز طبق قانون فدراسیون جهانی و به دلیل بالا بودن سن این بوکسور اجازه حضور وی را ندادند.

دبیر فدراسیون بوکس در پاسخ به این سوال که آیا بوکسورهای غایب در مسابقات کشوری همچون اداور گذشته با لابی کردن وارد تیم ملی خواهند شد، گفت: تمام سعی ما این است تا جلوی این مساله را بگیریم. در واقع می خواهیم فدراسیون تکواندو را الگو قرار دهیم که پس از هر رقابتی مسابقات داخلی برگزار می کند و هر فردی که غایب باشد دیگر جایی در تیم ملی ندارد.

وی افزود: رییس فدراسیون بوکس نیز معتقد است باید جلوی این مسائل گرفته شده و هر تصمیمی با نظر کمیته فنی اتخاد شود. هم اکنون 11 نفر عضو کمیته فنی فدراسیون هستند و دلیل آن هم این است که وقتی می خواهیم با قدرت حرکت کنیم باید از تجربیان افراد فنی به خوبی بهره ببریم.

دانشمندفر در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون تصمیمی برای کادر فنی تیم ملی گرفته است گفت: سطح مربیان داخلی همین است که در اینچئون دیده شد و اگر می خواهیم مدال های آسیایی و جهانی بیشتری کسب کنیم و در المپیک هم موفق باشیم مربی تراز اول جهانی می خواهیم.

وی تصریح کرد: در همین راستا مذاکراتی را با چند کشور صاحب سبک انجام دادیم تا مربیان درجه یک را معرفی کنند و ایرانی ها را نیز در کنار سرمربی خارجی قرار می دهیم تا سطح فنی خود را افزایش دهند.

دبیر فدراسیون بوکس در خصوص اینکه چرا این فدراسیون علاقه ای به برگزاری مسابقات لیگ ندارد عنوان کرد: برنامه ریزی را آغاز کرده ایم و در جریان مسابقات قهرمانی کشور روسای هیات چند استان نیز اعلام آمادگی کرده اند که قرار شد این مساله و نام اسپانسر را به صورت کتبی به ما اعلام کنند.

وی در پایان خطاب به رسانه ها تصریح کرد: از رسانه ها می خواهم رشته بوکس را به عنوان مادر ورزش های رزمی پوشش دهند تا بتوانیم بوکس ایران را از حالت فعلی خارج کنیم.

جمعه هفتم آذر ۱۳۹۳

|

سرمربی تیم ملی بوکس ایران در بازیهای آسیایی 2014 اینچئون در واکنش به حضور مربیان خارجی در تیم ملی، گفت: تابع تصمیمات رییس فدراسیون هستم و هر مساله ای که ایشان صلاح بداند، قبول می کنم.

 

علی دانشمندفر دبیر فدراسیون بوکس روز چهارشنبه از حضور سرمربی خارجی برای تیم ملی ایران خبر داد.

اکبر احدی در واکنش به این خبر به ایرنا گفت: مشکلی با حضور مربیان خارجی در تیم ملی ایران ندارم.

وی افزود: تا هر زمان نیاز باشد به تیم ملی کمک خواهم کرد و اگر مرا نخواهند، برای سرمربی خارجی نیز آرزوی موفقیت می کنم.

احدی در پاسخ به این سوال که آیا با وی در این مورد صحبتی نشده است، تصریح کرد: رییس فدراسیون حدود 10 روز قبل به من اعلام کرد که کار خود را در تیم ملی با قدرت ادامه دهم؛ چراکه مربی خارجی برای حضور در تیم های پایه و آموزش مربیان داخلی به ایران خواهد آمد.

وی گفت: تجربه نشان داده که مربی خارجی در تیم ملی بزرگسالان ایران نتیجه نمی گیرد و آنان نتواسته اند تیم کشورمان را در رقابت های مختلف به موفقیت برسانند.

سرمربی تیم ایران در بازیهای آسیایی 2006 و 2014 گفت: در این راستا تابع تصمیمات احمد ناطق نوری به عنوان رییس فدراسیون هستم و هر تصمیمی وی اتخاذ کند، آن را می پذیرم.

احدی در پاسخ به این سوال که چنانچه هدایت تیم ملی ایران به مربی خارجی سپرده شود آن را می پذیرد، تصریح کرد: اگر رییس فدراسیون بخواهد مشکلی با مساله فوق ندارم، چراکه مربی باید همواره بر دانش خود اضافه کند.

جمعه هفتم آذر ۱۳۹۳

|

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای روز پنج‌شنبه در دیدار با اعضای مجمع عالی بسیج و نمایندگان اقشار مختلف بسیج ضمن حمایت از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران تأکید کردند که با تمدید مذاکرات هسته‌ای مخالف نیستند. بیانات ایشان در رسانه‌های خارجی بازتاب گسترده‌ای داشته است.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبرگزاری رویترزپس از پایان بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اعضای مجمع عالی‌ بسیج و نمایندگان اقشار مختلف بسیج در گزارشی نوشت: رهبر ایران روز پنج‌شنبه به وضوح مشخص کرد که از تمدید مذاکرات هسته‌ای حمایت می‌کند.

 

وی همچنین با حمایت از تیم مذاکره‌کننده در برابر انتقادات تندروهای داخلی به‌دلیل تمدید هفت ماهه این مذاکرات گفت که حتی اگر مذاکرات در روز دوشنبه که به تمدید آن منجر شد، به شکست هم می‌انجامید باز هم آسمان به زمین نمی‌آمد و در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات آمریکا بزرگترین بازنده خواهد بود.

 

ایران و گروه 1+5 هفته گذشته مذاکرات هسته‌ای خود را بار دیگر تمدید کردند. از این رو این رایزنی‌ها تا 30 ژوئن سال 2015 (10 تیر 1394) ادامه خواهد داشت.

 

رویترز ادامه داد: آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه اظهار کرد من به همان دلیلی که با مذاکرات مخالف نبودم، به همان دلیل هم با تمدید آن مخالف نیستم و مذاکره‌کنندگان ایران با جدیت و تلاش و به‌طور صادقانه در برابر حرف زور ایستاده‌اند و برخلاف طرف مقابل هر روز حرفشان را عوض نمی‌کنند.

 

رهبر ایران تأکید کرد که هم مردم و هم مقامات توافقاتی که عادلانه و منطقی باشند را می‌پذیرند.

 

همچنین روزنامه نیویورک تایمزبا انتشار بخش‌هایی از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در روز پنج‌شنبه نوشت: رهبر ایران نشان داد که از ادامه مذاکرات حمایت می‌کند.

 

نظر رهبر ایران حساس و تعیین‌کننده است، چون وی کسی است که آخرین حرف را در خصوص هرگونه توافق میان ایران و گروه 1+5 بر سر برنامه‌ هسته‌ای این کشور می‌زند. فعالیت‌هایی که تهران تأکید می‌کند ماهیت کاملاً صلح‌آمیز دارد اما غرب این کشور را به تلاش برای دستیابی به ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای متهم می‌کند.

 

همچنین سخنان آیت‌الله خامنه‌ای به این معنی است که تندروهایی که با مذاکرات مخالف هستند و به انتقادات خود در هفته‌های اخیر شدت بخشیده‌اند، باید موضع خود را تعدیل کنند و اطمینان دهند که سیاستمداران تمدید مذاکرات را زیر سؤال نخواهند برد.

 

اگرچه رهبر ایران در سخنرانی روز پنج‌شنبه‌اش که متن کامل آن در پایگاه اینترنتی وی منتشر شده است به آمریکا حمله کرد و سیاست‌های آن را نامشخص و متزلزل خواند.

 

وی در این‌باره گفت: آمریکا هر روز حرف‌های جدید می‌زند. همچنین در ملأعام یک چیز می‌گوید و در پنهان یک چیز دیگر.

 

آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورش به شدت حمایت کرد و آن‌ها را فرزندان انقلاب خواند که با جدیت در حال تلاش و کار هستند.

 

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز در گزارشی با اشاره به بیانات رهبر ایران در روز پنج‌شنبه نوشت که آیت‌الله خامنه‌ای مخالف تمدید مذاکرات نیست و یک توافق عادلانه را خواهد پذیرفت.

 

رهبر ایران در ادامه گفت: واشنگتن مرتب موضع خود را در قبال ایران به دلیل مشکلات داخلی‌اش تغییر می‌دهد. آن‌ها امروز یک چیز می‌گویند و روز دیگر آن را تغییر می‌دهند.

 

این خبرگزاری همچنین با تأکید بر این نکته که رهبر ایران آخرین حرف را درباره مسائل کشورش می‌زند نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای به وضوح نشان داد که از تمدید مذاکرات حمایت می‌کند و همان‌گونه که با اصل مذاکرات مخالفت نکرده است با ادامه مذاکرات نیز مخالفت نمی‌کند.

 

ایران و قدرت‌های جهانی روز دوشنبه 24 نوامبر رایزنی‌های خود را تا آخر ژوئن سال 2015 تمدید کردند.

علاوه بر این شبکه صدای آمریکا ضمن پوشش بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع بسیجیان گزارش داد: رهبر ایران در سخنانش تأکید کرد که قاطعانه از تمدید مذاکرات حمایت می‌کند چون اساساً با مذاکرات مخالف نبوده است.

 

صدای آمریکا همچنین به بیانات ایشان در روز چهارشنبه اشاره کرد و نوشت: رهبر ایران می‌گوید که غرب در تلاش‌هایش برای به زانو درآوردن ایران در جریان مذاکرات هسته‌ای شکست خورده است.

 

روزنامه لس‌آنجس تایمزدیگر رسانه آمریکایی بود که در تحلیل بیانات روز گذشته رهبر معظم انقلاب نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای در روز پنج‌شنبه به‌طور سنجیده از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران و تمدید مذاکرات هسته‌ای با شش قدرت جهانی حمایت کرد.

 

وی در سخنانش تأکید کرد که یک توافق عادلانه و منطقی را می‌پذیرد اما مردم و مقامات کشورش، هیچ‌یک توافقی غیر از این را نخواهند پذیرفت. چون ایران در صورت شکست مذاکرات آسیب نخواهد دید.

 

رهبر ایران همچنین آمریکا را یک شریک مذاکره‌کننده غیر قابل اعتماد خواند که هر روز یک حرف جدید می‌زند.

 

خبرگزاری شینهوا، خبرگزاری فرانسه، شبکه خبری سی‌بی‌اس نیوز، پایگاه خبری تحلیلی هیل و رسانه‌های متعدد دیگر روز گذشته بازتاب گسترده‌ای از بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع بسیجیان ارائه دادند.

جمعه هفتم آذر ۱۳۹۳

|

 

روز پنجم ماه صفر مصادف است با روز شهادت حضرت رقیه (س) در خرابه شهر شام. کودکی که هنوز انگار صدای درخواست پدر از سوی وی، در کوچه پس‌کوچه‌های تاریک تاریخ بشری به گوش می‌رسد.

 

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رخدادهای پیرامون واقعه کربلا در پنجم صفر سال 61 هجری قمری به شرح زیر است:

 

شهادت حضرت رقیه (س)

 

در روز پنجم ماه صفر سال 61 ه.ق، حضرت رقیه (س) مظلومانه به شهادت رسید. نام شریفش «رقیه»، «فاطمه» و «زینب» و پدرش حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و مادرش ام‌اسحاق است.

 

ولادت آن حضرت در مدینه بود و در سن سه سالگی یا بیشتر در محرم 61 هجری با پدر بزرگوارش به کربلا آمد. قبل از روز عاشورا بارها مورد تفقد و دلجویی حضرت اباعبدالله (ع) قرار گرفت تا آنجا که آن حضرت به خواهرشان حضرت زینب (س) در مورد وی سفارش کردند.

 

حضرت رقیه (س) بعد از شهادت امام حسین (ع)، اهل بیت (ع) و اصحاب ایشان در صحرای کربلا، همراه با اسرا به کوفه و شام برده شد و در مسیر چهل منزل راه شهر شام، رنج‌های فراوانی دید.

 

در شام بعد از دیدن سر نورانی پدر با پیشانی شکسته در خرابه، آن‌قدر ناله زد و گریست تا به ملکوت اعلا پیوست و بدن شریف آن حضرت را شبانه دفن کردند.

 

از کهن‌ترین منابعی که نام آن حضرت با لفظ "رقیه" یاد شده است، قصیده سیف بن عمیره نخعی کوفی از اصحاب امام جعفر صادق(ع) و امام موسی کاظم (ع) است.

 

شواهد و مدارک درباره وجود شریف آن حضرت و استقرار قبر آن حضرت در مکان فعلی حرم مطهر ایشان همراه با معجزات و کراماتی از آن مظلومه بسیار است.

 

منبع:

 

تقویم شیعه، عبدالحسین نیشابوری، انتشارات دلیل ما، 1387

جمعه هفتم آذر ۱۳۹۳

|

اعضای مجمع عالی بسیج با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

به گزارش گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلام صبح امروز (پنج‌شنبه) در دیدار اعضای مجمع عالی بسیج و نمایندگان اقشار مختلف بسیج، احساس مسئولیت انسانی و الهی و بصیرت را دو پایه اصلی تفکر منطقی بسیج دانستند و ضمن تحسین تلاش، جدیت و ایستادگی هیأت مذاکره کننده ایرانی، به بی نیازی ملت ایران به جلب اعتماد امریکا اشاره کردند و افزودند: به همان دلیلی که با اصل مذاکرات مخالف نبودیم با تمدید مذاکرات هم مخالف نیستیم البته هر قرار عادلانه و عاقلانه را قبول می کنیم اما می دانیم که این دولت امریکا است که نیازمند توافق است و از هرگونه عدم توافق ضرر خواهد کرد و اگر این مذاکرات در نهایت نیز به نتیجه نرسد، جمهوری اسلامی ایران ضرر نخواهد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی، همراه شدن فکر و علم و منطق را با عشق و انگیزه های درونی، رمز حضور موفق بسیج در میدان های متنوع و گسترده عمل خواندند و افزودند: اولین و اصلی ترین پایه تفکر بسیجی که برگرفته از مبانی مستحکم دینی است، احساس مسئولیت انسانی و الهی در قبال خود و خانواده و جامعه و بشریت است.

ایشان افزودند: دومین پایه تفکر بسیجی که تکمیل کننده پایه اول و شرط لازم آن است، بصیرت و روشن بینی به معنای شناخت زمان و اولویت ها، شناخت دوست و دشمن و شناخت ابزار مقابله با دشمن، است.

رهبر انقلاب اسلامی، نبود بصیرت را زمینه ساز  گرفتار شدن در شبهات، نادانی ها و کج فهمی ها دانستند و خاطرنشان کردند: کسانی که بصیرت ندارند، همانند بیچارگانی که در فتنه 88 گرفتار شدند، در فضایی غبارآلود حرکت و عمل می کنند و به همین علت چه بسا به دشمن کمک کنند و دوست را هدف حمله قرار دهند.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید براینکه احساس مسئولیت بدون داشتن بصیرت، بسیار خطرناک است، گفتند: برخی افراد، در دوران مبارزات قبل از انقلاب، و در سه دهه اخیر با احساس مسئولیت اما بدون بصیرت اقداماتی کردند که در نهایت به ضرر نهضت امام و انقلاب و کشور تمام شد.

ایشان با اشاره به تأکید های مکرر خود در جریان فتنه سال 88 بر موضوع بصیرت، گفتند: در همان ایام برخی از تکرار موضوع بصیرت، ناراحت شدند اما من باز هم بر بصیرت تأکید می کنم، زیرا هرچه انگیزه و مسئولیت انسان بیشتر باشد ولی بصیرت نباشد، خطر بیشتر است و به این چنین فردی هیچ اطمینانی نیست.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تیزبینی و روشن بینی امام (ره) که در مقاطع مختلف همه مسائل مورد نیاز را بیان و جهت گیری ها را مشخص می کرد، گفتند: امام بزرگوار (ره) هم فرمان تشکیل بسیج را صادر کرد و هم جهت گیری و هدف اصلی را نشان داد و گفت: «هرچه فریاد دارید بر سر امریکا بکشید».

ایشان با اشاره به سخن معروف امام (ره) که فرمود «حفظ نظام از اوجب واجبات است» افزودند: افرادی که سخنان امام (ره) را درک نکردند، در برخی مقاطع خطاهایی فاحش مرتکب شدند.

حضرت آیت الله خامنه ای در جمع بندی این بخش از سخنان خود افزودند: حتی برای یک لحظه هم نباید از «احساس مسئولیت» به عنوان پایه اصلی تفکر بسیجی و «بصیرت» به عنوان شرط لازم آن، غفلت کرد.

