پنهان در خورشيد (خبر هاي صاف و شفاف بوكس


xxxl


فیلم طنز/ قسمت پنجاه و ششم مجموعه «دکتر سلام»

http://snn.ir/detail/video/360886/202


چهارشنبه شانزدهم مهر 1393 |

خطوط قرمز مذاکره


چهارشنبه شانزدهم مهر 1393 |

آی زمستان مبادا سیـدمان سرفه ایی کند

افسران - آی زمستان مبادا سیـدمان سرفه ایی کند


دوشنبه چهاردهم مهر 1393 |

ورود به مسائل جناحی و جریانی آفت واقعه غدیر است

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه ورود به مسائل جناحی و جریانی آفتی برای واقعه غدیر است، گفت: اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیر با اخلاص فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و باید با همین اندازه اخلاص این مسیر را ادامه دهند.

خبرگزاری فارس: ورود به مسائل جناحی و جریانی آفت واقعه غدیر است

آیت‌الله سید احمد خاتمی پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیر با اشاره به اینکه سپاه پاسداران هرساله به بازسازی واقعه غدیر می‌پردازد، اظهار کرد: سپاه پاسداران هر ساله برای بازسازی واقعه غدیر زحمات ارزنده‌ای متحمل می‌شود که باید از اعضای ستاد تقدیر و تشکر کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بستر ولایت ایجاد شده است، اقتضا سپاه این است که در این زمانه به صورت فعال و نقش‌آفرین فعالیت داشته باشد و دینش را به ولایت ادا کند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه سپاه پاسداران باید با اعضای بنیاد بین‌المللی غدیر هماهنگ باشد، گفت: هماهنگی اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیر با سپاه پاسداران و اعضای بنیاد بین‌المللی غدیر سبب می‌شود تا یک فعالیت منسجم و منظم انجام شود.

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: از تمام امکانات موجود برای مناسب برگزار شدن واقعه غدیر باید استفاده کرد زیرا که بازسازی واقعه غدیر یک فعالیت عظیم است که مردم می‌توانند برای بهتر برگزار شدن آن به این ستاد کمک و یاری برسانند.

وی گفت: بازسازی واقعه غدیر کمک می‌کند تا مردم به این درک برسند که واقعه غدیر تجدید بیعت با رهبری و ولایت است.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: مردم ما در غم‌ها سنگ تمام می‌گذارند ولی متاسفانه در شادی‌ها اینگونه نیستند که باید گفت هر فردی که برای مراسم‌هایی مانند تاسوعا و عاشورای حسینی سنگ تمام می‌گذارد در عید غدیر نیز مورد عنایت خداوند قرار می‌گیرد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه باید قداست واقعه غدیر به درستی شناسانده شود، گفت: با روشن شدن قداست واقعی واقعه غدیر مردم به همان میزان که برای وقایع مذهبی دیگر مانند عزاداری برای امام حسین (ع) و شادی برای میلاد ائمه اطهار (ع) خدمت می‌کنند در واقعه غدیر نیز زحمات خاص خود را می‌کشند.

وی ابراز کرد: تصویرسازی واقعه غدیر فعالیت پرزحمتی است که باید مدت زمان طولانی را صرف آن کرد تا ظرفیت برای تماشا مردم آماده و مهیا شود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه بازسازی واقعه غدیر ابراز عاطفه به ولایت است، گفت: زمان مناسبی برای سخنرانی خطیبی توانا باید تعیین شود زیرا در برخی از مواقع خطیب آگاه است و اما مستمع را نمی‌شناسد.

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: امام خمینی (ره) همیشه می‌گفتند واقعه غدیر همیشه باید زنده بماند زیرا غدیر یک روز نیست و در تمام ایام سال باید مردم اهمیت واقعه غدیر را به یاد داشته باشند.

وی با اشاره به برگزاری واقعه غدیر گفت: اگر مراسم روز غدیر برگزار شد و هیچ جلوه‌ای نداشت دیگر چه فرقی میان واقع غدیر قبل از انقلاب و بعد از انقلاب وجود دارد.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: غدیر امروز به محوریت تکریم مقام معظم رهبری باید انجام شود زیرا که نسل سوم ما حوادث اوایل انقلاب را نمی‌شناسند و حوادث زمان رهبری را نیز نمی‌دانند از همین رو باید در مراسم غدیر با توجه به مستندات وقایع تاریخی نسل سوم را از رویدادهای انقلاب آگاه کرد.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به اینکه ورود به مسائل جناحی و جریانی آفت است، گفت: ورود به اینگونه مسائل افتی برای عاشورا و غدیر است و حال که اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیر با اخلاص فعالیت خود را آغاز کرده‌اند باید با همین اندازه اخلاص این مسیر را ادامه دهند.

وی بیان کرد: نقاط ضعف و تحریف‌های که در واقعه غدیر صورت گرفته است باید شناسایی شده و در صدد تبدیل آن به نقاط قوت باشیم.

امام جمعه موقت تهران در پایان تصریح کرد: برای بازسازی واقعه غدیر از بودجه‌های دولتی استفاده نکنید و این مسئله را بدون کمک گرفتن از دولت ادامه دهید.


دوشنبه چهاردهم مهر 1393 |

غدیر خم

افسران - غدیر خم


دوشنبه چهاردهم مهر 1393 |

پیام غدیر اعلام نظام جهانی اسلام و بیان استمرار عصر رسالت است

آیت الله صافی گفت: پیام غدیر، پیام ولایت و پیام کمال دین و اعلام نظام جاودانی و جهانی اسلام و بیان بقا و استمرار نظام عصر رسالت است.

آیت الله صافی گلپایگانی

آیت الله صافی گلپایگانی در سلسله نوشته‌های خود به مناسبت دهه مبارکه ولایت اظهار کرد: مسلمانان راستین و متعهد همواره تابعیت این نظام را که نظام امامت و ولایت است را داشته باشند و در کشورهای بیگانه نیز باید در محدوده تابعیت از نظام امامت عمل کنند.

روز بعثت و غدیر، تأسیس و بقای اسلام

در این پیام آمده است: روز تاریخی و بزرگ عید سعید غدیر مانند روز عظیم بعثت با اهمیت و بی‌نظیر است. این دو روز با یکدیگر، پیوند و بستگی کامل دارند. بعثت، اصل، اساس و پایه انقلاب الهی، جهانی و جاودانی اسلام، و روز غدیر مکمّل و تداوم‌بخش آن است.

در پیام آیت الله صافی گلپایگانی تصریح شده است: غدیر در وجود، فرع بعثت است و روز بعثت در بقا، پیش‌آهنگ غدیر است. بعثت، سرآغاز ابلاغ وحی و عرضه نظامات فراگیر و همه جانبه اسلام، تا تشکیل حکومت اسلامی و حاکمیت ‌الله به رهبری شخص رسول «اعظم صلّی‌الله علیه و آله» است، و روز غدیر کامل‌کننده دین و اعلام استمرار نظام عصر نبوّت به رهبری امیرالمؤمنین و فرزندان آن حضرت، ائمه معصوم علیهم السلام است.

در این پیام عنوان شده است: این دو همایون‌روز، با یکدیگر هم‌سویی معنوی و بستگی ناگسستنی دارند. حصار خلل‌ناپذیر اسلام را که توحید همچون پی بناست، امامت چار دیوار و بعثت سقف است. پس هیچ‌یک از این دو روز را از دیگری بی‌نیازی نیست که هر دو خط اسلام را در تأسیس و بقا ترسیم نموده‌اند، نه اسلام منهای حکومت و نظام غدیر است و نه نظام غدیر، غیر از اسلام است.

غدیر، استمرار نظام رسولان الهی

در پیام آیت الله صافی گلپایگانی خاطرنشان شده است: نظامی که در غدیر به آن‌صورت عام و جلوه رسمی به همگان اعلام شد، نظامی است که همواره استمرار داشته و هرگز منقطع نخواهد شد و زمین هیچ‌گاه از شخصی که صاحب، مدیر و رهبر آن نظام باشد خالی نخواهد ماند. چنان‌که امیرالمؤمنین علی علیه‌السّلام در خبری که خاص و عام آن را روایت کرده‌اند، می‌فرماید: «اللَّهُمَ‏ بَلَی‏ لَا تَخْلُو الْأَرْضُ مِنْ قَائِمٍ للهِ بِحُجَّةٍ إِمَّا ظَاهِراً مَشْهُوراً وَ إِمَّا خَائِفاً مَغْمُوراً»

تبعیت از نظام امامت، وظیفه‌ای همگانی

در بخش دیگری از این پیام عنوان شده است: مسلمانان راستین و متعهّد همواره تابعیت این نظام را که نظام امامت و ولایت است داشته‌اند و دارند و اگر به ظاهر تابعیت یکی از نظامات دیگر را داشته باشند و یا در کشورهای بیگانه ناچار از مراعات نظامات آن‌ها باشند در‌‌ همان حال و همان‌جا نیز باید تابع نظام امامت باشند و در حال مراعات از نظام‌های غیرمسلمان، باید در محدوده تابعیت از نظام امامت عمل نمایند و از آن خارج نشوند.

لزوم تجلیل از غدیر

در ادامه این پیام آمده است: بدیهی است روز ابلاغ و اعلان تشکیل این نظام که در آن واقعیت و هویت حاکمیت‌الله ظهور می‌یابد از ایام‌الله بزرگ است که باید سالروز آن را گرامی داشت و پیام و درسی را که برای همه جهانیان به ویژه مسلمانان دارد همواره بازگو کرد. روزی که دین در آن به کمال رسیده و نعمت خداوند متعال بر این امت تمام یافته است، بسیار با عظمت است.

در این پیام با اشاره به اینکه یاد آن روز که نظام سیاسی دین، اعلام و رهبری فکری، علمی، معنوی، سیاسی و امام، حجة‌الله، ولی الله و خلیفة‌الله معرفی شده است، باید همیشه در دل‌ها زنده بماند و تعهد جامعه به بزرگداشت و پیروی از آن آشکار باشد، خاطرنشان شده است: باید در هر فرصت مناسب و به خصوص در ماه ذی الحجة پیرامون ابعاد این نظام، شرایط و شخصیت رهبران آن و ویژگی‌های حکومت در اسلام، سخنرانی‌ها، کنفرانس‌ها، سمینار‌ها و تألیف کتاب و تحقیق و بررسی ادامه پیدا کند.