ایشان با تأکید بر اینکه با چنین نگاهی می توان تعریف دقیق از «بسیجی» ارائه کرد، افزودند: هر فردی که با احساس مسئولیت و بصیرت مشغول فعالیت است، هر جا باشد بسیجی است، بنابراین اکثریت قاطع ملت ایران بسیجی هستند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: البته قرارگاه اصلی این دایره عظیم، نیروی مقاومت بسیج است که باید الهام بخش نظم و تعلیم و تربیت، و حضور و حرکت باشد.

حضرت آیت الله خامنه ای عرصه فعالیت بسیج را نامحدود و بی پایان خواندند و افزودند: عرصه های دفاع، سازندگی، سیاست، اقتصاد، هنر، علم و فناوری، تشکل های مذهبی، و در واقع همه عرصه ها، میدان حضور بسیج است.

ایشان با تأکید بر اینکه در همه این عرصه ها الگوهای برجسته و شاخصی وجود دارد افزودند: این نخبگان در عرصه علم و تحقیق بسیجی وار فعالیت کردند از جمله اینکه آن زمانی که دشمن با خباثت تمام تلاش کرد تا تمام درها را به روی ملت ایران ببندد و مانع از دستیابی بیماران به رادیو داروها شود، شهید شهریاری و همکاران وی با تلاشی بسیجی، توانستند اورانیوم غنی شده بیست درصد و صفحه سوخت را تولید کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای به نکته مهم دیگر اشاره کردند و افزودند: این تفکر بسیجی که پایه گذار آن امام بزرگوار (ره) بود، اکنون صادر شده و همچون عطر گل های بهاری است که کسی نمی تواند جلوی آنرا بگیرد.

ایشان افزودند: نسیم روح افزا و روانبخش تفکر بسیجی را اکنون در عراق، سوریه، لبنان، و غزه شاهد هستیم و به لطف خداوند در آینده نه چندان دور، در قدس شریف و برای نجات مسجدالاقصی هم شاهد آن خواهیم بود.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: براساس همین واقعیت ها و به برکت تفکر بسیجی، جمهوری اسلامی ایران شکست ناپذیر است.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: بسیجی بودن اکثریت قاطع ملت ایران، دلیل شکست ناپذیری نظام اسلامی است اما این به معنای غفلت از امتحان ها و جهت گیری حرکت نیست.

ایشان تأکید کردند: جهت گیری اصلی حرکت نظام اسلامی، مقابله با استکبار و دولت استکباری امریکا است و نباید در این جهت گیری سستی و یا اشتباهی بوجود آید البته ما با ملت یا کشور امریکا مشکلی نداریم، بلکه مشکل ما زورگویی و زیاده خواهی دولت امریکاست.

رهبر انقلاب اسلامی درباره تمدید مذاکرات با پنج به علاوه یک افزودند: به همان دلیلی که با اصل مذاکره مخالفت نکردیم، با تمدید هم مخالف نیستیم اما باید به چند نکته نیز توجه کرد.

ایشان هیأت مذاکره کننده ایران را پرتلاش، جدی، دلسوز، مستحکم و منطقی خواندند و افزودند: هیأت ایرانی حقاً و انصافاً در مقابل حرف زور ایستادگی می کند و بر خلاف طرف مقابل، حرفش را هر روز عوض نمی کند.

رهبر انقلاب با اشاره به برخورد های دو گانه امریکایی ها افزودند: آنها در مجالس خصوصی و در نامه پراکنی یک جور حرف می زنند و در سخنان عمومی یک جور دیگر!

حضرت آیت الله خامنه ای، با یادآوری عقبه های مختلف «دیپلماتیک، سیاسی و رسانه ای طرفهای مقابلِ ایران» گفتند پشت سر هر کدام از مذاکره کنندگانِ با ما یک لشکر قرار دارد و در میان آنها، امریکا از همه بداخلاق تر و انگلیسی ها از همه موذی ترند.
ایشان افزودند: هم ملت ایران و هم طرفهای مذاکره کننده بدانند که اگر مذاکرات به نتیجه نرسد آنکه بیش از همه ضرر می کند امریکایی ها هستند نه ما.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: با قاطعیت و استدلال محکم معتقدیم که قصد واقعی استکبار، جلوگیری از رشد و عزت و اقتدار روزافزون ملت ایران است.

ایشان، مسئله هسته ای را فقط یک بهانه خواندند و افزودند: البته آنها بهانه های دیگری هم دارند اما هدف واقعیِ تحریم و فشار اقتصادی به عنوان عاملی مهم، متوقف کردن پیشرفت ایران است.

ایشان اذعان رسانه های غربی به کاهش محبوبیت رئیس جمهور امریکا، میزان بسیار پایین شرکت کنندگان در انتخابات اخیر امریکا و حوادث فرگوسن را از جمله نشانه های متعدد شکاف عمیق ملت و دولت امریکا برشمردند و در تبیین نیاز دولت امریکا به مذاکرات هسته ای خاطرنشان کردند: مقامات امریکایی با توجه به همین مشکلات روز افزون، نیاز به یک موفقیت و پیروزی بزرگ دارند.

رهبر انقلاب افزودند: اما برخلاف امریکا، اگر مذاکرات به توافق نرسد برای ما آسمان به زمین نمی آید چون راه حلی داریم به نام اقتصاد مقاومتی.

ایشان اقتصاد مقاومتی را در کوتاه مدت باعث کاهش ضربات دشمن برشمردند و افزودند: همانگونه که صاحبنظران نیز معتقدند این نگاه در میان مدت و بلند مدت به حرکت عظیم ملت ایران، اوج خواهد داد.

رهبر انقلاب با انتقاد از سخنان برخی مقامات امریکا بعد از تمدید مذاکرات افزودند: آنها می گویند ایران باید اعتماد جامعه جهانی را جلب کند که در این حرف دو نکته ی کاملاً غلط وجود دارد.

ایشان افزودند:اولین نکته این است که این چند کشور معدود، نام خودشان را جامعه جهانی گذاشته اند و برای اثبات این حرف حدود 150 کشور عضو غیرمتعهدها و میلیاردها نفر از جامعه بشری را عملاً از جامعه جهانی حذف می کنند.

رهبر انقلاب تأکید کردند: نکته دوم این است که ما اصلاً به اعتماد کردن امریکا هیچ احتیاجی نداریم و نمی خواهیم اعتماد او را جلب کنیم چرا که برای ما اهمیتی ندارد.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: اینها مستکبرند و ما آبمان با مستکبران در یک جوی نمی رود.

ایشان با اشاره به یک نکته دیگر از سخنان مقامات امریکایی درباره ضرورت حفظ امنیت اسرائیل در سایه مذاکرات هسته ای تأکید کردند: این را بدانید که چه توافق هسته ای بشود و چه نشود، اسرائیل روز بروز ناامن تر خواهد شد.

رهبر انقلاب در همین زمینه افزودند: البته مقامات امریکایی حتی در همین حرفشان نیز صادق نیستند چرا که دولت مردان امریکا در واقع دنبال منافع و امنیت فردی خودشان هستند نه امنیت اسرائیل.

ایشان در تشریح این نکته افزودند: هدف اصلی مقامات امریکایی، راضی نگاه داشتن شبکه جهانی سرمایه داران صهیونیست است چرا که این شبکه هم به آنها رشوه و پول و مقام می دهد هم در صورت مخالفت، آنها را تهدید، رسوا و یا حتی ترور می کنند.

ایشان با اشاره به صداقت مسئولان ایرانی با ملت، ایستادگی ملی ایرانیان را در مقابل حرف زور خاطرنشان کردند و افزودند: اگر در مذاکرات حرف منطقی زده، و قرارهای عادلانه و عاقلانه گذاشته شود قبول می کنیم اما ایران، از صدر تا ذیل از آحاد مردمش تا همه مسئولانش در مقابل زیاده خواهی می ایستند.

رهبر انقلاب در پایان سخنانشان چند نکته را خطاب به بسیجیان بیان کردند.

توصیه به حلم و بردباری، صدق و صفا و پاکدامنی، شجاعت و فداکاری، دوری از تکبر، جلوگیری از «سایش اعتقادی، ایمانی و عملی در مواجهه با وسوسه های مختلف»، توجه به ساماندهی همه اقشار در بسیج، و ضرورت ارتباط این اقشار از جمله این نکات و توصیه ها بود.

رهبر انقلاب کمک دولت به رشد و گسترش بسیج را ضروری خواندند و افزودند: پایه اقتصادی مقاومتی تقویت تولید داخلی است که مسئولان دولتی در این زمینه از بسیج کمک بگیرند.

پيش از بيانات رهبر معظم انقلاب سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، بر آمادگی بسیج برای ایفای وظایف و مسئولیتها تاکید و خاطرنشان کرد: مجموعه عظیم بسیج در مسیر نوسازی خویش و به منظور ترویج و استحکام بخشی به تفکر انقلاب اسلامی در جامعه سازماندهی جدیدی را برای گسترش ظرفیت نخبگان جامعه تعریف کرده که عالی ترین سطح آن مجمع عالی بسیج است.

همچنين سردار سرتيپ محمدرضا نقدی رئيس سازمان بسيج مستضعفين نيز در سخنانی با اشاره به تشکیل مجمع عالی اقشار بسیج مستضعفین گفت: این مجمع تلاش می کند با تبیین مواضع و ایجاد وحدت نظر، راه‌های پیشرفت سریعتر انقلاب اسلامی را هموار سازد.

جمعه هفتم آذر ۱۳۹۳

|

یک وقت است که کسی که مسئول دولتی است و قدرت و اجازه و امضاء در دست اوست، با یک نفر رابطه‌ای ویژه برقرار می‌کند؛ این آن چیزی است که ممنوع و گناه و حرام است و نهی از آن بر همه کسانی که این چیز‌ها را فهمیده‌اند در خود آن اداره، در خود آن بخش بر مافوق او، بر زیردست او واجب است؛ تا فضا برای کسی که اهل سوءاستفاده است، تنگ شود.

  امر به معروف و نهی از منکر در مقیاس وسیع و عمومی خود حتی از جهاد بالاتر است و اساس جهاد را این فریضه استوار می‌کند اما اینکه امر به معروف و نهی از منکر چیست و ما در مقابل آن چه وظیفه‌ای داریم در آیات و روایات به صراحت بیان شده است.

امر به معروف و نهی از منکر یکی از ارکان اساسی اسلام و ضامن برپا داشتن همه فرایض اسلامی است و باید در جامعه ما احیاء شود و هر فردی از آحاد مردم، خود را در گسترش نیکی و صلاح و برچیده شدن زشتی و گمراهی و فساد، مسئول احساس کند.  

با توجه به فرا رسیدن ماه صفر و توجه ویژه به انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر از این پس در صفحه حقوقی قضایی، دیدگاه‌ها و بیانات مقام معظم رهبری را در مورد این فریضه دینی مرور می‌کنیم.

مقام معظم رهبری در تاریخ ۲۵ آذر ۱۳۷۹ در خطبه‌های نمازجمعه تهران بیان کردند؛ یک وقت دو نفر تاجر و کاسبند و با هم همکاری و رفاقت می‌کنند، آن یک حکم دارد؛ یک وقت است که آن کسی که مسئول دولتی است و قدرت و اجازه و امضاء در دست اوست، با یک نفر رابطه‌ای ویژه برقرار می‌کند؛ این آن چیزی است که ممنوع و گناه و حرام است و نهی از آن بر همه کسانی که این چیز‌ها را فهمیده‌اند در خود آن اداره، در خود آن بخش بر مافوق او، بر زیردست او واجب است؛ تا فضا برای کسی که اهل سوء استفاده است، تنگ شود.  
 
*یکی از محورهای اصلی توصیه‌های امیرالمومنین علی (ع)  
 
هرکسی به هر طریقی که می‌تواند؛ یک مسئول یک طور می‌تواند، یک مشتری نانوایی یک طور می‌تواند، تا کارگر نانوایی طور دیگر می‌تواند، طبق بعضی از آمارهایی که به ما دادند، مقدار ضایعات نان ما برابر است با مقدار گندمی که از خارج وارد کشور می‌کنیم، آیا اینجای تاسف نیست؟! همه این‌ها منکرات است و نهی از آن‌ها لازم است، طبق نهج البلاغه امیرالمومنین (ع) نهی از این‌ها را یکی از محورهای اصلی توصیه‌های خود قرار داده است، در باب مسئولان، آن طور مشی کردن و عمل کردن و دستور دادن و قاعده معین کردن؛ در باب عموم مردم هم آن‌ها را وادار کردن به حضور، به فعالیت و به احساس مسئولیت در مسائل اجتماعی، با همین امر به معروف ونهی از منکر.

جمعه هفتم آذر ۱۳۹۳

|

داستان وایبر
 
وایبر که محصولی از شرکت Viber Media است، در سال ۲۰۱۰ برای اولین بار برای پلتفرم iPhone و در سال ۲۰۱۱ برای دستگاه های اندرویدی منتشر شد. شرکت viber Media در سال ۲۰۱۰ توسط چهار نفر اسراییلی با نام های زیر بنیان گذاری و تاسیس شد:
 
• Talmon Marco
• Igor Magazinik
• Sani Maroli
• Ofer Smocha
 
 
Marco و Magazinik چه کسانی هستند؟
 
Talmon Marco که فارغ التحصیل علوم کامپیوتر از دانشگاه تل آویو (در اسراییل) است، قبلا به عنوان CIO که مدیر بخش فناوری اطلاعات و کامپیوتر محسوب میشود در ارتش اسراییل (Israel Defense Force – IDF) مشغول به کار بوده است. او (به ظاهر) پس از خروج از ارتش اسرائیل، به آمریکا میرود و چندین نرم افزار با کاربری مشابه وایبر نظیر Bandoo و iMesh را ایجاد و بنیانگذاری کرد. این نرم افزارها اساسا مبتنی بر نظارت بر داده های کاربران است، Bandoo برنامه ای برای اضافه کردن ابزاری به صفحات مشاهده شده ی کاربران در اینترنت است که با نصب یک ویندوز-سرویس روی کامپیوتر کاربر به صورت دائمی و نامحدود امکان هر کاری روی کامپیوتر هدف را دارد. نرم افزار iMesh امکان به اشتراک گذاری فایل خصوصا صوت و فیلم را به کاربران میدهد. جالب است بدانید در ایالات متحده سایتها و سرورهایی که جهت به اشتراک گذاری فایلهای غیر رایگان ایجاد میشوند، در سالهای اخیر توسط دولت آمریکا مسدود شده و تحت پیگرد قرار گرفته اند. بستن Tracker های معروف فناوری تورنت را میتوان از این سنخ دانست(جستجو کنید P2P legal issues). اصولا دولت آمریکا جهت حفظ منافع شرکت های ذی نفع در موسیقی ها و ویدئوهایی که به رایگان در شبکه های کاربر-به-کاربر (P2P) به اشتراک گذاشته میشوند، همیشه در مورد این فناوری سخت گرفته است، اما iMesh یک استثنا است! 
 
Marco به استناد منابع مختلف (از جمله مصاحبه هایش و نیز مقالات Business Week) دوست قدیمی Igor Megzinik است، و این دوستی به همکاری شان در ارتش اسرائیل (IDF) بر می گردد. Marco در حال حاضر به عنوان CEO (مدیر عامل) و Magazinik نیز که فارغ التحصیل کامپیوتر از اسرائیل است، به عنوان CTO (مدیر فناوری) شرکت وایبر مدیا مشغولند.
 
 
هویت اسرائیلی بنیانگذاران و صاحبان امتیاز وایبر
 
بعضی از افراد –که غالبا از واقعیت فراری اند- در هویت اسرائیلی این چهار نفر تشکیک میکنند و همفکران نگارنده را به توهم توطئه متهم میکنند! اما یک جستجوی ساده در اینترنت میتواند به شما ثابت کند که هیچ کدام از این چهار نفر (مخصوصا مدیر عامل وایبر Marco که قبلا شغل مهمی مثل مدیریت بخش فناوری اطلاعات در فرماندهی مرکزی ارتش اسرائیل را داشته) هویت اسرائیلی خود را پنهان نمی کنند.
 
از پروفایل این افراد در فیس بوک و لینکدین گرفته، تا مصاحبه ها و منابع اسرائیلی. هاآرتز اسرائیلی با افتخار از وایبر به عنوان شرکتی اسرائیلی نام میبرد و این موضوع را نیز با یک جستجوی حداقلی در سایت هاآرتز میتوانید مشاهده کنید.
 
آیا وایبر اکنون یک شرکت غیراسرائیلی محسوب میشود؟
 
به تصریح خود Talmon Marco در مصاحبه با گاردین(جستجو کنید) مرکز تحقیق و توسعه (R&D) وایبر در اسرائیل قرار دارد. شاید کسب و کار شما در حوزه ی فناوری اطلاعات نباشد، فلذا به عنوان یک کارشناس این رشته عرض میکنم، که مرکز تحقیق و توسعه مغز یک شرکت فناوری اطلاعاتی است، و همانطور که از نامش پیداست، تمامی ایده ها و تصمیمات مرکزی و نیز توسعه ی ساختار های اصلی یک شرکت IT در مرکز R&D آن صورت میگیرد و اصولا یک شرکت دانش بنیان بدون مرکز تحقیق و توسعه قطعا حذف شدنی است.
 
در شرکت های دانش بنیان بیشترین سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه صورت میگیرد، و این به معنای ورود بخش اعظم درآمد این نرم افزار به اسرائیل با نام تحقیق و توسعه است.
 
آیا وایبر منافعی برای رژیم اشغالگر فلسطین دارد؟
 
ما در اینجا دو سناریوی بدبینانه و خوشبینانه(بخوانید ساده لوحانه) را بررسی میکنیم.
 
در حالت بدبینانه، Marco و Magazinik اصولا از طرف ارتش اسراییل ماموریت دارند تا با ایجاد زیرساختارهایی مبتنی بر دانش در تمام دنیا، نبض ارتباطات را به دست گیرند. جاسوسی از کاربران ماموریت اصلی تمامی نرم افزارهایی است که این دو ایجاد کرده اند و با موفقیت Viber و گستره‌ی وسیع کاربران این نرم افزار، تا حد زیادی به تحقق این ماموریت نزدیک شده اند.
 
در حالت خوشبینانه، Marco که یکی از مهمترین مشاغل در ارتش اسرائیل را داشته، از روی علاقه ی شخصی به کار خصوصی آنجا را ترک میکند، چند شرکت و نرم افزار انتقال داده ی رایگان تاسیس میکند و در آخرین پروژه اش-وایبر- موفق میشود توجه کاربران دنیا را به خود جلب کند. بر حسب اتفاق Magazinik هم از ارتش خارج میشود و به او در این کار کمک میکند! در این حالت، نه جاسوسی صورت میگیرد، و نه اینطور بوده است که این نرم افزار از سوی دولت اسرائیل بنیانگذاری یا حمایت شده باشد. حتی با تمام این فرضیات ساده انگارانه، باز هم اولا سهام وایبر متعلق به چهار نفر اسرائیلی است، و دوما همانطور که ذکر شد بخش اعظم درآمد نرم افزار به بخش تحقیق و توسعه ی شرکت که در اسرائیل است وارد میشود، و سوما با وجود مرکز تحقیق و توسعه ی وایبر در اسرائیل، حتی با این فرض که مسئولین وایبر نخواهند که اطلاعات کاربران را مورد نظارت و جاسوسی قرار دهند، دولت اسرائیل با توجه به احاطه اش به زیرساخت ارتباطی کشور، قادر به این کار است!
 
جاسوسی از اطلاعات یک کاربر عادی و غیرنظامی چه منفعتی دارد؟
 
برخی افراد فکر میکنند منظور از جاسوسی صرفا استخراج تعداد نفرات و مهمات و ادوات زرهی است! مهمترین جاسوسی که میتواند انجام شود، مطالعه ی روحیات و خلقیات یک ملت است. کسی که در طول روز برای چندین نفر پیام میفرستد، فارغ از بحث های سیاسی و مذهبی، قسمتی از روحیات و خلقیات خود را به اشتراک میگذارد.
 
موضوع پیام های هر فرد در طول روز و ماه با یک داده کاوی ساده قابل استخراج است، تعداد پیام های مذهبی که افراد رد و بدل میکنند، میزان اعتماد افراد به شایعات، میزان علاقه ی افراد به اخبار سیاسی، میزان علاقه ی افراد به محتوای غیر اخلاقی یا مستهجن، میزان واکنش افراد به برخی خبرهای مهم سیاسی کشور، حتی میزان لطیفه های ارسالی و صدها مورد دیگر، فقط بخش کوچکی از جاسوسی قابل انجام روی شبکه های اجتماعی است.
 
 
 
اصولا انجام جنگ روانی که یکی از مهمترین ارکان جنگ های نوین است، بر مبنای شناخت روحیات و خلقیات طرف مقابل صورت میگیرد، و هیچ ابزاری مثل شبکه های اجتماعی نمیتواند به تحقق این مهم کمک کند. دشمنی که روحیات ملت دشمن خود را بشناسد، راحت تر و با محاسبه ی دقیق تر به جنگ علیه او می پردازد(جستجو کنید جنگ روانی یا Psychological warfare tactics یا تعریف جنگ روانی را از خلال صحبت های رئیس دفتر ویژه اطلاعات نظام پهلوی بخوانید) . کسانی که فکر میکنند از اطلاعات وایبر و واتس اپ و … داده کاوی انجام نمیشود باید بدانند اصولا روش کسب درآمد این شرکت ها استفاده از داده های رد و بدل شده و کاوش میان آنهاست!
 
مهمترین روش کسب درآمد شرکت هایی که خدمات کاملا رایگان به کاربران میدهند، فروش اطلاعات و نتایج داده کاوی های محتویات منتقل شده ی کاربران است. برای مثال یک انجمن (فروم) یا یک شبکه ی اجتماعی که به رایگان به شما اجازه میدهد عضو شوید و از منافع آن انجمن استفاده کنید، برای کسب درآمد ایمیل کاربران خود را به شرکت های تبلیغاتی میفروشد تا تعداد زیادی از ایمیل های فعال در سطح اینترنت را برای ارسال تبلیغات به صورت انبوه داشته باشند، همچنین انجمن ها و شبکه های اجتماعی با دسته بندی کاربران بر مبنای حوزه ی فعالیت آنها در آن شبکه یا انجمن (مثلا بیشتر به کدام کالا یا موضوع یا بحث گرایش داشته) میتواند یک سری ایمیل یا شماره تلفن (برای نرم افزارهایی مثل وایبر که به دفترچه تلفن کاربر دسترسی دارند) به مشتری بفروشد که بیشترین علاقه را به نوع محصول مورد نظر مشتری نشان داده اند.
 
آیا به غیر از جاسوسی، وایبر منفعت دیگری برای اسرائیل دارد؟
 
سوال اینجاست که اگر شخصی در وایبر صرفا گیرنده باشد، یعنی هیچ مطلبی را در وایبر برای دیگران ارسال نکند(از بیم جاسوسی)، آیا باز هم استفاده از وایبر کمک به اسرائیل است؟ بله! اصولا نرم افزارهایی مثل وایبر تمامی ارزش سهام خود را مدیون تعداد کاربران خود هستند.
 
هر چقدر گستره ی شناخت و استفاده ی کاربران از یک نرم افزار بیشتر باشد، ارزش سهام آن بیشتر است. ارزش فیس بوک به این است که بخش اعظمی از کاربران اینترنتی در آن عضو اند، مگر نه شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و بلکه بهتر در دنیا زیاد اند! فلذا حتی نصب بودن و استفاده نکردن از وایبر کمک به اقتصاد دولت قاتل کودکان است.
 
 
آیا وایبر – بعد از قرارداد اخیر – ژاپنی محسوب میشود؟
 
اخیرا یک قرارداد بین مدیریت عامل وایبر (Marco) و شرکت Rakuten ژاپنی انجام شده که البته بلافاصله بعد از موج وسیع انتقادات علیه وایبر در وبلاگ ها و سایت ها (مخصوصا وبلاگ های عرب) در مورد هویت اسرائیلی این نرم افزار اتفاق افتاد. بر مبنای این قرارداد، تمامی ساختار فعلی وایبر حفظ خواهد شد(از جمله مقر تحقیق و توسعه ی وایبر در اسرائیل)، و نیز چهارنفر بنیانگذار این شرکت میزان سرمایه گذاری خود را در این قرارداد به بیش از سی برابر افزایش دادند و اکنون بنابر گزارش Rakuten از نتیجه ی این قرارداد، صرفا Marco (مدیر عامل) حدود ۱۲ درصد از کل سهام شرکت را در اختیار دارد.
 
این قرارداد صرفا یک نوع سرمایه گذاری بوده و از نظر نگارنده صرفا دستاویزی برای فرار از انتقادات راجع به هویت اسرائیلی این نرم افزار است. علاوه بر این اظهار نظر وزیر اقتصاد اسرائیل در مورد وایبر پس از این قرارداد که حاکی از ذوق زدگی او و همنوعانش از عدم حمایت برخی افراد از تحریم اسرائیل میباشد نیز موید این مطلب است که وایبر هنوز ماهیتی اسرائیلی دارد. نفتالی بنت وزیر اقتصاد اسرائیل در پاسخ به آنها که اسرائیل را از تحریم میترسانند گفت: “وایبر (و موفقیت آن) بهترین پاسخ به تحریم اسرائیل است”. (لینک خبر مربوطه از سایت اورشلیم آنلاین و نیز از هاآرتز)
 
BDS چیست؟
 
کمپین انزوا، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم اسرائیل (Boycott, Divestment and Sanctions BDS)) جنبشی جهانی است که هدف آن تحت فشار قرار دادن دولت اسرائیل با اهرم‌های اقتصادی جهت پایان اشغال سرزمین فلسطین رفع تبعیض و برسمیت شناختن حق بازگشت میلیونها آواره فلسطینی است.
 
میلیونها نفر از سرتاسر جهان از جمله گروه های حقوق بشری و افراد آزاده در آمریکا، انگلیس، کشورهای عربی و … از این کمپین طرفداری و در آن عضو اند. طبق این کمپین، هر محصول یا کالا یا قراردادی که به نوعی به اقتصاد اسرائیل کمک کند باید تحت تحریم قرار گیرد. بر خلاف عقیده ی برخی افراد که فکر میکنند ضدیت با اقدامات اسرائیل در رسانه های جمهوری اسلامی خصوصا صدا و سیما یک اقدام سیاسی است، وجود کمپین BDS و گستره ی وسیع مردم آزاده ای که از آن حمایت میکنند نشان میدهد دشمنی با اسرائیل یک مساله یا استراتژی سیاسی نیست، بلکه یک مساله ی کاملا انسانی و اخلاقی است.
 
 
تحریم دولتی که از ابتدای موجودیت با تمامی همسایگانش سر جنگ داشته و به هیچ یک از قوانین بین المللی از قراردادهای منع سلاح هسته ای گرفته تا توقف شهرک سازی ها در کرانه باختری و … پایبند نیست، تصمیمی کاملا همسو با گرایشات فطری هر انسان آزاده ای در جهان فارغ از رنگ و نژاد و دین است.
 
آیا حذف وایبر کافی است؟
 
خیر! با حذف (uninstall) وایبر شما کماکان به عنوان یک عضو وایبر شناخته میشوید. شما باید با رجوع به بخش تنظیمات(Settings)، حریم خصوصی(Privacy) ، غیرفعال کردن حساب کاربری (Deactivate) را انتخاب کنید تا دیگر به عنوان یکی از سودرسانان به این شرکت اسرائیلی نباشید!
 
 جایگزین وایبر چیست؟
 
وایبر صرفا یک ابزار مبتنی بر VoIP است، و ابزار مشابه وایبر بسیارند! پیشنهاد من استفاده از نرم افزار هندی Hike و یا بیسفون(ایرانی) و یا ساینا (ایرانی) و یا Telegram ( که متن باز است، یعنی همگان به کد و چگونگی کارکرد آن دسترسی دارند) و … میباشد، میتوانید با جستجوی “جایگزین وایبر” یا “نرم افزار اندرویدی مکالمه اینترنتی” و یا “viber alternatives” و یا “best VoIP android softwares” به گزینه های مشابه برسید.
 
اقبال عمومی به وایبر گسترده است، آیا خروج من به تنهایی از این نرم افزار فایده ای دارد؟
 
اولا یادمان نرود قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود! اگر همگان تصمیم بگیرند که از نرم افزارهای مشابه استفاده کنند، به تدریج وایبر به نرم افزاری رده چندمی در عرصه ی VoIP تبدیل خواهد شد. دوما یادمان باشد ما مامور به انجام وظیفه ایم، نه رسیدن به نتیجه! اگر هر کسی در اجرای یک کار درست منتظر دیگران باشد، هیچ گاه آن کار صحیح انجام نخواهد شد. سوما یادمان باشد که دنیا تغییری نمی کند، مگر این که ما در آن تغییر دهیم. هر کس باید مصداق آن تغییری باشد که دوست دارد در جهان ببیند.
 
به یاران مولایمان سیدالشهدا (علیه السلام) اقتدا کنیم، و از ماجرای کربلا درس بگیریم که شاید خیلی از کسانی که در کربلا به یاری سید الشهدا علیه السلام (با وجود علم به مقام و شان و حقانیت ایشان) نشتافتند، منتظر “دیگران” بودند.
 
منبع : حزب فقط حزب علی . رهبر فقط سید علی
جمعه هفتم آذر ۱۳۹۳

|

همه جا تزیین شده است، بسیاری از رهگذران لباس نو پوشیده‌اند و به یکدیگر تبریکمی‌گویند، این‌ها را حاکم وقت به مردم حکم کرده است و این در ادامه تبلیغات ایامطولانی گذشته است... جارچیان احکام حاکم را با صدای بلند در سطح شهر شام جارمی‌زنند...

روز اول صفر است، قرار است اسرای واقعه کربلا را از دروازه کوفه، وارد شهر کنند.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امروز مصادفاست با روز اول ماه صفر، رخدادهای این روز به شرح زیر است:

وارد کردن سر مطهر امام حسین (ع) به شام

بنی‌امیه این روز را به خاطر ورود سر مطهر امام حسین (ع‌) به شام عید قرار داد.

ورود اهل بیت (ع) به شام

با رسیدن خبر نزدیک شدن اسرای اهل بیت (ع) به دمشق، یزید دستوراتی صادر کرد ازجمله آن‌که:

1. تاجی جواهر نشان و تختی مرصع به سنگ‌های قیمتی آماده کنند.

2. بزرگان هر صنف با کمک یکدیگر شهر را در کمال زیبایی زینت کنند.

3. تمام اهل شهر لباس‌های زینتی بپوشند و خود را بیارایند.

4.همگی در معابر رفت‌و‌آمد کرده، به یکدیگر تبریک بگویند.

5. پس از آمادگی کامل با طبل و شیپور به استقبال اسرا بروند.

6. جارچیان در شهر جار بزنند "سرهای بریده و زنان و اطفال کسانی به شهر واردمی‌شوند، که به قصد براندازی حکومت عازم عراق بوده‌اند، ولی عامل خلیفه یعنی "ابنزیاد" آنها را کشته است. هر کس خلیفه را دوست دارد امروز شادی کند".

شامیان نیز کوتاهی نکرده و بر فراز بام‌های خانه‌ها بیرق‌های رنگارنگ برافراشتندو در هر گذری بساط شراب پهن کردند.

نغمه آوازه خوانان بلند بود و مردم دسته دسته به سوی دروازه کوفه در دمشقمی‌رفتند و عده‌ای از شهر خارج شده بودند. این در حالی بود که اهل بیت(ع) مصیبت زدهو داغدار پیامبر (ص) را - که جبرئیل امین پاسبان حریم محترمشان بود- همراه بانیزه‌داران تازیانه به دست و بی‌رحم وارد دروازه ساعات کردند. شامیان همین که اسرارا دیدند زبان به جسارت گشودند.

در آن شهر چه گذشت...؟ قلم را یارای نوشتنش نیست.

منبع:

- تقویم شیعه، عبدالحسین نیشابوری، انتشارات دلیل ما، 1387

دوشنبه سوم آذر ۱۳۹۳

|

روسیه همچنان در ججو به عنوان روش چهارم نهایی شکست نخورده

2014/11/20

اقدام از کره (عکس: LOC کره ای)
بوکسورهای بالا هشتاد در نسخه 8 از مسابقات قهرمانی بوکس آیبا زنان جهان در ججو، که در آن مرحله مقدماتی این رقابت در حال حاضر به پایان رسید باقی می ماند.

در یک روز از با کیفیت بالا، ستاره کلاس جهانی از جمله کتی تیلور ایرلند، صوفیه Ochigava روسیه و امریکا در کابل Claressa برنده حملات خود را، اما ساوانا مارشال انگلستان شگفت آور به Iaroslava روسیه در ججو از دست داد.

هیئت روسی عملکرد باور نکردنی در طی مقدمات ارائه شده، که همه از ورزشکاران خود به مرحله یک چهارم نهایی پیشرفته.

جلسه روز
استل Mossely فرانسه در جهانی بوکس در سال 2010 شناخته شد که او ادعا مدال طلا در مسابقات قهرمانی اروپا اتحادیه زنان در کرستهی، مجارستان در سن 18.

جوان کلاس سبک فرانسوی (60 کیلوگرم) قهرمان بوکس یک مدال نقره در مسابقات قهرمانی قاره EUBC زنان اروپا در بخارست در ماه ژوئن، جایی که او به صوفیه Ochigava روسیه در نیمه نهایی شکست داد اختصاص داد.