در پیام آیت الله صافی گلپایگانی تصریح شده است: پیام غدیر، پیام ولایت و پیام کمال دین و اعلام نظام جاودانی و جهانی اسلام و بیان بقا و استمرار نظام عصر رسالت است. محتوای این پیام، وجود حکومت جهانی و واحد اسلامی است که بدون انقطاع و کمترین فترت در همه ادوار و اعصار برقرار بوده است و بر هر مسلمانی در هر کجا باشد اگرچه به ظاهر در تابعیت نظام‌های غیر شرعی محسوب شود واجب است از این نظام امامت تبعیت نماید و خود را ملزم به تابعیت آن بداند.

در بخش پایانی این پیام اظهار شده است: مسلمانان راستین در طول متجاوز از چهارده قرن در عصر امثال سلاطین بنی امیه و بنی عباس و دیگران، تابعیت این نظام را داشته و دارند و اگرچه این تابعیت با قوّه قهریه بر آن‌ها تحمیل نشده خود به خود به تعهّدی که در برابر این نظام دارند و بیعتی که از امام عصر عجل‌الله تعالی فرجه الشریف در هر زمان به گردن دارند وفا دارند و از آن تبعیت می‌نمایند و در این عصر که‌ شمس آسمان ولایت حضرت بقیة‌الله ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء در پرده غیبت قرار گرفته است از علمای عامل و فقهای عادل که نوّاب عام آن خلیفه یزدان و رهبر دوران هستند و به ظاهر عهده‌دار شئون نظام امامت، نگهبان ثغور دین و دفع بدع مبدعان و شبهات ملحدان می‌باشند پیروی و تبعیت می‌کنند.


دوشنبه چهاردهم مهر 1393 |

درخواست برای تغییر قوانین بوکس بعد از توفان بازیهای آسیایی

بدنبال توفانی از جنجال ها در مسابقات بوکس بازیهای آسیایی، برخی کشورها ممکن است قوانین جدید داوری در این ورزش را به چالش بکشند.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اد پیکسون و ریکی وارگاس مدیر اجرایی و رییس اتحادیه بوکس فیلیپین اظهار داشتند در نامه ای خطاب به نهادهای حاکم بر بوکس خواستار تغییر این قوانین شده اند.

بوکسورهای فیلیپین، هند و مغولستان همگی مدعی شدند قربان امتیازدهی شده اند که به نفع تیم میزبان این بازیها عمل کرد.

شکست یان کلارک بوتیستا از چوئه سانگ دونگ فیلیپین را آزرده خاطر کرد.

پیکسون گفت: من چگونه می توانم به جوان 19 ساله ای که چهار سال از عمر خود را دور از خانواده صرف تمرین کرد، بگویم که دنیا آنگونه که می پندارد زیبا نیست.

وی در مورد جوان کره ای که او را شکست داد نیز اظهار داشت: ما چه ارزشهایی را به او می آموزیم؟ اینکه او می تواند ببرد حتی اگر ضعیف تر باشد.

وارگاس گفت: مارک آنتونی باریگا یک فیلیپینی دیگر هم باید برنده می شد. دو مبارزه را از ما ربودند.

نهاد بوکس فیلیپین در نامه ای به کمیته برگزاری بازیهای آسیایی خواستار حمایت این کمیته از تغییر قوانین در این ورزش شده است.

اتحادیه بین المللی بوکس آماتور (آیبا) روز 31 اوت قوانین امتیازدهی شبیه بوکس حرفه ای را اعلام کرد. بازیهای آسیایی اولین تورنمنت بین المللی بود که این قوانین در آن اجرا شد.

اکنون پنج داور امتیاز می دهند، اما فقط رای سه داور به صورت تصادفی به حساب می آید. براین اساس بسته به امتیازات، یک بوکسور می تواند سه بر صفر ببرد یا دو بر یک ببازد.

اتحادیه بوکس فیلیپین قرار است در مورد طرح این موضوع در کنگره ماه آینده آیبا که درکره جنوبی برگزار می شود، تصمیم گیری کند.

پیکسون گفت: برخی مسئولان سایر فدراسیون ها مایل به طرح این مسائل در کنگره آیبا هستند.

بات اردن بادمانیامبو رییس کاروان مغولستان نیز از درخواست تغییر قوانین حمایت کرد.

وی گفت: اتفاقات بوکس در این بازیها خوب نبود. در حق بوکسور ما بی عدالتی شد. در مورد بوکسور هندی نیز بی عدالتی شد. موارد دیگری هم بود.

وی گفت: وقتی به کشورمان بازگشتیم لزوم تغییر قوانین را به آیبا اعلام خواهیم کرد. اگر موافقت کنند در تغییر این قونین با آنها همکاری می کنیم. بوکس براساس قوانین کنونی ورزش جوانمردانه ای نیست.

جنجالی ترین لحظه بازیهای آسیایی زمانی بود که ساریتا دوی از هند با وجود برتری مقابل حریف کره ای بازنده اعلام شد. زمانی که دست حریف کره ای به عنوان برنده بالا برده شد، شوهر بوکسور هندی به مشاجره با مسئولان بازی پرداخت که باعث شد پلیس وارد عمل شود.

روز بعد نیز دوی از دریافت مدال برنز خود خودداری کرد و آن را به گردن ورزشکار کره ای انداخت که در این وزن نقره گرفته بود.

این بوکسور هندی از آیبا عذرخواهی کرده است، با این حال آنها پرونده انضباطی را در مورد او دنبال می کنند.

پیکسون گفت: وو چینگ کوو رییس آیبا همواره از عدالت و شفافیت دفاع کرده است، اما حوادثی نظیر این به اعتبار این ورزش لطمه می زند.

این جنجال ها دستاورد قزاقستان در تصاحب شش مدال طلا را تحت الشعاع قرار داد.

شیخ احمد رییس شورای المپیک آسیا اظهار داشت: این ها مسئله تازه ای در بوکس نیست. بوکس سالهاست با مشکل اینکه ورزشکاران مدعی بی عدالتی می شوند، روبرو است. آنها برای حل این مشکل تلاش می کنند.

وی افزود: من این مسابقات را تماشا نکردم، اما شایعات زیادی در مورد بوکسور فیلیپینی و هندی که شایسته مدال های بهتری بودند شنیده ام. درنهایت ما باید به داوران احترام بگذاریم.

تصمیم آیبا در مورد کنار گذاشتن کلاه که در اصل برای جلوگیری از آسیب طراحی شده بود نیز مورد انتقاد قرار گرفته است.

این تغییر در کنار تغییر سیستم امتیاز دهی به منظور جلب هواداران بیشتر به تقلید از بوکس حرفه ای انجام شد.

چندین مبارزه در اینچئون به علت آسیب متوقف شد که در صورت وجود کلاه رخ نمی داد.

هفدهمین دوره بازیهای آسیایی 2014 به میزبانی کره جنوبی برگزار شد.


دوشنبه چهاردهم مهر 1393 |

لبیک یا خامنه ای

افسران - لبیک یا خامنه ای


دوشنبه چهاردهم مهر 1393 |

فیلم طنز/ قسمت پنجاه و پنجم مجموعه «دکتر سلام»

http://www.snn.ir/detail/video/359372/202


یکشنبه سیزدهم مهر 1393 |

تسلط وهابیت بر اعمال عبادی حج نگران کننده است

امام جمعه موقت تهران در مراسم نماز عید سعید قربان گفت: تسلط و سیطره وهابیون در سرزمین وحی و نظارت آنها بر اعمال حج، نگران کننده است.
نماز پرشکوه عید سعید قربان صبح امروز یکشنبه(13مهرماه) در تهران و همزمان با شهرهای دیگر کشور برگزار شد.


این نماز پرشکوه در تهران نیز به امامت آیت‌الله موحدی کرمانی و با حضور خیل عظیم نمازگزاران و مسئولان بلندپایه کشوری و لشکری اقامه شد.

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه‌های این نماز عبادی-سیاسی، با اشاره به سیطره وهابیون بر خانه خدا اظهارداشت: اگر اعمال حج به خوبی صورت بگیرد، امت اسلامی والا می‌شود.

وی افزود: اگر امت اسلامی قدر حج را بداند و آنطور که باید و شاید از برکات معنوی حج استفاده کند و از خواب غفلت بیدار شود و راه‌های مقابله با دشمن و مکاید دشمن را بشناسد دیگر هیچگاه طعم ذلت را نخواهند چشید هرچند که متأسفانه حج و بیت‌الله الحرام اسیر دست وهابیون است و نمی‌گذارند امت اسلامی از مزایای معنوی آن به خوبی استفاده کنند.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: اگر کعبه قائم باشد، دین هم قائم است. به برکت کعبه مردم قائم می‌شوند و روی پا می‌ایستند و مستقل می‌شوند و خود تصمیم می گیرند و همه اینها به برکت آن تجمع عظیم است که اطراف کعبه شکل می‌گیرد و از این طریق طاغوت را شناسایی می‌کنند.

وی ضمن تبریک عید قربان و با تاکید بر اینکه عید قربان روز سعادتمندی امت اسلام است، تصریح کرد: این عید، عید بهره گیری از برکات خداوند است و آنقدر این روز بزرگ است که به حق روز عید قربان قسم یاد می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران برخی از برکات روز عرفه را برشمرد و گفت: قدرت عرفه برای ریزش گناهان از رمضان بیشتر است، این در حالی است که خیلی‌ها از برکت این روز غافل هستند و آن را درک نمی کنند.

وی در ادامه خطبه‌های نماز عید قربان با اشاره به مشکل کم آبی در کشور از مومنان خواست تا در تمام مساجد ایران نماز باران را اقامه کنند.

آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان آنکه باید در موضوع آب باید از اسراف خودداری کنیم، ادامه داد: در شرایطی که با بحران کم آبی مواجه هستیم دین به ما می‌گوید نماز باران بخوانیم.

امام جمعه موقت تهران گفت: گاهی تعدادی عظیم نماز باران اقامه می‌کنند اما این نماز باید در تمام مساجد تهران و دیگر شهرهای ایران که گرفتار کم آبی هستند، اقامه شود.

آیت‌الله موحدی کرمانی افزود: نماز باران باید با حضور صالحین و مومنین در مساجد اقامه شود به گونه ای که در بین آنها عنصری که گنهکار است و دست از گناه برنمی‌دارد، نباشد.

امام جمعه موقت تهران در ادامه به روز جهانی کودک یعنی 16 مهر ماه مصادف با هشتم اکتبر اشاره کرد و گفت: از امر کودک غفلت شده و به آنها توجه کامل نمی‌شود.

آیت‌الله موحدی کرمانی خاطرنشان کرد: با توجه به گیرندگی و حافظه قوی که کودکان دارند، در همان سال‌های اولیه زندگی پایه‌های سعادت آنها ریخته می‌شود؛ بنابراین پدران و مادران باید کودکان خود را با معارف ارزنده اسلامی و قرآنی و آداب اسلامی آشنا کنند.


یکشنبه سیزدهم مهر 1393 |

نمره قبولی بوکس در اینچئون با دونقره و یک برنز/ حسرت طلای بوکس 8 ساله شد

تیم ملی بوکس ایران بازی های آسیایی اینچئون را با 2 نقره و یک برنز به پایان رساند تا اگرچه حسرت کسب مدال طلا هشت ساله شود اما با توجه به امکانات و شرایط موجود نسبت به چهارسال گذشته پیشرفت داشته ایم.

تیم ملی بوکس ایران با ترکیب شش بوکسور عازم بازی های آسیایی اینچئون شد. فروتن گل آرا در وزن 60 کیلوگرم،امین قاسمی پور در وزن 69 کیلوگرم، سجاد محرابی در وزن 75 کیلوگرم، احسان روزبهانی در وزن 81 کیلوگرم، علی مظاهری در وزن 91 کیلوگرم و جاسم دلاوری در وزن 91+ نمایندگان ایران در اینچئون بودند.

 در این گزارش نگاهی به عملکرد بوکسورها در هفدهمن دوره بازی ها داریم: کاروان بوکس ایران در بازی های آسیایی گوانگجو تنها سه مدال برنز کسب کرد. ملی پوشان ایران در این دوره دو مدال برنز دوره گذشته را به نقره تبدیل کردند تا اگرچه دست ایران از رسیدن به طلا کوتاه مانده باشد اما رشد قابل قبولی در کسب مدال داشته باشیم. 

 خداحافظی زودهنگام گل آرا با اینچئون  
فروتن گل بوکسور وزن 60 کیلوگرم ایران در بازی های آسیایی که اولین نماینده ما بود که به روی رینگ رفت درذ همان مبارزه اول مغلوب حریف تایلندی شد و از گردونه رقابت ها حذف شد.  

بوکسور المپیکی باز هم ناکام ماند

  امین قاسمی پوردر وزن 69 کیلوگرم هم که سابقه حضور در المپیک را دارد اگرچه در اولین از سد بوکسورعربستانی گذشت اما در مبارزه بعدی با شکست مقابل بوکسور ترکمن از رسیدن به مدال باز ماند و حذف شد.  

دست محرابی به طلا نرسید 

 سجاد محرابی  در وزن75 کیلوگرم که یکی از شانس های کسب مدال ایران در اینچئون بود در مبارزه اول حریف فلسطینی خود را شکست ودر مبارزه بع مقابل حریف سرخت قزاق خود باخت تا امیدها برای کسب مدالش در این دوره از باز ها به نقطه پایان خود برسد. 

 روزبهانی باز هم به حریف قزاقش باخت 
 در وزن  81کیلوگرم هم احسان روزبهانی بوکسور با تجربه و لژیونر ایرانبا برد مقابل حریفان بوتن و هندوستانی خود مدال برنزش را قطعی کرد و برای راه یابی به فینال به مصاف بوکسور قزاقرفت.روزبهانی در این دیدار که از انگیزه بالایی هم برای برد در آن برخوردار بود با باخت مقابل حریفش با فینال بازی ها خداحافظی کرد و با یک برنز کار خود را به پایان رساند.

 مدال دوحه مظاهری تکرار نشد  

علی مظاهری در وزن 91 کیلوگرم با یک استراحت و برد مقابل بوکسورمغولستانی مدال برنز خود را قطعی کرد و با شکست دادن بوکسور اردنی فینالیست شد تا امیدها برای تکرار طلای وی در دوحه قوت بگیرد.ولی نماینده سنگین وزن ایران در رقابت فینال بازی را به حریف قزاق خود واگذار کرد تا با یک مدال نقره از اینچئون به تهران برگردد.

جاسم به نقره بسنده کرد 
 جاسم دلاوری در وزن 91+ هم در قرعه ای سخت حریفانی از چین،کره جنوبی  و ازبکستان را شکست داد و در دیدار پایانی نتوانست حریف قزق را از پیشرو بردارد و وی هم به مدال نقره دست پیدا کرد. . 

  در نهایت تیم ملی بوکس ایران در بازی های آسیایی اینچئون دو نقره و یک برنز به دست آورد. شاگردان احدی که فرصت زیادی برای تمرین نداشتند و تنها در دو مسابقه برون مرزی شرکت کرده بودند نتیجه ای به مراتب بهتر از گوانگجو کسب کردند. بوکسی ها باید از همین حالا به فکر بازی های آسیایی بعدی و المپیک باشند. بوکس با این برنامه ریزی نمی تواند طلسم شکنی کند. بوکسورهای ما باید آنقدر مبارزه کنند تا راه بردن حریفان قدرتمند خود را پیدا کنند.بوکس راه درازی در پیش دارد.


یکشنبه سیزدهم مهر 1393 |

نامه به استاندار محترم و محبوب استان آذربایجان غربی 2

بسمه تعالی                                                                                                                                            25/6/93

جناب آقای مهندس سعادت

استاندار محترم و محبوب استان آذربایجان غربی

نظر به اشرافیت جنابعالی به ورزش استان به استحضار عالی می رساند .

اینجانب اسماعیل مهدیزاده کارمند بازنشسته آن استانداری محترم  از سال 79 لغایت 91

مسئولیت هیات بوکس استان را بعهده داشتم .

تعدادی از اعضاء هیات بوکس ارومیه که با ضعف مدیریتی در هیات بوکس ارومیه روبرو شده

بودند جهت پوشش ضعف خود با بنده اختلاف سلیقه شخصی و ورزشی بوجود آوردند .

این افراد جهت رسیدن به اهداف خود به دنبال پایگاه قوی و سیاسی بودند و بنده هم با اکثریت اعضاء هیات بوکس استان در برنامه های انتخاباتی و سیاسی اقای قاضی پور  حضور نداشتیم . با راهنمایی و دسیسه های شخصی بنام محمد آبی که مسئولیت هیات بوکس ارومیه را بنده به ایشان داده بودم جهت خوش خدمتی و قرار دادن هیات بوکس استان در اختیار آقای قاضی پور جهت مقاصد انتخاباتی و سیاسی و شخصی خودشان آقای مرتضی نظری فرماندار سابق شهرستان سلماس را با نفوذ ایشان در اداره کل ورزش و جوانان استان و فدراسیون بوکس کشور لیست اعضاء انتخابات هیات بوکس استان را به نفع آقای نظری در انتخابات ریاست هیات بوکس استان تغییر دادند و ایشان در یک کودتای ورزشی مسئولیت هیات بوکس استان را جهت ادای تکلیف به آقایان بعهده گرفت .

نظری که نه سواد بوکس و نه سواد مدیریت ورزشی دارد با مدیریت دور نگاری و استبدادی خود بوکس استان را با همکاری و همفکری این آقایان به خاک سیاه نشانده است . آقای خلیلی مدیرکل ورزش و جوانان استان در حمایت از این آقایان با همکاری و همراهی تعدادی از همکاران خودش چشم و گوش خود را به روی حقایق بوکس استان بسته و تا کنون حتی حوصله گوش دادن به حرف ها و انتقادهای ما را هم نداشته است و با حمایت بی چون و چرای خود از نظری و عوامل هیات بوکس استان پرداخته است .

این آقایان جهت اثبات حقانیت و بزرگ نمایی خود افرادی را وارد هیات بوکس استان کردند که منشاء التهاب آفرینی و بداخلاقی و ... در هیات بوکس استان شدند .

امروز شرایط مدیریت در هیات بوکس استان و شهرستان ها بعد از پایان یافتن مسئولیت مرتضی نظری در فرمانداری شهرستان سلماس به گونه ای است که از آرامش و پیشرفت برخوردار نبوده و نخواهد بود و روند رو به رشد ارتقاء سطح کیفی و کمی بوکس استان در فضای فعلی به صلاح ورزش استان نمی باشد .

حالا هیات بوکس استان حتی با حمایت قاضی پور و اداره کل ورزش و جوانان استان و فدراسیون نشین ها آبستن آشوب و فتنه شده است و رویکرد جدید و دور از منش های پهلوانی و ورزشی حاکم بر فضای ورزش بوکس استان شده است .

این رویکرد جدید برای مسئولین ورزش استان و خانواده ورزشکاران یک زنگ خطر جدی محسوب می شود .

در مسابقات بوکس برگزار شده در این مدت مسائل فراوانی از بی نظمی و بد اخلاقی و بی حرمتی و هتک حرمت و .... را مشاهده کرده ایم .

اما متاسفانه از سوی مسئولین ورزش استان و شهرستان ها هیچگونه تذکر قابل ذکری به افراد خاطی و آشوب طلب داده نشد . و بی تفاوتی مسئولین ورزش استان به این مسائل حاکی از حمایت بی چون و چرای از این مسائل پیش آمده با حمایت و سیاست بازی آقایان در ورزش استان می باشد .

در این راستا مسئولین فدراسیون بوکس کشور هم از دور فقط حوادث را با دسیسه و فتنه انگیزی و غیر واقعی نشان دادن حقایق هیات بوکس استان توسط محمد آبی دبیر هیات  بوکس استان به نفع آقایان رصد می کنند .

در سال 91 در مسابقات بوکس قهرمانی نوجوانان استان با حضور کلیه شهرستان ها  42 بوکسور در مسابقات حضور داشتند اما در سال 93 فقط 16 بوکسور از 5 شهرستان در مسابقات حضور یافتند .

در سال 91 تیم بوکس نوجوانان استان در مسابقات بوکس قهرمانی نوجوانان کشور – زنجان مقام چهارم کشوری را کسب کرد اما  در سال 92 در مسابقات نوجوانان کشوری در اراک مقام بیستم و در سال 93 در شهرستان بانه مقام بیست و ششم  کشوری را کسب کردند .