Mossely تا به حال به دیدار با ویتنام در مسابقات قهرمانی جوانان جهان مدال نقره آیبا زنان Luu تی Duyen در روز 5 ججو، که یک مدال برنز در بازی های آسیایی اینچئون 2014 در کره شش هفته قبل به دست آورد.

بلند قهرمان بوکس جنوب شرقی آسیا پیروز در جلسه افتتاحیه خود را در برابر ججو نیوزیلند 2012 لندن المپیک الکسیس تاد-پریچارد، و دوباره تحت تاثیر قرار در روز fith عمل با وجود از دست دادن بود.

بوکسور ستاره فرانسه سعی کردند که از بهترین تاکتیک های او را به رهبری، اما Luu مبارزه با کار جامد از دور برد را باز کرد.

به عنوان مبارزه جذاب پیشرفت، وضعیت جسمانی Mossely در تفاوت بین آنها، با رای نهایی برنده به اتفاق آرا تصمیم برای به ورزشکار فرانسه بود.

تیم از روز
آذربایجان ساخته شده است تا تیم ملی زنان قوی در طول چند سال گذشته، و دو نفر از ورزشکاران خود را که در حلقه در روز 5 پا قادر به پیوستن به هم تیمی خود النا Vystropova در پیشبرد از طریق به مرحله یک چهارم نهایی شد.

کلاس خروس وزن خود (54 کیلوگرم) شماره یک آنا Alimardanova شده در سطح بین المللی رقابت از سال 2009، و تجربه او را شکست او بازی های مشترک المنافع مدال نقره Michaela والش ایرلند کمک کرد.

کلاس سبک آذربایجان (60 کیلوگرم) ورزشکار یانا Alekseevna در اوکراین متولد شد، اما او تا به شده است برای مبارزه با جمهوری آذربایجان از سال 2013، و تا به مسابقات مختلف بین المللی در طول 12 ماه گذشته به دست آورد.

بوکسور 27 ساله تا به حال به دیدار با اوکراین را تجربه Iulia Tsyplakova در دور مقدماتی دوم و تقلا در سه دور اول کنترل می شود.

اگر چه Alekseevna در دور آخر خسته، آغاز بسیار عالی خود را به مسابقه به اندازه کافی برای او بود را به نفع خود مبارزه کنند.

شگفتی روز
Aldriani Suguro اندونزی رقابت در اولین رویداد آیبا او، زیر مدال طلا خود را در جام اندونزی معاون رئیس جمهور و یک مدال نقره در بازی های جنوب شرق آسیا در نه Pyi تیله بازی کردن، میانمار یک سال پیش.

او رقابت خود را در ججو با موفقیت های زیادی را آغاز کرد، اما رقیب بعدی او مورد علاقه از تقسیم، بوکسور آمریکا، الکساندرا عشق بود.

این نوجوان در اندونزی هوشمندانه در برابر حریف خود را تزئین جعبه، بهره برداری از حفره های کوچک در دفاع عشق است.

امید مدال در امریکا انجام نمی دهد تا از جنگ پس از دور باز و سخت را برای تمام طول مدت جلسه کار می کرد، اما آن را Suguro بود که پر انرژی تر در فریم آخر بود، و او قادر به حذف بوکسور قوی ایالات متحده در ججو بود .

مسابقات قهرمانی قاره جوانان نقره مدال EUBC زنان اروپا انگلستان شنی رایان سمت راست به مبارزه برای ملت قوی او را برای اولین بار در ججو، و کلاس سبک سبک وزن 21 ساله (64 کیلوگرم) بوکسور برنده رویداد آماده سازی نهایی خود را، دریافت جام ملکه در اشترالسوند، آلمان در ماه گذشته.

پس از موفقیت چشمگیر خود بر اتحادیه اروپا قهرمان Bianka ناجی مجارستان، او همچنان به تحت تاثیر قرار دادن در برابر حریف خود ستاره، قهرمان جهان Gulsum تاتار Kaptan دو بار آیبا زنان ترکیه.

رایان همواره متوقف حملات southpaw ترکی، و به راحتی به دست آورد تقلا.

جهانی جوانان قهرمان Iaroslava Iakushina آیبا زنان روسیه به دفاع از قهرمان جهان ساوانا مارشال آیبا زنان انگلستان در نیمه نهایی از بازی مبارزه با مرتبطین ورزشی جهان در سنت پترزبورگ از دست داده یک سال پیش، اما از کلاس میان روسیه 21 ساله (75 کیلوگرم ) بوکسور به وضوح از آن یاد گرفت و انتقام شکست در این مسابقات قهرمانی.

Iakushina فاصله مبارزه کاهش می یابد به خوبی، قرار داده و با فشار ثابت بر روی مارشال که قادر به نمایش گذاشتن او معمولا ضربت با چیز تیز بسیار عالی.

پس از چهار دور ضربان دار، بوکسور روسی قادر به حذف مدافع عنوان قهرمانی در ججو بود.

آنهایی که به تماشای
مسابقات قهرمانی جهان نقره مدال چین آیبا زنان خو Shiqi تا به حال در او بهترین به ضرب و شتم قوی سودا Asenova بلغارستان در اولین دور مقدماتی است، اما حریف دوم خود را دفاع از EUBC اروپا قاره قهرمان Steluta Duta زنان رومانی، اروپا و حتی دلهره آور تر بود.

اگر چه خو در طول مسابقه پویا بود، Duta همیشه بهتر بود و حذف از مسابقات قهرمانی جهان بوکس فینالیست سابق آیبا زنان.

قهرمان روسیه آیبا زنان جهان و قاره قهرمان EUBC زنان اروپا النا Savelyeva یکی از بوکسورهای با تجربه ترین از کلاس خروس وزن (54 کیلوگرم) است، و بعد از عملکرد شگفت انگیز خود را در برابر گائو یو مین چین تایپه، او با اعتماد به نفس در برابر 'آیبا جاده زامبیا بود عضو ججو برنامه 'سالی مومبا نیز هست.

Savelyeva رقیب بی تجربه او به گل برسه و در دور افتتاحیه، و بعد از او دو بار در قاب دوم انجام داد، داور مسابقه متوقف نابرابر خود را پس از سه و نیم دقیقه از مبارزه.

المپیک 2012 لندن قهرمان ایرلند و قهرمان جهان کتی تیلور چهار بار آیبا زنان با فنلاند بهترین زن بوکسور میرا Potkonen ملاقات کرد و حریف خود را با رفت و آمد با شکوه و زمان عالی، و کلاس سبک (60 کیلوگرم) افسانه است که به دنبال بهتر از همیشه تحت سلطه.

آمار روز
پس از پنج روز از مقدمات، سازمان های زیر دارای ورزشکاران ترک در گذشته هشت، و این شانس را به احتمالا در ججو مدال.

     روسیه: 10 مشت زنان
     چین: 7 بوکسورهای
     ایالات متحده آمریکا: 6 بوکسورهای
     ترکیه: 5 بوکسورهای
     هند، ایتالیا: 4 بوکسورهای
     آذربایجان، بلغارستان، فرانسه، قزاقستان، رومانی، اوکراین: 3 بوکسورهای
     کانادا، چین تایپه، کرواسی، انگلستان، مجارستان، کره، تایلند: 2 مشت زنان
     استرالیا، برزیل، جمهوری چک، اندونزی، ایرلند، ژاپن، لیتوانی، مراکش، هلند، پاناما، فیلیپین، لهستان: 1 بوکسور


گرافیک روز


نقل قول از روز
"من آماده سازی بسیار بهتر قبل از نسخه 8 از مسابقات قهرمانی مشتزنی جهان آیبا زنان نسبت به قبل داشته است. من خیلی بالغ تر هستم و در مسابقات بزرگ به ظاهر قبلی من با تجربه در مقایسه، و من می خواهم به یک جلسه در زمان، تمرکز تنها به قدم بیشتر بعدی و من امیدوارم که من قادر خواهد بود را به نفع خود حداقل یک مدال در این مسابقات قهرمانی معتبر در ججو، "نظر پین منگ چیه چین تایپه که کهنه والریا Calabrese ایتالیا در کلاس نور مگس وزن حذف (48 کیلوگرم).

"ما دیروز حریف من مدت سال گذشته را تماشا کرده بود و می دانست که او تکان دهنده، که دوست نداشتند ماندن در محدوده و یا در مبادلات طولانی بود، به طوری که تاکتیک ما بود برای بستن فاصله پایین و حمله به بدن او و پایان را به سر خود را با تبادل سریع می باشد. او از من دور کردم چند بار اما یک بار که من پیدا کردم دامنه من، من احساس راحت است. من احساس خوب است، و به عنوان خسته نه به عنوان جلسه اول، بنابراین من قطعا از بقیه من از بازی های مشترک المنافع دمیده بود گرفتاری است.

"بازگشت در فردا حلقه در برابر یانا Alekseevna آذربایجان، من مشتاق و مصمم هستم. من خودم یک سری از اهداف در ماه ژانویه و برای این مسابقات جهانی تعیین می کنند، و یکی از آنها برنده سه دوره پس من به دنبال ماندن مثبت به تیک تیک یک گل دیگه خاموش لیست من صبح بود، افزود: "بازی های مشترک المنافع برنده استرالیا شلی وات که Gulzhaina قزاقستان حذف Ubbiniyazova.

برنامه فردا
یکی از جلسات مهم، مرحله یک چهارم نهایی خواهد شد در روز ششم رقابت های قهرمانی بوکس آیبا زنان جهان در ججو، کره در روز جمعه برگزار می شود.

نماد ملی ایرلند کتی تیلور و روسیه دو بار قهرمان جهان آیبا صوفیه Ochigava زنان HVE برای دیدار با یکدیگر در یک چهارم نهایی، با کلاس سبک وزن (60 کیلوگرم) به دنبال رقابت برای کسب مدال.

فراموش نکنید که شما می توانید نگه دارید تا با تمام اقدام های زیر آیبا در فیس بوک و توییتر.
کپی رایت © 2014 آیبا http://www.aiba.org

 

جمعه سی ام آبان ۱۳۹۳

|

مسابقات بوکس قهرمانی کشور از امروز جمعه در شهرستان بروجرد آغاز خواهد شد.

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ مسابقات بوکس قهرمانی کشور از امروز جمعه  در شهرستان بروجرد آغاز خواهد شد. این مسابقات به مدت 5 روز با حضور 230 بوکسور از سراسر کشور به انجام خواهد رسید.
 
شایان ذکر است با اعلام رئیس فدراسیون بوکس هر بوکسوری که در این مسابقات حضور نیابد به اردوهای آتی تیم های ملی دعوت نخواهد شد.

جمعه سی ام آبان ۱۳۹۳

|

بسمه تعالی                                                                                                                                             25/8/93

شکست ها ، ناکامی ها ، بی برنامگی ها ، تعطیلی شهرستان های بوکس خیز استان وجود جنجال و آشوب در مسابقات جابه جایی شایسته سالاری با غوغا سالاری و انتصاب های تامل برانگیز در هیات بوکس استان و شهرستان ها حکایت آزار دهنده ای از باند بازی و جناح بندی های سیاسی آقایان و مسئولین ورزش استان در بوکس استان می باشد .  

وقتی که نظری با دسیسه محمد آبی در بوکس استان ، ماه های آغازین ریاستش جهت ادای تکلیف به آقایان و قرار دادن هیات بوکس استان در سر راه جناح بندی های سیاسی و انتخاباتی مجلس آقایان با آن انتخابات آنچنانی ( 8/8/91 ) بر صندلی پرالتهاب و جنجالی هیات بوکس استان تکیه زد . مجموعه تحت مدیریتش را به آسمانی صاف و بدون ابرهای کدر و سیاه تشبیه کرد که در پشت درهای بسته آن هیچ اتفاقی پنهانی رخ نخواهد داد .

دریغ از اینکه تعبیرش بعلت اینکه ایشان از خانواده بوکس نبودند  ناقص و غیر قابل قبولی درآمد .

 با قرار دادن خودشان در چنین آسمانی صاف و خیالی هیچ گاه خودشان را ملزم به پاسخگویی صریح و شفاف به افکار عمومی و خانواده بوکس استان ندانسته و نمی داند و سعی می کند با حمایت آقایان برای تصمیمات عجیب و غریبشان تاکید داشته باشند  .

البته در این مدت هیچگاه نخبگان و اهل فن بوکس استان و حتی افکار عمومی دور و نزدیک ورزش بوکس توجیهات این آقایان را نپذیرفته اند و رویکرد این هیات را فرد محوری و جزیره ای می دانند در حالی که هنوز باخت های تلخ تیم های بوکس نوجوانان و جوانان و بزرگ سالان استان را در مسابقات بوکس قهرمانی کشور فراموش نکرده ایم . عدم استقبال تماشاگران فهیم بوکس استان از مسابقات بوکس قهرمانی جوانان کشور – ارومیه  خصوصا" مسابقات بوکس قهرمانی استان مورخ 2-1/8/93 شهرستان خوی موید این حقیقت می باشد غوغا سالاری ، لجاجت ، دیکتاتوری ، حب و بغض شخصی و ایجاد تنش در مسابقات بوکس قهرمانی استانی در شهرستان ارومیه مورخ 24/5/92 و در شهرستان مهاباد مورخ 26-25/7/92 و شهرستان خوی مورخ 2-1/8/93  براساس عدم مدیریت و قانون مداری و بداخلاقی موجود در پیکره هیات بوکس استان به یک اپیدمی فراگیر و غیرقابل درمان تبدیل شده است که به این آسانی قابل درمان نخواهد بود .

بی قانونی و عدم نظم و انضباط و اخلاق مداری در هیات ژوری مسابقات بوکس شهرستان خوی و عدم حضور شخصی صاحبنظر و قابل قبول تمامی اهالی خانواده بوکس استان مدیریت راهبردی  مسابقات را با بحران و آشوب همراه کرد و آنچه نباید بشود شد و واقعه تلخ دیگری بر وقایع تلخ گذشته هیات بوکس استان اضافه گردید .

حضور اشخاصی بدون حکم داوری در امر قضاوت و داوران صفر کیلومتر و بوکسورهای بدون نامه رسمی ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها  و عدم استفاده از داوران و مربیان و پیشکسوتان غیرخودی با لجاجت و حس انتقام جویی و دیکتاتوری در هیات ژوری مسابقات آشکارا مشخص بود . دلیل انصراف و ترک مسابقات از سوی مربیان و داوران و تیم های بوکس شهرستان ها در روز دوم مسابقات حاکی از این حکایت تلخ بود .

سکوت بحث انگیز فدراسیون نشین ها و اداره کل ورزش و جوانان استان و شهرستان ها به دلیل رفاقت بازی ، سیاست کاری و جانب داری از جناح های سیاسی و قرار دادن ورزش در خط و خطوط سیاسی آقایان چشم و گوش خود را به روی این اوضاع اسفناک بوکس استان بسته اند

اینجاست که ضرورت نظارت واقعی و جدی در دولت امید و تدبیر بر عملکرد هیات های ورزشی واجب تر از نان شب است .

ناظر قانونی برعملکرد هیات ها مجمع هیات ها می باشد . مجمعی که باید مستقل از هیات و اداره کل ورزش و جوانان استان و فدراسیون ها  باشد . در صورتیکه در مجمع عمومی انتخابات هیات بوکس استان ( 8/8/91 ) اعضاء مجمع را با اعمال نظر قاضی پور و آقایان به نفع نظری تغییر دادند تا هیات بوکس استان در جناح بندی های سیاسی انتخاباتی مجلس آقایان قرار بگیرد .

البته انتخاب اعضاء مستقل و فنی و دور از هر گونه تعصبات با این فدراسیون نشین های بوکس کشور و مسئولین برگزار کننده مجامع عمومی انتخابات هیات های استان زهی خیال باطل است و باورهای جزیره ای بودن مجامع هیات ها در استان برای افکار عمومی یک امر طبیعی شده است .

سیاست بازی که در انتخابات  مورخ 8/8/91 بر سر هیات بوکس استان آمد هشدار و بیدار باشی برای هیات های ورزشی استان بود .

پیامد آن انتخابات روند رو به رشد بوکس استان را به نابودی  کشاند .

 و حالا همان افراد در بوکس استان به دلخواه و به نفع خود جولان می دهند .

شاید نظری تصور می کرد هیات هم یک سازمان اداری است که بعد از ترک پست فرمانداری حداقل یک موقعیتی ریاستی داشته باشد تا بتواند دستورات خود را جاری و ساری کند و تعدادی چاکر دست به سینه هم دور و برش برای منافع خودشان بلی قربان بگویند البته فعلا" بعضی ها بلی قربان را می گویند .

وضعیت دبیر هیات تحمیلی هم در گذشته و حال و آینده برای اهالی بوکس استان مشخص و آشکار است و حالا یک مهره سوخته و پنهان در پشت بادی گارد های نان به نرخ روز خورده می باشد که قابل و ارزش بحث و جدل نیست .