در سال 91 در مسابقات بوکس قهرمانی جوانان استان از کلیه شهرستان ها  38 بوکسور در مسابقات حضور داشتند اما در سال 93 از 4 شهرستان فقط 24 بوکسور در مسابقات استانی حضور یافتند .

در سال 92 مسابقات بوکس قهرمانی جوانان کشور با هزینه های آنچنانی از بیت المال جهت خوش خدمتی هیات بوکس استان خصوصا" محمد آبی دبیر هیات بوکس استان به فدراسیون نشین ها و آقایان با حرف و حدیث های فراوانی در شهرستان ارومیه برگزار شد و مقام دوم کشوری را کسب کردند .

اما در سال 93 با تیم کامل در مسابقات قهرمانی جوانان کشور که در کرمانشاه برگزار شد با حمایت همه جانبه این آقایان تنها توانستند مقام نهم را کسب کنند .

امروز افرادی فتنه گر و آشوب طلب با افترا و دروغ بستن به مسئولین هیات بوکس سابق با سیاسی کاری آقایان و حمایت فدراسیون نشین ها و مسئولین  ورزش استان در بوکس استان به دلخواه خودشان جولان می دهند .

با تعطیلی لیگ های بوکس استان و شمالغرب کشور و عدم حمایت مالی و معنوی هیات بوکس استان از شهرستان ها فضای پبشرفت و رشد بوکس استان محل رکود ورزش بوکس استان و سکوت مسئولین ورزش استان و فدراسیون بوکس کشور شده است .

با این اوضاع و احوال اسفناک در این مدت هیات بوکس استان به حذف بیش از 90% از نخبگان و اهل فن بوکس استان مبادرت کردند و اساتید و داوران و مربیان و حتی بوکسورهای صاحب نام استان را با دلایل واهی و خصومت های شخصی کنار گذاشتند .

دغدغه ما انسداد در تولید پشتوانه و علم به روز بوکس در روند ساخت و ساز قهرمان با اخلاق با الگوهای پهلوانی در ورزش بوکس استان می باشد .

خون دل خوردن ما برای از دست دادن زحمات چندین ساله گذشتگان میباشد  و در آینده هم چیزی برای گفتن نخواهند داشت .

اساتید – پیشکسوتان – داوران – مربیان

و ورزشکاران و خانواده ورزشکاران بوکس استان – مهدیزاده

رونوشت :

1- وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران – جهت اطلاع

2- فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران – جهت اطلاع

3- اداره کل ورزش و جوانان استان آذربایجان غربی – جهت اطلاع


جمعه چهارم مهر 1393 |

نصرالله:‌ آمریکا شایستگی رهبری ائتلاف علیه تروریسم را ندارد

خبرگزاری فارس: نصرالله:‌ آمریکا شایستگی رهبری ائتلاف علیه تروریسم را ندارد/ مخالف حضور لبنان در ائتلاف آمریکا هستیم

دبیرکل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه آمریکا مادر تروریسم در جهان و حامی مطلق دولت تروریستی صهیونیستی است، تاکید کرد واشنگتن شایستگی اخلاقی رهبری ائتلاف علیه تروریسم را ندارد.ادامه مطلب

چهارشنبه دوم مهر 1393 |

در صورت تأمین حقوق ملت ایران آماده توافق هستیم

خبرگزاری فارس: در صورت تأمین حقوق ملت ایران آماده توافق هستیم/ انتقاد از رفتار دوگانه برخی کشورها در مقابله با تروریسم

رئیس‌جمهور در دیدار دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: جهان امروز با مشکلات فراوانی از قبیل تروریسم، خشونت و تهدیدهای زیست‌محیطی مواجه است، اما بزرگ‌ترین مشکل، هژمونی قدرت‌های بزرگ و بی‌عدالتی در دنیای امروز است.ادامه مطلب

چهارشنبه دوم مهر 1393 |

روحانی: تحریم‌ها علیه ایران غیرانسانی و ضد حقوق بشر است

خبرگزاری فارس: روحانی: تحریم‌ها علیه ایران غیرانسانی و ضد حقوق بشر است/ برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران باید حفظ شود

رئیس‌جمهور در مصاحبه با واشنگتن‌پست تصریح کرد دستگیری خبرنگار این روزنامه به هیچ عنوان نشانه جنگ قدرت در ایران نیست و ضمن ابراز امیدواری برای توافق نهایی گفت: باید در هر توافقی برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران حفظ شود.ادامه مطلب

چهارشنبه دوم مهر 1393 |

ادعای آمریکا در خشکاندن ریشه تروریسم یک شوخی مضحک سیاسی است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید ما با کمک هم‌پیمانانمان ریشه تروریسم را در جهان می‌خشکانیم از شوخی‌های مضحک سیاسی است.

خبرگزاری فارس: ادعای آمریکا در خشکاندن ریشه تروریسم یک شوخی مضحک سیاسی است/ با ائتلاف دروغین و نامشروع همکاری نمی‌کنیم


ادامه مطلب

چهارشنبه دوم مهر 1393 |

جمعی از فرماندهان عالی‌رتبه نظامی و انتظامی با فرمانده معظم کل قوا دیدار کردند

 

به‌مناسبت هفته دفاع مقدس، صبح امروز (چهارشنبه) جمعی از فرماندهان عالی‌رتبه نظامی و انتظامی با حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا دیدار کردند.

 رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از فرماندهان نظامی فرمودند: دفاع مقدس یک فرهنگ جاری و سرچشمه ای است که هرچه درست فهمیده شود به سود ملت و آینده ایران است.

ایشان در بخش دیگری از بیانات خود اظهار داشتند: جمهوری اسلامی ۸ سال با کمبود امکانات و اختلالات ناشی از اوضاع انقلاب در مقابل این جبهه‌ی عظیم ایستاد. طرف مقابل دست از پا درازتر نتوانست به اهداف خبیث خود دست یابد و دفاع مقدس مایه‌ی آبروی ملت ایران شد.


چهارشنبه دوم مهر 1393 |

استکی: حاشیه نساختم تا تیمم موفق شود/ در اینچئون بهانه برای مدال نگرفتن نداریم

سرمربی تیم ملی ب بوکس که از عملکرد تیمش در مسابقات قهرمانی کشور رضایت دارد معتقد است اگر جلو حواشی را نمی‌گرفت شاگردانش موفق به کسب 6 مدال طلا در فینال این رقابت‌ها نمی‌شدند.

علیرضا استکی در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران با اشاره به مسابقات قهرمانی کشور بوکس جوانان گفت: تیم ملی بوکس ب تیم جوانی است که توانست با 7 شرکت کننده 6 مدال طلا  و یک نقره  در قهرمانی بوکس جوانان کشورکسب کند.این نتیجه ای بود که بعد از 50 روز اردو کسب شد.
 
وی افزود: در 69 کیلوگرم نیز یزدان احمدی که حتی در مسابقات جهانی نیز شرکت کرده بود به علت عدم حضور در اردو به نماینده لرستان باخت و همین نشان می دهد که شرکت مداوم در تمرینات و اردوهای تیم ملی تا چه حد می تواند به آمادگی بوکسورها کمک کند.
استکی با بیان اینکه دور جدید اردوهای تیم ملی از اول مهرماه آغاز می شود ادامه داد: از اول مهر با صلاحدید رئیس ،دبیر و نایب رئیس فدراسیون اردوی تیم ملی ب دوباره آغاز می شود.بنا به دلایلی قرار بود که این اردو لغو شود ولی با تلاش این عزیزان به ویژه روح اله حسینی اردوی مجدد از این روز استارت می خورد.
 
 وی تصریح کرد: در این اردو قهرمانان جوان مسابقات کشوری و چند بوکسور دیگر در ترکیبی حدود 25 نفره حضور داند.اردوی تیم ملی 21 روز به طول می انجامد و بعد از آن به مدت یک هفته تعطیل خواهد شد.
 
عضو سابق کادر فنی تیم ملی بوکس بزرگسالان در خصوص نمایندگان بوکس ایران در بازی های آسیایی عنوان کرد: امیدوارم تیم ملی بوکس دست پر از اینچئون بازگردد.در این رقابت ها ما هیچ بهانه ای برای مدال نگرفتن نداریم.تیم ملی با کوله باری از تجربه به میدان خواهد رفت.
 
وی افزود: علی مظاهری که از قدرت های بوکس آسیا ست و این را بارها به اثبات رسانده است.احسان روزبهانی نیز تا مرز برنز المپیک پیش رفته است.سجاد محرابی و جاسم دلاوری مدتی پیش در قهرمانی آسیای اردن 2 مدال برنز کسب کردند که برنز محرابی با طلا هیچ تفاوتی نداشت.امین قاسمی پور هم بوکسور المپیکی و با تجربه ماست.فروتن گل آرا نیز کوله باری از تجربه و انگیزه است و یکی از پرشانس ترین گزینه های ماست.
 
سرمربی تیم ملی ب بوکس اظهار کرد: ما در اینچئون بهانه ای برای مدال نگرفتن نداریم.بوکسورهای ما نشان داده اند که در روزهای سخت و رینگ های دشوار خوب نتیجه می گیرند.امیدوارم تیم ملی با دست پر از هفدهمین دوره بازی های آسیایی بازگردد.
 

استکی با اشاره به مسابقات قهرمانی بوکس جوانان کشور عنوان کرد: جا دارد تا از مسئولان برگزاری مسابقات امیر و بیژن دلشاد تشکر کنم.مسابقات در شرایطی خوب برگزار شد گرچه استقبال خوبی توسط رئیس هیات کرمانشاه از نایب رئیس فدراسیون نشد اما به هرحال آقای سلطانی زحمات زیادی کشیدهخ بود و امیدواریم در هر عرصه ای که فعالیت می کند موفق شود.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: از آقای جوهری رئیس تربیت بدنی کرمانشاه نیز تشکر می کنم که میزبانی این رقابت ها را به بهترین شکل عملی کرد.امیدوارم بغا برگزاری متوالی چنین رقابت هایی استعدادهای بوکس از سراسر کشور شناسایی شوند و شاهد رشد این رشته و ظهور نسل جدیدی برای کشورمان باشیم.