در ورزش بوکس استان رییس هیات و دبیر هیات و تعدادی از رییس هیات های بوکس شهرستان با این اوضاع که پیش آمده دیگر مدیر نیستند بلکه افرادی آنان را مدیریت می کنند .

این مدیریت در مدیریت در برگزاری کلیه مسابقات  و رویداد های ورزش بوکس استان به عینه آشکار و روشن است .

خصوصا" این نوع مدیریت در هیات ژوری مسابقات قهرمانی استان در شهرستان ارومیه و خوی و مهاباد قابل مشاهده و رویت بود .

 پشت میز نشین های هیات ژوری مسابقات بوکس قهرمانی استان در شهرستان خوی توانایی تصمیم گیری و مدیریت راهبردی مسابقات را نداشتند آن ها بخاطر لجاجت و کینه توزی و با عدم تحمل انتقاد و مدیریت بحران مسابقات فوق را بسوی تنش و جنجال هدایت کردند .

که در نهایت اکثر شهرستان ها و داوران و مربیان و ...  به همین دلیل صحنه مسابقات را ترک کردند و آن اتفاقات را از عدم مدیریت قاطع و تصمیم گیری چند سویه آقای محبوبی رییس هیات بوکس شهرستان خوی می دانند .

در این مسابقات ارنج داوران و بوکسور ها مسابقات طوری بود که شهرستان خوی بتواند با بوکسورهای قرضی و عاریه ای مقام اول را کسب کند تا حق السکوتی باشد از سوی هیات بوکس استان به هیات بوکس شهرستان خوی از دسترنج و زحمات دیگر مربیان بوکس استان.

این مسابقات در شب دوم با حضور نظری رییس هیات بوکس استان به همراه دوستان و بادی گاردهای با وفای خودش در یک فضای شدید امنیتی برگزار شد .

البته در شب دوم شهرستان ها و خیلی از افراد صاحب نظر به دلیل دیکتاتوری و استبدادی بودن فضای مسابقات بوکس قهرمانی استان صحنه مسابقات را ترک کرده بودند .

تا که آقایان بتوانند با خیال راحت و  به دور از جنجال و تنش در خدمت رییس باشند .

این را هم باید متذکر شد که خیلی از اهالی بوکس استان موفق به دیدار روی مبارک رییس و افتخار ملاقات ایشان در این دو سال نشده اند. البته خودی ها همیشه در رکاب رییس بوده اند .

آن ها خیلی خوب می دانند اگر ایشان برود آن ها هم برای همیشه از بوکس خداحافظی خواهند کرد به همین خاطر است باید به هر طریقی شده باشد رییس را حفظ کنند تا استبداد را بر بوکس استان حاکم کنند .

در این مسابقات فقط داوران و مربیان و ورزشکاران خودی توانستند بدون هیچ قانون و مقرراتی در این مسابقات حضورداشته باشند .  البته اگر تعداد کمی از داوران و مربیان و ورزشکاران غیر خودی در این مسابقات حضور داشتند باید از هفت خان رستم رد می شدند .  

( هادی جلیلی و امین بخشی زاده از بوکسورهای شهرستان سلماس و مهدی عباس زاده و ابراهیم اکبر سلطانی از بوکسورهای شهرستان   ارومیه بدون در نظر گرفتن قانون و مقررات از تیم بوکس شهرستان های دیگر خصوصا" خوی بازی کردند و تعدادی از بوکسورهای خودی هم از تیم بوکس شهرستان چهاربرج بازی کردند که در این مسابقات تیم بوکس شهرستان چهاربرج وجود خارجی نداشت . )

یعنی قانون – ضوابط و ایین نامه های ورزشی بر روی پاشنه رفاقت بازی و سیاست کاری و ادای تکلیف در هیات بوکس استان می چرخد .

به همین دلیل است در مسابقات بوکس قهرمانی استان  7 شهرستان حدودا" با 45 بوکسور در این مسابقات حضور داشتند . دیگر شهرستان ها در بوکس را تخته کرده اند و امکانات بوکس آن شهرستان ها در اختیار دیگر رشته های رزمی قرار گرفته است .

مسئولین ورزش استان و فدراسیون بوکس کشور و هیات بوکس استان و شهرستان ها بدانند دیگر با این اوضاع پیش آمده از عقب کرد 100% بوکس استان نمی توانند شانه خالی کنند . حتی با تمام حمایت این آقایان دیگر نخواهند توانست بیماری اپیدمی و غیر قابل درمانی  که در این دو سال به پیکره بوکس استان تزریق کرده اند را به این سادگی درمان کنند .  

 

مهدیزاده

آبان 1393

متن انگلیسی آن در وبلاگ انگلیسی پنهان در خورشید موجود است .

www.ouromiehe.blogfa.com

پنجشنبه بیست و نهم آبان ۱۳۹۳

|

فرزند رهبر شیعیان نیجریه با بیان اینکه حدود 10 میلیون شیعه در راهپیمایی روز عاشورا در نیجریه شرکت داشتند، گفت:‌ آمریکا و صهیونیست‌ها به دلیل هراس از جمعیت 12میلیونی شیعیان به دنبال فشار بر دولت جهت ترور رهبر شیعیان نیجریه هستند.

خبرگزاری فارس: زاکی‌زاکی: صهیونیست‌ها در صدد ترور رهبر شیعیان نیجریه اند/ اکثر شیعیان نیجریه مقلد آیت الله خامنه ای هستند

علی زاکی‌زاکی فرزند ابراهیم زاکی‌زاکی رهبر شیعیان نیجریه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، در پاسخ به سؤالی در خصوص نقش رژیم صهیونیستی و استکبار جهانی در سرکوب و فشار بر شیعیان نیجریه گفت: صهیونیست‌ها همواره تلاش‌ها و اقداماتی را علیه شیعیان نیجریه انجام می‌دهند. ولی به دلیل روابط مستحکم و قوی صهیونیست‌ها با دولت نیجریه، فشارها بیشتر از سوی آنان اعمال می‌شود.

وی به شهید و مجروح شدن برخی شیعیان در راهپیمایی روز قدس و عاشورای امسال اشاره و تصریح کرد: در راهپیمایی روز قدس امسال (چهارم مرداد1393) 33نفر از شیعیان شهید شدند که سه نفر از این افراد برادران من و فرزندان شیخ ابراهیم زاکی‌زاکی بودند ضمن اینکه در راهپیمایی روز عاشورا نیز 38 نفر از شیعیان توسط عوامل دولتی شهید و بیش از 80 نفر نیز مجروح شدند.

زاکی‌زاکی اظهار داشت: راهپیمایی روز عاشورا به صورت جداگانه در شهرهای مختلف برگزار می‌شود و امسال و در یکی از شهرهای نیجریه بمبی منفجر شد که 10 نفر از شیعیان شهید شدند و پس از 5 دقیقه نیروهای امنیتی در آن محله حضور پیدا کردند و مردم را به رگبار بستند که پس از این اقدام 30 نفر دیگر از شیعیان نیز شهید شدند.

فرزند رهبر شیعیان نیجریه در پاسخ به سؤالی در خصوص جمعیت تخمینی شیعیان در راهپیمایی روز عاشورا گفت: بیش از 10 میلیون نفر در این راهپیمایی در شهرهای مختلف حضور داشتند در حالیکه جمعیت کلی شیعیان نیجریه 12میلیون نفر است.

زاکی‌زاکی تصریح کرد: دولت نیجریه می‌کوشد تا شیخ ابراهیم زاکی‌زاکی را از بین ببرد و این امر را برای خود به عنوان هدف نهایی قرار داده است زیرا رهبر شیعیان نیجریه سخنرانی‌های تند و آتشینی را علیه دولت به دلیل ظلم و ستم‌های فراوان انجام می‌دهد.

فرزند رهبر شیعیان نیجریه در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا شیعیان برای بیان عقاید و نظرات خود رسانه‌ای را در اختیار دارند افزود: شیعیان در نیجریه کانال تلویزیونی ندارند ولی تلاش می‌کنیم تا آرزوی داشتن یک کانال برای شیعیان را از طریق جمع‌آوری منابع مالی از بین خود شیعیان اجرایی کنیم ولی دولت نیجریه هم در این راه کمکی نمی‌کند.

زاکی زاکی افزود: هفته نامه المیزان مطالبی را از شیعیان به صورت آزاد منتشر می‌کند همچنین نشریه پوینت اکسپرس نیز بین شیعیان توزیع می‌شود ضمن اینکه سایت‌های اینترنتی به مانند www.imnig.org و همچنین  www.islamicmovement.org نیز مربوط به شیعیان نیجریه است که مرتب اخبار و مقالات و گزارشاتی را منتشر می‌کند.

فرزند رهبر شیعیان نیجریه از نگرانی دولت و همچنین استکبار جهانی از اقدامات شیعیان گفت و اظهار داشت: دلیل اصلی مخالفت با شیعیان و اقدامات آنها ترس و نگرانی از گسترش حق طلبی در نیجریه است و آنها تلاش می‌کنند تا رهبر شیعیان را برای محدودسازی فعالیتشان ترور کنند. ضمن اینکه استکبار جهانی بعد از فشار بر دولت نیجریه برای سرکوب شیعیان می‌کوشد تا بر معادن زیر زمینی نظیر طلا برای غارت آن مسلط شود.

وی در مورد نظر پدرش درباره حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری گفت: شیخ ابراهیم زاکی زاکی، حضرت امام خمینی (ره) را رهبر و پدر شیعیان جهان می دانند و حتی در زمانی که حضرت امام در قید حیات بودند به دیدار ایشان رفته‌ و هدیه‌ای از ایشان که قرآن بود را دریافت کرده‌ بودند. همچنین پدرم سید علی خامنه‌ای را رهبر خود و علمدار اسلام می داند ضمن اینکه بیشتر مردم نیجریه نیز از مقام معظم رهبری تقلید می‌کنند و شیعیان نیجریه برای وی احترام ویژه‌ای قائل هستند.

زاکی زاکی در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه دولت نیجریه به حضرت امام خمینی (ره) بی احترامی می‌کند و هیچ احترامی برای شیعیان قائل نیستند و تنها خلفای راشدین را محترم می‌دانند و حتی به ائمه معصومین نیز بی حرمتی می‌کنند.

وی در خصوص برگزاری نماز جمعه مخصوص شیعیان نیجریه نیز تصریح کرد: شیعیان نیجریه به دستور دولت نمی‌توانند نماز جمعه جداگانه برپا کنند اما اهل سنت نماز جمعه دارند.

سه شنبه بیست و هفتم آبان ۱۳۹۳

|

 

 

 

به گزارش سایت رسمی فدراسیون بوکس ،احمد ناطق نوری در گفت‌ و گو با خبرنگار ورزشی ایسنا، بر لزوم اخلاق‌مداری در ورزش تاکید کرد و گفت: همه ما باید تلاش کنیم تا اخلاق را هرچه بیشتر در ورزش ایران پاس بداریم و به همین منظور تمامی ورزشکاران و دست‌اندرکاران باید با هم یکدل و یک رنگ شوند.

 

او که در مراسم تقدیر از فدراسیون‌های مدال‌آور در بازی‌های آسیایی که توسط فدراسیون‌های ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی برگزار شد، حضور یافت و اظهار کرد: همه ما باید ورزش باستانی و زورخانه‌ای خود و جایگاهی که اخلاق در این ورزش دارد را قدر بدانیم و تلاش کنیم تا هرچه بیشتر آن را توسعه دهیم.

 

ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای تداعی‌کننده گذشته‌های ایران است که در آن پهلوانان و ورزشکاران دست محرومان را می‌گرفتند، اما متاسفانه در حال حاضر این دست اقدامات بسیار کمرنگ شده است.

 

رییس فدراسیون بوکس با قدردانی از برگزاری چنین مراسمی توسط فدراسیون ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای ایران افزود: امیدوارم به واسطه برگزاری چنین رویدادهایی هر چه بیشتر شاهد حفظ ارزش‌ها و حرمت‌ها در ورزش ایران باشیم. فرهنگ پهلوانی و زورخانه‌ای همواره جزو اصول ورزش ایران به شمار می‌رود و باید تلاش کنیم تا آن را در سراسر ورزش ایران گسترش دهیم.

 

ناطق نوری با اشاره به برخی از اتفاقات و بی اخلاقی‌هایی که در ورزش ایران رخ می‌دهد گفت: نباید اجازه دهیم که فضای بی‌اخلاقی و بی‌حرمتی در ورزش ایران گسترش پیدا کند. تمامی کسانی که در ورزش حضور دارند اعم از ورزشکاران، مربیان و مسئولان درگیر در ورزش باید اخلاق را سرلوحه کارهای خود قرار دهند و اجازه ندهد بی‌اخلاقی و بی‌حرمتی حتی در کمترین اندازه به ورزش ایران ورود پیدا کند.

 

او ادامه داد: ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای با فرهنگ غنی‌ای که دارند می‌توانند در عرصه جهانی نیز نام ایران را مطرح کنند و باید تلاش کنیم تا هرچه بیشتر این فرهنگ غنی را گسترش دهیم.

 

رییس فدراسیون بوکس در بخش دیگری از صحبت‌های خود به برگزاری مسابقات قهرمانی کشور اشاره کرد و گفت: این مسابقات آخر این هفته در شهر بروجرد برگزار خواهد شد و همه ما آماده‌ایم تا به بهترین شکل این رقابت‌ها را برگزار کنیم.

 

ناطق نوری در مورد وضعیت اکبر احدی، سرمربی تیم ملی بوکس ایران نیز گفت: ایشان فعالیت خود را با قوت دنبال می‌کنند و قصد هیچ تغییری در مورد ایشان نداریم.

سه شنبه بیست و هفتم آبان ۱۳۹۳

|

افسران -  توطئه ترور سید حسن نصرا... خنثی شد

یکشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۳

|

مبادا در گوشه و کنار، یا در دستگاه انتظامی یا قضایی، کسانی باشند که راه را جلو آمر به معروف و ناهی از منکر سد کنند! هرجا که بدانم و احساس کنم و خبر اطمینان بخشی پیدا کنم که آمر به معروف و ناهی از منکر، خدای نکرده مورد جفای مامور و مسئولی قرار گرفته، خودم وارد قضیه خواهم شد.

به گزارش خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران،  امر به معروف و نهی از منکر در مقیاس وسیع و عمومی خود حتی از جهاد بالاتر است و اساس جهاد را این فریضه استوار می‌کند اما اینکه امر به معروف و نهی از منکر چیست و ما در مقابل آن چه وظیفه‌ای داریم در آیات و روایات به صراحت بیان شده است.

امر به معروف و نهی از منکر یکی از ارکان اساسی اسلام و ضامن برپا داشتن همه فرایض اسلامی است و باید در جامعه ما احیاء شود و هر فردی از آحاد مردم، خود را در گسترش نیکی و صلاح و برچیده شدن زشتی و گمراهی و فساد، مسئول احساس کند.  

با توجه به فرا رسیدن ماه محرم و توجه ویژه به انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر از این پس در صفحه حقوقی قضایی، دیدگاه‌ها و بیانات مقام معظم رهبری را در مورد این فریضه دینی مرور می‌کنیم.

* چرا از گفتن ابا می‌کنید؟  
 
مقام معظم رهبری در تاریخ ۱۵ آبان ۱۳۷۰ در میان گروه کثیری از دانشجویان و دانش آموزان فرمودند؛ چرا کسانی از گفتن ابا می‌کنند؟ یک عده بر اثر ضعف نفس از گفتن ابا می‌کنند، یک عده هم خیال می‌کنند که گفتند فایده‌ای ندارد باید با دست جلو بروند؟ نه زبان از دست مهم‌تر است.
 
مقام معظم رهبری در تاریخ ۲۹ مهر ۷۱ در دیدار با قشرهای مختلف مردم بیان کردند؛ مبادا در گوشه و کنار، یا در دستگاه انتظامی یا قضایی، کسانی باشند که راه را جلو آمر به معروف و ناهی از منکر سد کنند! مبادا کسانی باشند که اگر کسی امر به معروف و نهی از منکر کرد، از او حمایت نکنند، بلکه از مجرم حمایت کنند! 
 
البته خبرهایی از گوشه و کنار کشور، در بعضی از موارد به گوش من می‌رسد. هرجا که بدانم و احساس کنم و خبر اطمینان بخشی پیدا کنم که آمر به معروف و ناهی از منکر خدای نکرده مورد جفای مامور و مسئولی قرار گرفته، خودم وارد قضیه خواهم شد.

یکشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۳

|

افسران - اهمیت و جایگاه کتاب و کتابخوانی از منظر مقام معظم رهبری

یکشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۳

|

سرمربی تیم ملی بوکس گفت: بهترین فرصت برای رسیدن به المپیک برزیل برای روزبهانی موفقیت در مسابقات لیگ ستارگان جهان است.