چهارشنبه دوم مهر 1393 |

دوم مهرماه میلاد حضرت آیت الله سید روح الله موسوی خمینی رحمة الله علیه

افسران - مهرماه... ماه ولادت سخاوتمند ترین مردها و زاده شدن پست ترین انسان ها


سه شنبه یکم مهر 1393 |

دیدار رئیس جمهور با رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه سفر به نیویورک

رئیس جمهوری اسلامی ایران در آستانه سفر به نیویورک برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری؛حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در آستانه سفر به نیویورک برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار، رهبر معظم انقلاب برای رئیس جمهور دعا و آرزوی موفقیت کردند.


یکشنبه سی ام شهریور 1393 |

زندگی به سبک روح الله

افسران - اخلاص و درد بی درمان


یکشنبه سی ام شهریور 1393 |

رییس جمهوری فردا به نیویورک می رود

حجت الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» رییس جمهوری فردا (دوشنبه) برای دومین بار برای شرکت در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر می کند.

 

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، رییس جمهوری قرار است در شصت و نهمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کند.

رییس جمهوری صبح فردا پیش از عزیمت به نیویورک در مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس شرکت و سخنرانی خواهد کرد.

«محمدباقر نوبخت» سخنگوی دولت هفته گذشته قطعی شدن سفر رییس جمهوری به نیویورک را اعلام کرد.

شصت و نهمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد از سه شنبه گذشته (25 شهریور) در مقر این سازمان در شهر نیویورک گشایش یافت و تا اول ماه اکتبر (9مهر) به کار خود ادامه خواهد داد.

براساس برنامه منتشر شده توسط سازمان ملل، رییس جمهوری اسلامی ایران دومین سخنران نشست صبحگاهی 25 سپتامبر (روز پنج شنبه) خواهد بود.

پیش از سخنرانی رییس جمهوری اسلامی ایران، رییس جمهوری کامرون سخنرانی خواهد کرد.

در روز نخست نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در 24 سپتامبر (چهارشنبه)، به ترتیب روسای جمهوری برزیل و آمریکا سخنرانی خواهند کرد.

همزمانی سفر روحانی با هفتمین دور مذاکرات جامع هسته ای ایران و 1+5 در نیویورک که از چهارشنبه هفته گذشته (26 شهریور) با ناهار کاری محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز شده، بر اهمیت این سفر بیش از پیش افزوده است.


یکشنبه سی ام شهریور 1393 |

مدیریت بهینه کشاورزی باعث احیای دریاچه ارومیه می شود

استاندار آذربایجان غربی گفت: اگر بتوانیم فعالیت کشاورزی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه را مدیریت بهینه ای کنیم، دریاچه ارومیه در یک دوره 10 ساله به نحو مطلوبی احیا می شود.

 

قربانعلی سعادت روز یکشنبه در دیدار با سفیر ژاپن در جمهوری اسلامی ایران افزود: کشاورزی به شیوه سنتی یکی از عوامل مهمی است که موجب مصرف بیش از حد نیاز و بدون برنامه آب در استان شده است.

وی با بیان اینکه ارتقای کشاورزی به شیوه های نوین باید جزو برنامه ها در استان باشد اظهار کرد: هم اکنون تشخیص مشکل و مسایل انجام شده و این اقدام گام بسیار مهمی در حرکت در مسیر حل بحران و احیای دریاچه ارومیه است.

وی گفت: اگر مردم در این زمینه مشارکت داشته باشند ما موفق در احیای دریاچه می شویم زیرا به صورت دستوری نمی توان در این زمینه با مردم برخورد کرد.

استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: هم اکنون در شرایطی هستیم که شاید با مردم مشکل گفتمانی داشته باشیم و مجبور باشیم به مدت سه سال به صورت دستوری با مردم در این حوضه آبریز برخورد کنیم ولی این نقش همکاری های مشترک را کمرنگ نمی کند.

سعادت گفت: هم اکنون وسعت دریاچه ارومیه به 750 کیلومتر رسیده است و بقیه دریاچه از دست رفته ولی نباید اجازه داد تا این مقدار باقیمانده هم از دست برود چون در صورت تحقق این مساله احیای دوباره دریاچه با مشکل مواجه می شود.

وی اظهار کرد: از دولت ژاپن و سازمان ملل به خاطر همکاری با جمهوری اسلامی ایران در زمینه احیای دریاچه تشکر می کنیم و امیدواریم این همکاری ها تداوم داشته باشد.

این نشست در نتیجه مذاکرات نخست وزیر ژاپن شینزوآبه و رییس جمهوری کشورمان در یک سال گذشته در راستای همکاری زیست محیطی انجام شد.

بازدید از پارک ملی دریاچه ارومیه و روستاهای طرح کشاورزی پایدار از برنامه هایی است که سفیر ژاپن و معاون هماهنگ کننده مقیم دفتر برنامه توسعه سازمان ملل امروز در آذربایجان غربی در پیش رو دارند.

از کل مساحت 5700 کیلومتری دریاچه ارومیه که روند خشک شدن آن از 17 سال گذشته آغاز شده هم اکنون فقط 750 کیلومتر باقیمانده است.


یکشنبه سی ام شهریور 1393 |

تفکر بسیجی جوانان ایرانی، مایه هراس دشمنان از نظام اسلامی است

رییس مرکز مطالعات و تحقیقات استراتژیک نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تفکر بسیجی جوانان ایرانی، مایه هراس دشمنان از نظام اسلامی است و به همین دلیل است که آنها جرات حمله به ایران را ندارند.

 

امیر سرتیپ خلبان حسین چیت فروش شنبه شب در یادواره شهدای شهریور ماه ارومیه در مسجد لطفعلی خان این شهر افزود: دشمنان نظام اسلامی با درک تاثیرگذاری تفکر بسیجی در بین جوانان ایرانی، قصد دارند با ابزارها و ترفندهای مختلف این تفکر را از جوانان ما بگیرند و در این راستا تمام توان رسانه ای خود را بکار گرفته اند.

وی اضافه کرد: ما نیز باید با تمام توان برای تقویت این تفکر در بین جوانان و مردم کشورمان تلاش کنیم چراکه در این صورت، موفقیت در عرصه های مختلف از آن ایران اسلامی است.

وی با اشاره به جنگ نابرابر رژیم اشغالگر قدس علیه مردم بی دفاع غزه، اظهار کرد: همین تفکر بسیجی بود که توانست مردم غزه را در مقابل حملات رژیم صهیونیستی پیروز کند.

رییس مرکز مطالعات و تحقیقات استراتژیک نیروی هوایی ارتش ادامه داد: در دفاع مقدس نیز مردم ایران اسلامی با تکیه بر عقیده و تفکر اسلامی و بسیجی خود به پیروزی رسیدند و با اعتقاد و ایمان خود، در مقابل عراق و کشورهای هم پیمانش ایستادند.

امیر چیت فروش با تاکید بر تداوم راه شهدا گفت: هرچه داریم مدیون شهدای والامقام هستیم و باید ادامه دهنده راه آن بزرگواران باشیم.

وی با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری یادواره شهدا در ارومیه افزود: استان آذربایجان غربی، نمونه خوب مقابله با دشمنان در سالهای دفاع مقدس و پیش از آن بوده است و باید رشادتها و جانفشانی های مردم این استان در پیکار با دشمنان انقلاب و نظام اسلامی بیان شود.

مداحی در خصوص شهدای شهریورماه ارومیه و ایثارگری های آنان از دیگر برنامه های این آیین معنوی بود.

یادواره شهدای ماههای مختلف در ارومیه به همت نهادهای فرهنگی برگزار می شود.


یکشنبه سی ام شهریور 1393 |

مبلغان نماز به مناطق مرزی آذربایجان غربی اعزام می‌شوند

برزگر علی

رئیس ستاد اقامه نماز آذربایجان غربی گفت: امسال در طرح فلاح، مبلغان به مناطق کمتر توسعه یافته و مرزی آذربایجان غربی اعزم می‌شوند.ادامه مطلب

یکشنبه سی ام شهریور 1393 |

دینی می‌خواستم که بتواند در مقابل صهیونیسم مقاومت کند و پیروز شود

ساحوری

ساحوری، تازه مسلمان شده شیلیایی می‌گوید: با شخصیت امام(ره) آشنا شدم، دیدم پیرمردی بدون اسلحه، فقط با ایمان به خدا و روحی پاک خلاف مسیر قدرت‌های شرق و غرب حرکت می‌کند و یک خط سومی را در پیش گرفته است، امام خمینی(ره) مرد رؤیاهای من بود.ادامه مطلب

یکشنبه سی ام شهریور 1393 |

امام(ره) فرمود ما اتحاد جماهیر اسلامی می‌خواهیم

رحیم‌پور ازغدی

رحیم‌پور ازغدی گفت: وقتی حزب الله و حماس و جهاد، خونشان با یک شعار مخلوط شد ولی در چند بازو به حرکت ادامه داد و شهید جهاد و حماس و حزب الله کنار هم جنگیدند، اسراییل لبِ پرتگاه قرار گرفت. بیاموزیم که با وجود اختلافات در یک جبهه بجنگیم.ادامه مطلب

یکشنبه سی ام شهریور 1393 |

پیوند بین مسجد و ولایت، پیوندی تاریخی و پرمعنا است

 

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی مساجد کشور گفت: مسجد با ولایت از دیرزمان آشتی صمیمیانه‌ای داشته و همراه هم در یک مسیر حرکت می‌کنند.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین حمیدرضا سلیمانی، در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی «محراب» با عنوان «نقش مساجد در توسعه و ترویج تعالیم و آموزه‌های رضوی» ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: جشنواره ملی«محراب» نیز حرکتی است که بتواند در مسیر ارتباط بین مسجد و ولایت و نیز فرهنگ رضوی گام کوچکی بردارد.

 

وی با اشاره به این‌که «جشنواره ملی محراب مانند قابی است که فعالیت‌های حوزه فرهنگ رضوی را پررنگ می‌کند» افزود: جشنواره محراب، موجب پررنگ‌تر شدن نقش مساجد در توسعه فرهنگ رضوی می‌شود. دو هزار و 300 اثر دریافتی در این جشنواره، حاصل دلدادگی مساجد به ساحت مقدس امام‌ رضا(ع) است.