خبرگزاری فارس: احدی: لیگ ستارگان بهترین فرصت برای رسیدن به المپیک است/ روزبهانی تا فینال کار سختی ندارد

اکبر احدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد اعزام احسان روزبهانی به دومین مرحله مسابقات لیگ ستارگان بوکس که به میزبانی بلغارستان برگزار می شود، اظهار داشت: احسان روزبهانی نماینده وزن منهای 81 کیلوگرم تیم ملی بوکس روز دوشنبه ساعت 3 بامداد راهی محل برگزاری مسابقات می‌شود. بنده به همراه دکتر بهرامی‌نژاد مربی بدنساز تیم ملی او را در این رقابت‌ها همراهی خواهیم کرد. احسان در دومین مبارزه خود باید روز جمعه با نماینده آفریقا مبارزه کند که فکر نمی‌کنم کار سختی را پیش رو داشته باشد.

وی در ادامه افزود: خوشبختانه از لحاظ روحی روانی روزبهانی در شرایط ایده‌آلی قرار دارد و تمرینات آمادگی جسمانی خوبی را زیر نظر بهرامی‌نژاد پیگیری کرده و بعد‌ازظهر‌ها نیز تمرینات مبارزه‌ای را پیگیری می‌کند.

سرمربی تیم ملی بوکس در مورد اینکه در پایان مسابقات لیگ ستارگان جهان نفرات اول و دوم مستقیما راهی المپیک برزیل می‌شوند، گفت: نفرات اول و دوم این رقابت‌ها مستقیما راهی المپیک می‌شوند و به نظرم این مسابقات فرصت بسیار خوبی برای بوکسور‌ها است. سخت‌ترین حریف روزبهانی نماینده ازبکستان بود که عنوان سومی جهان و بازی‌های آسیایی را در کارنامه خود دارد که در همان بازی اول مقابل احسان شکست خورد. در این رقابت‌ها نماینده قزاقستان نیز شرکت کرده که در بازی اول مقابل حریف خود شکست خورد.

احدی در پایان خاطرنشان کرد: نماینده روسیه تا فینال مسابقات تنها حریف سرسخت روزبهانی است. البته او نیز فکر نمی‌کنم بتواند مقابل روزبهانی حرفی برای گفتن داشته باشد. امیدوارم احسان بتواند برای رسیدن به المپیک برزیل از همین راه به عنوان بزرگترین فرصتی که پیش رویش قرار دارد بهترین استفاده را کند.

یکشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۳

|

افسران -  الاخبار: سردار سلیمانی ثابت کرد که داعش ببری کاغذی است

یکشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۳

|

احسان روزبهانی نماینده وزن 81- کیلوگرم تیم ملی بوکس روز دوشنبه برای حضور در مسابقات لیگ ستارگان جهان راهی بلغارستان می‌شود.

خبرگزاری فارس: ستاره بوکس ایران دوشنبه راهی بلغارستان می‌شود/ نماینده آفریقا، دومین حریف روزبهانی

به گزارش خبرگزاری فارس، احسان روزبهانی تنها نماینده وزن 81- کیلوگرم تیم ملی بوکس کشورمان که قرار است در مسابقات لیگ ستارگان مبارزه کند، روز دوشنبه برای حضور در مرحله دوم لیگ ستارگان جهان راهی بلغارستان می‌شود.

اکبر احدی سرمربی و بهرامی نژاد مربی بدنساز تیم ملی، او را در این رقابت‌ها همراهی خواهند کرد.

روزبهانی در نخستین مبارزه نماینده ازبکستان را شکست داد و این بار روز جمعه باید با نماینده آفریقای جنوبی مبارزه کند.

روزبهانی در بازی‌های آسیایی اینچئون مدال برنز را از آن خود کرد.

یکشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۳

|

افسران - رهبــــرم سید علی خامنه ایست ...

یکشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۳

|

چینگ کوو وو برای سومین بار برای یک دوره چهار ساله دیگر به ریاست فدراسیون بین المللی بوکس (آیبا) انتخاب شد.

 

به گزارش منابع اینترنتی، رییس 68 ساله تایوانی آیبا اولین بار در سال 2006 کرسی ریاست نهاد حاکم بر بوکس جهان را در اختیار گرفت. او جایگزین انور چودری پاکستانی شد که به فساد در دوران 20 ساله ریاست خود متهم شده بود.

هدف اصلی وو برای دوره چهار ساله آینده کمک به تشکیل بوکس حرفه ای آیبا APB خواهد بود که اختیار کنترل بوکس حرفه ای را به این نهاد می دهد.

وو برای این انتخابات رقیبی نداشت و انتخاب او بدون رای گیری انجام شد.

وی بعد از انتخاب خود گفت: اصلاحات و تغییرات هشت ساله گذشته مورد تایید هیئت های نمایندگی قرار گرفته است.

وی افزود: این امر نیروی مضاعفی برای ادامه تغییرات در بوکس و توسعه آن در سراسر جهان به من می دهد.

وو گفت: ما فهرستی از اولویت ها را برای دوره جدید تعیین می کنیم که شامل تضمین انتصاب زنان بیشتری در سمت های رهبری بوکس و ایجاد یک سازمان 'بوکسور محور' از طریق هموار کردن راه برای اعطای مسئولیت های رهبری به بوکسورها است.

وی همچنین وعده داد رقابتهای بوکس جهانی wsb را توسعه دهد و هم زمان ارزش تجاری آنها را افزایش داده و درآمد حاصل از رقابتهای مهم را برای پرورش نسل آینده بوکسورها صرف کند.

در پایان کنگره آیبا، شرکت کنندگان وو را به اجماع به ریاست آیبا انتخاب کردند و مهر تاییدی بر ابتکارات او نهادند.

این تایید شامل عزم وو برای اجتناب از استفاده از واژه آماتور و اجتناب از اینکه بوکس ورزش 'هنرهای رزمی و مبارزه ای' تلقی شود و بجای آن از میراث باستانی بوکس به عنوان یک هنر اصیل محافظت شود، می باشد.

وو با بیان اینکه در چهار سال آینده کارهای زیادی پیش روی بوکس است، گفت: با اعتماد و اطمینانی که به من کردید، من به وعده های خود عمل خواهم کرد.

وی در خاتمه گفت: من اعلام می کنم که غیرممکن وجود ندارد؛ تا زمانی که بوکس را به دوران طلایی خود بازگردانیم.

یکشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۳

|

افسران - هوای حرم ... هوای حسین ...

یکشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۳

|

تمرینات تیم ملی بوکس که قرار بود از هفته گذشته آغاز شود به آینده موکول شد تا دوباره این رشته در حلقه زورآزمایی مسوولان این فدراسیون قرار گیرد.

 

به گزارش ایرنا، قراربود تمرینات تیم ملی بوکس ابتدای هفته گذشته آغاز شود که این مساله عملی نشد و مدیرفنی تیم ملی خواست تا آغاز تمرینات به بعد از مسابقات قهرمانی کشور موکول شود. مسابقات قهرمانی بزرگسالان کشور از 29 آبان ماه در بروجرد آغاز خواهد شد.

همچنین برخی مسوولان فدراسیون در صددند تا کمیته فنی تشکیل بدهند و از این پس تصمیمات در خصوص تیم های ملی در این کمیته اتخاذ شود.

شنیده می شود افرادی که به دنبال تشکیل کیمته فنی هستند، در نظر دارند تا درراس کادرفنی تیم ملی بزرگسالان تغییراتی ایجاد کنند.

این درحالی است که رییس فدراسیون بوکس از کادر فنی تیم ملی خواسته بدون توجه به صحبت های دیگران، تمرینات را هرچه زودتر آغاز کنند.

هم اکنون تیم ملی ایران تنهابایک بوکسورتمرینات خود رادنبال می کند واحسان روزبهانی که باید برای شرکت در مرحله دوم لیگ ستارگان جهان چند روز دیگر راهی بلغارستان شود، همراه با اکبر احدی مشغول آماده سازی خود است.

روزبهانی که در دور نخست نماینده ازبکستان را شکست داد، این بار باید با نماینده آفریقای جنوبی روبرو شود.

بهتر است مسوولان فدراسیون به جای انتقاد از مسوولان ورزش به دلیل آنچه که کم توجهی عنوان می کنند، کمی کارهای شخصی خود را کنار گذاشته و به فکر این رشته باشند تااین رشته تنها به لطف جایگاه و وجهه رییس خود به مسابقات مختلف اعزام نشود و حداقل شایستگی هم در این مسئله دخالت داده شود.

یکشنبه بیست و پنجم آبان ۱۳۹۳

|


سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در روزهای اخیر فیلم ویدئویی موفقیت‌آمیز بودن ساخت یک پهپاد رادار گریز در ایران را منتشر کرد. انتشار این فیلم و دستیابی ایران به توانایی ساخت این پهپاد بازتاب گسترده‌ای در میان رسانه‌های خارجی داشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شبکه خبری راشا تودی با اعلام خبر موفقیت ایران در ساخت یک پهپاد رادار گریز در گزارشی نوشت: تکنولوژی هواپیمای بدون سرنشین رادار گریز، برگ برنده‌ای در دستان تهران است.

راشاتودی در گزارش خود به نقل از کاوه افراسیابی نویسنده و کارشناس سیاسی نوشت که آمریکا باید این حقیقت تلخ که ایران توانسته یک پهپاد رادار گریز بسازد را بپذیرد.

این کارشناس تأکید کرد: ابتدا باید بگویم که ایران حق داشت هواپیمای RQ-170 را که وارد خاکش شده بود فرو بنشاند و آن را نگه دارد. این کشور سپس به طور موفقیت‌آمیز توانست اطلاعات داخل این هواپیما را رمزگشایی کند و نمونه‌ مشابه آن بسازد که اکنون شاهد نمایش آن در یک فیلم ویدئویی هستیم.

این کارشناس با بیان این‌که ایران دارای قابلیت خوبی در زمینه ساخت پهپاد در برابر قدرت آمریکا در منطقه است، افزود: این یک پیروزی مهم برای ایران در اثنای مذاکرات هسته‌ای است که باعث می‌شود تهران بتواند از قابلیت رصد تحرکات نظامی و جابجایی موشک‌های نظامی در منطقه به ویژه خلیج فارس برخوردار باشد.

افراسیابی تأکید کرد که اینجا یک مسأله نظامی مطرح است که آمریکا در گذشته از آن برای تحت فشار قرار دادن ایران استفاده می‌کرد اما اکنون این کشور یک برگ برنده در دست دارد. آمریکا ابتدا تلاش کرد این پهپاد را بازگرداند که به دلیل آماده بودن ایران برای مواجهه با این مسأله در کار خود موفق نشدند.

وی یادآور شد: بنابراین آمریکا باید بپذیرد که ایران یک قدرت در ساخت هواپیماهای بدون سرنشین محسوب می‌شود و نباید آن را دست کم بگیرد.

همچنین پایگاه خبری-تحلیلی دیفنس نیوز در گزارشی نوشت: هواپیمای RQ-170 مهندسی معکوس شده توسط ایران پرواز کرد.

دیفنس نیوز در ادامه نوشت: ایران فیلمی ویدئویی را منتشر کرده که نشان می‌دهد یک هواپیمای بدون سرنشین مشابه RQ-170 آمریکا در حال پرواز است، اگر چه این نمونه کوچک‌تر از هواپیمای آمریکایی است که ایران توانست در دسامبر 2011 آن را در خاک کشورش فرو بنشاند.

این هواپیمای ایرانی آن طور که در فیلم ویدئویی مورد نظر نشان داده می‌شود در حال پرواز در آسمان است که به نظر می‌آید این تصاویر از داخل یک هلی‌کوپتر گرفته شده است.

روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست نیز در این باره نوشت: فیلم ویدئویی منتشر شده از سوی ایران نشان می‌دهد مهندسی معکوس هواپیمای بدون سرنشین RQ-170 آمریکا احتمالا" موفقیت آمیز بوده است.

به نوشته اورشلیم پست، ایران در دسامبر 2011 اعلام کرد یک هواپیمای RQ-170 آمریکایی را در شرق کشورش فرونشانده است که آمریکا گم شدن آن را در افغانستان و همسایگی ایران گزارش داده بود.

علاوه بر این، پایگاه خبری کریستین ساینس مانیتور گزارش داد: ایران در رسانه‌های داخلی خود یک فیلم ویدئویی را منتشر کرده که نشان می‌دهد که آزمایش پرواز پهپاد رادار گریز مشابه RQ-170 آمریکا موفقیت آمیز بوده است.

کریستین ساینس مانیتور افزود: پهپادی که در این فیلم بر فراز ابرها در حال پرواز است شباهت بسیار زیادی به هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی دارد که سه سال پیش در خاک ایران فرو نشانده شد.

خبرگزاری رویترز، آسوشیتدپرس و رسانه‌های متعدد دیگری با پرداختن به جزئیات این فیلم ویدئویی خبر موفقیت‌آمیز بودن آزمایش پهپاد ایرانی را به طور گسترده پوشش دادند.

جمعه بیست و سوم آبان ۱۳۹۳

|

افسران - دعا کنید که من...

جمعه بیست و سوم آبان ۱۳۹۳

|

کم نیستند مسیحیانی هم چون "جرجی زیدان" ، "جرج جرداق" و ده‌ها مسیحی حق جوی دیگر که حقیقت ناب همه ادیان راستین را در اهل بیت پیامبر و صحرای خونین کربلا یافته‌اند.
به گزارش خبرنگار خیمه‌گاه باشگاه خبرنگاران،‌"آنتوان بارا" مسیحی عاشقی است که سالهای جوانی خود را صرف تحقیق و بررسی پیرامون زندگی و قیام امام حسین (ع) کرده است تا حقایق مربوطه به این شخصیت عظیم را از زاویه نگاه خود و از زبان انجیل و پیامبر الهی عیسی (ع) بیان کرد.

"بارا" پس از سالها پژوهش و مطالعه در منابع مختلف تاریخ اسلام کتابی را به نگارش درآورده است که در نوع خود و از زبان یک مسیحی بی‌نظیر است.

این پژوهش که "حسین در اندیشه مسیحیت" نام دارد و رویکردی تحقیقی، ادبی و عاطفی دارد.

وی زندگی و شهادت حضرت عیسی (ع) از دیدگاه مسیحیت را با زندگی و شهادت حضرت امام حسین (ع) از دیدگاه اسلام مقایسه کرده است. در این تحلیل‌ها نکاتی جالب به چشم می خورد که برای هر مسلمان با انصافی شگفت انگیز و خواندنی است.

این کتاب در سال 1978 برای اولین بار منتشر شد اما نویسنده آن طی سالیان بعد ملحقات دیگری به آن افزود و چاپ چهارم آن را در سال پیش منتشر کرد.

گفتنی است که چاپ چهارم این کتاب به زبان فارسی بزودی توجه می‌شود.

"آنتوان بارا" سوری الاصل و ساکن کویت است. وی نویسنده‌ای توانا و ادیبی با ذوق است و علاوه بر کتاب فوق، 15 جلد کتاب دیگر نیز به رشته تحریر درآورده است. وی همچنین روزنامه‌نگار است که چهل و سومین سال فعالیت مطبوعات خود را می‌گذراند.

"بارا" دو سال پیش با حضور در ایران، اعلام کرده که در کشورهای عربی به او "مسیحی شیعه" می‌گویند وی همیشه با احترام از امام حسین (ع) یاد کرده است.

"آنتوان بارا" اعتقاد دارد امام حسین (ع) فقط متعلق به شیعیان نیست بلکه متعلق به تمام جهانیان است و او را با عبارت "حسین گوهرادیان" معرفی می‌کند و در پایان سخنش را این جمله به پایان می‌رساند که حسین (ع) در قلب من است. این متفکر مسیحی 25 مرتبه به مطالعه نهج‌البلاغه اقدام کرده است.

علمای مسیحی در شرق به شکل عام و علمای مسیحی لبنانی به شکل خاص نگاه ویژه‌ای به تاریخ و فرهنگ اسلامی دارند و در این میان دیدگاه منحصربه فردی درباره امام علی (ع) و نهضت عاشوار و امام حسین (ع) دارند.

مسیحیان شرق معتقدند واقعه عاشوار و شهادت امام حسین (ع) و یارانش و نیز اسارت خاندان اهل بیت علیهم السلام در برهه ای از تاریخ به جامعه‌ مسیحی در منطقه لبنان و سوریه گره خورده است و همین امر بسته‌ی مناسب برای همزیستی مسلمانان و مسیحیان در خاورمیانه ایجاد کرده است.

یکی از متفکران مسیحی به نام "آنطوان ضو" معتقد است:ما به شکل دیگری به امام علی (ع) و امام حسین (ع) نگاه می کنیم. ما باید این دو بزرگوار را به شکل جدید و به زبان نو در زمانه خودمان معرفی کنیم. ما باید فرزندانمان را با فکر این دو بزرگوار آشنا کنیم.

امام حسین (ع) نه تنها در روزگار حیات خود مظلوم بوده است بلکه در این زمان نیز مظلوم است چون ما نتوانستیم ایشان را درست معرفی کنیم. این در امام علی (ع)، امام حسین (ع) و حضرت مسیحی (ع) برای خودشان زندگی نکرده‌اند، بلکه خود را وقف انسانیت کرده‌اند.

افراد شروری که می خواهند فرهنگ ما را دچار تحریف کنند هیچ ارتباطی با ما ندارند، آن‌ها ابزاری هستند سیاست‌های خارجی را در کشورهای اجرا کنند، فقط آنها را به راه راست دعوت می‌کنیم.
جمعه بیست و سوم آبان ۱۳۹۳

|

افسران - بر  خامنه ای پیر خراسان صلواتــــــ

جمعه بیست و سوم آبان ۱۳۹۳

|

به گزارش سایت رسمی فدراسیون بوکس، همایون اردلان مسئول روابط بین الملل فدراسیون بوکس به عنوان نمانده ایران در اجلاس جهانی بوکس که از تاریخ 11 نوامبر 2015 در شهر جی جو کره جنوبی به مدت 3 روز برگزار می شود حضور یافت.

اردلان در این نشست 3 روزه ضمن حضور در اجلاس فوق ، پیرامون خرید کامپیوترهای مدرن داوری بوکس و همچنین آخرین تغییرات در مقررات بوکس جهان به رایزنی با مسئولان AIBA خواهد پرداخت.

جمعه بیست و سوم آبان ۱۳۹۳

|

افسران - دفاع همچنان باقیست

جمعه بیست و سوم آبان ۱۳۹۳

|

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: چندین تیم آموزش دیده اسرائیلی برای ترور بنده به ایران اعزام شده بودند که توسط وزارت اطلاعات منهدم شدند.

خبرگزاری فارس: تلاش اسرائیل برای ترور رحیم‌پورازغدی/ جنگ مذهبی در ایران هدف شیعه انگلیسی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حسن رحیم‌ پورازغدی امشب در نشست تخصصی بزم اندیشه با موضوع بررسی عزاداری ماه محرم که در محل مؤسسه جوانان آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار کرد: عزاداری اعم از مداحی و مرثیه‌خوانی و جریان هیئت‌های مذهبی به عنوان یک نهاد اجتماعی در جهان حرکتی بی‌نظیر و ارزشمند است.

رحیم پورازغدی افزود: در هیچ یک از ادیان و مذاهب اینچنین نهاد اجتماعی که به صورت تشکیلاتی به عزاداری بپردازند دیده نمی‌شود و بدون شک هیئات مذهبی معجزه تشیع است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه بیش از هزار سال است مداحی و روضه‌خوانی توانسته پرچم امام حسین (ع) را در جهان برافراشته نگاه دارد، ادامه داد: اشک ریختن برای سیدالشهدا و عزاداری در مصیبت اهل بیت(ع) همچون نماز جمعه یک حرکت عبادی سیاسی است چرا که قطعا اگر کربلا یک جریان سیاسی نبود، اتفاق نمی‌افتاد.

وی تاکید کرد: هرکس تلاش کند که عزاداری اهل بیت(ع)‌ و به ویژه اباعبدالله(ع)‌ را به عواطف شخصی خود مبدل کند فرهنگ اهل بیت و تشیع را زیر سؤال برده است.

رحیم‌پور ازغدی خاطرنشان کرد: در دوران ستم‌شاهی دربار به هیأت‌های عزاداری،‌ پرچم امام حسین(ع) می‌داد اما تاکید داشت که عزاداری باید از سیاست جدا باشد و مسائل سیاسی به هیچ عنوان در مراسمات عزاداری مطرح نشود.

وی با تأکید بر اینکه دو نوع مداح در کربلا وجود دارد،‌ ابراز داشت: یک عده کسانی هستند که دم از اهل بیت(ع) و عزاداری در مصیبت‌های ائمه معصومین می‌زنند اما در عین حال تمام حواسشان به زندگی شخصی خودشان است.

وی تاکید کرد: طی هفته‌های اخیر بنده در یکی از سخنرانی‌هایم بیانات دو تن از مراجع را در ارتباط با برپایی عزاداری مطرح کردم که رسانه‌های معاند و شبکه‌های ماهواره‌ای که به اسم اهل بیت(ع) از انگلیس تغذیه می‌شوند، سخنان من را به صورت وارونه منتشر کردند.

وی افزود: من در این سخنرانی عنوان کردم که دو تن از مراجع قم تاکید دارند که دهه‌های عزاداری نباید گسترده شود چرا که با این امر موجب تحت‌الشعاع قرار گرفتن دهه محرم می‌شود، با اینکه باید در تمام 365 روز سال به فکر اهل بیت(ع) بود اما نباید تمام سال را به عزاداری پرداخت.

وی عنوان داشت: شبکه‌های ماهواره‌ای سخنان بنده را اینگونه منتشر کردند که من مخالف عزاداری هستم و وجود حضرت امام حسین(ع) را انکار می‌کنم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه عزاداری برای امام حسین(ع) باید همانند یک نگین در تمام ایام سال بدرخشد، خاطرنشان کرد: امروزه ما با یک عده آدم‌های فاسد روبرو هستیم که در عزاداری امام حسین(ع) به اسم تشیع بدعت می‌گذارند. قطعا برخی که به اسم عزاداری آبروی اهل بیت‌(ع)‌ را می‌ریزند خائنند.

وی ادامه داد: برخی در همین عاشورا و تاسوعای امسال قلاده سگ به گردن انداختند و اینگونه به عزاداری پرداختند، درحالی که این اقدام آنها نه تنها عزاداری نبود، بلکه از بین‌روی آبروی اهل بیت(ع) بود، همین افراد بودند که در کربلا کشتن امام حسین(ع) را خدمت به دین می‌دانستند.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه بیداری اسلامی را دشمنان به جنگ شیعه و سنی تبدیل کردند، ادامه داد: استکبار جهانی این خط را به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کرد که از بیداری اسلامی ایجاد شده در جهان در جهت ایجاد جنگ بین شیعه و سنی در ایران استفاده کنند.

وی اشاره‌ای به دستگیری سه تیم جاسوسی اسرائیل در ایران از سوی وزارت اطلاعات کرد و افزود: همان تیمی که دانشمندان هسته‌ای کشورمان را ترور کرد، به دنبال ترور بنده هم بود که با هوشیاری وزارت اطلاعات به هدف خود نرسید ریگی هم در اعترافات خود عنوان کرده بود که قصد ترور بنده را داشته است.

جمعه بیست و سوم آبان ۱۳۹۳

|

افسران - جمکرانم آرزوست ...

جمعه بیست و سوم آبان ۱۳۹۳

|


روز بیستم ماه محرم مصادف است با روزی که در سال 61 هجری قمری پس از گذشت چند روز از شهادت امام حسین(ع) و یاران آن حضرت، بدن خدمتکار امام حسین(ع) به نام «جون» توسط گروهی که برای دفن پیکر شهدا در صحرای کربلا حاضر شده بودند، دفن شد.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در رخداد روز بیستم محرم سال 61 ه - ق پیرامون واقعه کربلا در این‌باره می‌خوانیم:

بعد از 10 روز از واقعه عاشورا جمعی از قبیله «بنی اسد» بدن شریف "جون" غلام ابوذر غفاری را پیدا کردند در حالی که صورتش نورانی و بدنش معطر بود و سپس او را دفن کردند.

«جون» کسی بود که امیرالمومنین(ع) او را به 150 دینار خرید و به ابوذر بخشید. هنگامی که ابوذر را به منطقه «ربذه» تبعید کردند این غلام برای کمک به او به آن‌جا رفت و بعد از رحلت جناب ابوذر به مدینه مراجعت کرد و در خدمت امیرالمومنین(ع) بود تا بعد از شهادت آن حضرت به خدمت امام مجتبی(ع) و سپس به خدمت امام حسین(ع) رسید و همراه آن حضرت از مدینه به مکه و از مکه به کربلا آمد.

هنگامی که جنگ در روز عاشورا شدت گرفت او خدمت امام حسین(ع) آمد و برای میدان رفتن و دفاع از حریم ولایت و امامت اجازه خواست.

حضرت فرمودند: در این سفر به امید عافیت و سلامتی همراه ما بودی، اکنون خویشتن را به خاطر ما مبتلا مساز.

«جون» خود را بر قدم‌های مبارک امام حسین(ع) انداخت و بوسید و گفت: ای پسر رسول خدا، هنگامی که شما در راحتی و آسایش بودید من کاسه‌لیس شما بودم و حال که به بلا گرفتار هستید شما را رها کنم؟

«جون» با خود فکر کرد: من کجا و این خاندان کجا؟! بنابراین گفت: آقای من، بوی من بد است و شرافت خانوادگی هم ندارم و نیز رنگ من سیاه است. یا اباعبدالله، لطف فرموده مرا بهشتی نمایید تا بویم خوش گردد و شرافت خانوادگی به دست آورم و رو سفید شوم. نه آقای من، از شما جدا نمی‌شوم تا خون سیاه من با خون شما خانواده مخلوط گردد. جون می‌گفت و گریه می‌کرد به حدی که امام حسین(ع) گریستند و اجازه دادند.

با آن‌که جون پیرمردی 90 ساله بود، ولی بچه‌ها در حرم با او انس فراوانی داشتند. او به کنار خیمه‌ها برای خداحافظی و طلب حلالیت آمد، که صدای گریه اطفال بلند شد و اطراف او را گرفتند. هر یک را به زبانی ساکت کرد و به خیمه‌ها فرستاد و مانند شیری غضبناک روی به آن قوم ناپاک کرد. او جنگ نمایانی کرد، تا آن‌که اطراف او را گرفتند و زخم‌های فراوانی به او وارد کردند.

هنگامی که روی زمین افتاد، امام حسین(ع) سر او را به دامن گرفت و بلند بلند گریست و دست مبارک خود را بر سر و صورت جون کشید و فرمود: « بارالها، رویش را سفید و بویش را خوش فرما و با خاندان عصمت (ع) محشورش نما».

از برکت دعای حضرت، روی غلام مانند ماه تمام درخشیدن گرفت و بوی عطر از وی به مشام رسید. چنان‌که وقتی بدن او را بعد از 10 روز پیدا کردند صورتش منور و بویش معطر بود.

منبع:

- تقویم شیعه، عبدالحسین نیشابوری، انتشارات دلیل ما، 1387

جمعه بیست و سوم آبان ۱۳۹۳

|

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه قرآن و ولایت تفکیک ناپذیرند، گفت: قرآن منهای ولایت طالبان ساز و خوارج ساز است.

به گزارش ایرنا از سپاه نیوز، آیین افتتاحیه دوره تربیت معلم قرآن کریم، اختتامیه دوره تربیت مربی قرآن کریم افسران وظیفه و اعطای گواهینامه دوره تخصصی تربیت معلم قرآن کریم پایوران علوم پزشکی بقیه الله (عج) روز پنج شنبه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین «عبدالله حاجی صادقی» در این مراسم با بیان اینکه برجستگی و اعجاز قرآن از ابعاد فراوانی برخوردار است، افزود: قرآن کریم نازل شد تا انسان ها را حیات داده و از مسیر خاک تا خدا هدایت کند.

وی اظهار داشت: برجسته ترین انسان هایی که می توانند ادعا کنند، قرآن را مهجور قرار نداده اند، کسانی هستند که زمینه های تحقق بیرونی این کتاب نورانی را فراهم می کنند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه، قرآن را کتاب هدایت، تعالی بخشی و زندگی دانست و تصریح کرد: فلسفه وجودی قرآن این است که انسان را به سرمنزل مقصود رسانده و سبک زندگی ارائه دهد.

وی با تاکید بر اینکه انسان بی قرآن مریض است،خاطر نشان کرد:کارکرد قرآن حرکت دادن از ظلمات به سمت نور است،این کتاب نورانی میزانی برای تشخیص خیر از شر و حق از باطل است.

حاجی صادقی با بیان اینکه جبهه استکبار امروز رهبرد خود را در از کار انداختن نرم افزار انقلاب اسلامی متمرکز کرده، گفت: قرآن کریم بهترین منبع و راهکار در برابر جنگ نرم دشمن است.

وی با اشاره به موضوع جامعیت قرآن کریم اظهار داشت: قرآن برای همه صحنه های زندگی ما برنامه داشته و تمامی مباحث سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در این کتاب نورانی به جامعیت مورد پردازش قرار گرفته اند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با اشاره به الزامات بهره مندی از هدایت قرآنی گفت: تدبّر در قرآن، تعبّد به قرآن، بازکردن چشم دل و برخورداری از طهارت روحی و معنوی از جمله الزامات تمسّک به قرآن است.

وی اساسی ترین راهکار تمسّک به قرآن را تمسّک به ولایت عنوان و تصریح کرد: ولایت، مبیّن و زبان ناطق قرآن است؛ قرآن و ولایت تفکیک ناپذیرند و قرآن منهای ولایت طالبان ساز و خوارج ساز است.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان با بیان اینکه هر چه زمینه های تحقّق حاکمیت قرآن را فراهم کنیم به همان میزان متمسّک به قرآنیم گفت: امیدواریم روزی فرا برسد که ما خود را با قرآن و شاخصه هایی که خداوند متعال معرفی کرده بشناسیم.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) نیز در این مراسم از قرآن به عنوان نسخه شفابخش امراض اهل زمین یاد کرد و افزود:برهمه واجب است تلاش کنیم، قرآن را در زندگی خود پیاده کرده و حرف ها، اعمال، رفتار و سیر و سلوک ما قرآنی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین'محمود دهقانی' ادامه داد: بسیار خرسندیم که در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران زیر سایه قرآن کریم زندگی می کنیم، به این کتاب الهام بخش متمسّک هستیم و هیچ افتخاری برای نظام، سپاه و دانشگاه بزرگتر و ارزنده تر از این نیست که در محضر قرآن و حامی و مروّج این کلام نورانی باشیم.

معاون تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی نمایندگی ولی فقیه در سپاه نیز در این مراسم از قرآن کریم به عنوان تجلّی قدرت و حکمت خداوند یاد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین 'سید علیرضا ادیانی' با اشاره به فعالیت های معاونت تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی سپاه گفت: امروز تعداد زیادی از پایوران و افسران وظیفه ما در آموزش های قرآنی به سر می برند، به دنبال آن هستیم که تدبیر 'هر پاسدار یک معلّم' قرآن را تحقق بخشیم.

بر اساس این گزارش، در پایان این مراسم با حضور جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه، گواهینامه دوره تخصصی تربیت معلم قرآن کریم 33 نفر از پایوران دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الاعظم (عج) اعطا شد.

جمعه بیست و سوم آبان ۱۳۹۳

|

افسران - شهید طهماسبی

جمعه بیست و سوم آبان ۱۳۹۳

|


مربی تیم ملی بوکس گفت: برای رشد بیشتر این رشته باید تفکرات و نگاه‌ها نسبت به این رشته موفق تغییر کند.

علیرضا استکی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا، اظهار کرد: بوکس ما بعد از عملکرد خوبی که در بازی‌های آسیایی داشت، هم اکنون با تشکیل یک تیم امید قصد دارد پشتوانه سازی خوبی برای بزرگسالان کند. ما توانایی داشتن چند تیم ملی را داریم. ما باید تفکرات را عوض کنیم و با تغییر رویه روند رو به رشدی را داشته باشیم.

وی افزود: هدف از تشکیل تیم امید که سن بازیکنان آن بین 18 تا 23 سال است پشتوانه سازی برای آینده است. ما باید آرام آرام پوست اندازی کنیم و نفرات پا به سن گذاشته کم‌کم جای خود را به جوانان آینده‌دار بدهند.

مربی تیم ملی بوکس با اشاره به این که هم اکنون استعدادهای خوبی در تیم ملی امید وجود دارد، گفت: نفراتی که ما داریم آینده خوبی دارند. اگر سرمایه‌گذاری خوبی روی آنها شود می‌توانیم نتیجه‌ مناسبی بگیریم. از هم اکنون باید برای کسب سهمیه المپیک ریو تلاش کنیم.

وی در مورد زمان شروع دور جدید تمرینات تیم ملی بزرگسالان و امید گفت: قرار بود از 16 آبان این تمرینات شروع شود، اما به خاطر مسائل مالی و همچنین برگزار شدن مسابقات قهرمانی کشور بزرگسالان این اردو به زمان دیگری موکول شد. فکر می‌کنم پنجم یا ششم آذر ماه زمان شروع اردوها باشد. البته نهرودی، مدیر تیم‌های ملی در مورد زمان اردوها تصمیم گیری می‌کند.