 

سلیمانی تصریح کرد: پیوند بین مسجد و ولایت، پیوندی وسیع، تاریخی و پرمعنا است و حاکی از آن است که مساجد و خانه خدا به عنوان اولین پایگاه هدایت بشری محسوب می‌شود که جامعه را به سوی اهدافی که خداوند برای بشر ترسیم کرده‌است هدایت می‌کند.

 

وی افزود: از ابتدای خلقت، همه اولیای الهی با مسجد در ارتباط بودند که برای اعتلای این ظرفیت مقدس برای هدایت مردم بهره بردند.

 

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: روایتی از پیامبر(ص) وجود دارد که مبین این موضوع است با این مضمون که «هرکس که به قرآن علاقه دارد باید با مسجد در ارتباط باشد» و طبق این گفتار، اگر این ارتباط برقرار باشد، انسان از شر شیطان در امان خواهد بود و می‌تواند به اهداف از پیش تعیین شده خود برسد.

 

وی گفت: همچنین در روایتی از امام‌رضا(ع) آمده است که: « برای عبادت، 70 گونه وجود دارد که 69 گونه آن در طلب خشنودی پروردگار، تسلیم در برابر اوامر و نواهی او، رسول خدا و اهل بیت است.»

 

سلیمانی خاطرنشان کرد: عبادت تنها در نماز خلاصه نمی‌شود و نماز بدون ولایت نماز نیست، همانطور که زکات و حج بدون ولایت نیز، زکات و حج نیست. مسجد نیز پایگاه عبادت و ارتباط با خداست و مسجد هم بدون ولایت معنایی ندارد.

 

سلیمانی از سه هجرت مهم در تاریخ نام برد و خاطرنشان کرد: هجرت پیامبر(ص) از مکه به مدینه، همچنین هجرت امام حسین(ع) از مکه به کربلا و نیز هجرت امام‌رضا(ع) از مدینه به مرو؛ مواردی هستند که در شکل‌گیری شخصیت جهان امروز نقش به‌سزایی داشتند و امروزه اگر آوازه‌هایی از اسلام به گوش می‌رسد به واسطه این سه هجرت مهم است.

 

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: همان‌طور که امام‌رضا(ع) با ورود خود به ایران، باعث شد مردم در مساجد ایران به احترام ایشان قیام کنند و پیام اسلام ناب محمدی را از زبان امام‌رضا(ع) دریافت و آن را سینه به سینه و نسل به نسل منتقل کنند.


یکشنبه سی ام شهریور 1393 |

محرابی: برای کشورمان تلاش می‌کنیم، نه برای مسئولان

بوکسور وزن ۷۵ کیلوگرم تیم ملی گفت: ما برای مسئولان بوکس تلاش نمی‌کنیم بلکه هدف‌مان افتخارآفرینی برای ایران است.

خبرگزاری فارس: محرابی: برای کشورمان تلاش می‌کنیم، نه برای مسئولان/ آینده خوبی در انتظار ما نیست

 ادامه مطلب

یکشنبه سی ام شهریور 1393 |

مظاهری: متاسفانه مسئولان روی مدال بوکس حساب نکرده‌اند

نماینده وزن ۹۱ کیلوگرم تیم ملی بوکس گفت: مسئولان ورزش روی مدال بوکس در بازی‌های آسیایی حساب نکرده‌اند، اما امیدوارم که روزهای آینده خبرهای خوبی از این رشته شنیده شود.

خبرگزاری فارس: مظاهری: متاسفانه مسئولان روی مدال بوکس حساب نکرده‌اند/ ما را تنها گذاشتند

 ادامه مطلب

یکشنبه سی ام شهریور 1393 |

قاسمی‌پور: امیدوارم با کسب مدال فشارها را از روی فدراسیون کم شود

نماینده وزن 69 کیلوگرم تیم ملی بوکس گفت: امیدوارم با کسب مدال در اینچئون خستگی از تن ملی پوشان بیرون بیاید و این فشارها از دوش فدراسیون کم شود.

خبرگزاری فارس: قاسمی‌پور: امیدوارم با کسب مدال فشارها را از روی فدراسیون کم شود


ادامه مطلب

یکشنبه سی ام شهریور 1393 |

امشب ساعت رسمی کشور یک‌ساعت به عقب کشیده می‌شود

ساعت رسمی کشور از ساعت 24 امشب سی‌ام شهریور یک ساعت به عقب کشیده می‌شود.
 


ادامه مطلب

یکشنبه سی ام شهریور 1393 |

کارت‌‌های سوخت فردا شار‍ژ می شوند

ساعت ٢٤ روز دوشنبه ، ٣١ شهریور ماه سهمیه سوخت خودروها بدون تغییر نسبت به ماه‌های پیشین به کارت‌های سوخت واریز می شود.

 ادامه مطلب

یکشنبه سی ام شهریور 1393 |

غش کردن آمریکا در راه مبارزه با تروریسم مضحک است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه آمریکا با این کارنامه سیاه، امروز در راه مبارزه با تروریسم غش کرده، امر مضحکی است چراکه اصولاً ساختار قدرت‌طلبی آمریکا چه در افغانستان و پاکستان و چه در عراق و سوریه با پدیده تروریسم گره خورده است.


ادامه مطلب

یکشنبه سی ام شهریور 1393 |

حضور داور بین المللی بوکس ایران در ایتالیا

بابک بردبار داور بین المللی بوکس ایران در کلاس آموزشی داوری بین المللی حضور یافت.

بابک بردبار داور بین المللی بوکس ایران در کلاس آموزشی داوری بین المللی که از امروز در شهر سیسیل ایتالیا آغاز شده است حضور یافت.

این دوره آموزشی و ارتقا داوری تا 4 مهر ادامه خواهد داشت و نفرات برگزیده به نشان 3 ستاره داوری بین المللی نائل خواهند شد.


یکشنبه سی ام شهریور 1393 |

پاداش نقدی به مدال آوران اینچئون از سوی ریاست فدراسیون بوکس

ریاست فدراسیون بوکس ایران اعلام کرد به مدال آوران بوکس ایران در مسابقات آسیایی اینچئون پاداش نقدی اهدا خواهد کرد.

احمد ناطق نوری ریاست فدراسیون بوکس ایران اعلام کرد به مدال آوران بوکس ایران در مسابقات آسیایی اینچئون پاداش نقدی اهدا خواهد کرد.
 
بر این اساس پاداش مدال طلا 100 میلیون، مدال نقره 70 میلیون و برنز 50 میلیون ریال خواهد بود. ناطق نوری تصریح کرد ارقام ذکر شده ارتباطی به پاداش احتمالی وزارت ورزش و جوانان به مدال آوران بازیهای آسیایی نخواهد داشت.


یکشنبه سی ام شهریور 1393 |

روزبهانی: بدون مدال برنمی‌گردم، پای آبرویم در میان است

نماینده وزن 81کیلوگرم تیم ملی بوکس پیش از اعزام به بازی‌های آسیایی اینچئون گفت: فقط به مدال طلا فکر میکنم و بدون مدال به ایران برنمی‌گردم چرا که پای آبروی من در میان است.

خبرگزاری فارس: روزبهانی: بدون مدال برنمی‌گردم، پای آبرویم در میان است/ بعد از اینچئون به لیگ نیمه حرفه‌ای می‌روم

به گزارش خبرگزاری فارس، تیم ملی بوکس روز گذشته (پنجشنبه) در مجموعه ورزشی انقلاب آخرین مرحله تمرینات خود را پیگیری کردند و ساعت 23 و 25 دقیقه برای حضور در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی اینچئون راهی کره جنوبی شدند. تیم ملی بوکس با ترکیب احسان روزبهانی، علی مظاهری، جاسم دلاوری، فروتن گل‌آرا، امین قاسمی‌پور و سجاد محرابی راهی این دوره از رقابت‌ها شدند. اکبر احدی، محمد عاشری و مجتبی فرجی به عنوان سرمربی و مربیان در کنار ملی‌پوشان حضور خواهند داشت.

احسان روزبهانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، پیش از اعزام به بازی‌های آسیایی اینچئون، اظهار داشت: خدا را شاکرم که در این مدتی که اردوهای تیم ملی پیگیری شد همه ما در بهترین شرایط تمرینات خود را پیگیری کردیم. مسئولان فدراسیون اردوها و تورنمنت‌های خوبی را برای ما پیش از اعزام به اینچئون در نظر گرفتن و این باعث شد کادر فنی از شرایط ملی‌پوشان آگاه باشد.

وی در ادامه گفت: من دیگر به هیچ عنوان از مشکلات مالی بوکس حرفی نمی‌زنم؛ چرا که تا بوده شرایط بوکس همین بوده به هر حال ملی‌پوشان ما سال‌هاست که از این وضعیت گلایه دارند، اما هیچ تغییری رخ نداده است. با شرایطی که ملی‌پوشان دارند با هم متحد شدیم تا پرچم کشورمان را در اینچئون به نمایش درآوریم.

روزبهانی با گلایه از حضور نداشتن مسئولان ورزش در اردوهای تیم ملی بوکس گفت: پیش از اینکه ما در دوره‌های گذشته راهی بازی‌های آسیایی و المپیک شویم وزیر ورزش و مسئولان با حضور در اردوها از شرایط ما آگاه می‌شدند، اما این دوره به غیر از سجادی معاون ورزش دیگر کسی در این اردوها حضور نداشت. البته او نیز قرار بود یک بار دیگر به اردوها سر بزند که متأسفانه وعده او عملی نشد البته جا دارد از مدیر عامل تیم پیوند ساپکو تشکر کنیم که در شرایطی که هیچکدام از مسئولان ورزش از ما تقدیر نکردند او از لحاظ مالی ما شارژ کرد.

احسان روزبهانی در ادامه خاطرنشان کرد:‌ تمام شش نفری که به اینچئون اعزام شدند برای کسب بهترین مدال راهی این مسابقات شدند. قبل از المپیک لندن قول کسب مدال دادم، اما همه شاهد بودند که داوری چطور حق من را خورد. نمایندگان کره، قزاقستان و ازبکستان حریفان اصلی من در  اینچئون هستند.

وی در ادامه گفت:‌ من به سرمربی تیم نیز گفته‌ام حریفان سختی را در این رویداد پیش رو دارم، اما تمام تلاشم را می‌کنم و بدون مدال هم به ایران بر نمی‌گردم. تنها تمرکزم روی کسب مدال است و فقط برای طلا راهی این رقابت‌ها می‌شوم؛ چرا که پای آبروی من در میان است و فقط به دنبال نتیجه هستم.