جمعه بیست و سوم آبان ۱۳۹۳

|

رییس اتحادیه بین المللی بوکس آماتور (AIBA) معتقد است که حذف کلاه از مبارزات، ایمنی این ورزش را بیشتر کرده است.

به گزارش رویترز، چینگ کو وو روز چهارشنبه در حاشیه کنگره این اتحادیه در جزیره جیجو کره جنوبی گفت: بوکسورها با حذف کلاه سعی می کنند بیشتر مراقب سرهایشان باشند و در نتیجه آسیب هایی که به سر و مغز آنها وارد می شود هم کمتر می شود.

اتحادیه بین المللی بوکس آماتور سال گذشته پس از انجام یک سری تحقیقات پزشکی اعلام کرد که پدهای محافظ می توانند آسیب های بیشتری را به سر و مغز بوکسورها وارد کنند و در نتیجه تصمیم گرفت استفاده از کلاه ایمنی در این رشته را حذف کند.

اما بعد برخی از بوکسورها از اینکه بدون کلاه به راحتی نمی توانند ضربات مشت حریف را ببیند، ناراضی هستند.

وو گفت: بازی های کشورهای همسود (مشترک المنافع) و همچنین بازی های آسیایی نشان داد که تصمیم درستی گرفتیم چون در آنها هیچ بوکسوری دچار آسیب سر نشد.

وی افزود: این تصمیم بر اساس تحقیقات مفصل کمیسیون پزشکی اتحادیه و شش نهاد مستقل دیگر از بیش از 30 هزار مسابقه گرفته شد. نتیجه این تحقیقات نشان داد که آسیب های سر و مغز بدون استفاده از کلاه در مسابقات، تقریبا به صفر می رسد. بوکسورها در صورت استفاده از کلاه فکر می کنند که از سرشان محافظت می شود و به همین دلیل به ضرباتی که به سر آنها وارد می شود، اهمیت زیادی نمی دهند. اما هم بوکسورها و هم مربیان با حذف کلاه، تاکتیک های خود را تغییر داده اند تا با دفاع بهتر، کمترین ضربه به سر وارد شود.

بنابراین گزارش، بوکسورها در بازی های کشورهای همسود و همچنین بازی های آسیایی ظاهرا مشکل خاصی با بازی بدون کلاه نداشتند اما به دلیل ذات هجومی این ورزش، بیشتر دچار جراحات و کبودی صورت شدند.

دانیل لوییس بوکسور استرالیایی که در بازی های کشورهای همسود در گلاسکو شرکت کرده بود در این باره گفت: حذف کلاه موجب شد نتوانم به مدال برسم چون تیم پزشکی قبل از مسابقه به دلیل جراحت شدیدی که در پلکم به وجود آمده بود، اجازه مسابقه من در مرحله یک چهارم نهایی را نداد.

با وجود این رییس اتحادیه بین المللی بوکس آماتور با اشاره به اینکه سلامت ورزشکاران، اولویت نخست این اتحادیه است، خاطر نشان کرد: واکنش جامعه بوکس نسب به حذف کلاه در مجموع مثبت بوده است و نتایج تمامی تحقیقات نشان می دهد، این تصمیم هیچ تأثیر منفی بر ایمنی بوکسورها نگذاشته است.

چهارشنبه بیست و یکم آبان ۱۳۹۳

|

دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۲

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس ضمن درخواست از امت اسلام برای عمل به مسئولیت‌های خود در قبال مسجد الاقصی تصریح کرد: آزادی مسجد الاقصی جنگ عرب و تمامی مسلمانان است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خالد مشعل، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در گفت‌وگو با روزنامه الشرق قطر نسبت به هرگونه تلاش برای لطمه زدن به مقاومت در جنگ علیه شهرک سازی‌ها و مقابله با اقدامات اسرائیل و برنامه‌های آن برای یهودی سازی مسجد الاقصی و لطمه زدن به مقدسات فلطسینی‌ها هشدار داد و گفت: این تلاش‌ها اشتباه است و هیچ گاه به هدف نخواهد رسید.

وی تاکید کرد: اشغالگران اسرائیلی تاکتیک‌هایی را در قبال مسجد الاقصی در پیش گرفته که کمترین واکنش از سوی فلسطینی‌ها و جهان عرب و اسلام را به دنبال داشته باشد.

مشعل تصریح کرد: اکنون زمان آن فرا رسیده تا جهان خشم این ملت را برای پیروزی مسجد الاقصی بشنود و هدف قرار دادن مقدسات توسط اسرائیل توجیه کافی برای مقاومت است.

وی عنوان داشت: ناکام گذاشتن برنامه‌های یهودی سازی مسجد الاقصی با مقاومت و انقلابی کردن مردم در مقابل اشغالگران اسرائیلی آغاز می‌شود و من از امت اسلام و به ویژه مصر، اردن، عربستان و مراکش به خاطر موقعیت‌هایشان می‌خواهم تا به مسئولیت‌های خود در قبال مسجد الاقصی عمل کنند.

مشعل تاکید کرد: آزادی مسجد الاقصی جنگ عرب و تمامی مسلمانان و نه فقط جنگ فلسطینی‌هاست.

وی از دولت توافق ملی فلسطین نیز خواست تا به مسئولیت‌های خود در قبال غزه و بررسی تمامی پیامدهای جنگ در این منطقه در خصوص آوارگان و بازسازی نوار غزه، معالجه زخمی شدگان، پایان دادن به محاصره و بازگشایی کامل مرزها عمل کند.

مشعل نسبت به اقدامات اسرائیل برای تصمیم گیری در خصوص بازسازی نوار غزه و مشخص کردن ابزار و راه‌های آن هشدار داد و عملکرد دولت توافقی را عملکردی کند و نامناسب خواند.

وی از دولت توافقی خواست تا به مسئولیت خود به طور کامل در کرانه باختری یا نوار غزه عمل کند.

دوشنبه نوزدهم آبان ۱۳۹۳

|


قیام مردم مدینه (واقعه حره)، قیام توابین، قیام مختار و قیام زید از جمله قیام‌هایی است که پس از واقعه عاشورا با نیت خونخواهی امام حسین(ع) و شهدای دشت نینوا انجام گرفت. اما این قیام‌ها تا چه مورد رضایت ائمه معصومین بودند؟ در این گزارش یک مورد از آن‌ها بررسی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، هارون‌الرشید پسرش امین را جانشین خود قرار داد و جانشینی امین را به مأمون سپرد، اما پس از مرگ هارون، بین دو فرزندش اختلاف روی داد. نزاع میان امین و مأمون‌ که آغاز شد، زمینه قیام شیعیان علیه حکومت جبار عباسی به وجود آمد و «ابن طباطبا» در سال 199 هجری قیام خود را در کوفه آغاز کرد. با پیروزی‌های او، چهار تن از برادران امام رضا(ع) به نام‌های احمد، اسماعیل، زید و ابراهیم نیز به قیام پیوستند. با این وجود، شیعیان ثامن‌الحجج(ع) در قیام شرکت نکردند، از این رو قیام‌کنندگان در مسیر ضدیّت با شیعه افتادند. فرمایش امام رضا(ع) به برادرشان زید پس از شکست در قیام نیز بیانگر همین موضوع است: «ای زید! چنانچه به شیعیان ما رسیدی از تحقیر و اهانت آنان بپرهیز که‌ نور تو از بین می‌رود. ای زید! شیعیان ما کسانی هستند که مردم به آنان کینه‌ می‌ورزند و دشمنی می‌کنند و خون و دارایی آنان را به خاطر محبتشان به ما و اعتقادشان به ولایت ما، حلال کرده‌اند. پس اگر تو به آنان بدی کنی به خود ستم کرده‌ای و جایگاهت را از بین برده‌ای.» (بحار الانوار، ج 48، ص 258)

علامه امینی با اشاره به این موضوع در جلد سوم «الغدیر» می‌نویسد: روزی مأمون در اشاره به زید گفت: این زید هم همانند زید بن علی(ع) است او هم مرد آشوب‌گری بود که قیام کرد و در این راه کشته شد. امام رضا(ع) چون این سخنان را از مأمون شنیدند بسیار منقلب شده و با سخنان حماسی و در عین حال مستدل از زید بن علی(ع) دفاع کردند. از جمله فرمودند: «مأمون این زید (برادرم) را با زید بن علی(ع) مقایسه مکن! فانّه کان من علماءِ آل محمد غَضِبَ لله عز و جل مجاهد اعدائه حتی قتل فی سبیله؛ او از دانشمندان خاندان پیامبر بود برای خدا خشمگین شد و با دشمنان او جنگید و در راه او به شهادت رسید. ای مأمون! پدرم موسی‌بن جعفر(ع) می‌فرمود: «خدا رحمت کند عمویم زید را اگر پیروز می‌شد به وعده خود عمل می‌کرد (حکومت را به امام صادق می‌سپرد).

نقل است مأمون در ادامه از امام هشتم(ع) پرسید: مگر زید بن علی از جمله کسانی نیست که بدون حق ادعای امامت کرده است؟ حضرت فرمود: خیر! زید ادعای امامت نداشت و به چیزی دعوت نمی‏‌کرد که صلاحیت آن را دارا نباشد، او دارای تقوا بود و می‏‌گفت: من شما را به آن چه مورد رضای خاندان رسالت است فرا می‏‌خوانم (عیون اخبارالرضا، ج۱، ص۲۴۸). امام رضا(ع) در جای دیگری نیز در مقام تجلیل و ستایش از زید می‌فرمایند: او از علمای آل محمّد بود (سفینة البحار ج ۱ کلمه زید). از این موضوع چنین برداشت می‌شود که عالم آل محمد حضرت رضا(ع) از قیام زید بن علی بن الحسین(ع) رضایت دارند. قیامی که ۶۰ سال پس از واقعه جانسوز عاشورا رخ داد و انگیزه آن را علاوه بر مواردی نظیر فاصله‌گرفتن خاندان بنی‌امیه از دین خدا، «انتقام خون شهدای کربلا» عنوان کرده‌اند.

آنطور که در جلد پنجم تاریخ طبری آمده است: زید تاریخ قیام خود را شب چهارشنبه اول صفر سال ۱۲۱ قمری قرار داد و جنگ به طور رسمی روز چهارشنبه آغاز شد و سه روز ادامه یافت تا اینکه در جمعه سوم صفر که زید به شهادت رسید و قیام به شکست انجامید. مهمترین عامل شکست زید را «عهدشکنی مردم کوفه» بیان کرده‌اند (مقاتل الطالبین، ص۵۵). زید روز جمعه و در ۴۲ سالگی به شهادت رسید (طبقات ابن سعد ج ۵ ص ۲۴۰). نقل است روزی از زید پرسیدند چه کسی حسین‌بن علی را در کربلا کشت؟! او پاسخ داد: حسین را «سقیفه بنی‌ساعده» کشتند (وقایع الایام، ص ۱۰۵).

زید هم‌اکنون دارای دو زیارتگاه در مصر و عراق است، چرا که سر وی در قاهره دفن شده و پیکرش در کوفه (همان مکانی که بدنش را به دار آویختند و سپس آتش زدند) خاکسپاری شده است.

جمعه شانزدهم آبان ۱۳۹۳

|

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: عمق کینه و دشمنی ایالات متحده آمریکا با ایران فراتر از صحبت‌های اخیر اوباماست بنابراین مذاکره کنندگان هسته ای نباید اسرار مملکت را در اختیار چنین دشمنی قرار دهند.

 حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه که در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) این شهر اقامه شد با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به بر برشماری اهمیت توجه همیشگی به فانی بودن دنیا و به یاد داشتن مرگ پرداخت و اظهار کرد: با تدّبر و مطالعه تاریخ و تامل در سرنوشت پادشاهان روشن می شود که امور و عاقبت حاکم بر این دنیا برای اهل اندیشه چقدر عبرت آموز است.

وی افزود: یادکرد مرگ و مجسم نمودن همیشگی قیامت در اذهان سبب می شود تا آدمی خود را از بسیاری از گناهان دور نماید و به یاد داشتن مرگ و فانی بودن دنیا نکته ای است که پیوسته انبیا الهی و ائمه معصومین بدان توصیه کرده اند.

دوستی ایران و آمریکا امری محال و ناشدنی است

امام جمعه ارومیه با گرامیداشت سالروز 13 آبان و شهدای دانش آموز به تشریح آثار مترتب از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا پرداخت و گفت: جنایات و ستم هایی که ایالات متحده آمریکا در حق ملت ایران روا داشته به هیچ وجه قابل فراموش کردن نیست و صحبت های اخیر اوباما نشان داد که ایالات متحده هیچ وقت نمی تواند قابل اعتماد باشد بنابراین کسی نباید در فکر این باشد که روزی روابط ایران با چنین کشوری می تواند دوستانه باشد.

قریشی با مستند قرار دادن آیاتی از قرآن کریم در استمرار دشمنی های غیر مسلمانان با مسلمین اظهار کرد: بر اساس آیات الهی دولت های اسلامی نباید اسرار خود را در اختیار غیر مسلمین قرار دهند چراکه آنها در موقع بیچارگی و درماندگی کشورهای مسلمان در موضوعات مختلف کوتاه نیامده و در صدد فشار آوردن به مسلمانان بر می آیند و آمریکا با تشدید تحریمها در سالهای اخیر که با تکیه بر فرهنگ یزیدی این مملکت صورت می گیرد این واقعیت را به اثبات رسانده است.

سخنان اخیر اوباما عمق کینه آنها از اسلام را نشان داد

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی تصریح کرد: صحبت های اخیر اوباما نشانه عمق نفرت و کینه آنها نسبت به مسلمین و جمهوری اسلامی ایران است بنابراین نباید با سادگی و با تساهل، فریفته این کشور مستکبر شویم، بلکه باید بر روحیه استکبار ستیزی ملت خود که بر آمده از فرهنگ ظلم ستیزی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است بیش از پیش تکیه کنیم.

وی با محکوم کردن تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به حریم مسجدالاقصی تصریح کرد: ملت مظلوم فلسطین حق دارند نسبت به این تعرض آشکار مقاومت نشان داده و سایر همه مسلمین نیز وظیفه دارند یار و یاور مردم فلسطین باشند چراکه کمک به مظلوم توصیه قرآن کریم و از آموزه های دینی ماست.

امام جمعه ارومیه با تقبیح تحرکات شیخ نشینان عرب منطقه در کمک به مسلمان کشی در خاورمیانه اظهار کرد: حاکمان مرتجعی که خرج حمله آمریکا به مناطق مسلمان نشین را تامین کرده و پیوسته در راستای منافع استکبار حرکت می کنند مسلمان نبوده و تنها نام مسلمانی را یدک می کشند و چنین افرادی از کافر بدترند چراکه ریخته شدن خون هزاران نفر از  مسلمانان منطقه نتیجه همکاری آنان با دشمنان اسلام است.

آئین های عزاداری آذربایجان غربی نیازمند نظم دهی و عظمت آفرینی است

وی با یادکرد مجاهدت های جانباز شهید مطلب نژاد که روز گذشته به دیار حق شتافت گفت: این شهید والامقام نمونه یک دلاور مقاوم، صبور و معتقد به باورهای اسلامی بود که سالهای سال دردهای ناشی از جراحت های جنگ را تحمل کرد و خانواده این شهید نیز مصداق بارز یک خانواده مومن و متعهد به انقلاب اسلامی است.

وی با تقدیر از حضور گسترده عزادان حسینی در آئین های ماه محرم اظهار کرد: انسان وقتی تجمع گسترده عزاداران در سایر شهرها را می بیند غبطه می خورد در حالیکه می دانیم 70 تا 90 درصد مردم منطقه ما در روزهای عاشورا و تاسوعا در عزاداری ها شرکت می کنند اما به سبب فقدان برنامه ریزی مناسب برای شکل دادن تجمعات مردم در قالبهای پر شکوه و با عظمت، عمق حسینی بودن شهروندان آذربایجان غربی جلوه گر نمی شود.

قریشی تصریح کرد: مدیران فرهنگی و هیئت های مذهبی تلاش کنند تا در مناسبت های پیش رو و بویژه در محرم سال آینده ترتیباتی فراهم آورند تا با ایجاد تجمع های منظم، پرشکوه و با عظمت، میزان دلدادگی واقعی اهالی این منطقه به همه نشان داده شود.

وی با بر شماری جریانات روز دوازدهم محرم به عنوان روز اهل قبیله و چگونگی به خاک سپاری شهدای کربلا و با گرامیداشت سالروز شهادت امام سجاد(ع) گفت: شایسته است مردم بویژه مسئولین شیوه عبادت و راز و نیاز آن حضرت را الگوی خود قرار داده و پیوسته خود را نیازمند به عبادت خداوند بدانند.

جمعه شانزدهم آبان ۱۳۹۳

|وصیت نامه شهدا