روزبهانی در ادامه خاطرنشان کرد: به غیر از ناطق نوری و بهنیا دیگر کسی به بوکس رسیدگی نمی‌کند اگر مسئولان بوکس را می‌خواهند باید به آن توجه کنند ما 10 وزن در این رشته داریم که هر 10 وزن آن مدال‌آور هستند اگر واقعاً مسئولان بوکس را نمی‌خواهند به یکباره این ورزش را بردارند تا ما هم به فکر آینده‌مان باشیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا بعد از بازی‌های آسیایی اینچئون دوباره برای حضور در لیگ نیمه‌ حرفه‌ای راهی قزاقستان خواهی شد یا خیر، گفت: مذاکراتی را با مسئولان فدراسیون قزاقستان داشتم، آنها دوباره به من پیشنهاد دادند. هر چند مسابقات لیگ نیمه‌ حرفه‌ای قزاقستان آغاز شده است، اما پس از بازگشتم به ایران بلافاصله دوباره به قزاقستان می‌روم. سال گذشته می‌خواستم در مسابقات حرفه‌ای شرکت کنم که آن رقابت‌ها برگزار نشد. پس از بررسی که انجام دادم متوجه شدم اگر در لیگ حرفه‌ای مبارزه می‌کردم دیگر حق مبارزه در لیگ آماتور را نداشتم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: گویا قرار است مسابقات بوکس پخش زنده داشته باشد امیدوارم که این اتفاق رخ دهد تا خانواده ما و مردم مسابقات ما را نیز تماشا کنند. به هر حال این حرکت باعث می‌شود تا ما نیز روحیه‌مان بالا برود.


جمعه بیست و هشتم شهریور 1393 |

احدی: بوکس لیاقت توجه بیشتری را دارد

سرمربی تیم ملی بوکس گفت: بوکس واقعاً نیاز به رسیدگی دارد چرا که ملی‌پوشان ما لیاقت دارند که به آنها توجه شود.

خبرگزاری فارس: احدی: بوکس لیاقت توجه بیشتری را دارد/ هر ۶ بوکسور می‌توانند در اینچئون مدال کسب کنند

اکبر احدی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، پیش از اعزام تیم ملی بوکس به بازی‌های آسیایی اینچئون اظهار داشت: در طول این مدت با حضور در تورنمنت‌های برون‌مرزی و اردوهای داخلی تیم ملی شرایط ایده‌آلی را دارد و به امید خدا همه ملی‌پوشان تلاش می‌کنند در بازی‌های آسیایی اینچئون سکونشین باشند. ما با ترکیب شش بوکسور در این دوره از مسابقات شرکت خواهیم کرد. امیدوارم که به موفقیت برسیم.

وی در ادامه گفت: بوکس واقعاً نیاز به رسیدگی دارد چرا که ملی‌پوشان ما لیاقت دارند که به آنها توجه شود. در طول این مدتی که ما برای بازی‌های آسیایی آماده می‌شویم تنها یک بار سجادی در اردوهای تیم ملی حضور پیدا کرد اما جا داشت مسئولان قبل از اعزام به کره جنوبی به اردوی ما سر می‌زدند و به آنها روحیه می‌دادند. ما هیچ حرفی نمی‌زنیم فقط عمل می‌کنیم.

سرمربی تیم ملی بوکس در ادامه خاطرنشان کرد: تنها فرهاد بهنیا مدیرعامل تیم پیوند ساپکو از ما تقدیر و تشکر کرد. واقعاً او بدون هیچ چشم‌داشتی برای تیم ملی اعزامی سنگ تمام گذاشت. او یک مراسم تجلیل از ملی‌پوشان داشت و همه بچه‌ها را شارژ روحی کرد اما متأسفانه خبری از مسئولان در طول این مدت نشد.

احدی در ادامه از شرایط فنی نماینده وزن 60 کیلوگرم، گفت: فروتن گل‌آرا از لحاظ فنی شرایط بسیار خوبی را دارد او یکی از با انگیزه‌ترین بوکسورهای حاضر در اردوی تیم ملی است. من روی وزن 60 کیلوگرم نظر دارم او حتماً با انگیزه‌ای که دارد می‌تواند مبارزات خوبی را از خود به نمایش بگذارد همانطور که در تورنمنت چین مدال طلا کسب کرد نشان داد در بازی‌های آسیایی نیز توانایی کسب مدال را دارد.

سرمربی تیم ملی بوکس در مورد شرایط فنی نماینده 69 کیلوگرم گفت: امین قاسمی‌پور یکی از آماده‌ترین‌ها از لحاظ جسمانی است به هر حال او سابقه حضور در المپیک لندن را دارد و از بوکسورهایی است که اگر از قابلیت‌هایی که دارد استفاده کند قطعاً‌ شانس کسب مدال را دارد. نماینده وزن 75 کیلوگرم نیز اگر در گروه اول قزاقستان قهرمان جهان حضور نداشته باشد قطعاً سجاد محرابی یکی از فینالیست‌های ما خواهد بود.

احدی در مورد احسان روزبهانی که یکی از شانس‌های کسب مدال در وزن 81کیلوگرم است، گفت: از نظر بدنی احسان روزبهانی واقعاً شرایط خوبی دارد هرچند یک مقدار حادثه‌ای که در قزاقستان و پس از آن در چین برای او رخ داد، مدتی شرایط ایده‌آلی را نداشت اما حالا خیلی سرحال و سرزنده است. او مطمئن هستم که از نظر ذهنی اتفاقاتی که در دو مسابقه گذشته رخ داده را فراموش کرده است. به اعتقاد من اگر او این کار را انجام دهد می‌تواند در فینال هم موفق باشد. به هر حال ما همیشه در وزن 81کیلوگرم مدال کسب کردیم.

احدی در مورد وزن 91 کیلوگرم، گفت:‌علی مظاهری در این وزن با توجه به تجربه و شناختی که از این رقابت‌ها دارد می‌تواند بدون هیچ مشکلی یکی از فینالیست‌های ما در اینچئون باشد، امیدوارم که روز، روز او باشد و اتفاقاتی که در المپیک لندن رخ داد دوباره برای او تکرار نشود. اگر ناداوری و مسائل حاشیه‌ای برای او پیش نیاید قطعاً او می‌تواند برای سومین بار در بازی‌های آسیایی یک مدال دیگر کسب کند. در حال حاضر در شرایط عادی یکی از بهترین‌های وزن 91کیلوگرم آسیا است.

وی در مورد آمادگی جاسم دلاوری سنگین‌وزن تیم ملی خاطرنشان کرد: دلاوری یک پدیده است او در سنگین‌وزن از لحاظ آمادگی جسمانی استثنایی است. خدا را شکر در تورنمنت چین او هرچند به خاطر دلایلی که پیش آمد نتوانست مبارزه کند اما بعد از مسابقات دو دیدار دوستانه با بوکسورهای کره برای او برگزار کردیم که توانست بهترین نتیجه را کسب کند. در اردوی مشترکی که در ترکیه داشتیم دلاوری نشان داد توانایی کسب مدال در بازی آسیایی اینچئون را دارد. او با مبارزاتی که در چین و ترکیه از خود به نمایش گذاشت نشان داد که ما یک قهرمان خوب در سنگین‌وزن را داریم. در اینچئون نماینده قزاقستان که قهرمان جهان و نفر سوم المپیک است حضور خواهد داشت. واقعاً شکست او سخت و دور از دسترس نیست اما امیدوارم که در فینال مقابل دلاوری بازی کند.


جمعه بیست و هشتم شهریور 1393 |

چرا تهران در زمینه داعش با واشنگتن همراهی نکرد؟

پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌ خامنه‌ای در مطلبی به بررسی دلایل عدم همراهی ایران با سیاست‌های به اصطلاح ضدتروریستی آمریکا پرداخت.ادامه مطلب

جمعه بیست و هشتم شهریور 1393 |

"بمباران" راه حل درستی برای مبارزه با تروریسم نیست

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی با اشاره به اینکه مبارزه با گروه‌های تروریستی در منطقه باید توسط مردم و دولت‌های منطقه انجام شود، گفت: دورانی که قدرت‌های نظامی بزرگ برای ملت‌ها و مناطق دیگر تصمیم می‌گرفتند، به پایان رسیده و امروز باید به افكار عمومی ملت‌ها و دولت‌ها احترام گذاشت.ادامه مطلب

جمعه بیست و هشتم شهریور 1393 |

امام خامنه ای: واقعیت ادعای مبارزه آمریکا با داعش، بهانه‌جویی برای ورود به عراق و سوریه است

افسران -   امام خامنه ای: واقعیت ادعای مبارزه آمریکا با داعش، بهانه‌جویی برای ورود به عراق و سوریه است


پنجشنبه بیست و هفتم شهریور 1393 |

روزگار که سخت می شود ذکرم یا فاطمة الزهراء (س) می شود...

افسران - روزگار که سخت می شود ذکرم یا فاطمة الزهراء (س) می شود...


پنجشنبه بیست و هفتم شهریور 1393 |

خاطراتی از مراودات آیت الله خامنه ای و استاد شهریار

27شهریور روز بزرگداشت «شعر و ادب فارسی» است. بهانه ی این نام گذاری، وفات شاعر برجسته ی ایرانی، محمدحسین بهجت تبریزی (شهریار) است که به تعبیر رهبر انقلاب اسلامی باید او را «حکیم» خواند.ادامه مطلب

پنجشنبه بیست و هفتم شهریور 1393 |

ظریف: نشست پاریس «ائتلاف توبه‌کاران» است

در سخنانی در شورای روابط خارجی آمریکا
ظریف: نشست پاریس «ائتلاف توبه‌کاران» است/ داعش نه دولت و نه اسلامی است، بلکه سازمان پیچیده تروریستی است/ مردم و دولت ایران به نیت آمریکا در مذاکرات بی اعتماد هستند

وزیر امور خارجه کشورمان نشست پاریس را «ائتلاف توبه کاران» نامید و گفت: داعش نه دولت است نه اسلامی است، بلکه یک سازمان پیچیده تروریستی است.

خبرگزاری فارس: ظریف: نشست پاریس «ائتلاف توبه‌کاران» است/ داعش نه دولت و نه اسلامی است، بلکه سازمان پیچیده تروریستی است/ مردم و دولت ایران به نیت آمریکا در مذاکرات بی اعتماد هستند

 ادامه مطلب

پنجشنبه بیست و هفتم شهریور 1393 |

عشایر ایران پیشقراولان سپاه «آزادی قدس» /نشست پاریس، شورای رهبری داعش بود

خبرگزاری فارس: عشایر ایران پیشقراولان سپاه «آزادی قدس» /نشست پاریس، شورای رهبری داعش بود

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه در مقابل جنایات اسرائیل آرام نخواهیم نشست، گفت: عشایر ایران پیشقراولان سپاه آزادی قدس خواهند بود.ادامه مطلب

پنجشنبه بیست و هفتم شهریور 1393 |

غرب به فکر رهبری دیگران برای مبارزه با داعش نباشد

رئیس جمهور گفت: تروریسم برای کل جهان خطر و تهدید است به هر نام یا شکلی که باشد می تواند تهدیدی برای صلح و ثبات و زندگی عادی مردم و تهدیدی بزرگ برای توسعه باشد. متاسفانه امروز در منطقه ما گروههای تروریستی هستند که توانسته اند آرامش را از مردم بگیرندادامه مطلب

پنجشنبه بیست و هفتم شهریور 1393 |

پهپاد جاسوسی اسرائیل از پایگاه هوایی نخجوان به سمت ایران پرواز کرده بود

بر اساسی جدید ترین گزارش‌ها، پهپاد جاسوسی رژیم صهیونیستی کهدر مسیر یکی از سایت‌های هسته‌ای ایران سرنگون شد از پایگاه هوایی جمهوری خودمختار نخجوان در آذربایجان پرواز کرده بود.

به نقل از پایگاه خبری شبکه پرس‌تی‌وی، بر پایه گزارش‌های جدید، پهپاد جاسوسی رژیم اسرائیل که اخیرا در مسیر یکی از سایت‌های هسته‌ای ایران توسط جمهوری اسلامی سرنگون شد از پایگاه هوایی جمهوری خودمختار نخجوان در آذربایجان پرواز کرده بود.

 
به گزارش منابعی که نامشان فاش نشد پهپاد "هرمس" که در تاریخ یک شهریور (۲۳ اوت) پس از طی ۳۰۰ کیلومتر مسافت هوایی توسط  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سرنگون شد به سوی تاسیسات غنی‌سازی نطنز در مرکز ایران در حرکت بود.
 
این منابع افزودند افشای محل پرواز این پهپاد اسرائیلی حاکی از نقش باکو در ماموریت جاسوسی رژیم اسرائیل است.
 
این پهپاد جاسوسی رادارگریز پیش از رسیدن به مقصد خود توسط یک موشک زمین به هوا هدف گرفته شد.
 
تاسیسات هسته‌ای ایران همواره هدف فعالیت‌های جاسوسی سرویس‌های مخفی امریکا و اسرائیل بوده‌اند که بارها برای انجام اهداف خود از هواپیماهای بدون سرنشین استفاده کرده‌اند؛ با وجود این، نیروهای نظامی ایران تمامی تلاش‌ها برای جاسوسی از این مکان‌ها را ناکام گذاشته‌اند.
 
بنابراین گزارش، با وجود ادعای مستمر مقامات آذری مبنی بر اینکه هرگز اجازه نخواهند داد از خاک کشورشان به عنوان بستری علیه ایران استفاده شود، دولت باکو در راستای منافع رژیم صهیونیستی اقدام کرده است. بیش از ۸۰ درصد از نفت مورد نیاز بندر راهبردی حیفا و در مجموع نزدیک به ۴۰ درصد از انرژی مورد نیاز رژیم اسرائیل از طریق آذربایجان و خط لوله باکو- جیهان تامین می‌شود.
 
این گزارش می‌افزاید، در تحولی دیگر گروه موسوم به "کنگره آذربایجانی‌های جهان" در اقدامی که نشانه‌ای دیگر از خصومت آذربایجان با جمهوری اسلامی بود یک نشست ضد ایرانی در باکو برگزار کرده است.

پنجشنبه بیست و هفتم شهریور 1393 |

آلمان صدرنشین جهان/ایران با 4 پله صعود در صدر آسیا و چهل و چهارم جهان

رنکینگ جدید فیفا امروز پنجشنبه 27 شهریور اعلام شد که بر این اساس تیم ملی فوتبال کشورمان در این جدول 4 پله صعود کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران، در جدیدترین رده‌بندی اعلام شده توسط سایت فدراسیون جهانی فوتبال، تیم ملی فوتبال آلمان در صدر تیم‌های ملی فوتبال جهان قرار دارد.

تیم ملی فوتبال کشورمان در این رده‌بندی با 4 پله صعود نسبت به دوره گذشته با 572 امتیاز به رده 44 جهان صعود کرد و این در حالی است که همچنان رده اول آسیا در اختیار تیم ملی ایران است.

کشورهای آلمان با 1765 امتیاز، آرژانتین با 1631 امتیاز و کلمبیا با 1488 امتیاز در رده‌های اول تا سوم این رده‌بندی قرار دارند.


پنجشنبه بیست و هفتم شهریور 1393 |

ashura

افسران - هر نفسی که فرو می رود…با نام حسین (علیه اسلام)


چهارشنبه بیست و ششم شهریور 1393 |

داعش زائیده شکست استکبار در مقابله با بیداری اسلامی است

آیت‌الله نوری همدانی گفت: استکبار جهانی وقتی نتوانست در مقابل بیداری اسلامی مقاومت کند و در سوریه و غزه شکست خورد، با راه‌اندازی جریان جنایتکار داعش وارد میدان شد.

جلسه بحث آیت الله نوری همدانی

آیت‌الله نوری همدانی در درس خارج فقه خود پیش از ظهر امروز در شبستان مسجد اعظم قم، ولایت فقیه را یک مسئله اجتماعی دانست و اظهار کرد: ولایت علمی فلسفی، کلامی، تفسیری، روایی، تاریخی، فقهی است.

مرجع تقلید شیعیان با تاکید براینکه مسئله ولایت فقیه به اعتقادات کلامی ربط پیدا می کند، افزود: از نوآوری‌های امام (ره) این بود که این بحث در حاشیه فقه بحث می‌شد وارد علم کلام کرد چراکه به امامت مربوط می‌شد.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به اینکه در روزنامه‌‌ها و رسانه‌ها چند ماه است که مسئله عفاف و حجاب مورد تاکید است، بیان کرد: بحث در حجاب است چرا که عفاف برای همه لازم است، زن و مرد فرقی ندارد و در قرآن بر آن تاکید شده است.

آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه این اهانت است که به بانوان گفته شود برای عفاف شما گام برمی‌داریم، خاطرنشان کرد: زنان مسلمان همواره با انقلاب همراه و همگام هستند اینجا بحث عفاف نیست و عفاف برای زن و مرد لازم است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به اینکه همانطور که در قرآن کریم آمده بانوان نباید در مجامع همان‌گونه که برای محارم خود هستند ظاهر شوند، تصریح کرد: آنچه دشمنان اسلام از آن وحشت دارند باید در ایران باشد آن هم حجاب است، آن‌هایی که داعیه آن را دارند از خود شروع کنند، همچنین دولت از خود و اداراتش آغاز کند.

وی با تاکید براینکه هر کسی در حد توان به امر به معروف و نهی از منکر بپردازد، در ادامه به مسائل منطقه اشاره کرد و گفت: داعش مربوط به استکبار جهانی می‌شود، استکبار و ایادی آن برای جلوگیری از پیشرفت اسلام ناب نقشه می‌ریزند که خروجی آن جریاناتی از جنس داعش و طالبان می‌شود.

آیت الله نوری همدانی با تاکید براینکه تمام نقشه‌های استکبار در این سه کلمه "زر" و "زور" و "تزویر" محدود می‌شود، خاطرنشان کرد: حامیان این جریانات جنایتکار در کشورهای اسلامی برای اینکه خود را متضرر می‌بینند، پول خرج می کنند تا جلوی بیداری و وحدت اسلامی را بگیرند.

مرجع تقلید شیعیان گفت: جریان استکبار جهانی برای پیشبرد اهداف خود یک روز طالبان را درست کرده و روز دیگر داعش را تجهیز کردند.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی وقتی نتوانست در مقابل بیداری اسلامی مقاومت کند و در سوریه و غزه شکست خورد با داعش وارد میدان شد، عنوان کرد: حالا به مبارزه با داعش  برخواسته‌اند اما سئوال اینجاست این‌ها را که خودتان درست کردید چگونه است که می‌خواهید با آن‌ها وارد جنگ شوید.

آیت‌الله نوری‌همدانی اظهار کرد: ما باید با افشاگری و بیداری این که گام برداریم هم کار خودمان را انجام دهیم و هم در مقابل حوادث و وقایع  هوشیار باشیم که به حول و قوه الهی برد با اسلام است.


چهارشنبه بیست و ششم شهریور 1393 |8/8/91 ساعت 11 روز دوشنبه سالن اجتماعات اداره ورزش و جوانان اذربايجان غربي(خورشيد سياه)
پست الکترونیک

پروفایل مدیر وبلاگ

اقایمان حضرت امام خامنه ای ( مدظله العالی )
بسم رب الحسین.
نهضت امام حسین (ع)، نهضت مبارزه علیه ظلم و استکبار است
لبیک یا حسین علیه السلام
آیت‌الله حسنی، مجاهد نستوه آذربایجان در بیمارستان بستری شد
صافات...
پرچم اعلان عزای حسینی در ارومیه بر افراشته شد
مرو ای دوست ...
رهبر انقلاب بر پیکر حضرت آیت‌الله مهدوی کنی اقامه نماز کردند
کجایی عمّار؟

 

 

 

دانشنامه عاشورا

 

 

 

 

عکس ها
مسابقات
نامه های اداری
نمرات دروس مربیگری ارومیه 1/12/90
تقویم ورزشی
آموزشی
مذهبی
سخنان مقام معظم رهبری
فدراسیون بوکس ایران
جام جهانی 2014 برزیل
نماز جمعه
سخنان ریاست محترم جمهور
ویدیوهای وبلاگ
راهپیمایی روز قدس
وزارت امور خارجه کشور ج ا ایران
بوکس ایران
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور

 

 

RSS 2.0